Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

 

Да знам,че мога.Договора ми изтича скоро та се замислих за това;

ДВОЕН ЕКСТРАДве водещи услуги – Телевизия и Интернет с включени HD програми - всичко, което Ви трябва, за да се забавлявате, да бъдете информирани и винаги в крак с времето. Пакет, който Ви дава невероятно богатство от телевизионни програми и едно ново изживяване с новите интернет скорости. ТВ картината и звука на blizoo са с безкомпромисно качество.

 

 
130 програми

 

Висококачествена цифрова телевизия с включени 130 телевизионни програми с кристална картина и звук. Програмите ще задоволят всички вкусове – от любителите на филми, през почитателите на музиката и забавленията, спортните фенове и детската аудитория.
50 Mbps

 

Високоскоростен интернет, чрез технологията на бъдещето Fiber Power. Максимална скорост на сваляне до 50 Мbps. Максимална скорост на качване до 4 Мbps.
5 HD програми вкл.

 

включени bTV HD, Fox HD, Планета HD, Viasat History HD, Viasat Nature HD
 
29.90лв
 
даже и с пет лева за втори HD приемник е по на далавера защото има канали които при N3 ги няма.
 
И за да няма коментари какво е качеството,мой колега е на точно този абонамент и го познавам доста добре,всичко си е наред
да не говорим,че аналоговия пакет е доста по богат,че може и без абонамент за втото тв.
 
Когато прохождаха N3,честно казано възложих много надежди,но май се опитаха да се надскочат.Не станаха очакваната конкуренцияНе виждам и развитие в покритието.
 

 

Да и аз чакам с нетърпение да ми изтече договора и бягам към blizoo. За тея пари който сега плащам на N3, промоцията на blizoo смарт за 26.90 ми предлага 2.5 пъти по бърз интернет и втори цифров приемник без да ми искат още 5 лева както е тук за него.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да и аз чакам с нетърпение да ми изтече договора и бягам към blizoo. За тея пари който сега плащам на N3, промоцията на blizoo смарт за 26.90 ми предлага 2.5 пъти по бърз интернет и втори цифров приемник без да ми искат още 5 лева както е тук за него.

Не е така,за втори цифров пак е 5лв.но аналоговите са им над 50 що годе читави,така,че........

Link to comment
Share on other sites

Не е така,за втори цифров пак е 5лв.но аналоговите са им над 50 що годе читави,така,че........

Ей за тва говоря:

http://picbg.net/img.php?file=6303c8f0837a25a8.JPG

Пък и една моя колежка потвърди че са и дали и втори SET-TOP-BOX от blizoo без да плаща за него още 5 лева.

Link to comment
Share on other sites

Близо не може да стъпи на малкия пръст на N3 по качество и предлагани канали!

 

Май си плачат за глоба, защо предалагат втория приемник безплатно само в пакетна услуга, а поотделно без интернет - трябва да се заплаща?

Ей за тва говоря:

http://picbg.net/img.php?file=6303c8f0837a25a8.JPG

Пък и една моя колежка потвърди че са и дали и втори SET-TOP-BOX от blizoo без да плаща за него още 5 лева.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Близо не може да стъпи на малкия пръст на N3 по качество и предлагани канали!

 

Май си плачат за глоба, защо предалагат втория приемник безплатно само в пакетна услуга, а поотделно без интернет - трябва да се заплаща?

Да бе като гледам качеството по цифровата на БНТ1 (поне тя все още не е заключена) и сравнявам с ефирната цифрова, направо е мазало.

 

Пакета ТВ СМАРТ без интернет пак е с втори БЕЗплатен приемник.

Link to comment
Share on other sites

То това е от телевизията, не от оператора...

 

P.S. То вече има BNT 1 HD..., при близалките го няма!

Да бе като гледам качеството по цифровата на БНТ1 (поне тя все още не е заключена) и сравнявам с ефирната цифрова, направо е мазало.

 

