Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Някой знае ли дали може да се регулира подтискането на страничните шумове от микрофона в Android 4.0? Става дума конкретно за HTC Desire C със Sense, стоков без никакви модове. Понякога хората отсреща споделят, че не ме чуват добре, някак накъсвал. Вчера изпробвах лично и бих го нарекъл ефект на "помпане" вследствие шумоподтискащ софтуер. Ако не говоря, все едно съм на "mute" :).

Та има ли някой идея как се регулира/спира шумоподтискането?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Не. Почисти си втория микрофон, защото ако се зацапа, телефона си мисли, че си на много тихо.

 

Аз съм нямал проблеми с шумоподтискането до сега.

Link to comment
Share on other sites

Не. Почисти си втория микрофон, защото ако се зацапа, телефона си мисли, че си на много тихо. Аз съм нямал проблеми с шумоподтискането до сега.

Няма видима дупчица за втори микрофон, остава единствено да използва пищялката като микрофон. Телефончето е с твърд калъф и го нося в кобур, не в джоба и по тази причина е неразличим от нов. Няма дори прах по защитната мрежичка над пищялката.

Мистерията е пълна :ninja: .

Link to comment
Share on other sites

Ами, сега погледнах. Той Desire C дори няма такъв микрофон. А това, че заглъхва като не говориш по-дълго време е нормално. Няма как да се регулира.

Link to comment
Share on other sites

corel draw , adobe illustrator

 

уффф сега видях темата. и 2та са векторни формати при това доволно сложни. за корелския файл май няма за илюстраторския също ме съмнява.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Само при мен ли има проблем с публикуването на постове с Turn off this option! 2.4.10? Не съм настроил други форуми, но в този пожизнено не иска да публикува. w00x-е, би ли споделил какви бъгове има четвъртата версия?

Edit: обаче да редактирам пост мога...

Link to comment
Share on other sites

Четвъртата версия е зле. Предна не съм ползвал, защото е платена.
Ползвам я само за този форум, та не знам дали проблема е на всичките, но тук положението е зле.

Понякога не иска да публикува изобщо.
Понякога ме пуска на последната страница и ако искам да мина на предната ме връща на първа. По никакъв начин не мога да ида на някоя, която си реша. Или първа, или последна.

Има и още дразнещи неща, но тези ме подлудяват.

Link to comment
Share on other sites

Четвъртата версия е зле. Предна не съм ползвал, защото е платена.

...

Понякога не иска да публикува изобщо.

...

Май "нежеланието" да публикува си върви от старите версии. Редките ми (3-4) опита досега са били неуспешни, но преди малко успях да си едитна пост, а също и да публикувам в една друга тема. Първоначално даде грешка и отхвърли публикуването, но когато опитах втори път да го публикувам, поста излезе, но с двукратно повторен текст.

Пълна мистерия...

Link to comment
Share on other sites

Откак ме събуди една сутрин заради съобщения във форума като се разбибитка ги затрих всичките му версии (май имах и платената и другата) 


Май "нежеланието" да публикува си върви от старите версии. Редките ми (3-4) опита досега са били неуспешни, но преди малко успях да си едитна пост, а също и да публикувам в една друга тема. Първоначално даде грешка и отхвърли публикуването, но когато опитах втори път да го публикувам, поста излезе, но с двукратно повторен текст.

Пълна мистерия...

Аз такива проблеми не съм забелязвал, но и малко съм писал през него щото е неудобно. За четене беше ок

Link to comment
Share on other sites

Откак ме събуди една сутрин заради съобщения във форума като се разбибитка ги затрих всичките му версии (май имах и платената и другата) 

Аз такива проблеми не съм забелязвал, но и малко съм писал през него щото е неудобно. За четене беше ок

Тва изказване беше като дошло от средно статистически потребител на iPhone.

Настройките знаеш ли как се отварят и променят? :)

Link to comment
Share on other sites

Не видях как да изключа звъненето но не и нотификацята. Или и 2те или нищо. Освен това ми се спеше (както казах бях заспал и ме събуди), опитах се за 2 мин да намеря настройките и като не ги намерих директно я деинсталирах

Link to comment
Share on other sites

Кой некадърник е мислил попълването на форми в default браузъра (който освен че е default) се ползва и от разни програми когато показват web content??? И особено некадърно е избирането на елемент от dropdown (<select>) На ipad-a е значително по-естествено и красиво. На андроида е под всякаква критика. Като видях една моя програма как изглежда на таблет с андроид щях да припадна от ужас. На телефона не съм я пробвал защото е за таблет и нищо не се събира, на моя ipad е прерфектна, на андроидския таблет горе-долу е ок, обаче като видях попълването на формите щях да се задавя с кафето... мъка мъка

Link to comment
Share on other sites

възможно ли е на root-нато устройство да "изчезне" clockworkmod? сигурен съм, че след като го руут-нах 2-3 пъти влизах в този режим и съм го виждал, но сега като ми трябва да приложа друг firmware ми дава грешка, че няма clockworkmod :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Кой некадърник е мислил попълването на форми в default браузъра (който освен че е default) се ползва и от разни програми когато показват web content??? И особено некадърно е избирането на елемент от dropdown (

Смени си браузъра. Проблема е, че iPad/iPhone ползват десктоп версията на сайтовете по подразбиране, а за да го ползваш така на Андроид, трябва да го укажеш от браузъра. Ако сложиш друг браузър, съответно можеш да си смениш и тоя по подразбиране. Сложи Chrome или Opera.

