Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

Габиели направо ми скриха шапката днес. Пристигнаха ми три пратки, които бях поръчал в рамките на няколко дни от ибей и пристигнаха с последния им курс до склада в Пловдив. За трите пратки ми взеха точно 2 (два) лева! И като вземем предвид, че и трите пратки бяха с "Free UK postage"; т.е. доставката от адреса до склада на Габиели в Лондон беше безплатна, реално доставката ми излезе по-евтино, отколкото ако бях отишъл с колата да си ги купя от магазина  :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е, нали си отишъл до офиса на Габиели да си вземеш пратките. Пак си изхабил гориво. :)

Но да. Под 1кг са 2лв. Проблем става обаче, когато поръчаш 5 неща, от Амазон ти ги разделят на 5 пратки и ги пратят през 3-4 дни, така че да идат преди заминаването на 3 различни камиона на Габиели. Тогава ти взимат 6лв, но вината не е тяхна.

Link to comment
Share on other sites

Е, нали си отишъл до офиса на Габиели да си вземеш пратките. Пак си изхабил гориво. :)

Но да. Под 1кг са 2лв. Проблем става обаче, когато поръчаш 5 неща, от Амазон ти ги разделят на 5 пратки и ги пратят през 3-4 дни, така че да идат преди заминаването на 3 различни камиона на Габиели. Тогава ти взимат 6лв, но вината не е тяхна.

По принцип- да, но в моя случай съм леко привилегирован, защото живея до Била-та срещу Ноте ди Вино, от нас до Габиели е няма и минута с кола. Моите поръчки също бяха три отделни, пуснати в три поредни дни. Просто са пристигнали по едно и също време при тях и са ги натоварили на един камион. Извадих късмет в случая, но и 6 лв да ми бяха взели- пак щеше да е по-евтино.

Следващият път мисля да ги пробвам с доставка за по-голяма сума от САЩ до склада им в Лондон за да видя как стоят нещата с ДДС-то.

Link to comment
Share on other sites

Следващият път мисля да ги пробвам с доставка за по-голяма сума от САЩ до склада им в Лондон за да видя как стоят нещата с ДДС-то.

 

Това би било доста безразсъдно от твоя страна, като се има предвид, че доставката до UK и BG ще е на една и съща цена.

 

 

 

19. Мога ли да изпращам до адреса си в uktobg.com стоки от друга държава, като Китай или САЩ?

 

Да можете, но трябва предварително да заплатите митото и ддс-то, което се дължи. Фирма Габиели не се ангажира с освобождаването на пратки от депата на куриерите.

Link to comment
Share on other sites

Това би било доста безразсъдно от твоя страна, като се има предвид, че доставката до UK и BG ще е на една и съща цена.

Въпросът не е в доставката, а в това дали ще платя или не ДДС. Напоследък и в DHL и в пощата ми спират абсолютно всичко.  В Ди ейч Ел поне митническото представителство е безплатно,в пощатами взимат и отделно по 18лв/пратка за посредничество.

Ако може някак си да се мине между капките с тях- струва си да се пробва

Link to comment
Share on other sites

Ами добре. Аз съм ти показал извадка от тяхната страница. Но щом искаш да пробваш да минеш покрай капките - давай! :)

Самоче ако ти спрат пратката там за ДДС и мито (а те най-вероятно ще я спрат, защото това не е БГ), можеш да я пишеш изгубена просто. Не виждам как и кой ще се занимава да я освобождава от митница.

Link to comment
Share on other sites

 

Самоче ако ти спрат пратката там за ДДС и мито (а те най-вероятно ще я спрат, защото това не е БГ)

Точно защото не е БГ има някакъв шанс да мине между капките. Не знам доколко имаш наблюдения, но при мен лично нямам пратка от тази календарна година, която да не е обложена с ДДС. Горе-долу от една година насам поръчвам регулярно, по 2-3 пъти месечно, всеки месец, едни и същи неща от два онлайн магазина в САЩ. До Нова година работата беше ту партс: спираха ми само пратките, които идваха с DHL и съответно минават през летище София. С пощата- никакъв проблем, всичко си го получавах директно, дори и за суми доста над 30лв., колкото е необлагаемия праг по закон. След Нова година- брадва, абсолютно всичко отива на митница, без значение пощи-мощи и тн. Явно предизборно държавната хазната е била празна като главата на Валери Божинов, че така стръвно се пуснаха да събират пари.

В крайна сметка въпросът не е толкова в самата сума, която трябва да внеса, просто ми писна вече да обикалям целия град като гламав, че да си освободя пратките. Особено с пощата е голям филм.

Та така, ако има някакъв шанс това да се избегне- заслужава си да се пробва. А и не е лошо да се проучи как точно стои въпросът с това предварително плащане на ДДС.