Пакета ТВ СМАРТ без интернет пак е с втори БЕЗплатен приемник.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Всеки си прави сметката на кой оператор ще е,но към момента N3,поне за мен,не е най добрия избор.Качеството на картината на кабеларките е горе долу едно и също.Който иска да гледа качествена картина и да чува перфектен звук,влага средства в качествено сателитно обурудване.Тук конкуренцията е най-вече в цената на услугите,за масово ползване и хората си правят сметка за 5лв.Старта наистина беше много добър но като гледам забавянето на развитието на нашия оператор,стигам до извода,че или са го закъсали много или някой ги е натиснал яко да не навдигат много глава.За мен да се пускат нови канали просто като пълнеж не е развитие.Още много път има да се извърви докъто са изгради правилното мислене,че за да си доволен и да си уважаван в бизнеса не означава да направиш нещо с което да прибираш някъкви пари а да предлагаш такава услуга,че хората да се натискат да ти плащат защото са доволни.Вижте най-големия DTH оператор,при тях наистина доста неща са изкривени,но сами предложиха на клиентите да им подменят основния приемник от SD с HD БЕЗПЛАТНО и таксата за всички допълнителни е 1.80лв.Тук можеш да имаш само един допълнителен,ако имаш две спални и скаш да имаш цифрова навсякуде плащаш още един основен?Пакетите са им достатъчно богати и без да имат 300 канала.Събрахте малко повече абонати и взехте да се надувате.Така клиенти не се опазват.От тук нататък ако не се развивате ще започнете да губите клиенти.

Edited by driver12345
Link to comment
Share on other sites

Близо не може да стъпи на малкия пръст на N3 по качество и предлагани канали!

 

Май си плачат за глоба, защо предалагат втория приемник безплатно само в пакетна услуга, а поотделно без интернет - трябва да се заплаща?

 

Тц, не позна. Качеството на повечето канали, които се застъпват при Булсатком е по-добро от това на N3, та какво остана за сравнение с Близу. Когато се засегна темата с качеството на N3 и Булсатком и на мен ми се видя кьор фишек, но си дръпнах кабелче на N3, взех карта с модул от приятел, който им е абонат и сравнявах. Което си е така си е така.

 

Никаква глоба не ги ловят, защото втория приемник е в условието на промоция.

Както когато направиха 18 месечен договор за интернет, при който първите 12 месеца бяха безплатни, а последните 6 месеца от договора бяха по 15лв.

Link to comment
Share on other sites

При Булсат, колкото и учудващо да е, предвид тяхната компресия...

Като знам какъв шит е качеството на булсат (щото и аз тях гледам в момента), мога само да си представя на н3 какво е.

Да са живи, здрави и заблудени (благословени) абонатите им.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

enigma, какво му е на БНТ1 ?

 

Lucky Luciano, кои канали са по-добре при Булсатком ?

 

mIRCata, ще се работи още по цифровата телевизия следващите месеци и вероятно няма да се мине без размествания.

 

driver12345, с какво сме се надули ?

 

 

И какъв точно ви е замисъла да цитирате чуждите промоции за да покажете че в някой детайл са по-атрактивни ?!? Вие представяте ли си по абсолютно всички параграфи един оператор да бие останалите ?!?

Ясно ви е че целта на тия промоции е точно да ви привлекат вниманието и да откраднат клиенти от конкуренцията. Тия промоции на близу нямаше да ги има ако конкурентни оператори като N3 не им дишаха във врата. На свой ред N3 също прави промоции с едничката цел да открадне клиенти от конкуренцията ... И надцакването се завърта.

 

Много сте се разглезили от силната конкуренция в бранша ... замислете се колко малко плащате а колко много получавате.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

аз съм спокоен, но клиентите никога няма да бъдат ако постоянно се терзаят че се вътрят 50 стотинки на месец заради новата промоция на конкуренцията.

 

Какво да ти кажа за FOX ... те искат повече пари от нас , ние от вас не можем да си позволим да искаме повече пари ... стига се до момент в който трябва да се избира кои канали няма да се пускат. Не ни се иска да е така но няма как каналите постоянно да си вдигат цените а операторите постоянно да свалят цениет към клиентите ... и това да продължава до безкрайност.

Link to comment
Share on other sites

Всеки има правото да харесва или не харесва Н3 (или който и да е друг оператор, аналогично е). Като не го харесва минава на друг оператор, като го харесва идва от друг оператор или пък си остава на Н3.

Не те устройват цените или програмите или интернета - махаш се. Доставчици и промоции и планове бол. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз искам едно простичко нещо - някакви си неизвестни за повечето потребители канали, но за сметка на това - предлагащи се при всички оператори, но не и при Вас, а именно Planeta RTR, NTV Mir. Това са два руски канала,  които не знам защо Ви представлява някаква кой знае каква трудност (не става дума за финансова) защото това не е някой HD канал, още повече не е HBO HD, или подобни на него, че да Ви е проблем да го пуснете. Blizoo ги предлагат, замислям се сериозно да мина към тях, макар и да платя още 13лв. отговре или 37лв. за два телевизора, в сравнение със 24.50 при N3.

 

Само да вметна - готов съм да плащам допълнително за тях за да не кажете, че искам много....!

