Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Има ИДЕАЛНИ безплатни клавиатури, аз дори не помня с коя съм, но до момента е безупречна. Да се дават пари е абсолютно излишно. Разгледай ги в маркета.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

 

Екрана на HTC-то е по-добър и .....Като изключим нивото на черното ...

 

Господе, защо?! Защо ги говориш тия неща. Супер амолед плюс НЯМА какво да му изллючваш и мислиш. Гледал съм го какво ли не... iPhone, xperia, htc x.... не го дигат бе човек. Даже и s3 като не е с плюс, пак не го дига. Успокоенията са след като си купил нещо различно. Ама пак не помагат някой като сложи плюс-а до друг дисплей.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

Господе, защо?! Защо ги говориш тия неща. Супер амолед плюс НЯМА какво да му изллючваш и мислиш. Гледал съм го какво ли не... iPhone, xperia, htc x.... не го дигат бе човек. Даже и s3 като не е с плюс, пак не го дига. Успокоенията са след като си купил нещо различно. Ама пак не помагат някой като сложи плюс-а до друг дисплей.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

 

Ами защото са истина. За мен екрана не е само изциклени цветове. Бях с такъв, видях, нарадвах се, подразних се, смених технологията.

Един колега има Galaxy S2 и сме ги слагали един до друг на една и съща картинка. Дори той не можа да си изкриви душата, а много е доволен от телефона си.

Зеленикавото бяло на Super AMOLED Plus екрана за мен не е бяло и ме дразни всеки път като го погледна. Зеленото, което ти боде очите, редом с червеното - също не са за мен.

 

И също така, като сравнявате цветове на екрани на телефони, не забравяйте да настройвате яркостта на максимум и на двата, защото сензорите може да имат различни настроения в конкретния момент.

 

 

Като цяло не харесвам LED технологията. Недостатъците за мен са повече от преимуществата. При телефонните дисплеи, тези недостатъци са сведени до минимум заради по-малката площ на екрана, но пак.. Изциклените цветове просто не са за мен. Рязкостта на S-LCD екрана ми харесва повече. При LED е леко размито всичко.

 

Ляво - S-LCD / Дясно - S-AMOLED

 

Айде ще я пропусна изциклената технология за момента. Мерси.

 

htc-one-x-one-s-display-compare.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Да, батерията е доста по-добра от първото галакси. А може ли това гадно усилване на медодията при звънене да се махне и да е силно още от началото? Така стряска още повече и е супер тъпо.

Link to comment
Share on other sites

А може ли това гадно усилване на медодията при звънене да се махне и да е силно още от началото? Така стряска още повече и е супер тъпо.

Честно казано, това никога не ми е правило впечатление. Няма ли нещо писано по въпроса из разните специализирани форуми?

Link to comment
Share on other sites

Баси, тия как ме прецакаха тази вечер. Тъкмо се накефих максимално, като видях съобщението за OTA Firmware Update и си викам айде Jelly Бean пристига, пък то се оказа пак 4.0.4 с някакъв по-нов кърнъл и явно разни фиксове. Ще трябва да се чака още за желираните бонбонки. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Баси, тия как ме прецакаха тази вечер. Тъкмо се накефих максимално, като видях съобщението за OTA Firmware Update и си викам айде Jelly Бean пристига, пък то се оказа пак 4.0.4 с някакъв по-нов кърнъл и явно разни фиксове. Ще трябва да се чака още за желираните бонбонки. :laughing1:

 

Две неща не мога да разбера.

 

1. Защо се мотат толкова, като изтече вече ROM с Jelly Bean преди 2 седмици.

2. Защо HTC се мотат още повече от Samsung, при положение, че вече имат обявено устройство с Jelly Bean за края на Септември.

 

Ай сиктир вече.

