Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Тук забравяш нещо важно: ако двамата потребители изказват мнението на два лагера от абонатите, то човек трябва да се замисли дали да не удовлетвори изискванията им. Щото така излизат 50/50% от абонатите!

 

Да, обаче "ако"-то е точно "ако", защото няма как да се знае колко е в действителност. :) Най-добре доставчикът да проведе анкета и най-добре да я направи персонално с всеки в офисите при плащането на поредната месечна вноска, за да разбере кои точно от каналите са с най-големи предпочитания. Разбира се анкетата и групирането на каналите най-вероятно ще е съобразено и с неговата финансова изгода, защото просто няма начин всички да бъдат удовлетворени еднакво.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да, обаче "ако"-то е точно "ако", защото няма как да се знае колко е в действителност. :) Най-добре доставчикът да проведе анкета и най-добре да я направи персонално с всеки в офисите при плащането на поредната месечна вноска, за да разбере кои точно от каналите са с най-големи предпочитания. Разбира се анкетата и групирането на каналите най-вероятно ще е съобразено и с неговата финансова изгода, защото просто няма начин всички да бъдат удовлетворени еднакво.

Това си е личен проблем на доставчика. Ако иска и референдум да организира. А недоволните, вместо да мрънкат - да ходят при друг, където има това което искат. Щото с мрънкане нищо не става. Абоната си мрънка, оператора си го мести ет единия в другия.

Link to comment
Share on other sites

Да, само дето съм 100% сигурен, че и 5 анкети да им проведе и да го кара по резултатите от тях, пак ще има хора дето ще мрънкат по форумите...нещо, дето не мога да разбера - хем недоволен, хем продължава да седи при доя доставчик и да си мрънка. Като не ти изнася, казваш сори, ама има и други и заминаваш при тях.

Link to comment
Share on other sites

Безкомпромисните изисквания налагат сериозно финансиране.

Затова правим компромис с избора на доставчик и се примиряваме... или мрънкаме, а пък дано стане нещо...

Link to comment
Share on other sites

Lucky Luciano, БНТ1 временно го пускахме с влошено качество но вече е прехвърлено и си е нормално, освен това имаме и HD варианта.

НОВА телевизия все още се ъплинкват от тях и съответно от там ги взимаме ние. Не ги реенкодваме така че съдържанието е 1:1.

От 5те транспондера на Булсатком само единия не е претъпкан, този с национлалните телевизии, който явно се стараят да не до компресират прекалено, и да, там качеството на каналите е добро, но "по-добро" ... не мисля че обективно може да се определи. На останлите им 4 траспондера, както сам знаеш, нещата са доволно намачкани и там качеството е в най-добрия случай "поносимо". Когато си изстрелят новия сателит и минат на MPEG4 ще можеш да си ги възхваляваш с чиста съвест, но за момента твоето си е чисто "фенство" без особена обективност.

Link to comment
Share on other sites

Никъде не съм ги възхвалявал. Всичко им е намачкано ужасно. Скоро пак ще взема картата с модулчето и ще сравня.

Откъде сваляте ТВ7 и БНТ1 в момента? При Булсатком ТВ7 е ужасно, ама ужасно смачкана и е добре, че имам DVB-T на телевизора, та гледам мачовете на ефирната цифрова, където пък е кристално чиста.

Старая се винаги да съм обективен и както си написал и ти БНТ1 е било с лошо качество при вас. Непременно ще пиша когато сравня пак.

И няма фенство защото качеството на Булсатком не е никак, ама никак на ниво, от доста време насам. Възможно е в предишни мои мнение да съм ги хвалил, но е било отдавна. Чисто и просто Булсатком правят тъпотия след тъпотия, хванали са да правят 50 неща и нито, ама нито едно няма да стане както трябва. Спътник в близките 12-16 месеца няма да има, а и да има, съм убеден, че ще отдадат повечето транспондъри под наем, защото имат да връщат едни пари, което означава, че нашите канали ще са пак натъпкани. И проблемът не е толкова в липсата на място на трансподърите, а в компресията - минат ли на MPEG4, всичко ще си дойде на мястото, няма защо да ти обяснявам това. В момента се повтарят канали като Nat Geo и Nat Geo Wild с техните HD версии, като съдържанието е същото, но заемат двойно място. Заради някакви врътки напускаха 100 версии на Хоби, което пак заема място, тоест 6-7 канала могат да отпаднат веднага, което ако се съчетае с минаване изцяло на MPEG4, всичко ще заспи и качеството ще е нормално, защото в момента на транспондър с MPEG2 компресия се тъпчат по 18 канала, като там и 10 са много, в същото време от всичките 90 канала, които предлагат точно 20 са на симулкрипт от мамалигарите, което означава, че от петте транспондъра на Булсат се излъчват точно 70 канала, като махнем 2 хобита, две Nat GeоSD, един ЕвроспортSD, един Филм+SD, едно bTVSD, BGTopMusic, Дестинацията, която е почти като едното Хоби, то остават 60 канала, които като се разпределят на 5 транспондъра стават точно по 12 на транспондър, което е напълно приемливо за MPEG4, а и като добавим, че канали като Канал 3, СКАТ, АЛФА и още 3-4 канала идват при Була с нисък битрейт, просто нещата заспиват, но те са кретени и вместо да си оправят телевизията, правят само глупости. Ако при сегашната ситуация спрат SD версиите, абонатите със старо оборудване ще ревнат и ще са прави. Ако не е F1 и мачовете, ще има сериозен отлив, като в това число и аз ще ги махна или поне единия ми абонамент ще иде в историята.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Aз пак да попитам furiozo, много ли е скъпо пак да пуснете Crime & Investigation? Toва е един от малкото смислени канали.

