Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Какво пък общо има не възможността да набира с това колко му точи батерията ?!?!?!?

Нищо. Просто скайп преди време ми източваше батерията за рекордно кратко време

Link to comment
Share on other sites

Аз може би не се изказвам правилно...може да не разбирам много...НО съм пробвал всички възможности. Включетелно и wi-fiто вкъщи ;). Нада...просто не ебава да набира. При нея е същото дори и от нета в къщата. През айфона няма проблем. Тука не искам да кажа, че айфона е по-добър или нещо такова. Аз просто не обичам да бърникам по телефона. Пак казвам. Не съм сменял РОМ, няма и да сменя. И имам 3, 4 игри + още толкова...свалени приложения. Ако мога така да се изразя. Другите явно са ми стандартните за модела

Още съвсем малко ти трябва и ще разбереш, че при iPhone всичко си е работи перфектно ;). При сегашният ти телефон винаги ще има някакъв проблем който уж щели да оправят. Тъкмо го отстранят и се появи нов и пак чакаш и те дразни през това време. Не се занимавай с глупости. Хвърляй тамагочито и си вземи истински телефон ;). Ако имаш вариант да изчакаш малко, може да си вземеш 5S когато излезе октовмри месец.
Link to comment
Share on other sites

Още съвсем малко ти трябва и ще разбереш, че при iPhone всичко си е работи перфектно ;). При сегашният ти телефон винаги ще има някакъв проблем който уж щели да оправят. Тъкмо го отстранят и се появи нов и пак чакаш и те дразни през това време. Не се занимавай с глупости. Хвърляй тамагочито и си вземи истински телефон ;). Ако имаш вариант да изчакаш малко, може да си вземеш 5S когато излезе октовмри месец.

 

Аз мога да чакам не до октомври ами и до ноември на 2014-та. Нямам бърза работа, че да си сменям телефоните, а и не са ме влечали толкова много, че да съм вманиечен. Всъщност сегашния ми телефон е първия, който имам с тъч скрийн. Както казах нито имам време, нито желание да го чопля. Имах мерак да си купя С4, но просто е отвратително голям. Може да има хубави параметри...ама с две ръце трябва да се борави с него. Докато при айфон 5 и HTC one S не е така. Ако на Айфона мога да играя 2, 3 драг рейсинг игри и още 2, 3 за пълнеж + скайп и вайбър(имам предвид безплатно) - нямам никакъв проблем да стана притежател на ябълка. Времето ще покаже.

 

Между другото днеска пак свалих скайпа и се оказа, че имам проблеми да се свържа със сестра ми и с майка ми. Да не би тия откачалки да са наприли нещо на техните скайпове ? :D

Link to comment
Share on other sites

Крайно време е да се усетиш, че не телефона ти е проблема  :laughing:

 

А S4 e мечта просто... На тези устройства една от страничните им функции е телефон. Ако само това ти е нужно, показах ти какво да търсиш. :smile1:  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

а бе, има ли програмка за смс-и до бг операторите? нямам предвид тези, които изискват регистрация в сайтовете на мтел, глобъл или виваком, а някоя универсална за всички. свалил съм 2-3 досега, но никоя от тях не праща съобщения...

 

Turn off this option! PD20 Turn off this option! 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

Изтрих си стоковия voice search... и след това го оцених. Пробвах всичко, което отговаря на voice search в google play, но не е същото. Трябва ли сега да правя unroot заради едно приложение или просто не го нацелвам в магазина.

Link to comment
Share on other sites

Как го изтри? По нормалния начин или си си руутнал телефона и го разкара? Защото ако си го махнал по нормалния начин, в Google Play го има.

Link to comment
Share on other sites

 

Как го изтри? По нормалния начин или си си руутнал телефона и го разкара? Защото ако си го махнал по нормалния начин, в Google Play го има.

 

 

След руутване реших, че не ми трябва и сега съжалявам- доста трудно се пише в кола...

 

Това намерих във Андроид форума, дали ще ми свърши работа?

 

 

"Аз имах същия проблем, само че с Oxygen, проблемът идва с това, че ни липсва освен voice .apk-то и voice библиотеката.

