Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Не ама ми писна вече как всички си скубем косите и се дерем и наливаме ли наливаме тая червива държавица.Ама ревеем ли ревеем и все думата България ни е на езика и някаква псувня след това .Ония негрите в Африка,дето няма какво да ядат и умират от жажда и глад не се вайкат толкова,колкото ние клетите.И все сочим "големите",и им се възхищаваме и величаем като обетованата земя и като рай на земята.Нито тук е толкова черно,че да ревем и кълнем всичко българско,нито там е толкова розово,че да ги издигаме в култ.Определено в развитите държави е само рай.Там няма катастрофи и богатите съвсем не се радват на по специално отношение.Същите тея развити държави пръкнаха оня изрод,държал дъщеря си в плен години наред или онова болното момче дето затри сумати народ в училище и това са само случаи за които се сещам от близките месеци.Моля спрете да псувате клетата ни държавица за щяло и нещяло.В случая не мисля,че обществото ни е виновно че някъв мутрес си засилил трактора на паркинга пред магазина.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
То щото в УСА и Канада мутрите (милионерите) не правят пак каквото си искат.

ти пък от къде знаеш какво правят там. В САЩ са арестували баскетболисти, които са хващани да карат пили алкохол. Полицая не го интересува дали е известен или е някой бедняк

Link to comment
Share on other sites

Ами има си преса, интернет (Труд не чета)...

Като почнем с шофирането в пияно състояние на доста богаташи, минем през побой над журналисти (това скоро не съм чувал да е ставало в БГ) и допълним и престъпните изяви на рапърчетата, които задължително условие да са такива е да имат поне 3 престъпления (побой, престрелка или шофиране в нетрезво състояние със задължително заяждане с полицая при залавянето) и поне 1 ден в ареста. Иначе не, то там никой нищо не си позволява, защото сигурно не могат да си го позволят. Там няма паяци, защото всички си спазват правилата за паркиране и не припарват до местата за инвалиди, там няма данъчни измами, защото много ги е страх, бе там изобщо са едни ангелчета всички и са едни такива честни, направо да ги разцелуваш, че са пример на целия свят.

Link to comment
Share on other sites

Днеска претупах един бакшиш в моята категория , щото ми писна от нахалство , наглост и т.н ...

 

Били мафия ала-бала .. ше ме фанат за банският старец :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Там няма паяци, защото всички си спазват правилата за паркиране и не припарват до местата за инвалиди

 

За останалото съм съгласен - навсякъде има измет, работата е че аз досега не съм видял тука вдигната кола от паркинг на магазин, защото е спряна на място за инвалиди. Докато в щатите докато излезеш може и да не я намериш там. Друг готин пример - спира ти някой пред гаража, викаш паяка и плащаш 30 кинта за услугата (да не са я вдигнали даже). Плащаш на някой си да си свърши работата която и без друго му е задължение. Това другаде има ли го?

 

Пак казвам - аз не бих спрял на такова място дори да няма други места, защото за мен това е един вид да предизвикаш съдбата...

Link to comment
Share on other sites

Ами има си преса, интернет (Труд не чета)...

Като почнем с шофирането в пияно състояние на доста богаташи, минем през побой над журналисти (това скоро не съм чувал да е ставало в БГ) и допълним и престъпните изяви на рапърчетата, които задължително условие да са такива е да имат поне 3 престъпления (побой, престрелка или шофиране в нетрезво състояние със задължително заяждане с полицая при залавянето) и поне 1 ден в ареста. Иначе не, то там никой нищо не си позволява, защото сигурно не могат да си го позволят. Там няма паяци, защото всички си спазват правилата за паркиране и не припарват до местата за инвалиди, там няма данъчни измами, защото много ги е страх, бе там изобщо са едни ангелчета всички и са едни такива честни, направо да ги разцелуваш, че са пример на целия свят.

Защо говориш глупости сега, не мога да разбера? Никой никъде не е казал, че там няма престъпност. И това няма нищо общо с темата, защото в случая става въпрос не за престъпление, а просто за един начин на погазване на някакви уж правила, което по никакъв начин не се санкионира от обществото, дори напротив - като гледам реакциите на повечето май по-скоро намира одобрение. Освен това ако не си забелязал, фокуса е върху еднаквата отговорност пред закона на всички в това общество, което за съжаление в България все още е далечна химера.

