Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Дай да е келпава като е без пари. А не я прави някой в гаража си, а голяма, сериозна фирма.

Ами в интерес на истината iGO се осра по пътя за Габрово. Прекара ме през магистралата.

 

Освен това някак тромава и недодялана ми идва нещо. Трудно ми е да определя какво точно ме дразни, но нещо не е много наред. На Нокиа програмата работи много по-добре.

 

А и iGO човек и да иска не може да си я купи, а такива "клизми" - копирай това, инсталирай онова някак не са ми по вкуса на мен.

 

На теб какви POI ти трябват.

Та, последно, какво ми препоръчвате да кача и откъде?

Пробвай Nokia Here от Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Ами в интерес на истината iGO се осра по пътя за Габрово. Прекара ме през магистралата.

Човек, ти само по един маршрут ли пътуваш?

Link to comment
Share on other sites

На Нокиата войса е отвратителен, или поне този с който съм аз. Отвратително чете(по-скоро спелува) имената на отбивките, което лично мен ме побърква тъй като съм свикнал основно да слушам навигацията. При детелини с няколко отделни отклонения два пъти ме постави на грешното отклонение докато вече завивах и ме прати по грешен път, та се повъртях из Виена :)

Но пък е безплатна и офлайн което си е прекрасен плюс когато пътуваш в чужбина, предполагам ще си я развият.

Иначе за грешни или странни пътища номер едно е гугъл мапса, иде дойде и те засвятка през някой черен път щото решил, че ще е не знам си какво :))

Та за мен най-доброто е комбинация от офлайн карти като Нокиата за когато трябва, и онлайн като гугъл мапса за всички други случаи  :) 

Link to comment
Share on other sites

Да искате "екстри" в свободно приложение с БЕЗПЛАТЕН съпорт, офлайн режим и сравнително добра карта ... е тва е да си българин в истинския смисъл на думата. Няма нужда от повече да се казва.

Link to comment
Share on other sites

Като е безплатна да нямам мнение ли? Трябва да е платено нещо за да може да се обсъди какво му липсва? Ако е без пари - мълчиш не казваш нищо. То ако беше така нали нищо нямаше да се развива и да се разширява като функционалност.

Link to comment
Share on other sites

Приложението излезе преди няколко месеца от БЕТА все пак. Сигурен съм, че тези функции ще се добавят.

POI-та и сега има. Или поне аз имам. Не знам вие за какво точно говорите, но аз имам аптеки, театри, ресторанти, бензиностанции, наем на автомобили, забележителности и т.н. С времето най-вероятно ще добавят и още.

За междинните точки по маршрута съм съгласен, че е полезно.

Link to comment
Share on other sites

Човек, ти само по един маршрут ли пътуваш?

Не, но този го знам и е някакъв често срещан бъг, защото и Sygic и iGO се бъркат. Google maps са ок.

Link to comment
Share on other sites

И преди съм го казвал - Използването на недоразумението IGO в не градски условия, може да бъде опасно за живота!

Или другият вариант е разработчиците му да са толкова гениални копелета, че да са създали продукт с възможности да вижда във времето далеч напред и назад. Когато на даденото място е имало път ,преди около 2000 години, или след още толкова години - ЩЕ има път.

Най-доброто нещо, което съм използвал е Гармин мобайл с качена OFRM! За жалост обаче, никога няма да го видим това нещо за Андроид :unhappy:

Link to comment
Share on other sites

Абе и google maps не са лоши, но трябва да има човек едно наум защото на Тасос упорито се мъчеше да ме прекара през една пешеходна зона... първия път минах... как успях да мина само аз си знам, но съм горд, че не успях да задера никъде нищо... на по 1 пръст разстояние успях да мина, но минах. После докато се разхождахме видяхме няколко клио-та да минават оттам и един Ланд Ровър да дава назад по същата уличка - общо около 7-8 "жертви на гугъл мапс" успяхме да преброим :)

Link to comment
Share on other sites

Гугъл мапс, а!?!

Глей ся тука :))

 

https://www.google.bg/maps/dir/%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0+%E2%80%9E%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB+%D0%A1%D0%BA%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%E2%80%9C,+4000+%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2,+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%94%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%BD/@41.9748391,24.5642912,11z/data=!4m15!4m14!1m5!1m1!1s0x14acd1a170649e5d:0x5110bdf9442323df!2m2!1d24.7564353!2d42.1469492!1m5!1m1!1s0x14ac89c1c188edbf:0xb8f604b0a026ffd8!2m2!1d24.3915175!2d41.7428787!3e0!5i1

 

Все още тази простотия, както и недоклатената и майка продължават да твърдят, че път между Лилково и Михалково ИМА! Ако искаш да се увериш и сам, иди! Иди, ама с нещо като лека кросарка или маунтийн байк, щото и на АТВ-тата им е зор по това трасе. А аз бях принуден да го измина (поне до Орехово) с един пикап - Рено Канго. И бях принуден едно, защото когато се усетиш в какви лайна си нагазил и вече нямаш възможност за обръщане или за движение на заден ход и второ заради тъпотията си да се доверя на съвкупността от недоразумения, наречена IGO - Гугъл мапс. И то не за друго, ами щото си мислих, че имат нещо общо с Гармин мобайл и геотрейдските карти....

