Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Мен в панаирно време ме радват полицаите, които стоят на колелото на панаира. По-безполезни твари няма на земята :) Тия типове как си заработват заплатата изобщо...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
Божеее как съм я изтървал тая тема...та исках в подкрепа на твоя пост да кажа следното!Когато започнах и аз да карам супер много се нервих на всички ситуации възникнали на пътя!Някой не дал мигач,някой ме изпреварва кофти,засича ме кофти...пфф колкото средни съм раздал и колко майки съм поздравил не е истина.Обаче вече не ми пука.Карам си по правилата и дори някой да ме засече си спирам най-спокойно и да си минава по живо по здраво...на пътя само се хабят излишни нерви,които човек може да си спести.Дали ще се нервиш или не е без значение-ако те ударят,тогава се нерви...иначе просто няма смисъл :)

 

А относно ритането на броните.Някой ако ми докосне мотора или колата собственоръчно ще го натроша целия.Без значение дали е 60 годишен чичка или 30 годишен гъзар,правещ се на интересен пред приятелката си.В колата си нося къса бухалка,а мотора карам с ръкавици с карбонови протектори на кокълчетата.Точно 1 центровка ми е необходима срещу някой такъв индивид.Ти не си никой че да ми блъскаш по колата.Като съм те изнервил с нещо напсувай ме,среден ми покажи...най-много да му се изхиля в лицето,а дори да ме издразни няма да слезна да го бия.Обаче някой си да тръгне да ми блъска по превозното средство и да ми нанесе материални щети...Дето вика един колега-смачкана броня,смачкана муцуна :)

 

 

Може би съм малко краен в изказванията си,но не мисля че някой ще търпи да му удрят колата.Ако не те набие то почти сигурно е че ще те съди :)

Интересно ако чичката те натроши, примерно?

Link to comment
Share on other sites

Интересно ако чичката те натроши, примерно?

 

Е, този случай се разглежда в следващата глава....

Що шИ са пробваш ли?От какъв зор има някой право да ти удря МПС-то?Ще ми обясниш ли?.....

 

Нали си я чувал онази приказка, че - Всеки батко си има татко?!

Link to comment
Share on other sites

Що шИ са пробваш ли?От какъв зор има някой право да ти удря МПС-то?Ще ми обясниш ли?Ти че си тъпанар примерно и спираш в/у пешеходни пътеки и т.н. да ама да ти ритат колата ли е начина?Пък и на всекиго се случва да греши.До ся колко пъти са ме псували на пешеходния преди моста на Герджика щото завивам през пешеходния светофар на зелено не е истина.И да, правя го умишлено, иначе не мога да се изнеса, пък и като е пълно с коли не мога да изчакам.Като съм само аз за завой си изчаквам и тръгвам като си имам пак зелено ама от 08:00 до 20:00 тая работа не е практична просто.Но все пак не съм и от тия дето натискат пешеходците едва ли не да не могат да си пресекат на зеленото.

Link to comment
Share on other sites

Що шИ са пробваш ли?От какъв зор има някой право да ти удря МПС-то?Ще ми обясниш ли?Ти че си тъпанар примерно и спираш в/у пешеходни пътеки и т.н. да ама да ти ритат колата ли е начина?Пък и на всекиго се случва да греши.До ся колко пъти са ме псували на пешеходния преди моста на Герджика щото завивам през пешеходния светофар на зелено не е истина.И да, правя го умишлено, иначе не мога да се изнеса, пък и като е пълно с коли не мога да изчакам.Като съм само аз за завой си изчаквам и тръгвам като си имам пак зелено ама от 08:00 до 20:00 тая работа не е практична просто.Но все пак не съм и от тия дето натискат пешеходците едва ли не да не могат да си пресекат на зеленото.

Това времето ще покаже.

 

А иначе за Герджика, там не ми е съвсем ясно има ли човек (разбирай автомобил) право да прави десен завой при червен светофар или не. Аз лично правя десен там след като изчакам пешеходците, така както се прави десен на всеки нормален светофар, който не ти свети червено срещу теб, а на другите.

Link to comment
Share on other sites

Това е ПЕШЕХОДЕН светофар.При зелена светлина за пешеходците те са с пълно предимство и нямаш НИКАКВО право - дори на празен светофар - да минеш през пътеката ;) Явно не са ти писали актец още там :)

Link to comment
Share on other sites

Това е ПЕШЕХОДЕН светофар.При зелена светлина за пешеходците те са с пълно предимство и нямаш НИКАКВО право - дори на празен светофар - да минеш през пътеката ;) Явно не са ти писали актец още там :)

Тц, не са, но доста пъти съм се чудил за ситуацията там. Има ли бутончета за поискване на зелен сигнал от пешеходците там, че не помня вече?

Link to comment
Share on other sites

Има копче да. А щом има копче , значи ли ,че само при натискане не копчето става червено или си има някакъв период пак ? А ако няма , тогава как другите коли ще се качат към герджика или ще слезнат към руски ?