 

Качил съм на мой сървър .zip файл готов за флашване през Recovery, тъй като не мога да намеря същата тема в XDA, от където първоначално го взех.

 

Файлът може да го дръпнеш от тук - http://bit.ly/O2HZwf

 

Само гледай да имаш поне 1-2 MB свободни в system partition-a. Това фактически ти инсталира voice библиотеката и самото приложение. После отиваш в settings->voice / speech settings и си слагаш Bulgarian като основен език за разбиране и си готов. "

Link to comment
Share on other sites

Ами звучи възможно. Единствения начин да върнеш системно приложение е като го инсталираш през recovery, защото иначе няма как да пишеш в /system.

 

Такива, които не ти трябват може просто да ги замразяваш. Не е нужно да ги триеш. 10-15МБ няма да оправят нищо.

Link to comment
Share on other sites

Ако е рутнат телефона, би трябвало да има достъп до цялата файлова система. Аз на моя таблет преместих едно приложение в system/app. Взема приложението от някъде и го пейства в тази папка с RootExplorer (не забравяй да кажеш че моунтваш папката с write достъп) - рестартираш телефона и трябва да стане.

Link to comment
Share on other sites

То достъп има, но през системата е ограничен. Системните приложения могат да се инсталират най-лесно през recovery.
Иначе е все едно в Уиндоус докато си се логнал да си сменяш системните файлове.

Link to comment
Share on other sites

Мярнах една тема за таблет и се сетих, че наскоро се чудих дали да не взема един 8" китайски ($300) за жена ми да си го ползва когато има ноти в електронен вариант да си ги разчита от там докато свири, щото лаптопа доста трудничко ще го наглася на поставката за нотите.  :bgrin:  Единственото, което ме притесни е, че 8" все пак е доста малка площ и респ. нотите ще са доста малки и трудни за разчитане. Иначе параметрите му ми се сториха добри - IPS с големи ъгли, 1.2 Ghz 8-ядрен процесор (някакъв Самсунг беше), USB3, G-сензор и т.н.  Интересно ми е дали тия 8 ядра ще са добре оползотворени от Андроида или това по-скоро е някакъв маркетингов трик, щото ако е така - има доста по-евтини 2 и 4 ядрени китайчета, които ще й вършат същата работа.

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя от къде да си викна един Nexus7 2013? Йбей, Амазон... нз... мога да кажа и на човек в Англия да ходи да ми го вземе на място и да ми го шипне до БГ.

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, за 300$ + някой лев отгоре си вземи от тук - я Nexus, я някой Samsung - Поне ще са ти с гаранция.

 

Хост-е изчакай малко до 2-3 месеца или около коледа сигурно ще ги докарат в Технополис новите.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ainol-novo.com/ainol-novo9-spark-quad-core-9-7-inch-retina-screen-ram-2gb-dual-camera-16gb.html Tоя китаец е 10 пъти по готина машина от Самсунг-а ;) лично съм работил и на двете и го заявявам с чисто сърце.

 

А защо да чакам до коледа като ще си имам гаранция към гугъл така или иначе? Ако беше за мен да съм го поръчал ама е за родата исе чудя какво да им взема.

 

__________________________________

От тия мислех да го викна да ми го вземат от UK и после шипинг до БГ. Но ме е яд колко пари ще ми изгорят по трансфера на парите от БГ до там (и в курса и самата такса). http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/ipad-tablets-and-ereaders/tablets/google-nexus-7-16-gb-21515695-pdt.html

 

Link to comment
Share on other sites

Пламене, за тия пари си взимаш Галакси Таб 2, ти луд ли си за китайски да ги даваш?!?!?

 

Абе поблазниха ме 8-те ядра, та затова питах дали има далавера от толкова ядра.

Link to comment
Share on other sites

Абе поблазниха ме 8-те ядра, та затова питах дали има далавера от толкова ядра.

