Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

големи сладури сте с тези телефонни разговори,чесно.

като не можете да говорите и карате едновременно си купете хендсфри.

като нямате хендсфри - не си вдигайте телефона,толкова е елементарно,че даже и жените шофьори се сещат за това.

но иначе да - да пуснеш авариини по средата на булеварда е съвсем приемливо,що да не.

в крайна сметка е важно на всички да ни е гадно,нали така?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Писнало ми е от пристрояващи се без мигачи! Не, че не ги усещам, но е нагло да си търсиш предимството при пристрояване, ако не си го заявил предварително с мигача.

 

А да видим сега кой има преимство. Аз или този пред мен в дясната до мен лента с ляв мигач? Аз или този пред мен в лявата до мен лента с десен мигач?

 

Ако не можете да отговорите веднага - *бах ви в шофьорите дето толкова много защитавате някъв телефонист на аварийни :)

Link to comment
Share on other sites

...но е нагло да си търсиш предимството при пристрояване, ако не си го заявил предварително с мигача.

 

Мигачът не ти дава предимство, така че не можеш да си го търсиш... С предимство е движещият се направо. Този, който се престроява, трябва да изчака...

Link to comment
Share on other sites

А да видим сега кой има преимство. Аз или този пред мен в дясната до мен лента с ляв мигач? Аз или този пред мен в лявата до мен лента с десен мигач?

Ако съм те разбрал правилно

1-во ти си минаваш, защото си направо, 2- ри е този в дясната лента и 3-ти е този в лявата.

Link to comment
Share on other sites

Спорът не беше започнат от RaptoR , а от mobo.

Какво би станало , ако си разменят местата ? ( RaptoR e на мястото на Mobo).

Иначе според мене RaptoR за тези 15 години стаж не попада за първи път в такава ситуация , но просто той е бързал и е бил изнервен.(обаче mobo повдигна спора).

А да и подкрепям мнението на djadomraz , че дори mobo да е виновен има къде къде по - фрапиращи спирания от неговото , така че не мога да разбера защо всички сте се впрегнали толкова много.

Иначе когато на мене ми звънне телефона докато карам , въобще не му обръщам внимание. Обаче , ако от това зависи дали аз този месец ще взема заплата , за да издържам семейството ми и аз би бих спрял...

Link to comment
Share on other sites

Писнало ми е от пристрояващи се без мигачи! Не, че не ги усещам, но е нагло да си търсиш предимството при пристрояване, ако не си го заявил предварително с мигача.

 

А да видим сега кой има преимство. Аз или този пред мен в дясната до мен лента с ляв мигач? Аз или този пред мен в лявата до мен лента с десен мигач?

 

Ако не можете да отговорите веднага - *бах ви в шофьорите дето толкова много защитавате някъв телефонист на аварийни :)

С предимство е този в лявата лента от теб.Мисля че според закона трябва да му дадеш предимство защото завършвал изпреварване (нали за това е най-лявата лента на трилентов път ) Този в дясно трябва да чака теб !!

Link to comment
Share on other sites

Айде стига глупости и свободни тълкувания на ППЗДП - http://www.maverick2000.net/ZDP/Glawa2-5.htm , щото някой който не знае ще приеме за чиста монета написаното в предните 2-3 поста! Може да си свалите правилника от тук - http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/5279C5...F521/0/ZDvP.pdf - и да си го попрочитате от време на време. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да. Не случайно зададох въпроса. Вярно е, но когато колите са една до друга. Когато тази в дясната лента се движи със същата скорост на една дистанция пред теб, подаде мигач и се пристрои пред теб, защото ти си имал неблагоразумието да караш на един тир разстояние от предната кола в многолентово движение, кой на кого е отнел предимството и има ли някой право да се сърди и да натиска клаксона?

Link to comment
Share on other sites

В твоя казус, ако дистанцията между твоята кола и двете коли в лентите до теб е достатъчно голяма за да не настъпи конфликт при престрояването - ти нямаш грижи, те си се престрояват без да накърнят движението ти направо. Въпроса е при тях двамата кой е с предимство, защото при тях ще има конфликтна точка, ако са един до друг (през една лента) и искат и двамата да се престроят в средната, правилника е категоричен - дясностоящия. Не случайно в така наречените "развити" или "европейски" страни, има едно желязно неписано правило като шофираш в натоварения трафик - ПАЗИ ДЕСНИЯ! Но при нас не е зле да хвърляш едно око и наляво... :woot

