Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Със сигурност е от ТВ-то. На един познат със Самсунг с модул и същата тарифа също му излиза нормално няколко дни напред. В настройките обаче не мога да намеря нищо отнасящо се за epg-то.

Edited by BlackAdder
Link to comment
Share on other sites

Тогава функциите не се ли ограничават само на тези, които поддържа телевизорът (примерно надали ще има връщане назад)? Възможно ли да е и да прави бъгавийки? Бях чел, че някои модели (на LG примерно) не работят добре с карти. Утре ги очаквам да дойдат момчетата, актуализирах си софтуера на телевизора, но не съм сигурен модул или приемник да избера. Добри ли са приемниците? EDIT: Moделът ми е PHILIPS 37PFL5405H

Връщането назад е услуга на мрежата при N3. Имат заделени канали от-1 до -3 часа и -6 часа, но само за определени телевизии.  Приемниците им не я поддържат, така че кавото е на приемника, това е и на телевизора с модул но при по добро качество. С твоя телевизор модула ще е по добър избор. Бъговете са възможни. И аз налетях на един - когато спра телевизора приемащ  радиоуслуга, при следващото стартиране, модула забива и иска още един рестарт за да се инициализира. Измъкнах се като назначих задължително стартиране на TV канал независимо на какво е загасен телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Тогава функциите не се ли ограничават само на тези, които поддържа телевизорът (примерно надали ще има връщане назад)? Възможно ли да е и да прави бъгавийки? Бях чел, че някои модели (на LG примерно) не работят добре с карти. Утре ги очаквам да дойдат момчетата, актуализирах си софтуера на телевизора, но не съм сигурен модул или приемник да избера. Добри ли са приемниците? EDIT: Moделът ми е PHILIPS 37PFL5405H

 

Изобщо забрави за външни приемници. Само модул!

Едно дистанционно, нормален тунер на Филипса и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Верно е стар, заблудих се с един миналогодишен модел. Виж дали има MPEG4, ако има - с модул. Българските субтитри се отнасят за филмите. Субтитрите за ТВ каналите са по съвсем друг стандарт. Пак казвам - ако може с модул, с модул! Ако има проблем може винаги да се смени с приемник. А и да решиш с приемник, по-добре си купи Топфилд 7700 или Кошип. Приемниците, които дават N3 са кофти...

Link to comment
Share on other sites

Откакто сложих модул на телевизора, забелязах че в ЕПГ-то се показват само следващите 2 предавания. И това на всеки канал който има епг. Когато бях с приемник епг-то показваше програмата с няколко дена напред. Някой има ли идея на какво може да се дължи това? Модела на телевизорa e PANASONIC TX-L47ET50E.

 Аз съм със същия проблем. Мислех си, че е от доставчика, но явно си е от телевизора. С Панасоник съм. Дразнещо е, но в случая ентри нямат вина. А някои канали, да не кажа повечето даже нямат никакво ЕПГ.

Link to comment
Share on other sites

 А някои канали, да не кажа повечето даже нямат никакво ЕПГ.

Наистина нямат. НО там където има е обикновено 3-4 дни напред  се вижда.

Link to comment
Share on other sites

 Аз съм със същия проблем. Мислех си, че е от доставчика, но явно си е от телевизора. С Панасоник съм. Дразнещо е, но в случая ентри нямат вина. А някои канали, да не кажа повечето даже нямат никакво ЕПГ.

Дразнещо е меко казано. Реално ЕПГ-то е почти неизползваемо. Интересно дали и с другите доставчици Панасониците имат същия проблем.

Link to comment
Share on other sites

Откакто сложих модул на телевизора, забелязах че в ЕПГ-то се показват само следващите 2 предавания. И това на всеки канал който има епг. Когато бях с приемник епг-то показваше програмата с няколко дена напред. Някой има ли идея на какво може да се дължи това? Модела на телевизорa e PANASONIC TX-L47ET50E.

Има два вида EPG (EIT) - непосредствено и списък. Непосредственото съдържа само текущото и следващото предаване, то се ползва само за информацията при смяна на каналите, затова трябва да е достъпно бързо. Бързината се постига с често излъчване (повтаряне), затова и информацията която носи е малко - за да се намали bandwidth-а.

 

Колкото защо не се показва целият списък... нямам идея. Но можеш да пробваш настройките за държава и език. EPG-то може да се излъчва на няколко различни езика и телевизорът ти да игнорира българските (bul). Но тогава би трябвало да прави същото и за непосредственото...

Link to comment
Share on other sites

Дразнещо е меко казано. Реално ЕПГ-то е почти неизползваемо. Интересно дали и с другите доставчици Панасониците имат същия проблем.

 

А ти как сканираш с модула? Имам предвид коя държава? Тука ми го направиха с Германия.Така било при Панасониците :)

Link to comment
Share on other sites

Има два вида EPG (EIT) - непосредствено и списък. Непосредственото съдържа само текущото и следващото предаване, то се ползва само за информацията при смяна на каналите, затова трябва да е достъпно бързо. Бързината се постига с често излъчване (повтаряне), затова и информацията която носи е малко - за да се намали bandwidth-а.

 

Колкото защо не се показва целият списък... нямам идея. Но можеш да пробваш настройките за държава и език. EPG-то може да се излъчва на няколко различни езика и телевизорът ти да игнорира българските (bul). Но тогава би трябвало да прави същото и за непосредственото...

 

В момента настройките за държава са на Финландия. Тази вечер ще пробвам с България или някоя друга държава ако я няма.  Сега се сетих, че съм пробвал и ефирния цифров тунер на телевизора и там epg-то си излизаше нормално. 

 

... Явно щом колегата е на Германия, а аз на Финландия проблема няма да е от това.

Edited by BlackAdder
Link to comment
Share on other sites

Забелязвам и друг проблем с модула при Панасоник. С модул режимът на картина се ограничава до три вида: нормален, кино и реалистично кино. През HDMI портовете режимите са повече. Има Спорт, Игра....странна работа.

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам и друг проблем с модула при Панасоник. С модул режимът на картина се ограничава до три вида: нормален, кино и реалистично кино. През HDMI портовете режимите са повече. Има Спорт, Игра....странна работа.

 

Дори не знаех, че има други режими. Гледам с DLNA и съм пробвал HDMI само 1 път колкото да видя че работи. Което ми напомни за невероятния (поне за мен) факт, че няма опция за промяна размера на субтитрите. В крайна сметка Панасоника се оказа с прекалено много слаби места...доста съм разочарован.

Edited by BlackAdder
Link to comment
Share on other sites

О тва със субтитрите е..... :) Изчетох тонове информация.Няма оправяне. Единственото решение е някакъв ъпдейт от Панасоник, ама не вярвам да се случи някога. Инак, моя телевизор го дебнах почти половин година и не съжалявам, въпреки някои недостатъци. Нищо общо с ледовете.....

Edited by Muscarin
Link to comment
Share on other sites

А не бе, един от каналите за които бях писал, добре че поне един канал са пуснали, а останалите безплатните нещо се опъват....

WOW, този канал RT бил мн як, бе! Браво на N3!

Link to comment
Share on other sites

WOW, този канал RT бил мн як, бе! Браво на N3!

Хубав-лош важното е,че Х3 пари не дават за него.Канала си е свободен по спътниците,които го илъчват.Тая Supertenis HD и тя е свободна .Явно с това са могли да запълнят липсващата бройка на канали,които изчезнаха.

Edited by jorkin29
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...