 

Не ми казвайте, че са скъпи? При едно спакано DCC - където таксата е 15лв, има и други канали, които Вие не ги предлагате, но само за справка - там също ги има Planeta RTR, Rossia 24, 1TV Rus.

 

Не искам да изглежда като мрънкане, даже на ЛС сме си говорили за въпросните канали, но отговор от типа - ще видим дали можем да си ги позволим, или дали са рентабилни и т.н, не е това което трябва да се очаква, вместо да се вслушвате в потребителите - подобно както при Cooolbox - служителката откровенно ми заяви при въпрос - как така имат най-много Руски канали и отговорът беше - по молба на потребителите!!!

 

 

enigma, какво му е на БНТ1 ?

Lucky Luciano, кои канали са по-добре при Булсатком ?

mIRCata, ще се работи още по цифровата телевизия следващите месеци и вероятно няма да се мине без размествания.

driver12345, с какво сме се надули ?


И какъв точно ви е замисъла да цитирате чуждите промоции за да покажете че в някой детайл са по-атрактивни ?!? Вие представяте ли си по абсолютно всички параграфи един оператор да бие останалите ?!?
Ясно ви е че целта на тия промоции е точно да ви привлекат вниманието и да откраднат клиенти от конкуренцията. Тия промоции на близу нямаше да ги има ако конкурентни оператори като N3 не им дишаха във врата. На свой ред N3 също прави промоции с едничката цел да открадне клиенти от конкуренцията ... И надцакването се завърта.

Много сте се разглезили от силната конкуренция в бранша ... замислете се колко малко плащате а колко много получавате.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Чета, чета, чета и ми е много интересно, в крайна сметка, в темата на N3 някой ако не е доволен от качеството, защо изобщо е абонат!? Аз съм бил абонат на евроком, когато беше евроком Пловдив, след това на Дсс, и при първия проблем с рязането на кабели, минах на N3! Това преди вече 6 години. Разбира се не означава обаче, че не наблюдавам другите оператори, но никой в Пловдив не предлага на тази цена, това качество и обслужване! Факт! И да сравня N3 с Булсат - по една или друга причина имам антена на бившите Тотал тв и приемник на Буласт, SD от първите им - мога да сравня качеството на един и същи телевизор, в реално време! Ще ме прощавате, но на N3 качеството е по-добро! Понеже телевизора ми Сони, е от 2007 ма, когато не беше много популярно да имат DVB-C тунер, съм с HD приемник, на N3, който да отбележим, не е нищо особено като качество, да не кажа, че от към меню и софтуер е пълен ташак, ама тва е. И въпреки това вади много по-добра картина, да едното е със skart другото с hdmi, но принципно сателитната телевизия логично би следвало да е перфектна, но не! Бях на гости на един приятел с 42 инча сони, на буласт, е тотален ужас - на този телевизор си личи, че "най-големия" оператор в България тотално не вкарва вече пари в техника, в разнобразие на телевизии! И какво сте се захванали с този FOX - какво толкова ще гледате на него, че аз го имам и не мога да го гледам повече от 5 мин. - ако толкова ви се гледа Симпсън, има ги в замундата, да ви пратя линк?

Edited by enravotta
Link to comment
Share on other sites

Много си остроумен :) Фемилигай? Футурама? Кво? Да се върна от работа и да тегля и да си пускам?!

 

Това, че като потребител ми трябва тоя канал, няма нужда да обяснявам защо е. Има съдържание което го НЯМА другаде. Т'ва е. Има хора дето им трябва испанскато, френското... какво ли не.

 

Булшит Ком са пълен ташак и това го знае всеки който им е бил абонат, не случайно си подарихме HD приемника на роднини, щото са ЛЕШ (няма да отварям приказка и за куулбокс, че много фенове имат тука).

 

Това, че има съдържание което се предлага другаде, а при n3 го няма винаги ще предизвиква критики. Нормално е.
 

И един съвет към n3... премислете някакво преразпределение на пакетите. Вижда се, че има някакъв интерес към определени канали които в момента ги няма. Не може да няма вариант да не се измисли нещо с нови пакети, разместване на сегашни канали в пакети. Хем клиента да е доволен, хем да получите добра цена. Имате клиенти, които са доволни, имате клиенти готови да платят повече, за повече съдържание.

 

Link to comment
Share on other sites

Аз искам едно простичко нещо - някакви си неизвестни за повечето потребители канали, но за сметка на това - предлагащи се при всички оператори, но не и при Вас, а именно Planeta RTR, NTV Mir. Това са два руски канала,  които не знам защо Ви представлява някаква кой знае каква трудност (не става дума за финансова) защото това не е някой HD канал, още повече не е HBO HD, или подобни на него, че да Ви е проблем да го пуснете. Blizoo ги предлагат, замислям се сериозно да мина към тях, макар и да платя още 13лв. отговре или 37лв. за два телевизора, в сравнение със 24.50 при N3.