Link to comment
Share on other sites

Тц, не са, но доста пъти съм се чудил за ситуацията там. Има ли бутончета за поискване на зелен сигнал от пешеходците там, че не помня вече?

 

Бутон има и когато някой застане да чака да светне зелено за да мине с колата си, въпреки че пешеходците са преминали, на мен ми ми идва да го гърмя особено ако съм зад него и искам и аз да завия надясно. И без това минаване почти няма та остана да кибичат на празен светофар след като е минал единствения пешеходец (или цели 3ма) и след това вместо да минат поне 3-4 коли като се залепи някой там и кибичи упорото (а колите по Руски дебнат да светне зеленото и са с предимство все пак) и опашка от 4-5 коли след въпросния шофьор каращ по правилник просто остава на сухо. Да по правилник трябва да се спира на пешеходен светофар дори да няма пешеходци но в случая освен ако не си единствен е тъпо. Другия гейски номер е някой да спре ТОЧНО пред пешеходния светофар и ефективно да запречи пътя на завиващите.

 

ПС: Пешеходен светофар на кръстовище е меко казано странно... и то точно преди автобусна спирка и училище... няма да коментирам повече колко добре е уредено всичко...

 

Има копче да. А щом има копче , значи ли ,че само при натискане не копчето става червено или си има някакъв период пак ? А ако няма , тогава как другите коли ще се качат към герджика или ще слезнат към руски ?

 

Ами чакат някой да ги пусне или трафика да намалее така че да се шмугнат. Около 5 следобед граничи с пълния абсурд. Т.е. завиването надясно НЯКАК евентуално с леко нахалство може и да стане, завой наляво - просто забрави! Но пък тогава минаваш и пешеходци по-често така че нещата се регулират от самосебе си

 

 

----------------------------

 

Днес имах странна случка в мола: тукмо връщам количката от пикадили и до мен паркира един ниско летящ опел и качва 2те си гуми на бордюра ей така (виж снимките по-долу). Не се стърпях пък и тъй и тъй минавах покрай него реших да го питам защо аджеба е решил да спре точно така след като половината паркинг беше празен. Аз сериозно недоумявам защо трябваше да спре точно там след като 10 метра надолу имаше МНОГО свободни места и се виждаха. Човека ме погледна лошо и направо тръгна на бой с "на теб пречи ли ти нещо, ааааА?" ... ми не не ми пука всъщност, обаче ми беше любопитно, реших че не ме вълнува особено пък и не е моя работа да се занимавам с такива като него и все пак ако някой се сеща за някаква причина да паркира точно там ще се радвам да ме светне

 

833490L.jpg

833527c.jpg

Link to comment
Share on other sites

... ми не не ми пука всъщност, обаче ми беше любопитно, реших че не ме вълнува особено пък и не е моя работа да се занимавам с такива като него и все пак ако някой се сеща за някаква причина да паркира точно там ще се радвам да ме светне

Липсата на каквато и да била мозъчна дейност всъщност би трябвало да е сериозна причина.

Link to comment
Share on other sites

Според мен причината е ясна - трябва да си демонстрира лизинговия Опел :)

 

:D :D :D

 

Липсата на каквато и да била мозъчна дейност всъщност би трябвало да е сериозна причина.

 

Бях се замислил дали не е спрял нарочно за да е по-близо до асансьора или ескалатора но имаше и по-удобни места при това свободни... А и той нещо много навътре го прие и не поиска да отговори...

Link to comment
Share on other sites

Има бутонче и в акта пише точно това :) видях вече няколко такива :) пресичане на пешеходен светофар при червена светлина или там както го водят( сигнализация нещо си ).Само с бутончето светка червено ;) Т.е. само може да излезете от Сакъзов( независимо от коя сте страна ) и да се наредите до пешеходната, ако искате към Герджика да се качите, то червения сигнал играе ролята на предимство спрямо тези за направо по Руски които трябва да спрат така или иначе и да ви пуснат и т.н.

 

И НИКОГА няма да разбера защо всичките ми съседи, когато трябва да минат моста не минават под него по бул. Марица и да се включат по посока на движението директно от пресечката качваща на моста вместо да пресичат и насрещната лента на Руски като идат до светофарчето и при това Сакъзов е еднопосочен в посока Руски и трябва да заобиколят така или иначе ама вместо от бул. Марица, те пак се навират до пешеходния?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

И НИКОГА няма да разбера защо всичките ми съседи, когато трябва да минат моста не минават под него по бул. Марица и да се включат по посока на движението директно от пресечката качваща на моста вместо да пресичат и насрещната лента на Руски като идат до светофарчето и при това Сакъзов е еднопосочен в посока Руски и трябва да заобиколят така или иначе ама вместо от бул. Марица, те пак се навират до пешеходния?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?

