Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

Как така не те пецка лелка у дупенцето, не ги ли спират на митница през DHL?

 

Принципно нещата идват по пощата, никакъв DHL. Единственото, което ме притеснява и дразни, но не ме касае като получател, е че роднините ми плащат брутални пощенски такси - предимно за скорост, сякаш е нужна... До момента става къде 20 години нямам ни отворена пратка, ни такава, отишла при лелката дето пецка птеромисира...  

 

Пламене,.... всъщност няма значение... Тъкмо излизам от ваната, та щях да ти кажа да ме побараш нейде. Някой ден на теб само може да обясня какви тъпотии посипвате.  :effemine2:  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Умен, нямам желание да барам нито на Гадин макарите, нито тебе там дето ти се ще (за тая цел си имаш собствени ръчички, които може да сменяш за разнообразие). :effemine3:

 

...и...нямам роднини в щатите - пакетите ми ги праща компания, базирана на Лонг Айлънд...и понякога скорост е нужна.

 

П.П. Сложил съм само първите кавички, щото все още не съм те отписал съвсем, ама ако предложиш още някой съвет относно връщането на ДДС - знам ли.... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Кой говори за връщане на ДДС - вие сте верно тотални тъпанари, честно... Имаш ли си представа държавата как връща ДДС, дори когато е длъжна да го възстанови?!?!?!?!? 

Link to comment
Share on other sites

Ммм не, нямам представа щот' съм тъпанар...тотален, но ти пък си съвсем наясно и ако те назначат там дето трябва, сигурен съм, че ще изискаш всеки един китаец да пише серийния номер на всяко нещо дето го праща тук. Айде спри да се лъзгаш като риба, че още ти стоят постовете с "адекватното отразяване". :moon:

Link to comment
Share on other sites

Верно, Пламене, ли си толко зле? Или да се върна назад пак да напиша 

 

АКО

 

като за слабоумни? 

 
Нали се сщаш, че ме боли чепа дали някой китаец някога някъде нещо е свършил изобщо? Въпросното лице или произволен човек въобще може ВИНАГИ да изиграе ролята на ТЪПАК и да плати два пъти ДДС за едно и също нещо! Светът е пълен с тъпаци и от това живеят хитреците, дори добре живеят. Ей го на - хората раздават по 34 бона на оперативни работници. 
Link to comment
Share on other sites

Абе зле съм бе, нали ти казах - спри да се занимаваш с мене, щото аз вече приключих темата.

 

П.П. Това дето написа с малките буквички "акó" ли е или "áко", че не се вижда добре...моля ти се използвай по-големи шрифтове следващия път, че да не се мъчим да гадаем...

Link to comment
Share on other sites

Не си я приключил и продължаваш умишлено да ме дразниш. И после не приемам LAME EXCUSES да знаеш. От един елементарен въпрос на пострадал се просрахте тотално вместо да му помогнете. Ами да си плати пак ДДС-то, че да види в "подаръка" дали няма теракотна плочка, примерно. След това да я върне, па да получи стъклена тухла подарък (щото оня явно не връща/възстановява по случайност, но туй е висш пилотаж) и пак да й плати ДДС, че да я види! Да се разсърди яко и след поредното връщане да получи тухла четворка с глина от подножието на Китайската стена. И пак да си плати ДДС. Да я види ква е красива. И така може доде е жив да плаща ДДС. Ако разбира се е достатъчно тъп.

 

И сега да излезем от кинкалерията - какво става ако това е ТИР с три вида стока в него - въпрос за начинаещи нахалници. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ами да си плати пак ДДС-то, че да види в "подаръка" дали няма теракотна плочка, примерно. 

До колкото ги касае пощите/митниците, първия таблет си е у него, а това е втори.

Той си е поел риска и е бил наясно, че ще плаща ДДС за този продукт. Ако не плати - бонус.

 

Това дали ще му пуснат втория таблет "подарък" от митницата е въпрос на договорка. Аз бих обяснил каква е ситуацията и ако не проявят разбиране, бих вдигнал скандал. И ако от скандала няма резултат, ще ходя всеки ден да вдигам скандал, докато не ми освободят пратката.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле - той връща въпросния таблет отдето е дошъл, без шанс някой да му възстанови ДДС и получава компенсация - може да е тухла, но е компенсация за първата стока и го карат да плати втори път ДДС (евентуално) на компенсацията. Така ако имаш зор с развалена стока или какъвто и да е боклук - всеки път може да си плащаш ДДС, нЪЛИ, щото по закон го дължиш АКО няма оформени правилно документи и не протестираш както и където требе. 

 

Разбира се аз не мога да коментирам колко точно справедлив е китаецът (в случая) отсреща, който обаче може да докаже повторно пращане на НЕЩО като компенсация. И не ме и интересува неговата "справедливост".

 

Представи си сега, че вместо да коментираме нещо за 100 лева, предметът на спора е 20 тона хлебна мая, която пристига в хладилен камион. Примерно.   

 

Link to comment
Share on other sites

Аз не казвам, че е правилно да се плати ДДС-то повторно, а че няма как да се проконтролира това и да се регламентира връщането му. Китаеца, за да избегне тоя момент, праща втория таблет с обявена стойност по-ниско от лимита и отбелязано като "подарък", което означава, че получателя теоритично не е платил нищо. Тъй като обаче се злоупотребяваше преди с тоя вариант, за да се избягва мито/ДДС изцяло - започнаха да са подизрителни и спират наред - подарък или не.

