Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Днеска щях да се вкарам в ТОТАЛ щета..... ебати на тия скапани пенсионери не трябва да им се дава да карат.

Карам си днеска в кичука по тоя Булевард където е Тропмпета не мога да се сетя в момента името с около 50-60км/ч .....

 

 

Идвам аз от Коматевският възел , карам в лява лента , пред мене един човек със старата а6-ца (не караше бързо)

точно на кръстовището се появи някъв дядка на 70+ години с червен Опел Аскона и реши да прави ляв завой към Верди , ма ебати левият завой , даже не намали , не се огледа идва ли кола и т.н. ...... просто както си караше направо преди светофара отсече рязко за към Верди , засече човека пред мене и съответно той го удари .... успя в последният момент тоя с а6-цата леко да се премести от лява в дясна лента и го удари само в предницата иначе го удряше странично .

 

Аз идвам от зад , пазех прилична дистанция , при което скачам на спирачките колата ми поднесе (АБС-а и ЕСП-то бог да ги благослови) и отивам в страничните врати на дедото който беше качил цялата си челяд вътре в последният момент точно преди да ги шиба абсолютно като на филм навих волана и избягах от лявата лента и влезнах в пресечката за към вердито , не карах бързо може би 50-60км/ч ама удара си е централен въпреки спирачният път и намаляването на скоростта щетите за мене и за хората вътре щяха да са значини.......

 

 

Дейба малоумника ...... :angry1 :angry1 :angry1

Аз минах от там малко по-късно. Гадно изглеждаха колите и имаше доволно червен антифриз (надявам се) в кръстовището.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Като каза мотор,вчера докато се прибирах от работа, един пич с чопър ме накефи.Значи той караше зад мен.От светофар до светофар не съм вдигал повече от 60км.Та този пич с матора беше постоянно зад мен на около 15-тина метра,подаваше мигач когато сменяше лентите на булеварда и си изчакваше реда без да се муши м/у колите.Малко преди поредното кръстовище, подаде мигач поне 20-30мт преди светофара и се престой в лявата лената, и си замина по живо,по здраво.А две кръстовища по-надолу един "гъзар" направо си търсеше лобното място.Не че нещо ама и аз съм съгласен, че повечето мотористи си търсат белята и карат като откачени.И само за справка,качвал съм се на мотор и кефа наистина е голям,но все пак нека да не стават виновни и невинните участници в движението, заради(ще си позволя да ползвам думите на Al Bundy)хора с тестиси в горната глава.

Link to comment
Share on other sites

току що чувам сирени... и надигам се да видя през прозореца линейка ли кво е...

и чувам бръмчи...ама бръмчи ако пък е линейка така да бръмчи...

и по едно време гледам полиция аииии... много звук вади тая полиция...

И вече минава покрай призореца... и отсреща идваше друга кола и освети и....

и гледам о_О пред нея МОТОР без светлини, ако не се лъжа и на задна гума !

 

 

дам и аз го видях преди малко от Ягодово дойдоха иначе си имаше и светлини и не беше на задна гума.... беше някъв дърт мотор

 

Аз минах от там малко по-късно. Гадно изглеждаха колите и имаше доволно червен антифриз (надявам се) в кръстовището.

 

да нямаше пострадали а антифриза на дядото му изтече веднага след удара......бързах иначе щях да остана да обясня на КАТаджиите че на такива не трябва да им се дава да карат , той не намали изобщо да не говорим да спре и да се огледа за идваща кола......

