Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

При мен не става. До колкото четох из нета, много хора се оплакват от тоя проблем. Преди това бях с един телефон с Андроид 2.3 и нямаше проблеми, а сега на същите приложения, които съм прехвърлял на СД-то преди, не ми дава възможност за такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Телефона е Samsung Galaxy Grand - бутона за прехвърляне изобщо го няма и това при всички приложения.

Това напоследък е фирмена политика за телефоните на Самсунг.Приложенията само на вътрешната памет. На моя Галакси Дуос положението е същото. Той за това Ким Чен Ун ги е набелязал южно Корейците  :santa:

Link to comment
Share on other sites

Woox, не и с програма не става...

 

Явно проблема няма решение, щом и lukather казва, че е фирмена политика...

Link to comment
Share on other sites

Не е сaмо при samsung aз съм със alcatel със 2.3.6 и при мен някой не стaвaт skype съм го прехвърлил но facebook не стaвa но в крaйнa сметкa се примирих с времето хубaвото е че поне samsungs ги прaвят с достa вътрешнa пaмет

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега се разглеждах в един списък с приложения за Андроид и за пореден път ми направи добро впечатление как интерфейса на приложенията се е подобрил страшно много през последната година и половина, откакто излезе Ice Cream Sandwich. Вече има много, много малко грозни приложения, а в повечето случаи има с какво да ги замениш, ако те дразни грозния интерфейс. iOS имаха един много голям коз, за мен специално, защото ми е приятно интерфейса да е красив, но ще го изгубят много, много скоро. Да не казвам, че са го изгубили вече.

Link to comment
Share on other sites

Гледах Galaxy Tab - честно казано iPad ми допада повече. Не мога да обясня защо, но като начало липсата на КОПЧЕ ме дразни неистово.

Link to comment
Share on other sites

Аз в таблетите все още не мога да намеря смисъл.

Четене на PDF-и. Колкото и да го мразя този формат, лаЙковете по целия свят го използват масово, а конвертирането на PDF в какъвто и да било друг формат е pain in the ass, ама от най-големите. Ако дадена книга или документация успея да я намеря в друг формат, никога не свалям PDF-a, но за съжаление това много рядко е изпълнимо. 10'' таблет е единствената платформа, която става за тази работа, а аз използвам тонове PDF-и. Е, в добавка Angry Birds се играе далеч по-добре на таблета. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да, единствения проблем е , че докато клеча на кенефа таблета тежи много и почва да ми умалява ръката, но в къщи проблема го реших като слагам коша за пране там и таблета отгоре му :)

Link to comment
Share on other sites

Да, единствения проблем е , че докато клеча на кенефа таблета тежи много и почва да ми умалява ръката, но в къщи проблема го реших като слагам коша за пране там и таблета отгоре му :)

Фитнес, дедо, фитнес. И повече пауърбол. Ако изчакаш обаче още някоя и друга година, най-вероятно таблетите ще станат леки като перца. :lol: :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

В SDcard имам папка temp пълна с файлове от рода на 01003136036110.arc или .tec (около трийсетина такива файла). Логиката ми подсказва, че щом са временни трябва да се трият. Във форума на Android пише, че е добре да се изтрият с някоя подходяща програма за тази цел, а не ръчно. Аз пробвах с Clean Master, обаче файловете си останаха. Да ги трия ли един по един сега (и изобщо нужно ли е), защото не ми се пробват сто програмки.

Телефонът е Samsung galaxy duos, модел GT-S6102, версия Android 2.3.6

Link to comment
Share on other sites

Имам 2 покани за ingress. Но ги давам само на някой, който ще играе сериозно и ще е син. Че зелените и без това са много и не може да вдигат левели като няма сини.

Link to comment
Share on other sites

Ами свързана е с реално обикаляне, защото се играе с GPS-а и реални места. Общо взето има 2 фракции, които се борят за контрол над така наречените портали. Те са на реални места по света - паметници, статуи, сгради с интересна архитектура и т.н. Няма край, няма такова нещо като едните побеждават тотално другите и до там. Но основното е, че за да правиш нещо се иска обикаляне. В момента в града тези "портали" са основно по главната и Стария град, но постоянно пускаме заявки за одобряване на нови места из града.

 

Иначе като идея на играта е - откриват някаква екзотична материя, която две фракции използват за своите цели. Зелените или Просветените, използват енергията за да помагат на някаква раса или нещо такова да влия върху мисленето на хората и да ги променя. Сините или Съпротивата опитва да спира това влияние.

Има точки на възлови места - портали, в които тази енергия е концентрирана. Ако дадена фракция завладее портала и направи връзка м/у 3 прави поле, като хората попаднали в това поле са или защитени от влиянието на Просветените(полето е на сините), или ако е на зелените е изложено на това влияние за промяна.

За да се игра се иска да "хаква" порталите - дават ти предмети, с които се играе - реознатори(поставянето им на портал) го прави от твоята фракция. При 8 вече може да правиш връзки, оръжия - да буташ чуждите резонатори и още 2-3 неща. Всичките тези действия - бутане на чужди портали, завладяване, хакване, връзки, полета ти носят точки и качваш левел.

В момента повечето в града са зелени, сините сме малко. Но играта е такава, че едните не могат да се развиват без другите. И си търсим малко повечко активни сини, че да стане интересно. А и в момента ние може да вдигаме по-бързо, защото повечето места в града са зелени и така има повече точки за нас.

 

Играта е на фирма тясно свързана с Гугъл, и се играе в международен мащаб. Не е нещо локално. Преди 2 седмици бяха дошли едни германци, та цъкахме заедно :)

Голямо шоу е да гледаш как се въртят хора по главната като улави :)

Psihara^^ ме засече единия ден, като си правихме отборно ферма за харвене на ресурси :)

 

Понеже е затворена бета - малко бавно одобряват и раздават ключовете, затова искам да дам поканите на някой, който ще играе сериозно, а не колкото да пробва.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз постоянно обикалям пеш. Ще ми пратиш ли една покана да я видя, звучи интересно.
Към кой трябва да се присъединя? Вие към кой играете?

Link to comment
Share on other sites

Ами по подразбиране те пуска към Съпротивата (сините) Затова избери сините Resistance. В началото ще ти даде няколко мисии с фиктивни портали около теб, колкото да ти даде насоки. Но най-добре се разбира с игра. Ако ще я почваш, вече ще трябва да ти обясня по-подробно разни неща + някои неща от ситуацията в града. Има си тренировъчна зона и т.н Прати ми gmail поща на ЛС, че с тях работи - връзва се към акаунт в телефона.

Link to comment
Share on other sites

Много интересна идея - под формата на игра да накараш хората да се разхождат :) Хареса ми. Нямам време да се занимавам но ме кефи идеята :)

Link to comment
Share on other sites

Ми аз затова я цъкам. Иначе как да изляза да се раздвижа. Имало е моменти между 3 и 5 км на ден само за играта. Имаше едно меме с конспиративния Киану Рийвс че ингресс било конспирация да карат нърдовете да се упражняват :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Има ли начин да забраня конкретна програма да ползва "mobile data". Писна ми малкия да вземе телефона ми когато не съм закачен за wifi-то, да изгледа 5 клипчета и да ми източи 2та гб на висока скорост

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...