Link to comment
Share on other sites

Ами има си преса, интернет (Труд не чета)...

Като почнем с шофирането в пияно състояние на доста богаташи, минем през побой над журналисти (това скоро не съм чувал да е ставало в БГ) и допълним и престъпните изяви на рапърчетата, които задължително условие да са такива е да имат поне 3 престъпления (побой, престрелка или шофиране в нетрезво състояние със задължително заяждане с полицая при залавянето) и поне 1 ден в ареста. Иначе не, то там никой нищо не си позволява, защото сигурно не могат да си го позволят. Там няма паяци, защото всички си спазват правилата за паркиране и не припарват до местата за инвалиди, там няма данъчни измами, защото много ги е страх, бе там изобщо са едни ангелчета всички и са едни такива честни, направо да ги разцелуваш, че са пример на целия свят.

те си карат пияни редовно, но като ги хванат полицайте не им казват ти си известен, свободен си, ами директно ги арестуват, глобяват и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Навсякъде ги има тези тъпотии. Разликата е в нахалството на контролния орган. Нашият е доста нахален. Поражда се от липсата на търсене на отговорност.

Link to comment
Share on other sites

Навсякъде ги има тези тъпотии. Разликата е в нахалството на контролния орган. Нашият е доста нахален. Поражда се от липсата на търсене на отговорност.

 

Не само. Някак претръпваш след като видиш същите простотии 3-4 пъти за един и същи ден. Чат-пат отнесат някой но това са единични случаи, стотиците други минават метър... И между другото не знам на вас правило ли ви е впечатление, но когато видя паяка да носи кола обикновено е някоя корса, фиеста, фиат уно и подобни. Досега Ауди Q7 не съм видял да са отнесли...

Link to comment
Share on other sites

Днеска претупах един бакшиш в моята категория , щото ми писна от нахалство , наглост и т.н ...

 

Били мафия ала-бала .. ше ме фанат за банският старец :sayjin

Ако се помотаеш и си извика колегите ще ядеш много бой.Един приятел го бяха набили барабар с баща му :laughing: .С бакшишите много приказки не ще-два,три шамара и се качваш и заминаваш ;)

Link to comment
Share on other sites

Toва ми напомня една случка, когато веднъж се струпаха няколко таксита пред блока, за да чакат някакъв човек да го претупат, че някой от колегите им ги викнал. Накрая се оказа, че човека не беше виновен, а таксиджията избивал комплекси. Не си спомням каква беше точно причината, но беше забавна гледка. :)

те си карат пияни редовно, но като ги хванат полицайте не им казват ти си известен, свободен си, ами директно ги арестуват, глобяват и т.н.
Това е че и там не отсъстват подобни изяви. Разликата е че там могат да си го позволят, а тук си го позволяват, защото знаят, че ще минат метър.

А и тук местата за паркиране вече станаха дефицит, един излиза и другия влиза веднага (въпрос на късмет), платените паркинги са пълни. Но за Пловдив поне не съм забелязал да се паркира често върху място за инвалиди, докато в София по-често. И аз не го правя, но не от суеверия, а от някакъв вид уважение. А човека от снимката, какво се захващате за един пример веднага. Човека може да му е кофти ден (фирмата към фалит, жената с любовник, серия от други проблеми), да е изпушил и да е хвърлил майната на всичко. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не само. Някак претръпваш след като видиш същите простотии 3-4 пъти за един и същи ден. Чат-пат отнесат някой но това са единични случаи, стотиците други минават метър... И между другото не знам на вас правило ли ви е впечатление, но когато видя паяка да носи кола обикновено е някоя корса, фиеста, фиат уно и подобни. Досега Ауди Q7 не съм видял да са отнесли...

