Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Еми... не знам дали да ти честитя.. :)
Най-много да се откажеш от Андроид след второ поредно разочарование.

Със здраве да си го ползваш и се надявам да не те дразнят нещата, които дразнят мен.

Link to comment
Share on other sites

Да се откаже от Андроид ли?Че то има ли избор?! :popcorn:  ;)

Симбиан ли?Май не.Не остана.

iOS - доброволно кукла на конци.

BlackBerry-кораба потъва.

Windows Phone???Както ви харесва...

П.С.Какво друго?

Link to comment
Share on other sites

Проблема, че точно нокия. Мислят си повечето хора, че новия им телефон колкото плочка в кухненския им бокс ще кара 5г и батерията му ще държи по 7 дни, че ще отговаря светкавично като нокията на натисканията по бутоните (нищо, че нокията имаше само змия и указател + камера)... та от там иде проблема. Нямат си хал-хабер.

Link to comment
Share on other sites

Да се откаже от Андроид ли?Че то има ли избор?! :popcorn:  ;)

Симбиан ли?Май не.Не остана.

iOS - доброволно кукла на конци.

BlackBerry-кораба потъва.

Windows Phone???Както ви харесва...

П.С.Какво друго?

iOS или Windows Phone.

 

Windows Phone работи доста плавно и бързичко. Също колкото iOS.

Единствения проблем е, че няма толкова много приложения.

 

Ubuntu и Firefox също правят операционни системи за мобилни устройства.

 

http://www.ubuntu.com/phone

Link to comment
Share on other sites

Да се откаже от Андроид ли?Че то има ли избор?! :popcorn:  ;)

Симбиан ли?Май не.Не остана.

iOS - доброволно кукла на конци.

BlackBerry-кораба потъва.

Windows Phone???Както ви харесва...

П.С.Какво друго?

Това изказване беше толкова фенбой-ско колкото някои от изказванията на злобил за айфоните.

 

Хайде обясни ми какво имаш предвид под "кукла на конци" и дали според теб google не събират много повече лична информация от apple?

Link to comment
Share on other sites

Не съм фен на никой,даже бих си взел поне за опит айфона.Елементарен пример-ТЕ и САМО решават,че ДО 4 инчов дисплей е достатъчен,приемлив и прочие за всекидневно "умно" мобилно устройство.Със синьото зъбче предполагам трябва да правя гимнастики,за да си прехвърля файл.При тях маркетингът не е традиционен -каквото решат ТЕ е добро за клиента.И моля Ви се-ай сиктир да се плаща за всичко през скапания айтюнс.Скапан,защото при втората и ПОСЛЕДНА инсталация,която му правих нещо развали оптичното устройство.

Link to comment
Share on other sites

И какъв е проблема и с маркетинга им и с 4-те инча реално те като компания се интересуват тяхният продукт да се продава и да ли ми харесва или не те го правят добре и много от компаниите които пускат устройства с по-голям дисплей сигурно завиждат на броя продадени устройства.

Link to comment
Share on other sites

Ами специално за мен не важи дали 1 милиард потребители са кихнали еди колко си кинти за нещо си.Това нещо трябва мен да ме задоволява,когато го искам.Проблема ще го забележиш ,когато ползваш устройство с поне 4.3 инча дисплей.Как се чувстват компаниите е въпрос който не ме интересува.

П.С.BTW И един долар да е -няма да го дам за хора,които се превъзнасят до небесата като богове.И доказано си приписват чужди разработки-нищо,че притежават патенти под път и над път.В днешно време ПРАВОТО не е право.

Link to comment
Share on other sites

Причината да взема първия си "умен" телефон е необходимостта да си гледам email-a и skype-a в движение, а старата ми нокия е52 не се справяше с email-a, за скайп даже не ми се мислеше. То и браузър ужким имаше но просто не става. Иначе като телефон е перфектен. Ако имаше wifi tethering щях да взема един таблет и да не се занимавам с глупости. То ужким може симбинана, но не успях да го подкарам. Андроида ми допадна "desktopa" и това, че мога да си слагам анимацийка и някакви джаджи по него. iOS все едно вече съм натиснал менюто и някак неестествено ми стои да няма "desktop".

 

След време като взех iPad-a за да мога да тествам мобилни приложения, които разработваме го оцених, а едно уеб приложение за търговските представители на една фирма като го видях колко е грозно на андроид направо откачих.

 

Последния ми телефон го взех възможно най-големия, защото него го ползвам само за ровене в интернет и за GPS. И малкия да си играе, но за това съм сигурен че ще става всеки телефон.

 

От гледна точка на разработчик - и 2те хем стават хем си имат кусури.

 

Windows Mobile все още не съм разглеждал подробно, но имам познати с подобни телефони - много са доволни.

 

Developer-ските акаунти и при Apple и при MS са платени, само Гугъл засега не искат пари за акаунт, иначе от продажбите си прибират мръсниците.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здр колеги някой имали представа защо стоковото приложение новини и времето от няколко дни не ми работи, като го пускам ми изписва че приложението не може да се свърже и трябва принудително да го затворя а не съм го ъпдейтвал да кажеш, че нещо новата му версия е бъгава.Благодаря предварително за мненията и лек почивен ден на всички :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

някой ползва ли приложение за IP камери т.е. да гледа през интернет камера на обкет/магазин и т.нат. щото свалих една IP Cam Viewer, ама нещо не намира камерата на въпросното IP и порт.

Link to comment
Share on other sites

някой ползва ли приложение за IP камери т.е. да гледа през интернет камера на обкет/магазин и т.нат. щото свалих една IP Cam Viewer, ама нещо не намира камерата на въпросното IP и порт.

 

Точно вчера инсталирах на една Нокия под Симбиан софтуера за наблюдение на IP камера. Но в в комплекта на камерата си има диск със софтуер на всички операционни системи на телефони. Мога да ти пратя софтуерите, но не знам до колко ще са съвместими с камерата която искаш да гледаш.

Link to comment
Share on other sites

не бе, не ме разбра ... тя програмата не е за мен, а за хора, които имат IP камери, имат таблети и искат да гледат през тях камерите, а пък не ми се занимава на всеки да му слагам приложение, което го няма в маркета :) най-лесно е да им кажа - изтегли го от маркета, сложи там еди какви си настройки ... и така.

иначе няма проблем. качи я някъде(те нали за android файловте са apk и не са големи), ще я пробвам и ще пиша дали е станало :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

как да прехвърля контактите от телефон, който е с пукнат тъчскрийн, при положение че не отговарят никакви команди по него.

телефона е ZTE.

Link to comment
Share on other sites

как да прехвърля контактите от телефон, който е с пукнат тъчскрийн, при положение че не отговарят никакви команди по него.

телефона е ZTE.

 

Кабел?

Link to comment
Share on other sites

Не си ли ги синкнал с гугъл акаунта ти ? :)

аз да, но тоя моя приятел - не.

 

Кабел?

то добре кабел, ама нали трябва да се потвърди от самото устройство за usb връзка

Link to comment
Share on other sites

аз да, но тоя моя приятел - не.

 

то добре кабел, ама нали трябва да се потвърди от самото устройство за usb връзка

 

Няма ли тул с който може да се работи на ниско ниво, без да е "пуснат" телефона?Нещо като сервизен режим или к'во се води там.

Link to comment
Share on other sites

Няма ли тул с който може да се работи на ниско ниво, без да е "пуснат" телефона?Нещо като сервизен режим или к'во се води там.

 

нямам си на идея ... може и да има, ама. днес ще потърся в google някакъв вариант дали изобщо има.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...