Link to comment
Share on other sites

Май глупости си решил да правиш. Това което Габиели са ти написали е, че няма да се занимават да ти освобождават пратката от митници. Ако митницата там я спре... Изцяло си е твой проблема. Предварително плащане на мито и ддс се предлага от няколко сайта, но не са много. Амазон са едните, но не за всяка стока. Трябва да се продава от тях и да я доставят до Европа. Ebay имат подобна услуга: global shipping program. Има фирми подобни на Габиели, но за щатите. Не ми се е налагало да ги ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Има фирми подобни на Габиели, но за щатите. Не ми се е налагало да ги ползвам.

 

Бях проучил една такава, но нещо ми се видя не чак толкова изгодно.

 

 

Как ценообразувате?

СЕБЕСТОЙНОСТ + КОМИСИОННА + ДОСТАВКА ДО БЪЛГАРИЯ = КРАЙНА ЦЕНА

  • СЕБЕСТОЙНОСТ – цената на поръчания продукт + доставка до адрес в САЩ и данъчна ставка САЩ (ако онлайн магазина начислява такива)
  • КОМИСИОННА – uShoppr комисионна според стойността на поръчката, варираща от 30% до 20%
  • ДОСТАВКА ДО БЪЛГАРИЯ – $12.00 на килограм според реалната или обемната тежест – виж повече тук

* За поръчване е необходимо да заплатите себестойност и комисионна – цената на доставка до България се изчислява на място, при получаване на продукта

** Всички митнически такси са включени в процентната комисионна на uShoppr

*** Минималната комисионна за поръчки е $10, а минималната цена за международен транспорт - $6

Т.е. дължи се цената на продукта + 30% комисионна с митнически такси + доставка. Но от описанието не става ясно влиза ли или не ДДС в тези митнически такси. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Влиза. Ако фирмата мине метър и не плати мита и ДДС ще направи по-голяма печалба. Иначе тази комисиона, която ти им даваш, трябва да стигне да се платят всякакви такси и все пак да остане и нещо за посредника.

Link to comment
Share on other sites

Точно защото не е БГ има някакъв шанс да мине между капките. Не знам доколко имаш наблюдения, но при мен лично нямам пратка от тази календарна година, която да не е обложена с ДДС. Горе-долу от една година насам поръчвам регулярно, по 2-3 пъти месечно, всеки месец, едни и същи неща от два онлайн магазина в САЩ. До Нова година работата беше ту партс: спираха ми само пратките, които идваха с DHL и съответно минават през летище София. С пощата- никакъв проблем, всичко си го получавах директно, дори и за суми доста над 30лв., колкото е необлагаемия праг по закон. След Нова година- брадва, абсолютно всичко отива на митница, без значение пощи-мощи и тн. Явно предизборно държавната хазната е била празна като главата на Валери Божинов, че така стръвно се пуснаха да събират пари.

В крайна сметка въпросът не е толкова в самата сума, която трябва да внеса, просто ми писна вече да обикалям целия град като гламав, че да си освободя пратките. Особено с пощата е голям филм.

Та така, ако има някакъв шанс това да се избегне- заслужава си да се пробва. А и не е лошо да се проучи как точно стои въпросът с това предварително плащане на ДДС.

 

Значи искаш да кажеш, че в Англия е по-лабава работата, отколкото в БГ? :)

А ако я спрат, както ти написах вече, какво става? Пратката отива на боклука, защото за разлика от тук, където се разкарваш из целия град да си освобождаваш пратките - там няма как, дори да искаш.

 

Аз не поръчвам скъпи неща извън EU, еле пък от САЩ.

 

Един път имах пратка от САЩ на стойност $99, която си беше от магазин и документите си бяха попълнени чинно. От там бяха попълнили някакъв лилав документ, който в последствие разбрах, че е за някакви такси и данъци, та не се налагаше да се разхождам из митници. В пощата получих документ, че пратката ми е задържана за плащане на ДДС и направо си пишеше сумата. Отидох, платих си и си взех нещата.

 

Та идеята ми е, че ако тук не минава - според мен шанса да мине там е още по-малък. А ако там не мине, пратката ти отива в боклука. Това са ти 30лв поне загубени.

Link to comment
Share on other sites

 

Та идеята ми е, че ако тук не минава - според мен шанса да мине там е още по-малък. А ако там не мине, пратката ти отива в боклука. Това са ти 30лв поне загубени.

 

Да, схванах ти идеята още от първия път. Ясно ми е това. Просто се опитвам да налучкам най-безболезненият вариант за доставка извън ЕС. И колкото повече пробвам, толкова повече се убеждавам, че най-лесно е с DHL. Обаче проблемът ми с тях е, че единият сайт, от който поръчвам предлага до БГ единствено доставка с пощите. А това за мен означава 2 ходения от бул.Южен до Кършака и обратно, в два различни дни и сумарно 3-4 часа време. А времето в момента ми е най-ценният ресурс и не мога да си позволя такова разхищение.