 

 

 

между другото и аз очаквам отговора на Виден....той беше един от най-върлите противници на змийоркаджиите..... а доколкото разбирам той се е опитвал да направи точно това , само незнам след като е видял че колата е паркирана защо е бибиткал , вярвам че ще даде някво обяснение :tongue

Link to comment
Share on other sites

Леле леле - ти ли беше тоя "умен" шнур, Мобо! Как можа да направиш тая простотия не ми е ясно! И нагъл - в редицата на паркиралите, кои паркирали насред платното за движение???? Значи на кръстовището да ми спреш така си директно за трепане! Особено като бързам за Луксор да си прибирам оперираната баба (излязъл съм по спешност от много натоварен работен ден и гоня часовника), момък напет с тая КИА бордо. В ПЛАТНОТО ЗА ДВИЖЕНИЕ на булевард БЪЛГАРИЯ в секция за направо и надясно преди завоя за НЕВА Мобо пуска аварийки, спира и си плямпа по телефона, правейки колона от автомобили зад себе си - БЛОКИРА ИЗЦЯЛО ДЯСНА ЛЕНТА (не аварийна лента), пак повтраям - на БУЛЕВАРД БЪЛГАРИЯ дясната лента!!! Много умно и по правилник! Мобо, пич, като ти се говори по телефона и явно нямаш способности да го правиш и да се движиш едновременно, на 15 метра пред теб вдясно има паркинг, отделно можеше да отбиеш и на ниския там тротоар да се обясняваш. Поне 10 човека ЮНАШКИ те напсуваха за тази ти мъдра постъпка - да блокираш цяло пътно платно в натоварен час на БУЛЕВАРД БЪЛГАРИЯ. Свирнах ти първоначално да проверя дали нямаш повреда, но видях, че ти нагло продължаваш да си дърдориш по телефона и да блокираш платното на един от най-натоварените булеварди в града (зад мен имаше вече още 5-6 автомобила наредени)... Е как да не ти тегли псувните всеки нормален шофьор??? Колеги, представяте ли си докато съм в колелото на Панаира или в тунела (примерно) да ми звънне телефона и да спра на аварийни да си говоря??? Ето такова изпълнение спретна Мобо, без коментар...

 

ЕДИТ: Ако беше Васко на мое място може би щеше да те нашамари :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Взе да се разведилява :) Мобо пич, аз ако бях и аз щях да те освиркам. Много мразя нахални изпълнения като твоето. Завчера пък един хасковски опел беше спрял пред Въстаник - още по зле, че има само по една лента и голям знак забраняващ спирането. 10 човека го напсуваха и пред мен и зад мен и го освиркаха и му сочиха пръсти, знаци - оня се пули и не вдява. И Мобо, движението по "България" е трилентово, ако си мислиш, че е двулентово, то то е заради такива като теб, дето така си мислят ;)

Link to comment
Share on other sites

Чек'са - убеден съм че Мобо ще пропусне да признае факта, че 10-на секунди минаха преди да му свирна за първи път и то с цел да видя какъв му е проблема. В крайна сметка се оказа, че няма никакъв проблем, а просто си ГОВОРИ ПО ТЕЛЕФОНА! И вместо да се отмести вдясно, където имаше място за 16 Кии, той лекичко ми помръдва напред все така кудкудякайки по ГСМ-а. Визирам растояния от сорта на 0.5-1м/мин... И сърдит, че го псува колоната. Абе уникален просто...

Link to comment
Share on other sites

Чек'са - убеден съм че Мобо ще пропусне да признае факта, че 10-на секунди минаха преди да му свирна за първи път и то с цел да видя какъв му е проблема. В крайна сметка се оказа, че няма никакъв проблем, а просто си ГОВОРИ ПО ТЕЛЕФОНА! И вместо да се отмести вдясно, където имаше място за 16 Кии, той лекичко ми помръдва напред все така кудкудякайки по ГСМ-а. Визирам растояния от сорта на 0.5-1м/мин... И сърдит, че го псува колоната. Абе уникален просто...

опа опа. чакай малко - ти пристигна поне 5 минути след като бях спрял. както знаеш паркирани коли има в тази лента от светофара на победа, та докато им омръзне. в първото по-свободно място се пъхнах вдясно и се размигах без да преча никому. до светофара оставаха 25 метра. предостатъчно за 5 коли да си се наредят в лентата за надясно, а аз си бях в редицата на паркиралите до бордюра. ти не беше зад мен, когато се престроих и спрях, а дойде след това, т.е. когато ти пристигна бях СПРЯЛ от 5 минути и 4-5 коли ме бяха видели от предния светофар и не пречех никому, докато не се извъди ТИ. това защо го пропускаш?!