Link to comment
Share on other sites

Щом си минал, значи има. Друг е въпроса в какво състояние е. Ако са ползвали наши карти за основа и никой никога не е обновил състоянието им нормално да има засечки. Вероятността да са така, защото някой по родните службички не си е свършил работата е голяма.


Хващал съм, че много 3и 4 разрядни пътища не са отбелязани като такива и навигациите ги броят за път.


То това даже и номер си имало. Нещата си клонят точно към несвършена работа от наши хубавци.

Link to comment
Share on other sites

Състояние:2 метра коловоз от камион с дръва. То в момента пътя до Ситово е леш кво да говорим за другия дето не минава никой :D 

Link to comment
Share on other sites

Сега гледам, че на стрийта имат участк от 10км, където и те не са го покрили. Явно там е най-леш. То като гледам минава до ловен заслон. Може и камион да не минава от там. Защо го водят път не мога да кажа. Но са го номерирали. То това да го обявиш за нещо повече от козя пътека трябва да е наказуемо.

Аз така се забих покрай едни села до Враца - уж да се стигне до Леденика от към Берковица. Опрях до нещо подобно на това горе. И тръгнах на заден, докато намерих място да направя 5-6 маневри и да обърна. Ситроен XM комби - малко под 5м.

Имам и снимка на табелата гранична зона, когато минах между Смилян и Рудозем. Там също имаше момент с липсващ път, поне имаше чакъл и беше само 5 км-ра.

Link to comment
Share on other sites

Гугъл мапс, а!?!

Глей ся тука :))

 

https://www.google.bg/maps/dir/%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0+%E2%80%9E%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB+%D0%A1%D0%BA%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%E2%80%9C,+4000+%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2,+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%94%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%BD/@41.9748391,24.5642912,11z/data=!4m15!4m14!1m5!1m1!1s0x14acd1a170649e5d:0x5110bdf9442323df!2m2!1d24.7564353!2d42.1469492!1m5!1m1!1s0x14ac89c1c188edbf:0xb8f604b0a026ffd8!2m2!1d24.3915175!2d41.7428787!3e0!5i1

 

Все още тази простотия, както и недоклатената и майка продължават да твърдят, че път между Лилково и Михалково ИМА! Ако искаш да се увериш и сам, иди! Иди, ама с нещо като лека кросарка или маунтийн байк, щото и на АТВ-тата им е зор по това трасе. А аз бях принуден да го измина (поне до Орехово) с един пикап - Рено Канго. И бях принуден едно, защото когато се усетиш в какви лайна си нагазил и вече нямаш възможност за обръщане или за движение на заден ход и второ заради тъпотията си да се доверя на съвкупността от недоразумения, наречена IGO - Гугъл мапс. И то не за друго, ами щото си мислих, че имат нещо общо с Гармин мобайл и геотрейдските карти....

 

Пътя изглежда като пешеходен маршрут. Иначе е приятно в тия горички. Поне на снимките. Ако имаше реален път щеше да е супер да се кара по него. :)

Link to comment
Share on other sites

На връщане от Банско, Nokia Here, ме прекара през Велинград. Като разстояние - малко по-кратко. Пътят беше по-добър, тоест чисто нов асфалт и т.н. Само като се закучи един ТИР, мамата ни разката - 15км. с 40км/ч. Ад, ама каквото такова. На първото колело след Пазарджик, направи опит да ме прати към Стамболийски, но не му стана номера, после на колелото към Околовръстното ме накара да завия надясно и ме вкара от Пещерско, което беше хитри, защото отивах в Кючука. Като цяло по-странен интерфейс, не ми показва колко километра остават до целта и доста по-недружелюбна от iGO, която постоянно ми говори нещо и дори да съм сам, никак не ми е скучно. Преполагам, че ако я бях оставил Online, щеше да е по-добре. И още нещо - изобщо не е ориентирана с ограниченията на скоростта. От Велинград, до Пазарджик, почти през целия път се опитваше да ме убеди да карам с 50км/ч. В това отношение iGO е доста напред - всичко знае, с абсолютна точност. Като цяло, обаче, за безплатно приложение, не е лошо, никак даже. На iGO си има предимства, които си имат и своята цена.

iGo ме прекара през Белово, където пътят беше по-лош като асфалт, нямаше много дупки, но като цяло беше по-стар и имаше кръпки тук-там.

