Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Да съм споменавал някъде, че може? Казах само , че техния SD приемник има SCART, както и HD приемника им!

Няма как HD канали да ти вървят на SD приемник. Компресията е друга.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не ми беше точно това питането. Примерно, имам някакво Discovery HD на HD приемника, а ако самият канал не се предава (предоставя до N3) в SD вариант, това значи ли, че няма да го има downscale-нат на другия приемник, тоест изобщо няма да присъства? Ако е така, доста ще се различават списъците с канали на двата приемника.

Обикновеният SD приемник има 100 канала (примерно) + 10 HD (примерно) канала, които не вървят. HD приемникът има същите 100 канала + 10 HD канала, които вече вървят.

 

От тези 10 HD канала има няколко, които ги няма в SD вариант.

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

 

Хех.Уважавам мнението ти, но не мисля , че си прав. Какво значи като не си доволен махай се? През месец ще сменяме оператори ли? Нали се сещаш, че някои от нас сме на договори? Аз например подписах такъв за година и половина.Ако се откажа сега ти ли ще ми платиш неустойките? Идеята е да има градивна критика, а смятам има нужда от такава. Най -лесно е да се каже като не ти харесва сменяй. Не смятам, че това е решение. Относно тв7. След като се вижда , че сигналът е скандално отвратителен няма ли възможност да се сорсне от другаде?

 

Явно не е могло. По-важно да каналът да върви, защото ако не върви още по-зле.

Градивната критика е нещо много полезно, но след като толкова време виждаш, че нищо съществено не се променя /или не може или не искат защото е пари/, няма смисъл повече.

Link to comment
Share on other sites

Имаш ли време да ми напишеш кои са те?

29 HD канала.

SK Prime, Sportklub, SuperTennis, KSB World, RT, Luxe, Mooz Dance, Wild и някакъв Travel са HD само.

Гледам, че по Fashion и Fashion HD, Planeta и Planeta HD, Viasat Nature и Viasat Nature HD дават различни неща, не знам защо.

Link to comment
Share on other sites

29 HD канала.

SK Prime, Sportklub, SuperTennis, KSB World, RT, Luxe, Mooz Dance, Wild и някакъв Travel са HD само.

Гледам, че по Fashion и Fashion HD, Planeta и Planeta HD, Viasat Nature и Viasat Nature HD дават различни неща, не знам защо.

Че те доскоро и NG и NG HD бяха различни. сега вее и двата им канала се припокриват като съдържание.

Link to comment
Share on other sites

След като HD приемниците имат scart изход, някой пробвал ли е дали въпросните HD канали работят ако се вади SD картина през скарта?

Пробвал съм - работят. По скарт няма как да премине HD видео, поради това всеки приемник който има този порт прави downscale на HD видеото до SD. На приемника ми у дома видеото излиза едновременно и по HDMI порта и по SKART с различни резолюции, само броя кадри в секунда е еднакъв и за двата видеопотока.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос към Фуриозо: видях служители на Н3 с маркучи под ръка в района на улица Кукуш, това означава ли, че най-накрая започвате изграждане на покритие и в северната част на Кичука ?

Link to comment
Share on other sites

Няма никакъв проблем да гледаш HD канали през скарт. Естествено картината няма да е 1080. Достатъчно е приемникът ти да е HD и да имаш подходящите изходи. Скарт или чинчове.

Link to comment
Share on other sites

Няма никакъв проблем да гледаш HD канали през скарт. Естествено картината няма да е 1080. Достатъчно е приемникът ти да е HD и да имаш подходящите изходи. Скарт или чинчове.

Какъв тогава е смисъла да гледаш HD канали изобщо, след като качеството на картината ще се скапе заради кабела?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Kaкво представляват т.нар. модули и имат ли някакви предимства пред HD приемниците, които предлагат N3?

 

3623456.jpg

В тoва нещо се слага карта от доставчика и цялото влиза в телевизора. Глегаш си всички канали, стига ТВ да ти поддържа HD. Сигналът ти отива директно в телевизора, а не първо в приемника и от него в телевизора. Работиш си само с дистанционното на телевизора. :)

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Откакто сложих модул на телевизора, забелязах че в ЕПГ-то се показват само следващите 2 предавания. И това на всеки канал който има епг. Когато бях с приемник епг-то показваше програмата с няколко дена напред. Някой има ли идея на какво може да се дължи това? Модела на телевизорa e PANASONIC TX-L47ET50E.

Edited by BlackAdder
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...