Link to comment
Share on other sites

Ето ползата от анкетата - един иска Fox, друг - руски канали, трети кримитата, ако аз бях абонат на N3 сигурно щях да си поискам нещо съвсем друго...не може да се угоди едновременно на всеки. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ето ползата от анкетата - един иска Fox, друг - руски канали, трети кримитата, ако аз бях абонат на N3 сигурно щях да си поискам нещо съвсем друго...не може да се угоди едновременно на всеки. ;)

Именно.

Няма да споменавам, че примерно на мен ще ми е добре да има програма на японски. Няма да издребнввам да я искам и в аналоговия пакет :) :)

Link to comment
Share on other sites

Няма нищо лошо в анкетите,така оператора показва,че го е грижа дали хората са доволни от услугата и има насока в която да работи за подобряването и.Мен ме дразни оформянето на голям избор на пакети..По този начин само се обърква клиента и той се чуди какво аджеба да избере,хем да може да гледа каквото иска,хем да му е евтино.За следното ще изкажа лично мое мнение.

ТОВА Е САМО МНЕНИЕ,НЕ Е ПРЕДЛОЖЕНИЕ

1.Не бих вкарал толкова много канали,пакет от 120 до 130 канала макс е напълно достатъчен да задоволи 90% от абонатите,а може и повече.Така хем няма да се ровят хората в необятните 200 и....канали,хем според мен поддръжката ще поевтинее,малко но....

Да си останат допълнително платени канали само HBO,Cinemax и мръсотийките(извратеняци винаги ще има).

2.За какво да има три тарифи за интернет,една стига.Пускаш максималната и това е ценат,който иска да се включва.Вервайте ми хората няма да избягат.

3.За стари абонати,изтекъл първи договор,земи тоя абонамент за втори тв без пари или там каквото решите.......все има какво да се измисли.

4.Нови абонати,гледай един или два месеца без пари или на половин цена или.......

 

И като заключение-правите NITRO+ на цената на NITRO само,че с по малко канали,щото голяма част от каналите съм сигурен,че повечето от абонатите даже и не знаят,че ги има и избивате рибата.

Да се угоди на всички наистина не може,но на по-голямата част мисля,че е възможно.Тва му трябва на човек,просто и ясно.

Link to comment
Share on other sites

Какви са вариантите за ползване на HBO go/on demand? Нали вече го разрешиха за ползване и за клиентите им в България?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Какви са вариантите за ползване на HBO go/on demand? Нали вече го разрешиха за ползване и за клиентите им в България?

 

Ексклузивно за Близалките е май...

Link to comment
Share on other sites

Хората се чудят как да се отърват от лилавите, тук гледам се натискат за тях :) Не правете тази грешка.....

 

Булсатком се изложиха с пакета си програми. За това и се махнах от тях. Нямат BTV Action HD, Ring HD и прочее. Дори формулата миналата седмица я излъчваха SD и клиентите полудяха.  Клиентите искат HD канали, но на трансподерите им няма място, а не искат да разчистят бозичките.Днес излезе информация , че нещата може и да се променят, но кога? Никой не знае:

 

http://www.satinfobox.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2040:-hellas-sat-2&catid=39:2010-11-18-15-18-13&Itemid=37

 

А относно това, че картината при тях била по-добра, глупости на търкалета. Същата е.

Edited by Muscarin
Link to comment
Share on other sites

Никога не бих, въпреки изкушението от няколко Руски канала в повече...;-)

Хората се чудят как да се отърват от лилавите, тук гледам се натискат за тях :) Не правете тази грешка.....

 

Булсатком се изложиха с пакета си програми. За това и се махнах от тях. Нямат BTV Action HD, Ring HD и прочее. Дори формулата миналата седмица я излъчваха SD и клиентите полудяха.  Клиентите искат HD канали, но на трансподерите им няма място, а не искат да разчистят бозичките.Днес излезе информация , че нещата може и да се променят, но кога? Никой не знае:

 

http://www.satinfobox.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2040:-hellas-sat-2&catid=39:2010-11-18-15-18-13&Itemid=37

 

А относно това, че картината при тях била по-добра, глупости на търкалета. Същата е.

Link to comment
Share on other sites

Абе защо винаги се гаврите с babytv от детсктие?!?!?!? Само нея от детските виждам постоянно да липсва, да има проблеми. Днеска пак. Какво толкова се заигравате с нея? Доставчика ли се ебава с излъчването, вие ли я използвате за някви тестове, не знам? В къщи става революция като изчезне.

Link to comment
Share on other sites

Причината да не мина на N3 и да стоя на близу преди време беше именно липсата на JimJam защото по нея даваха влакчето Томас (Thomas The Tank Engine) и моя беше луд по него

 

В момента е чиста проба мързел пък и аз като не гледам слабо ми пука коя телевизия ползваме

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Абе защо винаги се гаврите с babytv от детсктие?!?!?!? Само нея от детските виждам постоянно да липсва, да има проблеми. Днеска пак. Какво толкова се заигравате с нея? Доставчика ли се ебава с излъчването, вие ли я използвате за някви тестове, не знам? В къщи става революция като изчезне.

Дам,много дразни това с Бейби ТВ. През няколко месеца се случва вече. Добре че съм свалил на флашката любимите серийки, да може да си ги гледа малкия :)

Link to comment
Share on other sites

За желаещите да гледат квалификацията (и състезанието) на F1 2013, Монца:

 

http://livetv.ru/bg/eventinfo/183920_italian_grand_prix/

 

Прецъках повечето, този е най-качествен (мисля че е от Sky): #17 SopCast

Доста по-добро е от смачканото SD, което ни пускат за състезанията в неделя.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Да, нищо против Ace stream-овете. Просто търсих с коментар на Английски. Може би има, просто нямах достатъчно време да ровя преди квалификацията.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...