Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

iPod shuffle - доволно малък и лек. Има плей, стоп, следваща песен. Според мен това са всичките необходими копчета за един плеър. Качваш каквото ще слушаш идните 10 дена (то и 100мб стигат за толкова) и като ти омръзнат сменяш. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Аз съм си с оригиналният.Чат-пат ползвам play music.Най-удобното е че с копчетата за усилване мога да си сменям песните :)

Link to comment
Share on other sites

Ами не, не мисля така. Имам доста албуми на доста изпълнители и ми се ще да може да ги сортира. Отделно еквалайзера определено променя картинката и то не само графично.

Ама май cloudskipper-а започна с малко убеждения да се държи прилично и сигурно ще го задържа. w00x-е, к'во ползваш ти?

Link to comment
Share on other sites

Ами не, не мисля така. Имам доста албуми на доста изпълнители и ми се ще да може да ги сортира. Отделно еквалайзера определено променя картинката и то не само графично.

 

Ама май cloudskipper-а започна с малко убеждения да се държи прилично и сигурно ще го задържа. w00x-е, к'во ползваш ти?

 

Не слушам музика на телефона аз.

За редките случаи, когато трябва да пусна нещо, използвам Google Play Music.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе я кажете кой какъв mp3 плейър ползва?

 

Poweramp.Платен е (около 6лв.) но си струва всяка стотинка,пробвал съм де що има плеър за Андроид,по добър просто няма.Чете Flac между другото...С подходящите слушалки отнася глави направо :thumbsup:

 

 

На времето имаше една програмка за Симбиан Cell track има ли нещо такова за Андроид?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тия карти за абсолютно цяла България ли са и точнили са, навигацията на какъв език имали български и евентуално със agps ще работили.

Link to comment
Share on other sites

Картите са на цяла българия, дори ти дава снимка на Street Views с наложена стрелката върху нея, ако случайно не се ориентираш по картата.
Навигацията на Български не успях да я подкарам, дори не видях настройка за промяна на гласа, но не съм и търсил. A-GPS е просто подобрен GPS. Това си е в чип-а и програмата няма никакво значение.

Link to comment
Share on other sites

ок мерси за инфото то и аз е пуснах но тъй като беше през wifi ми изписа търсене на gps и след няколко минути така и нещя да го намери като пусна мобилния интернет сигурно ще тръгне,за настроиките и аз неможах да намеря от къде се сменя гласа,първо помислих че е че съм със стар андроид 2.3.6 но после като се поразрових видях че навигацията тръгва от2.2 нагоре без значение дали е  по-нова или стара версията на андроид

Link to comment
Share on other sites

Няма значение дали си на Wi-Fi или не. Просто не ти е засякло сателити, защото най-вероятно си на закрито. Покажи се на прозореца и ще те засече. Може да си свалиш GPS Status от маркет-а. Визуално ти показва къде се намират засечените сателити над теб, колко им е силен сигнала и колко още трябва да намери, за да те фиксира. Аз я използвам ако ми трябва готова GPS фиксация за някоя друга програма. Оставям я да работи на заден фон и другата програма веднага намира сигнала.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2

Link to comment
Share on other sites

Здр колеги искам да попитам един въпрос значи във настройките за синхронизиране съм сихронизирал профилите ми във google facebook skype и като получа някое съобщение без да съм влезнал във самото приложение във лентата за уведомление ми изписва че имам ново съобщение, било във gmail или facebook но на skype неще това на какво може да се дължи ,че няма такава опция ли или аз несъм направил нещо като хората.

Link to comment
Share on other sites

Има такава опция. На другите програми ти излиза, защото самите програми се стартират автоматично със зареждането на операционната система. Gmail/Gtalk си е в основата на системата, а Фейсбук просто си е нахален. Аз съм го спрял моя. Скайп обаче трябва да го включиш отделно. Ако си включиш програмата, ще ти излизаш съобщенията и като при другите програми, но това ще ти свали батерията страшно бързо. Освен това ще ти забави и много телефон, защото приложението е тежко.

Скайп на Андроид - само при необходимост. Иначе - изключено. Кажи някой ако иска да те търси, да ти пише на Gtalk. Може да ти пише през Gmail зареден в браузъра директно, без проблем.

Link to comment
Share on other sites

Ако не греша, гугъл от доста време ползват push notifications. Това спестява нуждата да ти рънват постоянно аповете в тел. А скайп не го поддържа, заради това и се налага да го пуснеш допълнително :)

Link to comment
Share on other sites

Ако не греша, гугъл от доста време ползват push notifications. Това спестява нуждата да ти рънват постоянно аповете в тел. А скайп не го поддържа, заради това и се налага да го пуснеш допълнително :)

 

Гугълските програми и сървиси си вървят винаги, затова и излизат нотификейшъните. Фейсбук ако не го пуснеш също не му излизат нотификейшъните. Всъщност, на никоя програма ако не си я пуснал, освен гугълските - не им излизат нотификейшъните. Twitter, Twoo, Facebook, Skype, всякви IM-и, RSS рийдъри и т.н.

Link to comment
Share on other sites

 

Гугълските програми и сървиси си вървят винаги, затова и излизат нотификейшъните. Фейсбук ако не го пуснеш също не му излизат нотификейшъните. Всъщност, на никоя програма ако не си я пуснал, освен гугълските - не им излизат нотификейшъните. Twitter, Twoo, Facebook, Skype, всякви IM-и, RSS рийдъри и т.н.

 http://developer.android.com/google/gcm/gcm.html  :)

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин приложенията да се качват от телефона на СД картата без да се рутва телефона? Става въпрос за Джели Бийн.

Link to comment
Share on other sites

Това е чудесно, но не съм го видял на практика. Фейсбук не го използва.

Да, до колкото виждам те ползват по-старото C2DM :) https://developers.google.com/android/c2dm/#arch

Гугълските сървиси също го ползват /ако не са мигрирали към GCM вече/  :)

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин приложенията да се качват от телефона на СД картата без да се рутва телефона? Става въпрос за Джели Бийн.

Да. Прехвърлянето на СД картата е възможно без руут от версия 2.2 насам.

 

Отваряш информацията за приложението от настройките на телефона и ще видиш опцията, която да го прехвърли ако се поддържа. Има програми в маркета, които го правят автоматично.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...