Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Бе за 0,36 промила как ще те глобяват като разрешеното е 0,5 ?Иначе спокойно ако сте пили 1 бира може да искате кръвен-дрегера даже и да покаже повече от 0,5 кръвния е много вероятно да покаже 0

 

 

Ей така пробвай и виж...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Един приятел полицай, твърди, че за алкохол можеш да бъдеш само глобен. Затвор вече - не.

Това ако наистина са го гласували.... нямам думи. angry1.gif

 

Дай да пием и да караме , пък 1000лв не е страшно....angry1.gif

Link to comment
Share on other sites

Един приятел полицай, твърди, че за алкохол можеш да бъдеш само глобен. Затвор вече - не.

Това ако наистина са го гласували.... нямам думи. angry1.gif

 

Дай да пием и да караме , пък 1000лв не е страшно....angry1.gif

Прокурорите били запълвани с такива дела, а до присъди се стигало само в 1-2% от случаите и го премахнаха.

Link to comment
Share on other sites

Прокурорите били запълвани с такива дела, а до присъди се стигало само в 1-2% от случаите и го премахнаха.

 

 

Кога са го премахнали? И въобще не е вярно, че се стига до присъда само в 1-2% от случaите - тези дела са супер елементарни и повечето минават по бързата процедура и си раздават пробации и условни като топъл хляб...

Link to comment
Share on other sites

Днес на светофара на Руски и 6ти. Аз чакам в най-дясна лента за завой - идвайки от посока Герджика и искам да завия към сладкарница "Неделя". Явно остана без спирачки Вектрата (от 90те някаква Б ли е или там какво). Директно я качи човека на тротоара - нямаше пешеходци - и спря чак в градинката.

Жив и здрав да е шофьора на служебната Вектра (и двамата мъже бяха с някакви гащеризони с надписи), явно беше останал напълно без спирачки.

 

Пояснявам, аз чаках като 1ва кола за десен завой от вече поне 15 секунди на червено. Просто другата кола нещо й отказаха спирачките.

Link to comment
Share on other sites

Добре че не е спрял в теб, защото на мен ми се беше случило, не е много приятно както си висиш на светофара и нищо не очакваш...

После като му погледнах на тоя колата някакво дърто рено 5 с тънки гуми без грайфер на 15 години laughing.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Toyota Avensis PB 0086 .. (последните две не ги помня) - човеко ти не си за книжка!

 

Въпросния водач засече най-безогледно колата пред мен при излизане от бул. Марица до моста на Панаира (посока на завоя към тунела). И аз и колата пред мен си карахме на фарове, с 50 км/ч, отсечката до х-л Марица е добре осветена (към 21:30 става това). Нашият човек видимо спрял на "Стоп"-а на бул. Марица ВИДЯ колата на водача пред мен, видя, че няма място и ... го засече. Дори не направи опит да ускори до 40+ км/ч достатъчно бързо за да избегне удар. Нарочно и показно кара по целия мост на Панаира с 30 км/ч или по-бавно като ни набра колона 3-4 автомобила за 3-4 секунди.

Не разбирам какъв е смисъла в това, не виждам какво се демонстрира. Вече не знам какво да очаквам. Нито аз, нито водача пред мен можехме да очакваме бавно изнасяне и запушване на нашата лента. Имахме само късмет, че карахме с 50 км/ч и аз спазвах дистанция за да не направим верижна.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

А жена ми се чуди защо се нервя на подобни изроди и защо ги "освирквам" след като с 99% от случаите на мен дори не ми пречат особено. Не ме е яд толкова че ще ме изпревари или че ще се претрепе като ей този белия ами че може да съм на мястото на този който снимаше но камиона да не мине пред мен а върху мен.

 

ПС: Възможно ли е аз да съм единствения който се нервира когато забележи спрели коли на местата за инвалиди без да са такива?

Link to comment
Share on other sites

...

ПС: Възможно ли е аз да съм единствения който се нервира когато забележи спрели коли на местата за инвалиди без да са такива?

Не си единствения. Не пропускам случай щом видя някой в момента да спира на такова място, да отида и да му напомня, че е за хора с увреждания. Много малко от тях обаче ги вълнува този факт. По този повод мисля да си направя специално шило за обувка :devil.
Link to comment
Share on other sites

Разбирам ги само когато паркинга е претъпкан ама дотам че да се пука по шевовете. Но на няколкото паркинга където редовно се нервирам места има, но точно на онези места редовно има спрели коли без значение колко е пълно. В Билата на 6ти септември особено може да има 5 коли на паркинга, едната ще е на мястото за инвалиди а друга ще е не на мястото за паркиране а на алеята ДО него. Уникални са просто...

Link to comment
Share on other sites

Не си единствения. Не пропускам случай щом видя някой в момента да спира на такова място, да отида и да му напомня, че е за хора с увреждания. Много малко от тях обаче ги вълнува този факт. По този повод мисля да си направя специално шило за обувка :devil.

 

swiss army knife.

имат едно много удобно шило перпендикулярно в средата на дръжката.

 

вие се нервите че спират на местата за инвалиди и по алеята. в софия си спират "джиповете" на 50 см от входните врати (автоматични, съответно се побъркват от постоянни команди за отваряне и затваряне), а охраната чопли семки. а всъщност решението е просто - не пускаш метресата да влезе и да пазарува, при което й отпада нуждата да паркира кат олигофрен. добре че сотаджийчетата поне кат се съберат повечко и добиват кураж да си свършат работата.

