Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

...........

 

Да, съгласен съм, ако става въпрос за домашни условия. При мен става въпрос за като съм на работа. По 100 пъти на ден сядам и ставам от бюрото, а телефонът ми трябва да е с мен. Някак си по-удобно ми е да го сложа на подложката и после да го взема, от колкото да си играя с кабели :) 

 

А смислената подложка ще е такава, която да ми държи телефона в такава позиция, дето да мога да виждам кой ми звъни. Така като гледам - такова животно няма, та най-вероятно ще си взема някаква, на която ще направя една допълнителна метална стойка - хем телефонът ми ще е в позиция, в която искам, хем и ще се зарежда, когато му трябва. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Таквоа животно има, само, че не и за парите, които предполагам искаш да дадеш.


Иначе това безжично зареждане в един момент може да стане единствена опция, като се разбичка буксата и корпуса е такъв, че смяната изисква да изкорубиш много злобно телефона.

Link to comment
Share on other sites

Нa SII смяната на буксата е точно 30 лева и няма никакво изкорубване - напълно приемливо. Отваря, сменя модула и затваря - няма и 20 мин. Изключително приятно направено, пък и се прави веднъж (аз го направих след 2.5 години употреба), освен ако потребителят не е с грацията на пиян бизон. Останах изненадан, че модулът е цяла платка 4х1 см и лентов кабел към нея.  

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че и при S4 ще е същата история, но все пак предпочитам да не експериментирам, а да се възползвам от възможностите. Явно ще си правя сам стойка.

Link to comment
Share on other sites

Нa SII смяната на буксата е точно 30 лева и няма никакво изкорубване - напълно приемливо. Отваря, сменя модула и затваря - няма и 20 мин. Изключително приятно направено, пък и се прави веднъж (аз го направих след 2.5 години употреба), освен ако потребителят не е с грацията на пиян бизон. Останах изненадан, че модулът е цяла платка 4х1 см и лентов кабел към нея.  

Аз не съм писал, че С2 трябв да го изкорубиш. Писах, че е за телефони където е такова положението, понякгоа това остава единственото решение без да си разбиеш телефона.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Един малко страничен въпрос - някой може ли да ми каже размерите на екрана на Samsung i9600 Galaxy S5....знам, че е с 5.1", но конкретно ме интересува не диагонала, а поотделно ширината и височината, без значение дали в милиметри или инчове. Ако никой не ползва тоя модел, също така ми вършат работа размерите (ширина/височина) и на Samsung i9300 Galaxy S3, който е с 4.8"-я дисплей.

Link to comment
Share on other sites

Мерси, само светещата част ме интересува, но не успях да намеря информация точно за нея. Така излиза, че е почти толкова широка и малко по-къса в сравнение с iPhone 6+.

Link to comment
Share on other sites

Някаква нормално ъпдейтваща се навигация? Имам iGO, но ъпдейтите са ад. Не ми се занимава, ама изобщо. Нещо, което да инстална и да се ъпва през нета?

Link to comment
Share on other sites

Не е. Поне на моя Note 4 дето го взех преди седмица го няма. Може да си останал с погрешни впечатления, защото при активирането на акаунта ти автоматично се download-ват всички приложения, които си бил инсталирал на стария си телефон.

 

Иначе за справка - картата за България на Nokia Here - 250mb. Картата на Sygic - 50mb. Разликата може и да е от компресия, но не мисля, че е от това, защото за разлика от некадърниците от Sygic избира правилния маршрут до Габрово през пътя за Хисар, а не да ме засили по магистралата където пътя е с 10тина км по-дълъг само, но като минути е с половин час повече (защото магистралата е до време, след това са едни междуселски пътища)

Link to comment
Share on other sites

Не е. Поне на моя Note 4 дето го взех преди седмица го няма. Може да си останал с погрешни впечатления, защото при активирането на акаунта ти автоматично се download-ват всички приложения, които си бил инсталирал на стария си телефон.

http://360.here.com/2014/08/29/here-samsung-galaxy-android/

 

http://www.digitaltrends.com/mobile/here-maps-android-news/

 

Точно на Note 4 един приятел го имаше.

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега. Още преди няколко месеца когато Коцето каза за тази програма и си я качих на моя телефон. Верно че беше Galaxy S4 Active, но не беше преинсталирана. Качих я и тръгна.

 

Сега на Note 4 си я инсталирах също (не беше инсталирана преди това), свалих си и картата за БГ. Не разбирам какво се опитваш да ми кажеш с тези статии - че само на собстеници на самсунг се вижда в google play store ли?

Link to comment
Share on other sites

Искам да ти кажа, че в началото беше пре-инсталирана само на Самсунг устройства. Преди да пуснат BETA-та за свободно сваляне Ноември месец. И също така, че един приятел като си купи Samsung Note 4, при изкарването на телефона и пускането за първи път, имаше инсталиран HERE.

Link to comment
Share on other sites

Сега не е бета и на моя не беше преинсталирана. За сметка на това си я инсталирах без грижи.

 

Знам, че не е Бета. Използвам я от ден 1, когато я пуснаха за свободно ползване на сайта си. :)

Link to comment
Share on other sites

на here-то и липсват разни POI-та, че само с адреси не става, настройки подобни на igo-то да подбира лесен, бърз или къс маршрут. Аз за момента не ги откривам ако ги има. Добавяне на междинна точка също. А са полезни неща, наложени от практиката, няма нужда да се открива топлата вода отново.

Link to comment
Share on other sites

Дай да е келпава като е без пари. А не я прави някой в гаража си, а голяма, сериозна фирма.

Link to comment
Share on other sites

на here-то и липсват разни POI-та, че само с адреси не става, настройки подобни на igo-то да подбира лесен, бърз или къс маршрут. Аз за момента не ги откривам ако ги има. Добавяне на междинна точка също. А са полезни неща, наложени от практиката, няма нужда да се открива топлата вода отново.

Липсват доста неща спрямо iGO...За сметка на това картите са доста прилични.За безплатна навигация си е супер,трафика и работи чудно-пробвах маршрут Дания-Швеция и показа ремонтите и задръстванията по трасето.Ще я тествам тая седмица из Гръцко как се държи,но личния ми фаворит си остава iGO.

Link to comment
Share on other sites

На мен дизайна на iGO не ми харесва. Nokia HERE ми допада повече.

Говорим за функционалност...На мен също ми харесва here,и я ползвам доста.Но има да гони в доста отношения другите.Гармин примерно ми е най-противната навигация изобщо,дървени устройства с кофти дизайн но има неща при тях дето другите ги нямат...Пълно щастие няма ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...