 

Само да вметна - готов съм да плащам допълнително за тях за да не кажете, че искам много....!

 

Не ми казвайте, че са скъпи? При едно спакано DCC - където таксата е 15лв, има и други канали, които Вие не ги предлагате, но само за справка - там също ги има Planeta RTR, Rossia 24, 1TV Rus.

 

Не искам да изглежда като мрънкане, даже на ЛС сме си говорили за въпросните канали, но отговор от типа - ще видим дали можем да си ги позволим, или дали са рентабилни и т.н, не е това което трябва да се очаква, вместо да се вслушвате в потребителите - подобно както при Cooolbox - служителката откровенно ми заяви при въпрос - как така имат най-много Руски канали и отговорът беше - по молба на потребителите!!!

Ти така ще прокопсаш, ако минеш на близо, че неам думи - на работата съм на интернет на близалките, пълна трагедия - чел съм им форума, малее, не го пожелавам на никой това чудо! А тези телевизии, аз също ги харесвам, има ги на Хот бърд, имам сателитна антена, беше насочена на там, преди да ми изпадне приемника на Булсат, тези програми да безплатни, не знам защо не ги пускат!

Много си остроумен :) Фемилигай? Футурама? Кво? Да се върна от работа и да тегля и да си пускам?!

 

Това, че като потребител ми трябва тоя канал, няма нужда да обяснявам защо е. Има съдържание което го НЯМА другаде. Т'ва е. Има хора дето им трябва испанскато, френското... какво ли не.

 

Булшит Ком са пълен ташак и това го знае всеки който им е бил абонат, не случайно си подарихме HD приемника на роднини, щото са ЛЕШ (няма да отварям приказка и за куулбокс, че много фенове имат тука).

 

Това, че има съдържание което се предлага другаде, а при n3 го няма винаги ще предизвиква критики. Нормално е.

 

И един съвет към n3... премислете някакво преразпределение на пакетите. Вижда се, че има някакъв интерес към определени канали които в момента ги няма. Не може да няма вариант да не се измисли нещо с нови пакети, разместване на сегашни канали в пакети. Хем клиента да е доволен, хем да получите добра цена. Имате клиенти, които са доволни, имате клиенти готови да платят повече, за повече съдържание.

 

 

Ха, ако не можеш да ги намериш, тва не значи че ги няма - в интернет има всичко, стига да знаеш как да търсиш!! Благодаря за комплимента, не съм имал тази цел! Опитах се да обхвана повече коментари в едно мнение! Форума е за това, да си чешеш...пръстите!

Edited by enravotta
Link to comment
Share on other sites

Ммм, не помня всички, но BNT1 със сигурност беше по-добре при Булсатком, отколкото при вас. Като имам предвид, че при Булсатком е достатъчно намачкано, особено звука, просто се чудя откъде го сваляте? Трябва да е от 45Е, но там не ми се връзва да е с такова качество. Мисля, че ТВ7 беше по-добре, като пак сравнявам с Булсатком, където ТВ7 в момента е БЕЗОБРАЗНА! Май и Нова беше по-добре при Булсат, но като се замисля Булсат са им ъплинк /поне така беше, сега не знам как е/. Нещо за музикални ми се върти, но вече съм забравил, сравнението беше преди повече от месец.

Определено знаете какво правите, но не знам защо някои канали са ви с такова качество. Не сте вчерашни, което означава, че явно опира до финанси. Има канали като FOX, които е добре да имате. Пак казвам, че явно искат много пари, но е по-добре да ги платите, макар да вкарате FOX в допълнително платен пакет, защото се гледа и се търси.

Също нещо, което ме учудва е това /ако е вярно, разбира се/, че може да се вземе цифрова само на 2 телевизора. При мен имам 2 апартамента с по 4 телевизора, ако трябва за това да плащам 2 абонамента по 2 телевизора цифрова е просто необосновано.

 

Хубаво е някои абонати да разберат, че всички канали и ниска такса са две несъвместими неща. Няма как за без пари да гледате всичко. Телевизията като цяло е скъпо удоволствие и трябва да се плаща, като тук изключвам канали като Босфора и каналите на Дудука. Тези канали не струват и 1ст. на абонат, освен това ги има ефирно.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото си спомням повечето от Fox каналите като Fox Life, Fox Crime etc са в пакет Кино и се плащат допълнително. Теоретично добавянето на още един Fox към тях трябва да вдигне само цената на пакета, освен ако изнудвачите не искат да е в основния пакет като bTV боклуците.

