Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

не би трябвало да ти вземат точки, след като е недоказуемо кой е паркирал там колата, а и това е ситуация, която не застрашава с нищо хората и движението, щото колата е спряла

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Ох прави сте... отплеснах се нещо одеве.... Въпреки, че за тези спиращи на дюнерите на четвъртък пазара един до друг, трябва да ги действат със същите наказания като при минаване на червен светофар ;)

Link to comment
Share on other sites

Говорейки си за аладина на четвъртък пазара - знаете ли след инцидента с рейса дали на паркиралите там, които бяха отнесени им изплатиха щетите?

Link to comment
Share on other sites

Защо паяците не вдигат колите от Аладина на четвъртък пазара например :angry: , там трябва в пъти повече да се въртят...

Поне един човечец да стой там и да драска фишове, ако не друго...

 

Ами, там по едно време имаше такъв човечец - да лепи етикетчета по прозорците на колите, но аз лично видях един път как две от стикерчетата му бяха залепени на челото (от някакви гъзарчета) и скоро след това човечеца изчезна от там.... Мисля, че пича беше към общинските.... Та, така - някой път стават грешки..... ;)

Link to comment
Share on other sites

На Антим 1-ви е най яко... ни паяк може да мине нито кола :)

 

btw. скоро ще ме пишат във вестниците. Решен съм твърдо да ударя някой който пътува от моста на герджика посока бул руски и минава като 10-та кола на червено , а движещите се по 6-ти септември седят като п***и :(

Преди винаги около 5 - 6 часа имаше патрулка , но вече я няма и проблема дойде отново ;)

Link to comment
Share on other sites

днеска един с 20 км/ч едвам пъплеше на Сточна гара така ме ядоса, че тръгнах да слизам да го бия в движение! Добре, че бях с колан! Писна ми от идиоти. Следващият път просто ще стрелям!

Link to comment
Share on other sites

днеска един с 20 км/ч едвам пъплеше на Сточна гара така ме ядоса, че тръгнах да слизам да го бия в движение! Добре, че бях с колан! Писна ми от идиоти. Следващият път просто ще стрелям!

 

И к'во става ако е бил млад шофьор или пък пенсионер? По-яко ли щеше да ти е да кара с 60 и да удари някой?

Вярно, досадно е някой да кара бавно и да задръства движението, но лично според мен е по-добрият вариант всеки да кара ПОД предела на възможностите си, а не да рискува излишно.

Link to comment
Share on other sites

На Антим 1-ви е най яко... ни паяк може да мине нито кола :)

 

btw. скоро ще ме пишат във вестниците. Решен съм твърдо да ударя някой който пътува от моста на герджика посока бул руски и минава като 10-та кола на червено , а движещите се по 6-ти септември седят като п***и :(

Преди винаги около 5 - 6 часа имаше патрулка , но вече я няма и проблема дойде отново ;)

 

Добре дошъл в клуба :) И аз съм така... включително съм давал яко газ да ме видят и съм се засилвал да го таранирам и съм се спирал в последния омент, но не действа - говедото си е говедо...

 

Работата е сериозна!!! Другия вариант е да пием ксанакс преди употреба на МПС :D

 

Натам върви работата и с мен :)

Link to comment
Share on other sites

Май е малко странно да карам скутера по същия начин както си карам колата? :D

 

Какво имаш в предвид , че нещо не схващам :) ?

 

@djadomraz - и аз правя същите номера , но наистина въобще не им пука. Та за това , някой път като ми причернее... ще чакаме КАТ на средата на кръстовището :) :D

Link to comment
Share on other sites

днеска един с 20 км/ч едвам пъплеше на Сточна гара така ме ядоса, че тръгнах да слизам да го бия в движение! Добре, че бях с колан! Писна ми от идиоти. Следващият път просто ще стрелям!

 

може колата да му е била развалена на човека - недейте така :pirate Аз един път така се оказах в ситуация само с 3та и 4та скорост, представи си да му се е случило подобно нещо, но да има само 1ва и 2ра...

Link to comment
Share on other sites

@Stenli и аз съм бил в подобна позиция, само че на мен нещо ми се беше бъгнал бордовия (така си мислих аз, в последствие се оказа, че просто нещо се било запушило) и колата си подаваше постоянно газ. Без значение дали съм натиснал педала или не си държеше 4000-5000 оборота като стой та гледай. И така преминах от панаира чак до Пещерско шосе и то след Мега Марина - там беше сервиза, в който се занимаваха с електроника на коли като моята. И по пътя или карах на 2-ра постоянно, за да поддържам нормална скорост, или минавах на 3-та и нещата много загрубяваха, за четвърта да не говорим :)

Link to comment
Share on other sites

значи ситуацията е следната: зелен светофар от поне 10 секунди, пътя чист като в 3 през нощта, а той кара с около 20. Ми като не му работи колата, да си пусне аварийките!

 

Направих знак с ръка, че е откачил явно, тоя даде газ, настигна ме и почна да ми се кара къв съм бил аз да му правя знаци!

Аз подпалих и побеснях! Бях готов да слезна и да го разкъсам!

 

Не, че имаше смисъл! Сигурно доста ме е псувал, ама трябва да се избиват нерви малко, че иначе ако трупаме нерви ще си отидем бързо, я в гроба, я в затвора!

 

Адреналинът лично на мен ми дойде доста добре, само съжалявам, че притесних колегата, който караше колата.

 

Не смятам, че направих нещо хубаво и осъзнавам, че с поведението си вероятно съм създал предпоставка за опасна ситуация на пътя!

 

Трябва да се избиват нерви, но не на пътя!