 

това са маркетингови трикове. за 8-ядрени не бях чувал, но за 4-ядрените съм чел, че реално платформата не позволява ползването им в "пълния обем" ... един 2-ядрен е напълно достатъчен в случая. примерно rockchip 3066(dual cores) или новия 3188(quad core), които са срещани в китайските изпълнения, конкурират, а доста често и бият, аналозите им в устройствата на samsung, asus и т.нат. ... примерно един rk3066(с такъв чипсет приличен китайски таблет, с IPS, алуминиев корпус, може да се намери за 130-140$) в повечето тестове показва малко по-добри резултати от tegra 3, който от при nexus 7 го водеха за "голямата работа" ...

 

а за китайските таблети - има и попадения, има и боклуци.

гаранцията им е 1 год. като трябва да пращаш за твоя сметка(19 лв. до китай).

като цени са повече от приемливи ... аз за 180 лв. взех таблет с gps и цифрова телевизия. макар и едноядрен, без тежките игри, всичко си върви безпроблемно. въпроса е паметта да е 1GB. единствения им кусур на китайджаните е греенето, затова ако избирате сред тях, гледайте да е с алуминиев корпус.

Link to comment
Share on other sites

това са маркетингови трикове. за 8-ядрени не бях чувал, ..

 

 

ARM15 processor and eight-core Samsung Exynos 5 Octa 5410 1.8GHz chip

 

Знам ли...може да са хакнали 2 бр. четириядрени вътре... :)...аз не разбирам, щото не се интересувам от тази област, но самият ARM не беше ли четириядрен (май съм го чел някъде преди време)...и ако тоя Самсунг също е 4-ядрен - ето ти ги 8-те ядра, ама малко кофти са го написали.

 

Едит: Даже доста зле са го написали - сега проверих в сайта на Самсунг.

...но иначе са си 8 ядра де.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност не е 8 ядрен а са 2 четириядрени (което е доста голяма разлика)

 

ARM Cortex™-A15 Quad 1.8GHz + Cortex™-A7 Quad 1.3GHz

 

Какво и как ги правят идея си нямам

 

Пламене, на тази цена има свестни маркови изделия, които си имат свестен софтуер и поддръжка. Вярваш или не - половината от продукта е самия софтуер. То и едното и другото е андроид, но подробностите за мен поне са много важни. Параметрите дори да са по-добри като има някой идиотски кусур на мен ми идва да го засиля в стената.

 

Не че и apple и samsung нямат грам кусури, но все пак... това си е моето мнение, от моята камбанария..

Link to comment
Share on other sites

http://www.ainol-novo.com/ainol-novo9-spark-quad-core-9-7-inch-retina-screen-ram-2gb-dual-camera-16gb.html Tоя китаец е 10 пъти по готина машина от Самсунг-а ;) лично съм работил и на двете и го заявявам с чисто сърце.

 

А защо да чакам до коледа като ще си имам гаранция към гугъл така или иначе? Ако беше за мен да съм го поръчал ама е за родата исе чудя какво да им взема.

 

__________________________________

 

От тия мислех да го викна да ми го вземат от UK и после шипинг до БГ. Но ме е яд колко пари ще ми изгорят по трансфера на парите от БГ до там (и в курса и самата такса). http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/ipad-tablets-and-ereaders/tablets/google-nexus-7-16-gb-21515695-pdt.html

 

 

Защо трябва да прехвърляш пари? Просто го плати ти в магазина и го Ship-ни на адреса на твоя познат там.

Link to comment
Share on other sites

@Midex, ако ти се дават такива пари погледни Asus Memopad. В момента трябва да се е появил новият 7 инчов, а скоро и новият 10 инчов. Но и предишните версии са готини и с хубави цени за това което са. А от видяното са с почти чист андроид, за разлика от самсунгите с техният тъч уиз. Пробвах актуалният към момента самсунг таб и асуса - ами асуса ми се стори доста по-бърз и приятен, чак ме замисли дали искам да си купя такава дивотия. 

 

ainol - ейнъл ? :D Ако изключим името, наистина машинките им изглеждат доста приятно от видяното, но асуса ме грабна. 

Трябва да стоя далеч магазини с подобни играчки, слаб ми е ангела ... :)))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...