Link to comment
Share on other sites

Сота на Била ми беше отговорил "ми то не е моя работа да гледам паркинга и кой къде паркира" - тоя паркинг се води общински ако искаш обади им се, може да дойдат с паяка да ги вдигнат. Те не вдигат на 5 метра от кръстовище АКО НЯМА ЗНАК не просто че спирането е забранено ами че паяк би вдигнал колата в този случай и спокойно тези знаци може да ги отсвириш, може да те глобят но няма да ти вдигнат колата ако няма такъв знак.

 

 

ПС: Някой ако иска може да ги премести последните няколко поста в другата тема (".... за меренето")

Link to comment
Share on other sites

...АКО НЯМА ЗНАК не просто че спирането е забранено ами че паяк би вдигнал колата в този случай и спокойно тези знаци може да ги отсвириш, може да те глобят но няма да ти вдигнат колата ако няма такъв знак.

ПС: Някой ако иска може да ги премести последните няколко поста в другата тема (".... за меренето")

 

"Някой"...сигурно за мен говориш, ама си ми забравил името като че ли...:laughing: (после ще ги преместя)

 

Между другото в някои страни вдигат всичко наред...скоро ми се мярна снимка на Бугати Вейрон, вдигнат от паяк...ако я намеря ще я сложа.

Засега слагам подобни снимки - скоби са сложени на не какви да е коли - Koenigsegg CCX R, Lamborghini Murcielago и Rolls-Royce Drophead (оня пред него явно току що е спрял :P).

 

tn.jpg

 

auto002.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

"Някой"...сигурно за мен говориш, ама си ми забравил името като че ли...:laughing: (после ще ги преместя)

 

За теб си мислех всъщност, но се сетих че евентуално ако Виден се откъсне от играта може и той да го направи :) Пък и преди беше споменал че има и други модератори пък така като е лично обръщението и се чустват задължени да ти го оставят та рекох да не уточнявам...

Link to comment
Share on other sites

Днес 1км колона турски автомобили по Първомай - Плд. И това в 09:20. И караха със 70км/ч. Не се базикам. Карах 10-на или 15 минути зад тях... опитах се да не псувам, но на влизане в "Кемера" просто не издържах... нито българи, нито турци карат... насрещното свободно, никой не разтоварва колоната и намалиха до 30км/ч...

 

Не знам, за мен това е автомобилен тероризъм. Честно. Не е нормално това на път с 90 км/ч ограничение. Не мога да го приема.

Link to comment
Share on other sites

Днес 1км колона турски автомобили по Първомай - Плд. И това в 09:20. И караха със 70км/ч...

Не знам, за мен това е автомобилен тероризъм. Честно. Не е нормално това на път с 90 км/ч ограничение. Не мога да го приема.

Нищо ново. Така е всяка година като се прибират за празниците. Движат се на керванен принцип.

Не, не... в обратната посока. Това ме втрещи - Първомай към Плд пътувах и в тази посока беше колоната, не обратно.

Не знам, беше ужасно. Свикнал съм като е празник или края, или началото на летните отпуски - настройвам се психически. Но това днес ме уби. Никога не съм попадал на такава плътно караща колона и такива миндили (бг шофЕрите) да не изпреварват.

Link to comment
Share on other sites

Ми значи се прибират - елементарно. На отиване са много повече. Принципно една голяма част от ниската класа работници се връщат с коли, натъпкани със стока, продават и колите и стоката и се връщат с рейсове или самолет. Иначе последно като се прибирах един си отиваше за турско с BMW GT. Ти гледай какви седянки правят по бензиностанциите из тревата - пълни чергари. Тая картинка я гледам вече повече от 20 години...

Link to comment
Share on other sites

Тъй като не съм много на ясно с пътищата искам да попитам няма ли да е по-добре за нас ,а и за анадолците да си продължават по магистралата и да слизат към Чирпан или Стара Загора. Просто ми писна всяко лято да правят задръствания или да тръгват групово да изпреварват ,нищо че насреща идва кола. Да не говорим за разправиите и катуните по тревните площи на бензиностанциите , преди няколко дни ми се случи да чакам касиерката на бензиностанцията на Кемера да брои сигурно 5мин някакви стотинки на анадолец.

Link to comment
Share on other sites

Най-късата отсечка до Свиленград е тази (все още). Освен това вече второ поколение я ползва - пътеката е утъпкана laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Дам, това за бензиностанциите още като малък преди 10на години, тъкмо като си взехме там имотЯ (да ни пита човек кой ни би да ходим там) бях много впечатлен от тез' седенки. "Турция част от ЕС"... да... и един мармот завива шоколада във калник от Калибра*.

 

______________________

 

* - перифраза от >

 

Мармота е важен мармота,той развива и

завива шоколада.....в калник от калибра

 

източник потребителя ДОКО от Волвофорум :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Вчера колегата спря на пешеходна пътека. Мадамата зад него спря на магия, но мадамата зад мадамата не успя да спре и събра и двамата. Тази в средата я взе flawless victory. :lol:

При въпрос от едната мадама към другата:

КО ЦТАНАААААААААААААА

Отговора беше:

Еми чух тъ че спираш и натиснах спирачка. :lol:

При въпрос на мойто момче:

Чу? Или видя?

Отговора бе:

Не я видях изобщо...

Link to comment
Share on other sites

Абе тоя Пазу е ебахти идиота...аз още съм млад шофьор та последна грижа ми е да слезна да се карам с някой ама може ли да спреш в половината лента за направо и половината за наляво(и за обратен) и да чакаш бариерата да се дигне???Чак не знам как успях да си направя обратен

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...