Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Такива като тебе, които подценяват китайците, такъв парцал ще ги прасне зад врата, че зъбките ще им изтракат... То времето ще си покаже, спокойно... Ясно се вижда реката накъде тече. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

И как ти, или аз, или който и да е може да прИписва качества и да определя има ли ги или не? Усещаш ли, че глупости са това в мекия смисъл? С какво сме ние повече от китаец, завършил Оксфорд, Харвард, Иейл и т.н. с отличие? Нещо хич не ми се връзват нещата... А са вече страшно много такива хора.  

Link to comment
Share on other sites

Режима, в който живеят китайците донякъде е така, че им пречи да се развиват както трябва, но са много на брой, и не изключвай, че някой ден няма да се научат и да напреднат и в други сфери. Пък и техническата революция стана относително бързо, а тия неща извън "сглобяването" се учат по-бавно. Има много други страни по света, в които няма особено научно развитие, но количествените изменения ще доведат и до качествено един ден.

 

RaptoR-е, това ти ли си оня RaptoR дето преди няколко поста нямаше доверие в качествата на китайските стоки, а сега ги защитаваш така? :D .

Link to comment
Share on other sites

Няма особено значение дали са добри в създаването. Благодарение на копирането те трупат капитали, а когато има $$$, не е проблем да си купиш най-добрите инженери 

Разцъках вчера Redmi Note - много приятно телефонче, в този ценови клас наистина не можеш да си купиш така работещ телефон от големите брандове. Обаче има едно голямо "но" и това е софтуера. На Самсунг/Епъл и т.н им вярвам, че няма да се ебават с инфото за кредитни карти/пейпол и т.н..., докато на китаеца не мога да му имам доверие 

 

Иначе ако притежаваш някой от по-старите топ модели (например аз съм със С3), наистина е трудно да оправдаеш купуването на текущ  модел от китайците, разликите са минимални. Даже топ моделите им не предлагат нещо по-интересно. 

Link to comment
Share on other sites

Е, то така не е много показателно. Естествено че ако имаш стар топ модел на "марка", чийто параметри са близки до сегашни китайци, няма да си струва особено ъпгрейд. Нали все пак се гледат и параметрите.

Въпроса е ако сега си купуваш телефон, и не държиш на съвсем топ хардуер, и ще го ползваш по предназначение, ниския и среден клас китайци предлагат повече от примамливо съотношение цена/качество/параметри. Дори в по-високия клас. То интересно какво толкова има във топ "високия" клас, което човек толкова да му трябва.. Освен мъничко по-качествена камера или GPS.

 

Колкото до доверието, аха, ок, късмет и честито дето вярваш на корпорации като самсунг, епъл и т.н. повече :D . И гугъл и М$.

При китайските ромове се е случвало да бъдат засечени "нерегламентирани" пращания на SMS-и обратно в китай само при никому неизвестни "марки" телефони, които много бързо са изчезнали.

Китайските по принцип ако не кажеш предварително да ги изчистят от китайските боклуци, дори да дойдат, то си има набор от приложения, които си ги чистиш така или иначе. Освен това има разнообразни ромове, и макар че аз не се занимавам, видях, че не е чак толкова трудна задача, само трябва 2-3 дни четене (еднократно) докато разбереш основните принципи на флашването, и можеш да си сложиш и AOSP, и други ромове.

Едно Xiaomi примерно не виждам как би си позволило да прави споменатите от теб гадости, в повече от един гугъл примерно, и да злоупотребява, едно че това ще се разнесе набързо, второ, ползва се андроид, нали уж е отворен софтуер, и т.н. :Р

Link to comment
Share on other sites

Това за топ моделите го написах точно за варианта - имам стар, търся си нов. Идеята е, че като ще се дават пари, то поне да има някаква разлика. Не казвам, че е смислена, но нали си плащаш :))

Да, ако не търсиш топ модел, а правиш разумен избор - китайците са доста напред. 

Относно софтуера - големите няма да злоупотребят с кредитната ти карта. Докато този който е сглобявал ромчето може да набута каквото си иска вътре. Примерно това Xiaomi дойде с някакъв неофициален РОМ, та даже факта, че е Xiaomi не помага особено :))

А дали ще си избереш някой AOSP ром или нещо друго - все някой го е направил за да можеш да го използваш :)) 

Просто отбелязвам факта

Link to comment
Share on other sites

RaptoR-е, това ти ли си оня RaptoR дето преди няколко поста нямаше доверие в качествата на китайските стоки, а сега ги защитаваш така? :D .