Link to comment
Share on other sites

Баси, тия как ме прецакаха тази вечер. Тъкмо се накефих максимално, като видях съобщението за OTA Firmware Update и си викам айде Jelly Бean пристига, пък то се оказа пак 4.0.4 с някакъв по-нов кърнъл и явно разни фиксове. Ще трябва да се чака още за желираните бонбонки. :laughing1:

 

Сега ще вържа телефона да видя. Дано са оправили треските от 4.0.3, че ме ядосват.

 

EDIT: При мен няма такива екстри....

Link to comment
Share on other sites

Ако зора ви е нови и нови неща... Root, flash и готово. Аз съм си направил един 100% сигурен бекъп с безпроблемен ром и мога да заявя, че сега спокойно може да си пробва човек на ден по 2-3 ром-а ако иска дори. Ако никой не ти одиса, отиваш си на ClockWork Mode , връщаш си запазения и си свиркаш. ;) Не се плашете да ги руутвате, нищо страшно няма.

Link to comment
Share on other sites

Ако зора ви е нови и нови неща... Root, flash и готово. Аз съм си направил един 100% сигурен бекъп с безпроблемен ром и мога да заявя, че сега спокойно може да си пробва човек на ден по 2-3 ром-а ако иска дори. Ако никой не ти одиса, отиваш си на ClockWork Mode , връщаш си запазения и си свиркаш. ;) Не се плашете да ги руутвате, нищо страшно няма.

 

Ако устройството ти е на пазара от по-малко от година е доста страшно, защото не знаеш какъв дефект може да изскочи от нищото и да се окажеш без гаранция.

 

А РОМ-овете станаха толкова много и всеки си има някакви дефекти. Освен това, Jelly Bean РОМ-овете не работят правилно, защото официалните драйвери за повечето устройства не са пуснати и се използват емулации.

Сносни Jelly Bean РОМ-ове има само за Galaxy Nexus и Galaxy S. Предполагам и за Galaxy S3, след като изтече официалното RUU.

 

А и аз имам 120 инсталирани приложения. Смяната на РОМ ми отнема около 5 часа. И тва да го правя за всеки..

Link to comment
Share on other sites

86 приложения под 20минути ;) Джели-то работи ВСИЧКО на галакси с2 , поне 2та рома които аз пробвах - блутут, wi-fi, камера, телефония, видео... НО! не ми се поддържаше хардуерното ускорение на любимия плеър (MX player) и за това се врънах на стария.

Официално становище на Самсунг е ,че смяната на софтуера не води до отпадане на гаранцията и ако ти окажат трябва им пишеш и проблема се изглажда (не си говоря наизуст).

А и никой не ги кара само джелита да пробват. Има сумати на ICS. И то каквито им дойде на ум. Въобще, всичко опира до това дали му се занимава на човек.

 

Стандартния ром аз вече никога няма да го кача, щото има толкова липси на важни за мен фукнции, че няма на къде.

 

В крайна сметка всеки се решава. За мен обаче по-важен е момента мога ли да съм 20 мин. без телефона по няколко пъти на ден - щото си ми трябва да звъня и да ми звънят. Та и това го има.

Link to comment
Share on other sites

Ами те си работят, но всичко е емулирано и донаписвано, защото официални драйвери не са пуснати. Пък при емулация, все някъде, все някога - дава фера.

 

А аз и сега съм с ICS. Останалите също. Jelly Bean искам. И го искам с Project Butter, а него го няма в РОМ-овете, защото трябват драйвери.

 

Ще ми го покажеш ли това официално становище, защото до сега не съм го срещал никъде?

А HTC имат метод за отключване директно на сайта си, където през 2 стъпки ти казват, че гаранцията най-вероятно ще отпадне ако продължиш.

Сони също дават възможност за отключване, но пак предупреждават, че гаранцията ще отпадне.

 

Реално с отключен телефон, можеш да оувърклокнеш всеки един компонент, да избичиш яркостта на подсветката до нивото на тази на слънцето и да увеличиш безжичния адаптер на режим - пържене. Няма логика гаранцията да го покрива.