Link to comment
Share on other sites

В твоя казус, ако дистанцията между твоята кола и двете коли в лентите до теб е достатъчно голяма за да не настъпи конфликт при престрояването - ти нямаш грижи, те си се престрояват без да накърнят движението ти направо. Въпроса е при тях двамата кой е с предимство, защото при тях ще има конфликтна точка, ако са един до друг (през една лента) и искат и двамата да се престроят в средната, правилника е категоричен - дясностоящия. Не случайно в така наречените "развити" или "европейски" страни, има едно желязно неписано правило като шофираш в натоварения трафик - ПАЗИ ДЕСНИЯ! Но при нас не е зле да хвърляш едно око и наляво... :woot

 

да де ама не става въпрос за съседни , стига "увъртай"

Link to comment
Share on other sites

Сега се пита в задачата, достатъчни ли са 3 метра за маневрата в градски условия? И ако се извършва без мигач, ще имам ли време да реагирам?

 

 

И нещо за мотористите и безразсъдните пешеходци:

 

Тежка катастрофа с двама загинали на Околовръстния път в столицата (ОБЗОР)

01 юни 2009 | 07:52 | Агенция "Фокус"

София. Тежък пътен инцидент с двама загинали стана снощи към 22.45 часа на Околовръстния път в столицата, близо до резиденция „Бояна”. При инцидента моторист прегази пешеходец. Двамата са починали на място. Ударът е бил с много висока скорост.

Според очевидци - няколкостотин души е имало преди катастрофата в този район. Предполага се, че е имало нощна състезателна гонка. Минути след инцидента районът бе отцепен от полиция, пристигнаха и пожарни и линейки. По данни на очевидци, които са били на събора на околовръстното, мотористът е карал с около 250-300км/ч. Те допълват, че той е бил на финалната права и не е имало спирачен път.

Продължава изясняването на причините за катастрофата на Околовръстния път, съобщиха от пресцентъра на Министерството на вътрешните работи.

Link to comment
Share on other sites

При инцидента моторист прегази пешеходец. Двамата са починали на място.

Толкова по въпроса за уязвимостта само на мотористите при инциденти, според "философията" на Тед. Жалко е, че подобни трагедии не могат да налеят по никакъв начин малко акъл в главата не все още живите.

Link to comment
Share on other sites

Godfather

Жалко е, че подобни трагедии не могат да налеят по никакъв начин малко акъл в главата не все още живите.

Няма как да стане ;) Те са прекалено налети с адреналин и всичко което хвърчи се яде...

 

btw. В другите страни , някой на ясно ли е какви мерки се взимат срещу "Донорите" ? Имам в предвид Полиция с/у Мотоциклетисти ?

 

 

Едит: Само да отбележа , че пещеходците, нямат никакъв инстинкт за самосъхранение. Според мен, при повечето случай са виновни те. Сега с мотора е малко по различно , то едва ли има време за реакция... от страна на пешеходеца.

Link to comment
Share on other sites

По вероятно е този пешеходец да е зрител, т.к. инцидента е на финалната права. По същия начин като на ралито във Варна, по същия начин като всички останали инциденти със зрители

Link to comment
Share on other sites

да де ама не става въпрос за съседни , стига "увъртай"

По-нахалния, с по-голямата и по-скъпа кола, "по-лошо" гледащия...и т.н., това ли искаше да прочетеш?!? :pirate

Link to comment
Share on other sites

По данни на очевидци, които са били на събора на околовръстното, мотористът е карал с около 250-300км/ч.

Баси, а на мен ми взеха книжката за един месец заради каране със 101км./ч извънградско!

 

Много жалко за пешеходеца, много жалко и за близките на моториста. До края на дните си ще изпитват силна болка когато видят моторист.

Апропо, с риск да се запали флейм в темата, но трябва да си невероятен идиот, за да караш на онази малоумна отсечка с такава скорост. Още по-голям идиот трябва да си да седиш в така обстановка на платното (ако пешеходецът е бил на платното).

 

И да, всеки обект тежащ над 200кг. движещ се с 250км./ч при инцидент ще отнеме не само себе си, ами и още много други неща.

Link to comment
Share on other sites

В коментарите под темата в dir.bg пише на някакъв , който уж бил очевидец , че мотора се бил ударил в куче, а второто момче не било пешеходец , а втори човек на мотора...

 

Колко е истина не мога да кажа ;)

Link to comment
Share on other sites

И да, всеки обект тежащ над 200кг. движещ се с 250км./ч при инцидент ще отнеме не само себе си, ами и още много други неща.

