Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Толкова глупости само за няколко часа и по такава абсурдна тема не съм вярвал, че могат да се изпишат... Имаме огромен булевард, на който е разрешено спирането и спряла в дясната лента кола с пуснати аварийни... За да се наредиш след нея и да чакаш да тръгне трябва да си супер заплеснат. А за да се оплакваш след това трябва да си и нещо повече...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
Толкова глупости само за няколко часа и по такава абсурдна тема не съм вярвал, че могат да се изпишат... Имаме огромен булевард, на който е разрешено спирането и спряла в дясната лента кола с пуснати аварийни... За да се наредиш след нея и да чакаш да тръгне трябва да си супер заплеснат. А за да се оплакваш след това трябва да си и нещо повече...

 

Браво! Много мъдро! :bgrin:

 

Освен всичко друго дори не си разбрал и кой се оплаква... Иначе си голЕм разбирач де...

Link to comment
Share on other sites

Предпоставката е, че знаеш как се кара в БГ. А и е много необичайно да се спре точно там. То и като си караш нормално пак може да те дрънне някой. Все пак повечето хора не се престрояват на 5 метра от светофара. Някой няма да те види от средна лента и ще те трясне. В смисъл някой който не гледа и направи рязка маневра. Отделно точно там спиране на аварийни с цел продължително говорене по телефона не мога да си аргументирам лично за мен - в смисъл разбирай, че не бих спрял.

 

Някой като ми звънне ако ми е проблем - не вдигам и ако ми е толкова важно ще намеря подходящо място да спра където няма да преча на никого. Ако не ми е проблем вдигам т.е. липса на движение и предпоставъка за кратък разговор. Или пък много от телефоните имат спийкърфони, от време на време ги ползвам и функцията е удобна.

 

Не че защитавам или критикувам някой. Давам си мнението и толкова. Live long and prosper /with pointed ears/!

Link to comment
Share on other sites

Следя спора от начало и все още смятам че Мобо не е създал кои знае каква ситуация. На всеки който кара повечко в трафика му случва да попада в ситацията на раптор ,ноо, това си е част от трафика . Не мисля че заслужава отделените нерви и внимание . И аз като "магданозчо " мисля че е по добре да заобиколя спрелия мобо пред това да го срещна разсеян на кръстовището !!

Link to comment
Share on other sites

Следя спора от начало и все още смятам че Мобо не е създал кои знае каква ситуация. На всеки който кара повечко в трафика му случва да попада в ситацията на раптор ,ноо, това си е част от трафика . Не мисля че заслужава отделените нерви и внимание . И аз като "магданозчо " мисля че е по добре да заобиколя спрелия мобо пред това да го срещна разсеян на кръстовището !!

 

То в трафика естествено правим много компромиси в този дух. Цялата интрига дойде от това, че mobo се оплаква, че някой му клаксонирал - ВЪПРЕКИ че пречи и създава затруднения на цяла лента автомобили в час пик. За мен това е нагло и съм готов на доста повече от това да натисна клаксона...

 

 

... мисля че е по добре да заобиколя спрелия мобо пред това да го срещна разсеян на кръстовището !!

 

т.е. и на средата на булеварда да спре, все е по-добре отколкото да се разсее нещо :confused

Link to comment
Share on other sites

По което и време, на която и улица да паркираш все се блокира една лента не мислите ли ? Щом не е забранено паркирането,не виждам къде е проблема ? Дайте на всяка улица където има паркирани автомобили в дясна лента да ги поломим защото блокирали лентата !?

 

Живейте си живота и не обръщайте внимание на такива дреболий !!

 

 

Светлия - гений си ! :) Незнам откъде ти идват на ум подобни сравнения- просто ме радваш !

Link to comment
Share on other sites

Светлия - гений си ! :) Незнам откъде ти идват на ум подобни сравнения- просто ме радваш !

 

Защо на мен да ми идват, по-скоро на теб ти идват факсовете. Ти казваш "по-добре да го заобиколя, отколкото да го срещна разсеян" или може би, ако спре по средата на булеварда ще го прескочиш или пък ще минеш през него... ? :)

Link to comment
Share on other sites

Мобо , по принцип ми е антипатичен пич , щото се заяжда със всеки , но за сметка на тва раптора е супер нагло парче , мислейки се за Господ и ние едва ли не трябва да го държим за шлифера .. или за теглича на шкодата :laughing: . Всъщност в момента подкрепям мобо , щото е пъти по-добре да спреш на първото място което ти попадне пред очите и да си довършиш разговора , отколкото да продължиш движението с телефон в едната ръка , заради такива лишени от търпение и съобразителност индивиди като раптора и да пострада някой , щото видиш ли - не си Наполеон и не можеш да караш и да говориш едновременно със 100%-това концентрираност и в двете начинания . И все пак рапторе , едва ли щеше да ти коства повече от 2-3 минути да се наредиш от средна лента и от там да си се престроиш надясно . Работа ли си нямаш , жена ли ти не ти пуска че хабиш толкова нерви и време за глупости ? :)