 

Според мен ако отиде и им обясни - ще му пуснат таблета от митницата, защото реално, ТОЙ не е плащал за него, а те изискват да плати ДДС. На каква стойност ще му го начислят обаче, при положение, че той не е дал пари за тоя втори таблет? Изисква си пратката до последно и това е. Да си мислят каквито си искат основания, това реално не е мой проблем. Има си сума - $15. Ако искат да вярват.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,

някой може ли да ме насочи към някой тъмен китайски онлайн битпазар, откъдето да мога да си поръчам голямо количество евтини флашки? Под "голямо количество" имам предвид около 300 бройки, а под "евтини" разбирам всичко под $1,99 за брой :) 

Получих 4-5 оферти от АлиБаба/АлиЕкспрес, но най-ниските са $2,65/брой с $52 доставка и $3/брой с фрий интернешънъл шипинг. 

Не ме интересува форма, големина и качество на изработка и тн., нито капацитетът на флашката (всичко над 512МБ вкл. е ОК), единственият критерии при избора е най-ниската възможна цена.

Ако някой е попадал скоро на подобно нещо ще съм благодарен да сподели.

Link to comment
Share on other sites

Не смея да ти препоръчам "някой тъмен китайски битпазар", защото винаги при търсене на възможно най-ниска цена, рискът да попаднеш на фалшиви флашки или некоректен търговец е доста голям. За такова голямо количество + безплатна доставка би могъл да опиташ да потърсиш и в Ибей (с договорка или без с продавача), но най-вероятно за минималната цена, която търсиш ще получиш работещи фалшиви флашки с капацитет 4, 8, 16 или 32 GB (с реален капацитет (2, 4 или 8GB според зависи), които след това трябва ръчно да преоразмериш на реалния им капацитет, за да си нямат проблеми клиентите ти (или тия, дето ще ги ползват). ;)

 

П.П. Говоря от личен опит - попадал съм на подобни сделки. :)

Link to comment
Share on other sites

Не смея да ти препоръчам "някой тъмен китайски битпазар", защото винаги при търсене на възможно най-ниска цена, рискът да попаднеш на фалшиви флашки или некоректен търговец е доста голям. За такова голямо количество + безплатна доставка би могъл да опиташ и в Ибей (с договорка или без с продавача), но най-вероятно за минималната цена, която търсиш ще получиш работещи фалшиви флашки с капацитет 4, 8, 16 или 32 GB (с реален капацитет (2, 4 или 8GB според зависи), които след това трябва ръчно да преоразмериш на реалния им капацитет, за да си нямат проблеми клиентите ти (или тия, дето ще ги ползват). ;)

Няма да ги препродавам, на тях ще бъдат качени няколко презентации и рекламни брошури с общ обем около 100МБ и ще бъдат раздавани с рекламна цел. Затова казах, че не ме интересува капацитета (реално погледнато и 512МБ флашка ще ми свърши повече от перфектна работа), дори и да е фалшив. 

Ще се поразровя в Ибей, аз по подразбиране го изключих и се насочих директно към Али Експрес. 

Ако все пак предположим, че намеря за под 2 долара, то пак общата стойност на цялата пратка ще е около 500-600 долара, което предполагам няма как да убегне от зоркото око на митниците. При този случай ДДС е ясно, че ще трябва да платя, а освен него мито и други входни такси дали се дължат? Доколкото знам се обмитяват пратки на стойност над 150 евро (или поне от DHL ми бяха казали така), в този случай дали китайските търговци са склонни да разбият пратката на няколко по-малки, така че да не надвишава тази сума? 

Съжалявам за тъпите въпроси, до досега директно от Китай не съм поръчвал нищо и ми е малко неясно точно как процедират.

Link to comment
Share on other sites

Като размер те не са големи и обикновено минават безпрепятствено, но в пакет с такова количество вероятността да минат през митница и да се наложи да платиш ДДС не е малка. Мисля все пак, че за 300 бройки е добра идея да направиш договорка с продавача, защото това си е поръчка на едро и ще получиш немалка отстъпка. Що се отнася до договорките - хвърли едно око и тук, а иначе китайците са отворени за всякакви договорки. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да, и аз оставам с това впечатление. Доста бърза комуникация и няма "не" :) . Разцъках го този сайт и на първо четене излязоха няколко подходящи оферти, че и с безплатна доставка. Благодаря за насоките, продължавам да ровя.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Дали ще го дочакам тоначи долетяло от Китай, но от летището до тук - йок. Да се смеем ли, да плачем ли

 

 

 

На митница са те спрели.

Link to comment
Share on other sites

И аз имах наскоро такъв случай...ама с обратен знак. :) Един от Индонезия купи от мен едно нещо, след месец каза, че още го няма, помолих го да изчака още малко и ако все пак не дойде, ще му върна парите. След седмица пак писа, че все още няма нищо, върнах му парите и му се извиних, че не го е получил (не че е моя вината, но спазих етикета в комуникацията). Както и да е...минаха няколко месеца и вчера получавам някакъв пакет от Индонезия, дето се зачудих какво ли пък съм поръчвал от там дето съм забравил...а то се оказа моята пратка, която са ми я върнали половин година след като я бях изпратил. Кой знае къде се е мотала и отлежавала толкова време, защото кашончето беше доста смачкано, но пък аз го бях опаковал един път, така че вътре всичко си беше непокътнато. :))

 

@Видене, какво се чудиш - то си пише...пристигнало е на митницата и там някой си го е харесал за него си. :P

 

П.П. Забрави ли за моята митническа "задръжка" за 50 цента? Твоята е цели 3 долара! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Меко казано съм чувал, имам връзки там, но това е друга тема. Демек под летището се има предвид митницата на летището - за пратка силикончета за купички за 3 долара?!?!? 

 

А що не спряха нито балона, нито битовете и т.н.? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...