 

Иначе.

Не можеш да угодиш на всички. Винаги ще има дузина потребители които ще искат някой световно неизвестен канал. Отговорност на доставчика е да задоволи повечето клиенти. Дори каналът да е безплатен и готов да сключи договор за нулева цена, десетки и стотици такива канали имат своята техническа цена, в оборудване и поддръжка.

 

Другият въпрос е... ако този световно неизвестен канал е достъпен на сателит безплатно, защо не си го хващате сами, а карате някой друг да ви го препредава? За да спестите от оборудване? За да ви е всичко на едно дистанционно? За ваше удобство.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото си спомням повечето от Fox каналите като Fox Life, Fox Crime etc са в пакет Кино и се плащат допълнително. Теоретично добавянето на още един Fox към тях трябва да вдигне само цената на пакета, освен ако изнудвачите не искат да е в основния пакет като bTV боклуците.

 

Иначе.

Не можеш да угодиш на всички. Винаги ще има дузина потребители които ще искат някой световно неизвестен канал. Отговорност на доставчика е да задоволи повечето клиенти. Дори каналът да е безплатен и готов да сключи договор за нулева цена, десетки и стотици такива канали имат своята техническа цена, в оборудване и поддръжка.

 

Другият въпрос е... ако този световно неизвестен канал е достъпен на сателит безплатно, защо не си го хващате сами, а карате някой друг да ви го препредава? За да спестите от оборудване? За да ви е всичко на едно дистанционно? За ваше удобство.

 

Нали се сещаш, колко глупаво звучиш меко казано... Че аз ако имах сателит - щях ли да съм на някаква кабеларка и да мрънкам по форумите? Аз плащам за услуга, както всички други потребители, но как едни оператори в 90% от случаите предлагат въпросните канали дори срещу по-малка такса, а нашия тук не ги предлага?

Говоря за Руските, не за Fox...

Link to comment
Share on other sites

Не влизам в този раздел, но понеже наскоро имаше рапорт за тази тема, реших да хвърля един поглед. Не мисля, че iso14496 звучи глупаво, дори виждам доста логика в думите му:
 

Не можеш да угодиш на всички. Винаги ще има дузина потребители които ще искат някой световно неизвестен канал. Отговорност на доставчика е да задоволи повечето клиенти.

 

Това, че ти и още 10 човека искате два конкретни руски канала или че host и други 10 човека искат Fox, изобщо не е икономически оправдано да бъде осъществено, не че кой знае колко ще натовари финансово доставчика, а заради това, че останалите, които не им пука за тия канали и са болшинство, започват да се жалват за какво са набутани тия канали, след като почти никой не ги гледа. Друг е въпросът, когато болшинството държи на определени канали, а операторът не ги въвежда.

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещаш, колко глупаво звучиш меко казано... Че аз ако имах сателит - щях ли да съм на някаква кабеларка и да мрънкам по форумите? Аз плащам за услуга, както всички други потребители, но как едни оператори в 90% от случаите предлагат въпросните канали дори срещу по-малка такса, а нашия тук не ги предлага?

Говоря за Руските, не за Fox...

Че къф ти е проблема? За 350 лева имаш всичко: антена триакс 90см, мотор, hd приемник, конвертор и кабел - НОВИ!. Ако 350 кинта ти се виждат много, то може да си намериш нещата втора употреба за около 250 максимум.

Това, че ти и още 10 човека искате два конкретни руски канала или че host и други 10 човека искат Fox, изобщо не е икономически оправдано да бъде осъществено, не че кой знае колко ще натовари финансово доставчика, а заради това, че останалите, които не им пука за тия канали и са болшинство, започват да се жалват за какво са набутани тия канали, след като почти никой не ги гледа. Друг е въпросът, когато болшинството държи на определени канали, а операторът не ги въвежда.

Тук забравяш нещо важно: ако двамата потребители изказват мнението на двата лагера от абонатите, то човек трябва да се замисли дали да не удовлетвори изискванията им. Щото така излизат 50/50% от абонатите, а не двама-трима мрънкащи потребителя! Дали е икономически оправдано... не е работа потребителите да преценяват, а на оператора. Щото ако питаш потребителите - и тази сума, която плащат е голяма. А, оператора, като види отлив... бързо се сеща какво да направи. И, вярвай ми, въпроса не опира до някакви мижави стотинки на абонат на месец, а до това колко е лаком (стиснат).

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...