Всеки обект, движещ се с достатъчно висока скорост, може да е смъртоносен. без значение колко кг е :-)

 

Снощи на мястото се проведе традиционните за всяка неделя незаконни гонки. Младеж с мотор „Кавасаки" кара назад и с вдигната предница. Според свидетели скоростта била доста над 200 километра в час. Друго момче, от публиката, решило да пресича и не видяло връхлитащата машина, понеже фаровете й светели към небето. След удара, в радиус от около 100 метра са пръснати части от двете тела. Пристигналите на мястото екипи на Спешна помощ и полицията часове наред събират останките на двамата загинали. Самоличността им все още не е ясна. Самият мотор спрял на около 400 метра от мястото.

 

Леле, тва си е било страшничко :S

Link to comment
Share on other sites

Вчера видях моторист как си кара в града с около 45-50 км в час. Евала ми направи просто, но си мисля, че това е само, защото имаше мадама на мотора също. Иначе не се кефя на нахални мотористи, където се навират навсякъде що има място. Да поясна - минава между колите на светофара и дава газ да мине на червено при първия удобен случай. Попринцип много се кефя на моторите, но с нормално каране. :laughing:

 

А иначе днес имаше някаква катастрофа на Пещерско, кръстовището към болницата. Някаква жена лежеше на пътя и се бяха събрали хора около нея. Някой да знае нещо по въпроса, как е ?

Айде бе и кво му е нахалното като се провира между колите за да иде по-напред ? Не виждам никво нахалство ако останеш зад някоя кола 10000% че този с колата ще те игнорира и все едно не си на пътя а и да не споменавам като тръгнеш да караш с мотор къв ужас е особено като караш из града всички коли спират точно до теб и едва ли не в тротоара ще те вкарат особено на светофарите

Link to comment
Share on other sites

Айде бе и кво му е нахалното като се провира между колите за да иде по-напред ? Не виждам никво нахалство ако останеш зад някоя кола 10000% че този с колата ще те игнорира и все едно не си на пътя а и да не споменавам като тръгнеш да караш с мотор къв ужас е особено като караш из града всички коли спират точно до теб и едва ли не в тротоара ще те вкарат особено на светофарите

Както съм писал по-горе нахалното беше, че се провря между колите, за да мине на червено и то на оживено кръстовище - на Сточна гара. То добре, че първо всеки със заяждането почва, че иначе нормален разговор да се води няма да стане. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Айде бе и кво му е нахалното като се провира между колите за да иде по-напред ? Не виждам никво нахалство ако останеш зад някоя кола 10000% че този с колата ще те игнорира и все едно не си на пътя а и да не споменавам като тръгнеш да караш с мотор къв ужас е особено като караш из града всички коли спират точно до теб и едва ли не в тротоара ще те вкарат особено на светофарите

 

ДО теб? И ти караш по средата на платното и въпреки това спират ДО теб и те избутват на тротоара? Нещо не ми се връзва? Освен ако не се буташ ти ПОКРАЙ колите. Аз вече поясних какво имам напреки и кога. Като има място да минава който си иска, като не е чак толкова съм на тръни докато мине...

Link to comment
Share on other sites

ми като не ти пречи някой въбще какво те интересува какво прави?

Ако ще и нарочно да се засили в камион кво от това.

Ти не си ли минавал на червено ?

Аз съм, както и всеки с малко повече стаж

По натоварените кръстовища е така

Дядо мраз - ти сакън да не се обадиш, малко се оливаш ама на всяка манджа си мерудия.

която и тема да съм чел 99% има критика към някого за това ще те прескоча :)

Link to comment
Share on other sites

Много се нервирах днес, абе каква е тая мания да се прави ляв завой от втора лента не мога да разбера вече. Запушват 20-30 коли зад тях и не им пука....

После на бул.Източен в посока Шел-а, масово се правят леви завои и пак запушват и без друго тесния булевард с тъпо измислени островчета. Супер супер много се нервирам в последните дни. Народе, спрете за бога!

Link to comment
Share on other sites

Много се нервирах днес, абе каква е тая мания да се прави ляв завой от втора лента не мога да разбера вече. Запушват 20-30 коли зад тях и не им пука....

После на бул.Източен в посока Шел-а, масово се правят леви завои и пак запушват и без друго тесния булевард с тъпо измислени островчета. Супер супер много се нервирам в последните дни. Народе, спрете за бога!

Taя мания е доста отдавна и масова практика. "Виждаш ли правилно си чакат 10-15 коли, ама аз съм по-умен и ще мина преди тези глупаци"... Единствените оправдани са автобусите. За всички други - клаксони, псувни и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...