докато си говоря зад мен се изнасят 2-3 коли и ти решаваш, че лентата е свободна, а аз задръствам движението и съм шнур - много хитро. единствения който пиукаше си ти, рапторе, а другите (2 коли, втората дори не се беше изнесла докрай от средната лента) се повлякоха по теб. съжалявам за баба ти, но нямам на идея как мога по-малко да преча на движението на всички, освен да се изтегля най-вдясно и да спра, тъй като си бях забравил хендсфрито в офиса. разсеяните маневри по време на разговор няма да развеселят нито мен, нито баба ти, нито другите участници в движението.

на визирания от теб паркинг никога няма свободни места, а и не е в нужната ми посока. светеше червено докато се престроявах и трябваше да карам докато говоря и паркирам - предпочитам да не го правя, мерси.

веднага след кръстовището за новотела и преди колелото на панаира, отново ме хванаха за разговори и отново се принудих да отбия вдясно между колите и да мигам. никой не ме опиука. как така на цял град не пречи да паркирам на разрешени за това места временно, а само на теб?!

не 10, а 20 секунди ти ги признавам веднага, но размаханите ръце за какво бяха?!

колко вдясно на платното трябваше да мина според теб? върху зелените площи, за да мине Ваше величество?

извинявам се, малко съм неадекватен по време на важни за мен разговори, затова се самоотстраних от движението.

 

 

Взе да се разведилява xmas.gif Мобо пич, аз ако бях и аз щях да те освиркам. Много мразя нахални изпълнения като твоето. Завчера пък един хасковски опел беше спрял пред Въстаник - още по зле, че има само по една лента и голям знак забраняващ спирането. 10 човека го напсуваха и пред мен и зад мен и го освиркаха и му сочиха пръсти, знаци - оня се пули и не вдява. И Мобо, движението по "България" е трилентово, ако си мислиш, че е двулентово, то то е заради такива като теб, дето така си мислят wink.gif

покажи ми знака забраняващ спирането от кръстовището на Победа нататък и признавам че съм сгрешил. неадекватен шофьор по време на разговор за мен е равносилен на дефектирал автомобил и е опасност за движението на другите. 20те коли, паркирали в тази лента от спирката почти до светофара сигурно не са видели знака, следователно и аз. повтарям: между мен и колата зад мен нямаше повече от 6 метра, тя се изнесе в средна лента, след малко и тази зад нея, останаха 10-12 метра свободни, които за раптор явно означават свободна лента за движение. пред мен до линията на светофара имаше 20 метра. в това положение с разстояние зад мен и аз исках да се разкарам, но бях заклещен в разговора. тогава пристигна шкодоводителя.

хасковлии и на мен са ми от любимите артисти.

 

 

а някой ще ми обясни ли защо ме мразите, след като се опитвам да не преча точно на вас? толкова са ми силиците и явно и не се справям добре, но що трябва да ме мразите? тия нерви дето ги харчите да не мислите, че ми се отразяват?!

Link to comment
Share on other sites

Аз идвам от зад , пазех прилична дистанция , при което скачам на спирачките колата ми поднесе (АБС-а и ЕСП-то бог да ги благослови) и отивам в страничните врати на дедото който беше качил цялата си челяд вътре в последният момент точно преди да ги шиба абсолютно като на филм навих волана и избягах от лявата лента и влезнах в пресечката за към вердито , не карах бързо може би 50-60км/ч ама удара си е централен въпреки спирачният път и намаляването на скоростта щетите за мене и за хората вътре щяха да са значини.......

Дейба малоумника ...... :angry1 :angry1 :angry1

 

Само това ме е яд на стария ми Голф, че няма АBS. Всеки ден се моля някой малоумник да не ме вкара в ситуация, в която няма да мога да спра, пък и виновен ще ме изкарат, защото съм го надънил отзад...