 

възможно ли е на root-нато устройство да "изчезне" clockworkmod? сигурен съм, че след като го руут-нах 2-3 пъти влизах в този режим и съм го виждал, но сега като ми трябва да приложа друг firmware ми дава грешка, че няма clockworkmod :unsure:

Може да си го прецакал някакси. От самосебе си няма как да ти изчезне Recovery-то.

Link to comment
Share on other sites

Смени си браузъра. Проблема е, че iPad/iPhone ползват десктоп версията на сайтовете по подразбиране, а за да го ползваш така на Андроид, трябва да го укажеш от браузъра. Ако сложиш друг браузър, съответно можеш да си смениш и тоя по подразбиране. Сложи Chrome или Opera.

Няма десктоп/не-десктоп версия на моята програма - едно и също е. Просто андроида показва някои неща по-различно - примерно dropdown list изглежда като текстово поле, отделно че като го избереш на ipad се показва списъка и избираш - по-различно е от това на компютъра, но е удобно и красиво, докато на андроид ми замества клавиатурата с изборите във вид на radio buttons. Не знам как да ти го обясня освен да направя screenshots.

 

На андроида не мога да bookmark-на като application програмата (т.е. да пльосна bookmark-a в самия списък с програми и да излиза после без url-и отгоре).

 

Да принципно дребни неща, но като се съберат и натрупат изглежда доста по-различно всичко

 

Докато не си оправят тези бакии аз таблет с андроид на никого няма да препоръчам да си вземе

Link to comment
Share on other sites

Няма десктоп/не-десктоп версия на моята програма - едно и също е. Просто андроида показва някои неща по-различно - примерно dropdown list изглежда като текстово поле, отделно че като го избереш на ipad се показва списъка и избираш - по-различно е от това на компютъра, но е удобно и красиво, докато на андроид ми замества клавиатурата с изборите във вид на radio buttons. Не знам как да ти го обясня освен да направя screenshots.

 

На андроида не мога да bookmark-на като application програмата (т.е. да пльосна bookmark-a в самия списък с програми и да излиза после без url-и отгоре).

 

Да принципно дребни неща, но като се съберат и натрупат изглежда доста по-различно всичко

 

Докато не си оправят тези бакии аз таблет с андроид на никого няма да препоръчам да си вземе

Това дето го говориш при мен го няма.

 

Няма десктоп версия, защото не си сменил браузъра. Нали това написах. СМЕНИ БРАУЗЪРА, защото в момента ползваш Самсунг-ския. Не съм го ползвал, не знам какъв е. Пробвай с Chrome или Opera.

 

На мен dropdown-а ми излиза като отделно floating меню с опции и мога да си избера. Съвсем нормално и удобно е.

 

Това за буукмарка не го разбрах.

Link to comment
Share on other sites

Самия уеб сайт няма различни версии за десктоп и мобилни клиенти. Това исках да кажа. Различен браузър не е опция. Браузъра е компонент сложен в самата програма (www.phonegap.com ако ти е любопитно). Не може да се избира друг. Може ако не е вътре в програмата, но тогава губиш контрол над хардуера който е необходим в случая. 

Link to comment
Share on other sites

Как си го инсталирал първия път изобщо? :)

Recovery се инсталира през Fastboot.

направих го по този начин - http://www.pandawillforum.com/showthread.php?18903-Getting-root-rights-Freelander-PD10-PD20-with-CWM

 

... ама чак сега забелязах, че е писал за "виртуално стартиране на cwm"

Link to comment
Share on other sites

Самия уеб сайт няма различни версии за десктоп и мобилни клиенти. Това исках да кажа. Различен браузър не е опция. Браузъра е компонент сложен в самата програма (www.phonegap.com ако ти е любопитно). Не може да се избира друг. Може ако не е вътре в програмата, но тогава губиш контрол над хардуера който е необходим в случая. 

Не е нужно да има мобилна версия. Той браузъра си го прави както си реши. Ако имаше мобилна версия, нямаше да има проблем. Това, което си показал не знам какво е.

 

направих го по този начин - http://www.pandawillforum.com/showthread.php?18903-Getting-root-rights-Freelander-PD10-PD20-with-CWM

 

... ама чак сега забелязах, че е писал за "виртуално стартиране на cwm"

Не съм инсталирал виртуално. Ако отключиш BOOTLOADER-а на телефона, получаваш достъп до Recovery-то и през Fastboot можеш да го смениш с каквото си пожелаеш.

Link to comment
Share on other sites

май огелпих нещата ... форматирах цялата NAND флаш памет и ся няма нито дялове(MTD май се казват), нито нищо и си нямам на идея как да инсталирам на ново андроида :(

 

цялата тая работа я направих с FWDN

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...