 

Това е добра идея. Аз не съм се замислял защото тъй и тъй съм на Братя Миладинови а тя също е еднопосочна и излизам точно там (а някой път като днес примерно, спират разни индивиди на площадчето което играе паркинг пред автосалона, и то спират така че няма завиване към Я.Сакъзов)... и тъй и тъй съм тръгнал към Панаира примерно давам ляв по Руски точно на въпросния светофар. Но си прав че ако се врътне покрай Викиват може да се мине под моста и ще е по-лесно. Виж да се навреш срещу движението по Сакъзов е грубо и колко съм ги "благославял" такива...

Link to comment
Share on other sites

Бях се замислил дали не е спрял нарочно за да е по-близо до асансьора или ескалатора но имаше и по-удобни места при това свободни... А и той нещо много навътре го прие и не поиска да отговори...

Редовно пазарувам в молове, но такова чудо изобщо не съм виждал дори когато паркинга е препълнен. Всъщност в този паркинг няма ли секюрити, които веднага да организират изнасянето ламарината на въпросния тарикат?

Link to comment
Share on other sites

Редовно пазарувам в молове, но такова чудо изобщо не съм виждал дори когато паркинга е препълнен. Всъщност в този паркинг няма ли секюрити, които веднага да организират изнасянето ламарината на въпросния тарикат?

 

Те редовно спират на местата за инвалиди ти да изнасят кофти паркирали... нали се сещаш че сме в България...

 

btw. само на мен ли ми се струва че това да паркира някой на местото за инвалиди е един вид предизвикване на Съдбата?

Link to comment
Share on other sites

Те редовно спират на местата за инвалиди ти да изнасят кофти паркирали... нали се сещаш че сме в България...

 

btw. само на мен ли ми се струва че това да паркира някой на местото за инвалиди е един вид предизвикване на Съдбата?

Тук понеже паркинга на мола си е частна собственост и няма как полицията да дойде да те глоби, просто има секюрити пичове, които обикалят с колела из етажите на паркинга и в подобен случай веднага звънят на едни други пичове, които идват с едно камионче като това на снимката и те изнасят за нула време на някакъв паркинг, който обикновено не е много близо, та си плащаш прилично за "услугата", като цената умишлено е надута. :lol:

 

29-TowTruck.JPG

Link to comment
Share on other sites

Редовно пазарувам в молове, но такова чудо изобщо не съм виждал дори когато паркинга е препълнен. Всъщност в този паркинг няма ли секюрити, които веднага да организират изнасянето ламарината на въпросния тарикат?

 

Явно не си идвал в Софийските молове в събота и неделя, показаното от дядомраз нищо не е :) Такива чудеса ще видиш че ще ахнеш :)

Link to comment
Share on other sites

Редовно пазарувам в молове, но такова чудо изобщо не съм виждал дори когато паркинга е препълнен. Всъщност в този паркинг няма ли секюрити, които веднага да организират изнасянето ламарината на въпросния тарикат?

http://news.plovdiv24.com/90488.html

Ето нещо подобно.

Иначе като се споменаха МОЛ-овете в София. Много ми е чудно защо всички се бутат да спират на горните етажи и правят глупости при положение, че долните нива са почти празни.

Link to comment
Share on other sites

Ето нещо подобно.

Мдам, наскоро един пич от България се опитваше да ме убеждава как ерата на мутрите била безвъзвратно отминала. Справянето с подобни явления е изключително елементарна работа, но това общество няма абсолютно никакво желание да променя статуквото. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Не е до ерата на мутрите. Просто първите ML-и доста поевтиняха (особено внесените от САЩ мексикански такива) и мечтите на много хора да карат 1) Мерцедес 2) Джип стана сравнително лесно постижима и куцо и сакато си накупи такива возила. И тъй като размерът на автомобила за по-глупавите представители на българския род е превопропорционален на размера на мъжкия член подобни демонстрации тип "вижте ме кой съм" са си ежедневие. Но тези хора нямат никакво покритие и скастрянето им е изключително лесно, че даже и приятно.

Link to comment
Share on other sites

Мдам, наскоро един пич от България се опитваше да ме убеждава как ерата на мутрите била безвъзвратно отминала. Справянето с подобни явления е изключително елементарна работа, но това общество няма абсолютно никакво желание да променя статуквото. :wacko:

Айде сега на филосовия го избихме.Джигит със комплекси си ръгнал трактора на 3 парко места.И обществото е виновно.

Link to comment
Share on other sites

Айде сега на филосовия го избихме.Джигит със комплекси си ръгнал трактора на 3 парко места.И обществото е виновно.

А кой тогава, след като нито този кретен нито подобни случки са изключение?

Link to comment
Share on other sites

Мдам, наскоро един пич от България се опитваше да ме убеждава как ерата на мутрите била безвъзвратно отминала. Справянето с подобни явления е изключително елементарна работа, но това общество няма абсолютно никакво желание да променя статуквото. :wacko:

То щото в УСА и Канада мутрите (милионерите) не правят пак каквото си искат.

Link to comment
Share on other sites

То щото в УСА и Канада мутрите (милионерите) не правят пак каквото си искат.

Това вестник Труд ли го пише? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...