 

Ако контролният орган си вършеше работата и имаше страх от невършенето на работата си нямаше да я виждаш тази простотия 3-4 пъти на ден :)

 

Колкото до въпроса с автомобилите - веднъж близо до офиса ми, по-точно на ул. Бетовен (покрай парка зад дома на младоженците) един високо проходим автомобил (или както му се вика - 'жип) беше спрял не на местата за паркиране, а на троатоара. А там в действителност си е безбожна тъпотия да спреш - орпеделено прави впечатление. Отидох при типа от Общинска охрана, който събира левчетата за паркиралите автомобили на същото място и го питах защо тази кола е на тротоара, че отгоре на всичкото няма и стикер под чистачката за платен първи час. Дядото ме погледна и каза "Еми к'во да направя". Погледах го няколко секунди и с чувството, че обяснявам на идиот как да се храни с лъжица му казах "ами викнете паяк, именно вие се занимавате с репатрирането на автомобилите" и той каза "ами да, може, сега ще звънна". Естествено, не звънна пред мен, а нямах време да го чакам и да му пиля на главата да се обади на колегите му, за да вземат колата.

 

Та, за контролния орган си говорехме... :)

 

В един друг форум един тип се правеше на голям гъзар, че скъсал някакъв фиш, който му написали за неправилно паркиране и сега нямало да го плати, 'щото е пич. Тогава се сетих за една история, която ми се беше случила скоро

 

П.П. @Docky, искам да паркираш на знак "parking not allowed" в Jewelry District на Лос Анжелис и да видим дали няма да си платиш глобичката. Януари месец пред мен един мексиканец реши да се направи на гъзар и направи същото, което явно ти би направил - паркира на такъв знак, от горе на всичкото - на автобусна спирка. Явно по сигнал на някой гражданин, полицейски патрул дойде, избута автомобила 5 метра по-надолу чрез ролбарите си, направи Лексус-а на гъз и изчака "умника от 21-ви век" да се върне от където е дошъл и му написа акт за $900 докато американския аналог на нашите "паяци" (апропо, с 9 литров двигател!) му качваше колата и я отнасяше в неизвестна посока.

Прав си, те и американците живеят в 18-ти век...

Link to comment
Share on other sites

Не само. Някак претръпваш след като видиш същите простотии 3-4 пъти за един и същи ден. Чат-пат отнесат някой но това са единични случаи, стотиците други минават метър... И между другото не знам на вас правило ли ви е впечатление, но когато видя паяка да носи кола обикновено е някоя корса, фиеста, фиат уно и подобни. Досега Ауди Q7 не съм видял да са отнесли...

Дигат дигат поне тука в София съм виждал вдигнато Бентли и S-класа амг в процес на вдигане :)

Link to comment
Share on other sites

А човека от снимката, какво се захващате за един пример веднага. Човека може да му е кофти ден (фирмата към фалит, жената с любовник, серия от други проблеми), да е изпушил и да е хвърлил майната на всичко. ;)

 

Точно там един път не съм видял да няма свободни места и колкото и за малко да спираш да не можеш да паркираш ами да запушиш 3 места... Готов съм да се хвана на бас даже, че това го е направила жена :)

Link to comment
Share on other sites

бакшишите са смели само докато са в колата при радиостанцията после бая бързо истиват.....

с един приятел миналата година един ни засече и на централна гара пред лафиестата му отрязах пътя и докато слезне да се разправя и му надухме главата двамата с един приятел и понеже докато лежеше кълнеше как ще ни разкаже играта му счупихме и станцията..... вярно после писахме обяснения ама чувството да налагаш някъв такъв педераст докато хората се кефят от съседните коли и викат "пада му се" , "убийте го" и т.н. е незаменимо......

Бе долно племе са .... едно 70% от тях макар че има и свестни които са обаче доста малко на фона на другите 123123123 милиарда таксите из града .......

Иначе като цяло смея да твърдя че са нахални "избирателно" ..... простичък пример , като съм с а4-ката не ме ебават , като съм с а6-цата внимават повече , чат пат като карам някоя джипка за 100+ бона пък имам чувството че и да мина през него няма да избибитка...... абе педераси.....

 

 

Дядо.... как да видиш да вдигат Кю7..... миналата година вдигнаха на 1 човек и паяка им не издържа и кранчето отгоре се стовари в/у нея...