Онзи ден един калъф, както си карах в дясна лента, за да избегне дупка в последния момент, докато ме подминаваше, реши, че може да се навре директно в дясна лента. Изправям се аз на спирачките, замалко не го удря, удрям си предната гума в бордюра. Нашия, вместо да спре, да се извини, да види да не ми е станала някаква повреда, просто си продължава. Газ напред, вече в моята лента, все едно нищо не е станало! Да, ама това става на павираната улица покрай линията, точно преди прелеза за МОЛ-а в посока Денонощното. Прави нашия 10 метра и спира, защото не може да мине напред. Аз супер ядосан, връщам малко назад, газ напред и се изравнявам с него. Направо ми идеше да го удуша. Естествено, някакво келеме отвътре, като ме вижда, почва да вдига ръце и да ми се извинява. Мина ми, не съм от тея, дето ще тръгнат да правят проблеми, ама ако бях, щях да му извия врата. Колата, пак Голф 3. Нищо чудно, че хората ме гледат с недоверие. Еби му майката!

Link to comment
Share on other sites

http://news.plovdiv24.com/92453.html

 

Моторист с пистов мотор, който се е движел по алеята на бул. "Освобождение", е бил подгонен от патрулка. При слизане на мотора на пътното платно, шофьорът му е намалил драстично скоростта, което е накарало единия полицай да слезе от автомобила и да тръгне към него пеша. В този момент мотоциклетистът отново отпрашил и останалите в полицейската кола двама униформени отново подкарали след него. Минути след това обаче те безславно са се върнали да приберат колегата си, явно отказали се от гонката.

 

Въпросите са: защо моторът кара по алеята и защо бяга от отговорност след това. Отговорът според TED е: защото може и защото полицаите са комплексирани несретници, които избиват агресията си на пътя.

Link to comment
Share on other sites

Mobo, RaptoR-e, това къде става? На бул. България точно преди кръстовището с Победа - до хотел Евро ли какво беше там - точно след училището? Защото ако е там то редовно си има спрели коли на това място...

 

 

PlayMate, има ли смисъл? Няма да му налееш акъл на TED по този начин. Може да се препирате до утре сутринта и пак няма да успееш да го убедиш ами ще те игнорира защото си мисли че се заяждаш. Отделно той си мисли че имаме нещо напреки а аз поне нито нещо ме дразни нито нищо, просто е много жалко когато от една глупост стане нещо непоправимо... Всъщност като се сетя аз когато бях 15 годишен какви простотии съм правил с колелото не знам как съм оцелял...

Link to comment
Share on other sites

Mobo, RaptoR-e, това къде става? На бул. България точно преди кръстовището с Победа - до хотел Евро ли какво беше там - точно след училището? Защото ако е там то редовно си има спрели коли на това място...

 

....

става на бул България в посока от х-л Снакт Петербург към Панаира (обратната посока, на визираната от теб), на 35 метра преди кръстовището с ул. В. Левски и на 250 метра след кръстовището с ул. Победа.

Точно след кръстовището с ул. Победа (на около 45 метра) има автобусна спирка, след която обикновено има плътна колонка паркирали коли през целия ден. Аз се наредих най-отпред на тази колонка. Зад мен, както писах по-горе нямаше повече от 6-7 метра (нормално при успоредно паркиране напред) до вече паркиралите, които първо се изнесоха, а после пристигна раптор. Нямах как да предвидя нито че тези отзад ще се изнесат толкова бързо, нито че ще дойде раптор, камо ли да търся паркинг и да му постилам червена пътека.