Както и да е, от тук нататък дискусията е безсмислена, мисля че се разбрахме.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой пращал ли е по-скъпа пратка до щатите (300лв) с БГ пощи с тракинг номер? Интересува ме какво става, ако не пристигне и тракинга също не покаже, че е получена? Има ли възможност да обявя сумата и да ми върнат някакви пари? 

Link to comment
Share on other sites

Принципно сумата се обявява още преди да си я пратил, защото дължиш допълнителна такса при обявяване на сума и въз основа на тази обявена сума би могъл да си искаш обратно парите при положение, че са ти счупили нещо вътре в пакета или пък го загубят, както е в твоя случай.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Някой да се е занимавал с поръчки от amazon.de? Че ми трябва една видеокарта, а грам не съм наясно с гаранционно обслужване и какви са схемите... А картата е 600лв...

Link to comment
Share on other sites

Бах тия карти...аз в момента в Ибей за толкова продавам цял компютър. :bgrin:  И понеже вече имам няколко наддавания, в тая връзка да задам и аз 1-2 въпроса - като го пращам, кутията ще тежи някъде към десетина кила ; проверих кой праща най-евтино - пощите разбира се (до щатите излиза към 200 кинта) и днес бях до колетно да ги питам може ли да изпратя компютър, но никой нищо не знаеше и ме препратиха в Кършияка до митническото гише и лошата лелка. Въпросът ми е - защо не мога да го изпратя като обикновен колет и ще дължа ли някакви допълнителни митнически такси освен пътните? Изобщо някой ако е изпращал зад океана подобен пакет, ще му бъда благодарен ако ме открехне има ли някоя вратичка, за която не знам...

 

P.S. Предполагам, че ако някой от ЕС спечели търга, нещата с изпращането ще са по-лесни, понеже няма да има ДДС-та и др. простотии...

Link to comment
Share on other sites

Кой от САЩ, купува компютър от България, плаща 200лв доставка и излиза на "далавера"?

Midex, да не продаваш някакъв страшно изгоден супер-компютър без да си споделил?

Link to comment
Share on other sites

Кой от САЩ, купува компютър от България, плаща 200лв доставка и излиза на "далавера"?

Midex, да не продаваш някакъв страшно изгоден супер-компютър без да си споделил?

По - скоро някой колекционерски вече: Правец примерно.
Link to comment
Share on other sites

Правец не - имах преди време няколко 82 и 8C , които подарих на разни колекционери от форума и извън него, но че е много рядко срещан компютър към който има голям интерес от цял свят - в това няма съмнение...щом първото наддаване беше почти веднага след като пуснах търга, а в следващите няколко часа броячът отмери трицифрено число разглеждания, от които 30 си го бяха маркирали за постоянно наблюдение до края на наддаванията. ;)

 

@Видене, наясно съм, че изпращам, но митата биват вносни и износни и след като не искат да го изпратят като колет, а ме пращат на митницата...нямам представа дали освен пътните няма да ми начислят и някакви износни такси...просто досега не съм изпращал нещо толкова тежко и винаги съм се ограничавал в рамките на 2 килограма.

Link to comment
Share on other sites

@Midex,

попитай в някоя митничвска агенция или спедиторска фирма, най-добре в митницата, трябва да имат телефон.

Митото, ако има тякова, ще е в рамките на 2% макс. от обявената цена.

Или най-добре попитай в Арамекс. Имат представител в Пловдив. С тях е най-евтината доставка от САЩ до тук. Занимават се и с представителство пред митницата.

 

Само сега на някого да не му хрумне че им правя реклама защото работя за тях! Не работя за тях :) , както не работя и за TiVi.bg :)

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Или най-добре попитай в Арамекс. Имат представител в Пловдив. С тях е най-евтината доставка от САЩ до тук.

 

От САЩ до BG, вероятно е така, но за 10 кг пакет калкулаторът ми дава 330 лева. ;)

 

А и друго също не ми е ясно - ако някой от ЕС спечели търга и трябва да го пращам до страна от ЕС, пак ли трябва да минавам през митницата, щото нали уж имало свободно движение на хора и стоки между страните от съюза...

Link to comment
Share on other sites

От САЩ до BG, вероятно е така, но за 10 кг пакет калкулаторът ми дава 330 лева. ;)

 

А и друго също не ми е ясно - ако някой от ЕС спечели търга и трябва да го пращам до страна от ЕС, пак ли трябва да минавам през митницата, щото нали уж имало свободно движение на хора и стоки между страните от съюза...

Какво те интересува какво показва калкулатора? Плаща купувача. Аз как съм плащал доставка от почти 70 USD за стока която съм купил 32-33 USD. При положение, че тук струва двойно... плащам и то с голям кеф!

И за ЕС има ограничения. Мисля, че беше 150 юру (стока плюс доставка). Оттам нагоре - като за извън юру.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...