 

Теди, къде ме видя да защитавам китайски СТОКИ?  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ок, признавам, даже очаквах да го кажеш :) . Всъщност те нещата са свързани донякъде. Признаваме, че китайците правят и добри и лоши неща, нали, за каквото им се плати :) . То всичко е правено там вече, почти. Преди на батериите виждах поне нещо като "Made in Korea, finished in Chiina" :Р .

С други думи, има надежда за теб да прогледнеш :D.

 

ARPAnet, има и подвариант на "търся си нов" - когато така или иначе си решил да го сменяш (счупил си го, трябва ти повече памет, по-нова версия на Android, по-силен процесор че твоя примерно не ти стига, и т.н.), пак може да се разгледа като "ново купуване".

 

За доверието и ромовете, разбирам те прекрасно, но в днешно време все по-нелепо става да се разсъждава така, аз се стремя да не го правя вече :) . То доскоро много хора и не подозираха докъде стига наглостта на NSA примерно...

Къстъм ромовете наистина са като пипани Windows-и. И е добре човек да се ограничава с тях малко. Китайските телефони си имат официални ромове, които за съжаление са китайски. Най-много в магазина като поръчаш, да кажеш че искаш нормален интернешънъл ром, да го пипнат там и сложат каквото искаш, руут, и т.н. Специално магазини като минидийл не съм чул някакви оплаквания да правят нещо нередно с ромовете. Или примерно да се е чуло някой с откраднати банкови тайни или друго, и следите да водят до ром-а.

Естествено ще се позамисля ако ползвах е-банкиране през телефона, но предвид че съм си дал номера на картата на Гугъл, всичко друго за мен е без значение вече :) .

Мен повече ме е страх ако някой българин ми гепи телефона. Затова съм си сложил най-елементарни защити, като пин код за отключване на тел-а, и защитна програма локер за приложения, за 4-5 по-важни.

Link to comment
Share on other sites

А, това какво да си вземеш се определя какво търсиш като параметри, цена. И разбира се защо минаваш от твоя телефон, на нов. Дали е счупен, дали еди какво си.

Аз моя го избирах една седмица, след няколко пъти пренареждане на приоритетите си, и разглеждане на 100 модела. И намерих идеално пасващият ми, като направих лек компромис може би единствено и само с GPS-a, който *се оказа* впоследствие леко калпав, но общо взето само първия фикс е по-бавен, а след това не губи сигнал.

Както казах, аз за $200 си взех нещо, което тук за същите пари щях да взема някой слаб двуядрен с 512 рам и 4 ром, и всичко което изредих. А взех 8 ядрен (колкото и да не е показателно), 2/16 памет, 4.7" 1280х720, слот за 64ГБ карта, две симки и т.н.

Link to comment
Share on other sites

S3 може и да си струва горедолу ако е на тази цена, но аз го намирам на 450лв и нагоре, само. Днес за 300 и под 300 лв получаваш параметри, които го бият почти по всичко, освен може би по амолед екрана, който обаче не е съвсем топ в линията им (за S2 да не говорим).

Китайците за доста под тази цена ти дават (в повече): 5" с фуллХД резолюция, 2(две) сим карти, батерии 3000 и нагоре mAh (този е 2000 или 2100, като чипсетът му не е особено от икономичните), 2(два) ГБ рам (при днешните андроиди и приложения и лаунчери, 2 рам вече е почти задължително, особено като запас и за близкото бъдеще), не-тъчуиз интерфейси и възможност за лесен избор на РОМ ако този не те кефи, вкл. MIUI, и портове от други марки, ако те кефят техния начин на работа, поне 3MP предни камери, GPU Mali-450 (значително по-добро от това в S3), и др.

 

Да, ще кажеш, че почти нищо от това няма да те касае и ти е все едно.., но и това би отговаряло на моя принципен възглед, че телефоните взеха да им повишават някои параметри почти ненужно вече, за което съм съгласен - дали 4 или 8 ядрен процесор - това освен в тежки игри надали щ е се усети разлика, докато аз по бих се радвал на по-големи и трайни батерии, по възможност и по-леки, то друго не виждам какво бих искал повече вече.

При всички случаи получаваш по-добри параметри (някои от тях все пак не са много маловажни) и качество, за значително по-малко пари.

