Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

 

Пламене, на тази цена има свестни маркови изделия, които си имат свестен софтуер и поддръжка. Вярваш или не - половината от продукта е самия софтуер. То и едното и другото е андроид, но подробностите за мен поне са много важни. Параметрите дори да са по-добри като има някой идиотски кусур на мен ми идва да го засиля в стената.

 

Не че и apple и samsung нямат грам кусури, но все пак... това си е моето мнение, от моята камбанария..

 

тук дядо(ти)мраз е много прав. китайджаните имат нулева поддръжка. направо е мъчение да се комуникира с тях. вярвате или не, ама хората не правят разлика между ROM и RAM и се мъчеха да ме убедят в "техните" си доводи. та, ако нямаш време да се занимаваш и да търсиш информация за техните модели(само руснаците се занимават по-подробно с тях във форуми като 4pda.ru), по-добре избери нещо познато, с читава поддръжка на андроида ... на мен все пак не ми пречи да го човъркам, отварям и т.нат. :laughing:

 

п.п. говоря принципно за повечето "марки" китайски таблети. някои се опитват все пак да изграждат поддръжка, но проблема е, че таблетите нямат сертификати за US и EU, вследствие на което не се занимават да си превеждат страниците на "световните" езици, ами си карат на китайски.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Ще погледна дали някъде я има фрии, че в момента нямам техническа възможност да я купя. :) Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Че то и perfect keyboard не е безплатна.

 

За безплатно има една в маркета. Повечето телефони тъй или иначе поддържат.

 

SwiftKeyX има и trial която май само напомня да си я купиш чат-пат. Преди време я инсталирах на жена ми на телефона с мисъл по някое време да ѝ я купя, минаха сигурно 6 месеца, само чат-пат напомня за себе си, но цъкаш OK 1-2 пъти и мирясва.

Link to comment
Share on other sites

Разстоянията между клавишите са по-големи, не самите клавиши

 

Между другото сега установих, че има нови теми и бялата е просто супер.

Link to comment
Share on other sites

Свалих си SwiftKey Free. Като за първи ден ми се вижда добре. Не ми харесва, че не видях дали има опция да махна отгоре думите, който ги предвижда. Не знам дали изобщо го има като опция.

 

Има ли функционална разлика между фрий версията и платената?

Link to comment
Share on other sites

Някой да обясни на ЛС как да сменя ROM-а на един телефон?

няма универсален метод за сменяне на rom-ове ... за всеки е различно. отваряш google и почваш да четеш :)

лесен вариант няма.

Link to comment
Share on other sites

Свалих си SwiftKey Free. Като за първи ден ми се вижда добре. Не ми харесва, че не видях дали има опция да махна отгоре думите, който ги предвижда. Не знам дали изобщо го има като опция.

 

Има ли функционална разлика между фрий версията и платената?

 

А те точно тоя въпрос ме вълнува и мен. Макар, че аз го ползвам бая, но защото самите бутони ми ги отчита грешно :). Не знам дали има разлика между двете, аз бях първо с фрий, после добри приятели ми пратиха платената(поне така ми казаха) и...те така :)

Link to comment
Share on other sites

Ами то при мен никога не е било така, както го описваш, та надали са го "оправили". Иди на cars.bg, цъкни на падащите менюта за търсенето и виж за какво ти говоря. Така са падащите менюта по сайтовете от версия на Андроид 1.5 насам.А именно. Ужасно. Пробвах с телефона. Таблет с андроид нямам, последния път като го гледах при колегата е същото като на телефона. Отдолу. Нищо общо с "падащо меню", което при ipad е така:Слагам я в спойлер че е голяма картинката

 

Докато при андроид е ето това недоразумение:https://www.dropbox.com/s/97fxaabbikn3svd/2013-09-27%2002.49.52.png(за съжаление dropbox линка трябва да се цъкне)Ей това също липсва в андроида:Има "add shortcut to home screen", което обаче просто го отваря в браузъра и не скрива адреси и тн.

Ами при мен не излиза толкова грозно.

 

uploadfromtaptalk1380240838174.jpg

 

Не е като при iOS, но за мен няма разлика. Дори това е по-удобно, защото е на по-голяма площ.

 

А това другото така и не мога да разбера какво искаш да кажеш с него. Можеш да си направиш шорткът към буукмарка на заглавния екран и като го цъкнеш да ти отваря директно сайта.

Link to comment
Share on other sites

Не е като при iOS, но за мен няма разлика. Дори това е по-удобно, защото е на по-голяма площ.

Явно HTC леко са го пипнали. На самсунг-а е по-грозно.

 

А това другото така и не мога да разбера какво искаш да кажеш с него. Можеш да си направиш шорткът към буукмарка на заглавния екран и като го цъкнеш да ти отваря директно сайта.

Точно, само че да не си личи че е браузър - т.е. да няма бутони "back", "fwd", "refresh" нито пък address bar-a.

Link to comment
Share on other sites

Искаш да се отваря във фулскрийн режим? Че това ми се струва малоумно, защо ти е?

 

Turn off this option! HTC One X Turn off this option! 4

Link to comment
Share on other sites

Искаш да се отваря във фулскрийн режим? Че това ми се струва малоумно, защо ти е?

Другото какво е - полу-скрийн режим? Просто има отгоре лента с адреси, която търговските представители нито имат работа да гледат нито имат работа да натискат back бутона. Но го правят. Не че става проблем, но ако беше в другия вариант дори нямаше да се опитват да правят глупости

Link to comment
Share on other sites

Да не забравяме, че има избор на браузъри, и ако трябва да съм честен сигурно отварям дефолтският за втори път :D

С хром си изглежда съвсем нормално : https://www.dropbox.com/s/y1us53v8864io5e/2013-09-27%2022.30.40.png

И отново с хром, при отваряне на буукмарк от хоум скрийна не виждам back бутонче, той си няма такова  :), а при леко скролване на долу се скрива и адресната лента, не е същото но все пак. Хората даже предлагат как с джаваскриптче в сайта да се скрие адрес бара при хром, принуждавайки го да скролне леко

Link to comment
Share on other sites

Той говори за единственият частен случай, при който това може да е някому полезно. Когато го ползва някой промоутър. Тогава ще отвори сайта на пълен екран и ще прилича на Application. Нещо напълно ненужно за нормалния потребител, защото нормалния потребител ще иска да иде и на друга страница след това ако отвори букмарк.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...