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се избиват нерви, но не на пътя!

 

Мислех си да ходя да бъхтя накоя боксова круша в някоя зала и си останах с мисленето .... но някой ден ще се наканя да ида хем добра тренировка ще бъде (имам нужда) хем ще разпускам :)

 

Или това или ще се минава на ксанакс...

Link to comment
Share on other sites

Мислех си да ходя да бъхтя накоя боксова круша в някоя зала и си останах с мисленето .... но някой ден ще се наканя да ида хем добра тренировка ще бъде (имам нужда) хем ще разпускам :)

 

Или това или ще се минава на ксанакс...

 

 

дали ще го преодолееш с боксовата круша,като ситуациите са ти в главата? :)

Link to comment
Share on other sites

Е, па ша взимаме пример от Д-р Хаус и ще друсаме докато не почнат да ни се превиждат гоУфери, боядисани в цветовете на дъгата и целите в лепенки.

Link to comment
Share on other sites

дали ще го преодолееш с боксовата круша,като ситуациите са ти в главата? :)

 

Помага доста за освобождаване на негативните емоции между другото! Дядомразе само че като ходиш да блъскаш си загрей добре китките преди това че да не ги изкълчиш като се разгорещиш :)

Link to comment
Share on other sites

Помага доста за освобождаване на негативните емоции между другото! Дядомразе само че като ходиш да блъскаш си загрей добре китките преди това че да не ги изкълчиш като се разгорещиш :)

 

Това е част от проблема - и без това ме болят от работата с компютъра но определено ще пробвам скоро това с боксовата круша.

Link to comment
Share on other sites

Пиша този пост само за тези които са виждали мотор само отстрани.

 

 

Трето за тези които нарочно засичат, блокират или правят каквито и да е гадости на мотоциклетистите. Помислете си за човека която е яхнал металният звяр, хванал го е за рогата и не се страхува да навърти "масура" до край. В един момент някой нарочно го засича хилейки се от малката си метална катафалка..... нарочно, знаейки че е 10 пъти по-защитен от ламарините. Много глупаво, има отработени тактики за чупене на огледала - отгоре надолу с бронираната ръкавица. Често огледалото го чупи мацката която се вози, много ги възбужда това. Другото е че атомобила няма как да избяга ако мотоциклетиста е рефил да се "уточнят" нежно след това. Единственото спасение за шофьора е да убие и размаже моториста по асфалта, така че ако нямате такова намерение не се заяждайте.

 

 

 

Искам да видя как някой такъв надъхан мотоциклетист чупи огледало на S класа, GL, Х5 или нещо от сорта.

 

Пак се стига до извода, че българите когато са безсилни или по-точно като се чувстват жалки се стига до физическа саморазправа или злодеиствие с материални щети.

Link to comment
Share on other sites

А аз искам да питам ТЪПИТЕ ДОНОРИ, знаят ли правилника за движение по пътищата ? Знаят ли какви са ограниченията в градовете и извън тях?! Винаги има изключения , но като цяло масово не се спазва!!!

Аз лично се опитвам , поне да не ги сгазя , ама да ми кара на задна гума с 160км/ч?! - ми да пада и да се трепе , да не ви казвам от къде ми минава. А я си представете този мотор който се движи с 160 след като лекето (бъдещия донор ) е изпаднало от него , какво става ?! Ами терпе още няколко невинни човека ... ;)

Аз на мотористите им викам - живи ДОНОРИ. Жалко че системата е скапана иначе можеше да се възполват много хора от тях ;)

Когато те кацнат на земята и вземат да се съобразяват с движението около тях , а не само да навиват "масура" ... и другите ще се съобразяват с тях.

 

btw на скорощните задръствания по повод великите ремонти около централна гара :

Както си седим две колони и си чакаме от тези две колони да стане една :) един моторист мина между двете колони поне с 60 -70 км/ч , според вас къде отиваше той ?

Link to comment
Share on other sites

Искам да видя как някой такъв надъхан мотоциклетист чупи огледало на S класа, GL, Х5 или нещо от сорта.

 

Пак се стига до извода, че българите когато са безсилни или по-точно като се чувстват жалки се стига до физическа саморазправа или злодеиствие с материални щети.

Спецялно за TED мога да ти гарантирам че ще счупи и огледалото на някой Фантом но тва е друг въпрос тея които се разправят определено не са с моторите а отворените шофьори.Това че сте мнозинство не означава че сте прави...

Link to comment
Share on other sites

:) Тук пак е станало голямото мерене на п..ки.

Един не видях да се е оплакал, че моторист му е одраскал колата или му е счупил огледалото или каквото и да било от сорта, еми тогава какъв е проблема...

Аз досега проблеми с тях не съм имал, и за мен е естествено, че ще ме изпреварят в задръстване или където и да било. И си мисля, че ако ние (автомобилистите) не се опитваме нарочно да им пречим или да ги затваряме, проблемите с тях ще са много, много по-малко, което май ще е добре за всички.

Съвсем отделно от факта, че всички които познавам са в общи линии стойностни хора и както и да си позволяват да карат, НИКОЙ от тях не прави нарочно каквото и да било лошо на някой друг !!!

 

П.П. И само да спомена, че правилата са създадени, за да се запази толерантността между хората и за всеки да има място под слънцето, и ако ВЕЧЕ сме толерантни един към друг не виждам смисъла от буквалното и сляпо спазване на каквито и да било правила, защото няма как в правилата и в законите да се опише всичко.

Всеки знае как се кара в София (много много по-толерантно) и как в Пловдив, който за съжаление си остава малкото провинциално градче където Every one is number one ! Toва имам предвид !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...