Метрите до кръстовището с Васил Левски ги поправям на 35, защото сега гледам картата на града и там има 20 метра чисти тротоарни плочки преди да почне зелената площ до платното, а аз бях на поне още 15 метра от тези плочки и до мен си имаше росна зелена тревица. според раптор явно или трябваше да се покатеря на трвицата или да докретам до плочките да избутам пешеходците, чакащи своя си светофар за да пресичат булеварда и да му се махна от пътя. съжалявам, разсеян съм и не се сетих за това.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно помниш популярния в училище лаф "повторението е майка на знанието". Перифразирано на автомобилен език може да значи, че ако много хора настойчиво натискат клаксони и карат срещу теб е много вероятно да караш в насрещното.

 

Събрали сме се средно интелигентни хора тук и колкото и да се повтарят дискусиите от тях все се ражда някой положителен ефект, нали?

 

П.П. Доказателство за твърдението ми е спорът между mobo и RaptoR. В средностатистически форум, особено автомобилен, спорът между двамата щеше вече да е преминал на майчино ниво и щяха да си издирват адресите, а модераторите щяха да трият ли трият. Вместо това спорът си е забавен :)

Link to comment
Share on other sites

......................

 

Ти си УНИКАЛНО нагъл тип и ще направя куп снимки на това място, за да видят и останалите за какво става въпрос! Засега няма да коментирам повече, че ще се намесят нерви.

 

Ники, говорим за 20-на метра преди десния завой към Нева и Новотела на Булевард България (идвайки откъм Победа)... Абе ще покажа със снимки....

Link to comment
Share on other sites

И все пак ако няма знак, не виждам защо ще му свириш и ще се нервиш - щом не е нарушил нищо, значи може да си спира. Ако там става тапа от такива спирания, да са сложили табелка, до тогава най-много да отнесеш акт за неправилно използване на клаксона.

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам тоя пич с шкодата въобще какво се пали при положение, че там ВИНАГИ има паркирали/спрели коли. Това, че не е преценил ситуацията правилно си е негов проблем.

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам тоя пич с шкодата въобще какво се пали при положение, че там ВИНАГИ има паркирали/спрели коли. Това, че не е преценил ситуацията правилно си е негов проблем.

То винаги има спрели коли там , ама не винаги има кой да опиукаш :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам тоя пич с шкодата въобще какво се пали при положение, че там ВИНАГИ има паркирали/спрели коли. Това, че не е преценил ситуацията правилно си е негов проблем.

А правилно ли е да има спрели коли там - как мислиш?

Link to comment
Share on other sites

А правилно ли е да има спрели коли там - как мислиш?

 

 

Ако има табела която забранява паркирането или престоя - не, не е правилно.

 

Аз лично нямам спомен там да има такава табела.

Link to comment
Share on other sites

To i predi krustovishta nqma takiva tabeli, ama mai ne moje da se spira, nali :rolleyes:

 

Обаче го има в закона. Пробвай някой път да паркираш на 2 метра от знак или светофар :)

 

Иначе точно там аз карам в крайна лява лента защото в средната има много и ОГРОМНИ дупки (поне в началото до Победа), в дясната обикновено има спрели коли от Победа до другия светофар или поне 3-4 коли все ще има. То като са 3 лентите не пречат много обикновено...

 

 

 

kitolino, тоя виц за блондинката нещо не се сещам кой е...

Link to comment
Share on other sites

Ако не ме лъже паметта - 15 метра преди и след кръстовище паркирането и престоят са забранени.... Това обаче не важи за г-н Ветко сервитьорчето щото той си има паркинг баш на кръстовището на "св. Петка" ;)

 

Та, в този ред на мисли, всеки който има роднинска връзка с него може би се ползва от същата превилетия. :)

Link to comment
Share on other sites

Обаче го има в закона. Пробвай някой път да паркираш на 2 метра от знак или светофар :)

 

Иначе точно там аз карам в крайна лява лента защото в средната има много и ОГРОМНИ дупки (поне в началото до Победа), в дясната обикновено има спрели коли от Победа до другия светофар или поне 3-4 коли все ще има. То като са 3 лентите не пречат много обикновено...

I az tova kazvam, djado. Tova, 4e nqma znak, ne ozna4ava 4e e pravilno (zakonno ili moralno, ili i dvete).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...