Link to comment
Share on other sites

Добре де грешно се изразих. Мерцедес С-класа не съм видял вдигнат. Колкото пъти съм виждал да возят нещо все е било я корса, я уно, я фиеста. Все такива успяват да отнесат. А8ца или С-класа пък един път не съм видял да са отнесли. В София може и да вдигат Бентлита но в Пловдив ги е страх да ги барат мисля...

Link to comment
Share on other sites

Аз в интерес на истината отдавна не съм виждал да вдигат каквото и да било. Работя в центъра и от месеци не съм виждал паяк да кръстосва измежду улиците. Между другото, от неправилно паркирали коли само в радиус от 200м. на ден мога да правя на общината приход от над 1200лв. ако приемем, че едно вдигане струва 20лв. (не знам колко е, не ми се е случвало) и разбира се ако ми дадат съответното право. Има един паркинг на Подем близо - един път някакъв PA буквално беше паркирал на входа на платения паркинг и беше изчезнал нанякъде. Охраната на паркинга се видя в чудо докато го намери този тип да си махне колата.

Link to comment
Share on other sites

... един път някакъв PA буквално беше паркирал на входа на платения паркинг и беше изчезнал нанякъде. Охраната на паркинга се видя в чудо докато го намери този тип да си махне колата.

 

Ааа щом е РА и особено, ако е по работа може. Иначе и аз си мисля, че тук определено избягват да вдигат скъпи коли, и подобнa тенденциозност веднага създава предпоставки всеки да кара Мерцедес или (айде Ферари, за DON_CHEFO) ;) .

Link to comment
Share on other sites

Аз в интерес на истината отдавна не съм виждал да вдигат каквото и да било.

 

На ул. Иван Вазов паяците почти винаги вървят в комплект по двама.

Много е красиво като вдигнат две коли във въздуха :laughing:

За мен знаците по тази улица специално са страшно сгрешени, не намирам логика в тях...

 

Защо паяците не вдигат колите от Аладина на четвъртък пазара например :angry: , там трябва в пъти повече да се въртят...

Поне един човечец да стой там и да драска фишове, ако не друго...

Link to comment
Share on other sites

Аз в интерес на истината отдавна не съм виждал да вдигат каквото и да било. Работя в центъра и от месеци не съм виждал паяк да кръстосва измежду улиците. Между другото, от неправилно паркирали коли само в радиус от 200м. на ден мога да правя на общината приход от над 1200лв. ако приемем, че едно вдигане струва 20лв. (не знам колко е, не ми се е случвало) и разбира се ако ми дадат съответното право. Има един паркинг на Подем близо - един път някакъв PA буквално беше паркирал на входа на платения паркинг и беше изчезнал нанякъде. Охраната на паркинга се видя в чудо докато го намери този тип да си махне колата.

 

30лв е ако още не са ти я вдигнали, в противен случай става повечко че и точки могат да ти вземат.

 

 

 

 

Защо паяците не вдигат колите от Аладина на четвъртък пазара например :angry: , там трябва в пъти повече да се въртят...

Поне един човечец да стой там и да драска фишове, ако не друго...

 

ОПРЕДЕЛЕНО - точно пък там съм виждал около 6 следобед да спре някой идиот успоредно на друга кола и да задръски качествено цялото движение, така че ако не навлезеш в насрещното да не можеш да минеш. 1 камера да сложат там ще се избие на 3тия ден... 6ти септември и руски също...

Link to comment
Share on other sites

Иначе и аз си мисля, че тук определено избягват да вдигат скъпи коли, и подобнa тенденциозност веднага създава предпоставки всеки да кара Мерцедес или (айде Ферари, за DON_CHEFO) ;) .

 

Миналата седмица направиха плахък опит да дигнат едно AMG пред Планет до Иконома и то като му закачиха скобите 40 мин.не го вдигаха ,пък нямаше никакъв пристигнал собственик.Чак като се зададе собственика тръгнаха да го издигат и не трая много.Може да са разчиствали заради ремонта нещо и затва да са посмели и на такова да праснат скобите поне :unsure:

Link to comment
Share on other sites

30лв е ако още не са ти я вдигнали, в противен случай става повечко че и точки могат да ти вземат.

 

Ехоооо, 15 лева е. И точки не ти взимат.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...