Link to comment
Share on other sites

Що някой не премести тия мнения в другата тема :D

 

Това за оставащите километри наистина е много досадно...

Link to comment
Share on other sites

Щом си минал, значи има. Друг е въпроса в какво състояние е. Ако са ползвали наши карти за основа и никой никога не е обновил състоянието им нормално да има засечки. Вероятността да са така, защото някой по родните службички не си е свършил работата е голяма.

 

Хващал съм, че много 3и 4 разрядни пътища не са отбелязани като такива и навигациите ги броят за път.

 

То това даже и номер си имало. Нещата си клонят точно към несвършена работа от наши хубавци.

 

Пич, вЕрвай, НЯМА! Било е римски път преди 1500-2000 години. Сега е нещо, което има коловози дълбоки по метър и нещо, а на места голяма част от нещото е свлечено в дерето. От доста години дори и триоските на горското не смеят да припарят там, понеже нещо станало и в района вече нямало АТС-и и БТР-и, та да ги изтеглят, когато се налага (а то често се налагало). Това го знам от едни местни планинари, които се прекръстиха няколко пъти, когато спрях до тях за да ги питам дали не съм объркал пътя :))  Даже дядото сподели, че си оставял джипа в Лилково и останалите 7км. ги минавали пеша, понеже често закъсвал. А това, че съм минал от там (и то не цялото трасе) нищо не означава, понеже там, от където аз мога да мина с кола с предно, малко джипкари биха се осмелили дори да припарят.

Пътя изглежда като пешеходен маршрут. Иначе е приятно в тия горички. Поне на снимките. Ако имаше реален път щеше да е супер да се кара по него. :)

То за това и аз се подлъгах да избера този маршрут.... Обичам да шофирам или да карам мотор из балкана. А, че там природата е разкошна, две мнения няма!

Link to comment
Share on other sites

И преди съм го казвал - Използването на недоразумението IGO в не градски условия, може да бъде опасно за живота!
Това е доста крайно мнение...За Бг картата има верно трески за дялане,ама те повечето са така де.iGo е страхотен софт за мен,карал съм с нея из Гърция и Турция,мои приятели професионално я ползват с камиони из ЕС,в общи линии са доста доволни.Гармин в България нямат аналог само и единствено заради картата на Събин,иначе самият софт е голямо дърво.В Истамбул съм ги сравнявал едновременно пуснати iGO на андроид телефон,и гармин нуви с последните карти и на двата.Гармин-а мисли бавно непрекъснато преизчислява,опитва да те набута в един и същи маршрут ако изпуснеш пресечка те върти в кръг да се вмъкнеш в първоначалния и тн.iGO е много по-гъвкав,преизчислява по-бързо и алтернативните маршрути в градски условия са по-верни.Опциите са доста повече като настройка и тн.При Гармин ако зададеш дълъг маршрут България-Швеция примерно и ще ти покара коса докато го сметне...

 

 

п.п.Гармин върви от доста време на Андроид,ползвал съм го и се държи доста прилично.Точно с картата на геотрейд(Събин).

 

Link to comment
Share on other sites

Хъм... Я дай линк за този... андроидски Гармин....

Странно. От гармин се кълняха в майка и деца, че ще работят само с МС и Симбиан платформи.

 

П.п. И пак казвам - Пробвай го това лайно извън градовете и големите пътища и съм сигурен, че ще заговориш друго ;)

Link to comment
Share on other sites

То мен там покрай Враца, точно Igo ме нахака в гората :)

Обаче за Смилян-Златоград, аз си бях виновен. навигацията опита да ме върне през Смолян, аз реших, че пак ме ебава, пък на пътния атлас го имаше пътя заедно с една табела в Смилян и затова подкарах на там.

Link to comment
Share on other sites

Хъм... Я дай линк за този... андроидски Гармин....Странно. От гармин се кълняха в майка и деца, че ще работят само с МС и Симбиан платформи....

Преди време си партнираха с Асус и направиха за тях версия за Андроид...хората разбира се я портнаха веднага ;-) мисля че от тук я свалях на времето:http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?67860-Garmin-StreetPilot-за-Android-v1-49-v2-35

 

Има я на доста други места...

 

Link to comment
Share on other sites

За Габрово през Хисар! Верно ли?Нокията ме е набурвала в такива трапове покрай Тервел....5км час и нещо. Но е по-добре от iGo, което ако не гледах пътя, отма б1х се хвърлил в нивата. Отклонение което го няма от мин. 10 години!

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...