Link to comment
Share on other sites

Кой въобще е искал такива неща? Хората искат функционалност, шарения и удобство. Аз нямах предвид да правят извращения, клокове и кофти модеми и прочие да качват. За различно нещо става дума явно.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

Кой въобще е искал такива неща? Хората искат функционалност, шарения и удобство. Аз нямах предвид да правят извращения, клокове и кофти модеми и прочие да качват. За различно нещо става дума явно.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

 

Никой не иска такива неща. Не съм го и твърдял. Аз хиперболизирах просто и казах какви са възможностите.

Клоковете независимо дали ги искаш или не, повечето РОМ-ове си ги имат. Кернелите им са с променени волтажи за икономия на батерия. А модем няма как да се качи. Не знам какво имаш предвид с това.

Става въпрос за смяна на софтуера на телефона.

 

Ще ми го покажеш ли това официално изявление, че ми стана интересно?

Link to comment
Share on other sites

Преди в XDA имаше статийка с едно писънце, върнато на потребител точно за добавен или променен софтуер на устройство - общо взето му бяха отговорили, че ако дефекта е наличен при стандартния софтуер ( в сервиза) и не е имало външна намеса по хардуера ги приемат. Сега не го намирам, има някаква друга тема с хиляда поста и нищо смислено.

Общо взето екипа е много разбран, и ако не се държиш като простак при комуникацията с тях и им обясниш дефекта и ако не си направил някое от :

4. Гаранцията не покрива никой от изброените случаи:

 

- Извършване на периодични контролни проверки, обслужване, ремонтиране или подмяна на части, изхабени в следствие на нормална експлоатация.

- Външни козметични части – аксесоари, адаптери, батерии, кабели, предпазители, дистанционни управления и други части с ограничен сервизен живот.

- Дефекти причинени от неправилна употреба или монтаж (претоварване, механични повреди, сътресение, удар, въздействие на температура, влага, течности, прах, храна, напитки, предмети, растения, животни, насекоми, токсични вещества или други фактори извън допустимите граници), използването на продукта по начин различен от описания в Указанието за употреба.

- Когато не са спазени условията описани в Указанието за употреба, за транспорт, монтаж, инсталация, експлоатация и съхранение.

- Повреди причинени от токови удари, гръмотевици, наводнения, пожари, войни, граждански неподчинения, форсмажорни обстоятелства, работа с нестандартна захранваща мрежа или други външни въздействия извън контрола на Производителя, Вносителя и Търговеца.

- Всички течно кристални дисплеи (LCD), плазма дисплеи и OLED дисплеи, независимо от производството си, след време губят част от яркостта си.

- Модификации извършени заради разлики в метода на излъчване в различните страни.

- Модификации извършени, за да може изделието да функционира в страна, за която не е произведено.

- Ремонт извършен от неоторизиран сервиз център или от неоторизирано лице.

- При работа с нестандартна захранваща мрежа, с други неподходящи или нестандартни устройства, с нестандартна кабелна мрежа, неоригинални зарядни устройства, батерии, консумативи, носители и др.

- Samsung и Оторизираните Сервизни Центрове не носят отговорност за загуба на данни и информация от дефектните устройства.

 

То нямаш особени причини за притеснение.

 

Цитата на гаранционните условия ти е от тук > http://www.samsung.com/bg/support/warranty/warrantyInformation.do

Link to comment
Share on other sites

Реално си видял да казват това, което го казват и останалите производители. Ако отключите телефона МОЖЕ да загубите гаранцията.

Проблема идва в това, че ако отидеш в сервиза с изгорял процесор или дъно, ще обвинят отключването.

Ако отидеш в сервиза с отлепен екран или развален микрофон, няма как да обвинят отключването.

 

Самоче при заключен телефон, при първия случай - гаранцията го покрива и ще го сменят, а при отключен - не. Независимо каква е причината.

Link to comment
Share on other sites

Да бе и на мен ми стана интересно какви са тия супер-дупер функции, дето ги няма в официалния ром. Да не би да прави палачинки за закуска? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...