Link to comment
Share on other sites

Защо на мен да ми идват, по-скоро на теб ти идват факсовете. Ти казваш "по-добре да го заобиколя, отколкото да го срещна разсеян" или може би, ако спре по средата на булеварда ще го прескочиш или пък ще минеш през него... ? :)

 

Светлия логиката ти е убийствена чесно... Не спираш да бълваш една и съща глупост... Ами ако ти паркира вътре в багажника какво ще правиш а? Стига с това ако е спрял по средата, в тунел и не знам си къде НЕ Е СПРЯЛ ТАМ А В КРАЙНА ДЯСНА ЛЕНТА

Link to comment
Share on other sites

Еййй хванахте се за гушите... Ако не валеше днес цял ден щях да предположа че ви е напекло слънцето но пък е петък и всеки вече е изпушил от цяла седмица бачкане и нерви. Дали е правилно да се спира там - ми не е, но не виждам защо трябваше да става чак такъв въпрос от цялата работа че и да се изпокарате толкова. Много по-кофти е като спрат на 6ти септември на завоя на Аптека Марица разни коли. И без това там са само 2 ленти във всяко платно ами и като запушат едното та съвсем се умирисва работата. На Руски като вземат да правят змиорки автобусите също. Дразнещо е когато почнат да завиват от средна лента и се наредят 3ма завиващи един след друг та не може да се мине направо. Върха на нахалството е когато в час пик някой идиот спре като втора кола за да си купи дюнер от Аладина до четвъртък пазара и тотално задръсти движението. Страшно ме нервира когато по Достоевски (до Панаира) въпреки знака "завой само надясно" някой умник реши че трябва да завие наляво което в час пик е мисия невъзможна - тогава едвам се включваш за надясно. Мисълта ми е че има къде къде по-големи дразнители вие се хванахте за гушите за едното нищо. Поне на мен така ми изглежда.

Link to comment
Share on other sites

щото е пъти по-добре да спреш на първото място което ти попадне пред очите

Желязна логика,ти така ли правиш с Голфчето,бе трябва да ти набие някой яко шамарите и да дойдеш пак да пишеш дали ще спираш,където ти скимне.

 

а мога ли да спра направо в центъра на кръстовището,докато извършвам ляв завой,за да си довърша разговора.голфърче?

Link to comment
Share on other sites

Добре де .. на първото удобно място , което ти попадне пред очите .. и да .. винаги съм си мечтал някой да дойде и да ми опука шамарчетата , защото съм спрял по някаква си причина в крайна дясна лента и съм пуснал авариини ... а да .. и седя в колата :)

 

ПП. Ходете си на село и си говорете по телефона докато въртите геврека и се нервете на стадата крави дето ви запушват десния завой към калдъръменият булевард към къщата на 2 етажа и тоалетна в двора . Тук културните хора ценящи собственното си здраве и това на околните спират в дясна лента за да довършат разговора си !

Link to comment
Share on other sites

Светлия логиката ти е убийствена чесно... Не спираш да бълваш една и съща глупост... Ами ако ти паркира вътре в багажника какво ще правиш а? Стига с това ако е спрял по средата, в тунел и не знам си къде НЕ Е СПРЯЛ ТАМ А В КРАЙНА ДЯСНА ЛЕНТА

 

:) Глупостите са изключително твой приоритет, където и да искам не мога да те стигна.

 

...НЕ Е СПРЯЛ ТАМ А В КРАЙНА ДЯСНА ЛЕНТА

 

това да не е някаква специална зона, където правиш каквото си искаш.

Човека е затапил цяла лента с коли преди кръстовище, и освен, че ги е запушил има наглостта и да се оплаква, че някой му клаксонирал, това ако не можеш да го разбереш се сърди на учителките си.

 

 

...Ами ако ти паркира вътре в багажника какво ще правиш а?...

 

Винаги можеш да пробвап да ми спреш в багажника, само казваш и ще ти помогна.

Link to comment
Share on other sites

Тук културните хора ценящи собственното си здраве и това на околните спират в дясна лента за да довършат разговора си !

А истински културните хора ползват едно чудо на техническата мисъл,наречено handsfree(превод трябва ли ти?),но ти като представител на пернишкото гоУф-съсловие,няма как да го знаеш просто :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Как само го казваш "цяла лента". Имало е място за 5-6 коли и те са се напъхали набързо. Освен това като е предвидена най-дясната за спиране, винаги трябва да се има на предвид като се престроява там. Ако не го взимаш под внимание си е твой проблем. Рискуваш да се запушиш. Няма и значение какво е правил, говорил, е%ал, срал.

 

 

Като цяло всичко е доста иронично. Мобо призова за по-малко нерви, пък тука се изпокарахме буквално за глупости. Всеки с мнението си и никой не го промени. Тъй че е безсмислено да продължаваме. До единодушия няма да се стигне

 

Страшно ме нервира когато по Достоевски (до Панаира) въпреки знака "завой само надясно" някой умник реши че трябва да завие наляво което в час пик е мисия невъзможна - тогава едвам се включваш за надясно.

