Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Всъщност има доста случаи, в които таблет може да се използва с мрежово приложение и не е неохобидмо нищо специално да се инсталира на таблета. Докторите в болниците, търговски представители, юристи, служители на различни контролни органи, които в повечето случаи са в движение. Една добре направена програма улеснява доста, а таблета е много по-удобен за носене.

 

Също така е много по-удобно да се разработи такова приложение, а не класическо и да не се минава през AppStore или Google Play.

 

Не ми обяснявай, как това са точно 5 човека в целия свят, които ги вълнува въпросната опция, защото с подобни неща се занимавам от години.

С хром си изглежда съвсем нормално : https://www.dropbox.com/s/y1us53v8864io5e/2013-09-27%2022.30.40.png

Нищо нормално няма - заплесква ти целия екран. Отвори го с таблет това и виж

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

да питам тези с HTC-та ... взех си Desire S, обаче контактите станаха мазало - импортираха се от сим картата, от фейсбук, пощи ... въпроса ми е - има ли програма, с която да обединя контакти, които се повтарят(като име) в един с всичките му телефони, мейлове, фейсбук акаунти и т.нат.

Link to comment
Share on other sites

да питам тези с HTC-та ... взех си Desire S, обаче контактите станаха мазало - импортираха се от сим картата, от фейсбук, пощи ... въпроса ми е - има ли програма, с която да обединя контакти, които се повтарят(като име) в един с всичките му телефони, мейлове, фейсбук акаунти и т.нат.

Тази функционалност си е вградена в софтуера на HTC.

Link to comment
Share on other sites

Намерих си перфектния телефон - С КОПЧЕТА!!!

 

http://www.gsmarena.com/samsung_i9295_galaxy_s4_active-5446.php

 

С копчета, водо- и прахо-устойчив!

 

ПС: Преди време спорехме за retina display-a и доколко се виждат пикселите и дали има смисъл от повече или не. Е този има със 100 пиксела на инч повече... Аналогично на опресняването при телевизорите, очаквам да се подмине границата поне 2но

Link to comment
Share on other sites

Всички топ телефони от тази година са с такава резолюция, а при HTC One дори е още повече, защото екрана не е 5", а 4,7. :)

Link to comment
Share on other sites

Виж го този обаче, освен че всичко си му е 6+ е и водо/прахо устойчив... И ИМА КОПЧЕТААААААА :)

 

Още когато го анонсираха преди месеци, веднага се сетих за теб. И ето на! 

Link to comment
Share on other sites

Почнал съм да се ослушвам за дребосък - предпочитам да е поне с 1GHz проц и 1GB RAM. Размер на дисплея - около 4". Предложения?

 

За сега оглеждам галактическите миниатюри на Самсунг, ама нещо не ме радва пластмасовия капак.

Link to comment
Share on other sites

Доста неща ми харесаха в One Mini, но някои - не. Камерата е по-слаба, по-голям е, прекалено четвъртит и по-скъп. Галактическия е малко по-мощен, като хардуер и много ми хареса как ми легна в дланта. Иначе си поръчах в Технополис да ми докарат утре едно Galaxy s4 Mini и живот и здраве ще се сдобия с него утре :)

Link to comment
Share on other sites

На мен One Mini ми изглежда много добре. Ако не прегрява като One X (а гледайки процесора - вероятно няма) ще е много добър избор. Между другото на HTC софтуера е много по-удобен и изпипан от този на самсунг. Ако ще слагаш други ромове е без значение естествено, но аз предпочитам да не се занимавам.

 

На снимката поне изглежда страхотно:

 

http://forum.xda-developers.com/deviceForum/screenshots/2383/20130730T124711.jpg

Link to comment
Share on other sites

Много си е хубав One Mini. Камерата му е същата като на големия One. И какво означава по-слаба бе Antares-е? Мегапикселчетата ли са ти малко? :D Сензора е по-голям и на тъмно снимките са по-ясни.

За цената може и да си прав. Излезе по-късно, но затова споменах и да изчакаш. Ще падне на около 600-650лв до коледа.

И все пак защо сменяш Китайския? Нещо те не кефи?

Link to comment
Share on other sites

Реално китаеца се държи доста стабилно, като за китаец. Смисъл имал съм и други китайски стоки - нищо общо. Стабилен, сериозен uptime без нужда от рестарт. И си е стабилен и като хардуер и като камера (като за телефон).

Но първо - преработения contact manager е ужасно куц. Ама като казвам ужасно - ужасно! Свалял съм други - голяма част не четат втората сим карта, а тези, които я четат - ги слагат в едно цяло. С другите няма как да разбера от коя карта ме търсят.
Давам пример - звънят ми, вдигам и заключвам дисплея. Съответно при размърдване - той се самоотключва, активира дисплея и с бузата натискам най-големия бутон - този за затваряне. Да не говорим, че като съм на handsfree често се самоотключва и понеже са ми тънки джобовете на бермудите - приема команди от краката ми...

 

Второ - дебел и грозен. С по-голямата батерия става доста дебел и ми е неудобен за работа. 4.3" дисплей не мога да го ползвам целия с една ръка - недостатъчна дължина на палец :) Трябва да се пресягам, за да натисна бутона за изключване.

 

Трето - няма ромове. Не е достатъчно популярна марка и единствените РОМ-ове, които намерих е за стария модел - с Android 2.3. И съответно и рутване.

Link to comment
Share on other sites

Значи нищо стабилно няма в него. Пълен боклук. :D Тия неща са подлудяващи. Аз нямаше да издържа.
Ама като ти казвах, не си взимай китайски телефон, ти "не" та "не". С което ставаш вторият човек, който не ме е послушал и сега купува отново. :)

Един колега пак така. Казвах му няколко пъти, обясних му защо да не го прави, той си знаеше неговото, слушаше някакви други хора, които му обясняваха как било супер и нямало никва разлика. "Функциите" били еднакви. Нямало да му начислят Мито/ДДС, защото те били си поръчвали големи неща и ония Китайците били много умни и го пишели като gift, и никой не проверявал. Казах му, че това може да е ставало преди 5 години. И на това не повярва.

Накрая телефона дойде, плати си му Мито/ДДС, разкарва се 1 ден по митници, като го пусна - GPS-а не работеше. Занимава се 2 седмици всеки ден, докато си оправи GPS-а. Изработката е под всякаква критика. Интерфейса лагва. Камерата не е за снимане изобщо. Излезе му точно на цената на един нормален телефон втора ръка. Поне като го питах дали си е заслужавало, той беше искрен и каза "Не, изобщо. Съжалявам, че не те послушах."

Link to comment
Share on other sites

Какво значи GPS-a не работеше? Въобще или просто захапва бавно? Защото ако е второто, на колегата излезе, че е от настройките от къде да взима данните за АGPS. Беше настроен тайвански сървър, след смяната с Бг такъв хвръкна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...