 

Да не говорим, че моя вече го гледам е паднал на $189 (и при китайците цените падат бързо след излизането на даден модел или платформа :) ).

Link to comment
Share on other sites

По повод бавния фикс на GPS-a. С колеги, също с китайски телефони установихме, че телефоните бяха настроени да взимат A-gps данните от сървър в Тайван. След като с програмка(от Google Play) беше тунингован да се връзва към наши сървъри, скоростта на първоначалното позициониране се ускори много.

Link to comment
Share on other sites

Китайците и изобщо азиатците са уникално старателни, прилежни и трудолюбиви хора. А японците даже не са хора!

 

post-209-0-77397600-1412858235_thumb.jpg

 

Могат да ни сложат в задния си джоб по всяко време. Американците имаха предимство, че технологиите им в голяма степен бяха едно 100тина години напред. Кой ги би по главите сами да си изнесат производството в Китай не стана ясно.

Link to comment
Share on other sites

mIRCata, нали имаш предвид това (по дефолт е така при мен): epodownload .mediatek.com / EPO.DAT ?

Какви други сървъри си слагал и с коя програма?

Аз пробвах и разни като http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin и вариациите, но май нямаше промяна.

Дядомраз, ако не го бяха направили, вероятно вече да бяха фалирали като държава :D . Там явно не щат да пасат овце на баира или да сглобяват джаджи. Тъй че всичко си е закономерно. То затова дългът им е трилиарди.

Link to comment
Share on other sites

<offtopic>

Те както са го подкарали при разни обвинения на техните държавни служби да обясняват как видиш ли компютрите се били счупили, а баш пък миналата седмица онзи сървър са го преинсталирали и нямали архив, защото то нямало закон да ги пазят (или има ама не е ясно кой е виновен и ги мързи да търсят - в случая визирам един скандал с едни електронни писма) като нищо ще обявят, че са им са се счупили сървирите и вече нямат информация колко на кого дължат...

</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

@tedy пробвай примерно https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps - нещо подобно правиха. Понеже май единия беше с медиатек процесор май ръчкаха и нещо с MTK Tools или подобна програма. Но иска руут и гледай да не оплескаш нещо :)

или виж какво пишат тук http://www.littlegreenrobot.co.uk/hackerzone/make-your-phone-get-a-gps-lock-quicker/ може да ти помогне

Link to comment
Share on other sites

Пробвал съм го това, и много други.

Да, fastergps съм го сложил. То реално служи да сетнеш NTP сървъра, който за мен няма особено значение - ntp е мислен да работи добре, който и да ползваш. Макар че и това съм пробвал и сетнал бг сървър.

По-скоро с а-гпс адресите да се заиграя някой ден - gps много рядко ползвам.

 

djadomraz, те другите ще им напомнят колко им е дългът :)

Link to comment
Share on other sites

Пробвал ли си с Gps status да дръпнеш обновена информация за agps? понеже вътре има такава функция.

Link to comment
Share on other sites

Да, разбира се :) . То беше и част от онази статия дори, която ти даде като линк, и която съм следвал - реално тия тестове ги правих преди около месец когато се заех 1-2 дена да го разръчкам максимално.

Реално мен идеята ми беше без A-GPS да хваща по-бързо, защото най-често би ми трябвало когато няма нет по принцип. Т.е. да се разчита само на хардуера.

Но не ми е спешно, да не разводняваме темата, и без това достатъчно офтопик се получи :) .

Link to comment
Share on other sites

теди, няма как да захапе по бързо защото алманаха се предава с 50 bps, за да захапе по-бързо трябва да ти е включен гпс-а на место с нет преди това, да го изключиш след позициониране и да не пускаш клеан мастер да ти чисти кеша. Така му правиш горещ старт без агпс.

Link to comment
Share on other sites

S3 може и да си струва горедолу ако е на тази цена, но аз го намирам на 450лв и нагоре, само. Днес за 300 и под 300 лв получаваш параметри, които го бият почти по всичко, освен може би по амолед екрана, който обаче не е съвсем топ в линията им (за S2 да не говорим).

Какво за Galaxy S2?Нещо лошо ли казваш?!?!
Link to comment
Share on other sites

Най-малкото ще е само за Самсунгите. Ако искаш набери кода и пробвай - ако ти излезе менюто - пИчелиш.

Работи. Аз съм със Самсунг. Пробвах на HTC, йок. Не става.
Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...