Всъщност,дядоmraz, само там е разрешен. На другите 2 пресечки покрай панаира е забранен ;)

 

Иначе си абсолютно прав, че има много много по изнерващи ситуации от това, че 20-30 метра преди светофара не били празни и трите ленти...

Link to comment
Share on other sites

Всъщност,дядоmraz, само там е разрешен. На другите 2 пресечки покрай панаира е забранен ;)

 

А коя е тази която минава покрай пазарчето? Ако не е Достоевски значи е Огражден тази за която говоря. Аз съм 1000% сигурен че има такъв знак там и че редовно завиват наляво дори когато е почти невъзможно да стане пак се опитват...

Link to comment
Share on other sites

А коя е тази която минава покрай пазарчето? Ако не е Достоевски значи е Огражден тази за която говоря. Аз съм 1000% сигурен че има такъв знак там и че редовно завиват наляво дори когато е почти невъзможно да стане пак се опитват...

Да, Огражден е, там вече си е забранено... + това е супер тясно и често има опасни ситуации. В натоварено време съм обикалял чак през колелото, защото си е невъзможно, дори да беше позволено.

Link to comment
Share on other sites

Да, Огражден е, там вече си е забранено... + това е супер тясно и често има опасни ситуации. В натоварено време съм обикалял чак през колелото, защото си е невъзможно, дори да беше позволено.

 

Ами тази си е направо основна "артерия" на квартала. Като сложим и задължително спрелите коли покрай пазара става направо "симфония"... и в час пик като тръгне да завива наляво просто прелива чашата на търпението ми... един така кисна 5 минути след това натиснах клаксона за още 2 преди да се усети че няма да го бъде но даже не се светна че проблема за бибиткането ми беше за избраната от него посока ами зави надясно и спря на спирката и излезе да си огледа колата... даже не му мина през ума че за тези 7 минути можеше да направи обратен на кръговото на Панаира...

 

И е абсолютно невъзможно защото когато е натоварено едвам успяваш да се включиш когато някой тръгне да завива какво остава да пресечеш и 3те ленти... Отделно знака дето никой не го е**ва че съществува

Link to comment
Share on other sites

А истински културните хора ползват едно чудо на техническата мисъл,наречено handsfree(превод трябва ли ти?),но ти като представител на пернишкото гоУф-съсловие,няма как да го знаеш просто :rolleyes:

Ами ако нямаме под ръка , какво правим ? Ами ако му е паднала батерията ?

Link to comment
Share on other sites

Бахти и ************* ( да не употребявам епитети ) !!!

От кога аварийните ДАВАТ неограничени права ?! Като си на аварайни - не носиш отговорност ли ?! Мигал си той ?!Супер много ме дразнят такива елементи!!!

Няма какво да се обяснявате! Точно заради такива елементи стават задръстванията! Единия си говорил по телефона , но забележете - БИЛ на АВАРИЙНИ , друг пък спрял да си говори с съседния охлюв , защото видетели - те не се били виждали от преди 2 часа!

Точно поради тази причина ( мигащи , ядящи , спящи , еб*щи ) става супер задръстване на Аладина след съединението посока кръстовището с бул. Руски!

Едно е наистина да имаш проблем ( да си АВАРИРАЛ - от там май идва АВАРИЙНИ ) , а друго е да си си спрял и да си плямпаш! Ми купи си Handsfree , не е задължително да е с кабел :) има и bluetooth такива.

 

Съжалявам , ако съм обидил някой , но се осъзнайте! Точно заради такива шофьорчета страдаме всички!!!

Link to comment
Share on other sites

Пълна кошница с лайна

 

Още един индивид, който нищо не е прочел и се излага (както винаги) Какво ли се изненадвам, той уроците си не чете, камо ли дълги дискусии. Да не говорим какъв "шофьор" е, че ще стане смешно (то и без това всеки път като каже нещо става смешно). Тръгнал е по един път, който му приляга и той ще го отведе там, където му се полага...

 

щото е пъти по-добре да спреш на първото място което ти попадне пред очите
Подобни размисли са доказателство на какви хора се дават СУМПС и се допускат на пътя. Затова дисциплината и културата на движението ни е на това ориенталско ниво и ще остане така още дълго...

 

Да припомня за такива като pazu, че Мобо раздуха една на пръв поглед елементарна случка, не аз. Аз представих своята гледна точка. Днес си припомням, че след изминати 8000 км из Европа през 7-8 държави не видях подобен случай...

Link to comment
Share on other sites

А от цялата работа някой замисли ли се че ако спреш за разговор в тунел просто няма да имаш обхват?! :laughing: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Между другото ако някой поразгледа - mobo и raptor имат 2-3 поста всичко на всичко оттам насетне като се почна един спор като за на 2 ракии...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...