Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

А де! И аз се чудя защо от щатите безпрепятствено дойдоха до мен десетки пратки, а за едно филтърче за под долар от Китай ме изпратиха да го освобождавам.

А за твоята пратка всички тука просто гадаем - не е много сигурно къде се намира в момента, тъй като невинаги всеки етап е отразен в тракинга.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дойдоха тия неща бре! Оказа се, че от пощата веднъж са ми пращали бележка, която така и не съм видял, та сега втора и ги взехме. 

Link to comment
Share on other sites

...от пощата веднъж са ми пращали бележка, която така и не съм видял, ....

 

Твойто е от ЕГН-то, време ти е вече да не видиш това-онова. :lol:  Ай честито...ама да ми беше казал аз да питам за твоята пратка, че безтуй всеки ден съм там, а понеже ме нямаше в града 4-5 дена, днес се бяха събрали 8 броя. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не може да видиш нещо, което го няма. Бележката или не е доставена като хората или някой ми я е изхвърлил нарочно. 

Link to comment
Share on other sites

Много буквално приемаш шега с ясна емотикона накрая. Сериозно обаче в случая беше предложението за питане в пощата, тъй като там се познавам с всички и няма проблем всеки ден да питам дали нещо се е получило на твое име...стига разбира се да си получаваш пратките в централна поща де... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти пощата остави, аз не въртя амбулантна търговия, но виж в тоя магазин под вас има ли стойка за клавир, че Радост вече започна и пиано и ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

...вече започна и пиано и ми трябва.

 

Не разбрах от това "и" само стойка за пиано ли търсиш или и пиано със стойката барабар? Щото стойки вероятно има, но за пиано стойката обикновено е малко по-различна предвид размерите с тия 88 клавиша...не че двете ми пиана не стоят на едни двойни "куиклок", които са за синтове, но те са стар италиански модел и са малко по-различни от сегашните доколкото гледам какво се продава. Само не ми е ясно защо ме питаш в темата, ама карай...

Link to comment
Share on other sites

Отдавна съм ти казал, че купих електронно пиано, дори се консултирах с тебе както и за китарата. Гинкобилоба пий повече. Тогава обаче категорично отказах да давам 120 лева за стойка. Ще ти се обадя да говорим по темата

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Онзи ден спечелих търг в Ибей, няколко часа след това платих с дебитна карта и вече втори ден продавача нито изпраща предмета, нито отговаря на съобщения. Пратката не е международна, продавачът е в UK и адресът ми за доставка също е в UK (този на Габиели).

Въпросът ми е колко е стандартното време, което трябва да изчакам, преди да отворя кейс?

Link to comment
Share on other sites

Обикновено най-много седмица. Преди месец купувах от един японец през Пейпал и 5 дена чаках само за да приеме парите в акаунта си. За сметка на това след като прие транзакцията и изпрати предмета на 6-я ден, точно след 11 дена беше на адреса ми. Така че всичко е възможно с твоя продавач - може да му се е наложило да замине временно нанякъде и да не е влизал в Ибей, може да се е разболял или да му се е случило нещо непредвидено - все пак е човек, а не машина. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да, естествено че го има и човешкият фактор, просто досега не ми се беше случвало да има забавяне точно на този етап. Сравнително често пазарувам разни работи от ибей, било то чрез търгове и директни покупки и винаги досега в рамките на 24ч. след плащането от моя страна, предмета е бил изпращан и съм си получавал дежурния фийдбек "excellent buyer, fast payment". 

Затова ми беше интересно има ли някакво стандартно време, което е нормално да се изчака.

Link to comment
Share on other sites

При мен японецът даже не си и направи труда да ми остави фийдбек - хора разни. ;) Подобно забавяне имах миналата година и при една покупка на един уред от щатите - мисля, че и тогава чаках 5-6 дена докато се накани да го изпрати след като го бях платил. Според мен изчакай до петък и ако няма отговор или действие от негова страна - тогава отвори кейс...така или иначе имаш много дълъг срок, в който може да подаваш оплакванията.

 

П.П. А относно дежурните шаблони с фийбеците, които всичките всеки вече ги знае наизуст, тях обикновено ги оставят китайците...дори тия, дето имат магазини в Ибей ползват автоматика, изпращаща някакъв такъв шаблон веднага след всяка покупка. На мен обаче често ми пращат доста нестандартни (положителни) отзиви, тъй като аз почти винаги си говоря доста с продавачите или пък с тия, дето купуват нещо от мен, но пък имам и някои доста "мързеливи" фийдбеци, най-краткият от които е само едно "ty". :)

Link to comment
Share on other sites

Има и един друг момент. Може да е маркирано като изпратене, а все още да не е. Както и обратният вариант, вече да е било изпрате, но да не е маркирано. Няма да те излъжат и не се притеснявай.

Link to comment
Share on other sites

Случвало ми се е много пъти пратката да пристигне на адреса на Габиели в Лондон а в ebay все още да не е маркирана, като изпратена. Предполагам, че продавача трябва ръчно да цъкне някаква чавка за да отбележи, че е изпратил нещото и явно има такива (по-мързеливи) които го забравят.

Във всеки случай, в описанието (postage) трябва да пише кога горе-долу се очаква да бъде доставено и ако мине някой и друг ден след крайния срок и не е получено и продавача все още не го е маркирал, като изпратено, можеш да ползваш формата за контакт и да го питаш....

Link to comment
Share on other sites

Petak v 3 sledobiad pora4ah onplus3T. Vikam 6te doide ot Sklad v USA. Okaza se, 4e idva ot Kitai i triabva6e da doide v4era, no 6te doide dneska poneje trackinga pokazva, 4e telefona e na 20 mili ot men, a sega e 11 na obiad. iavno ima kitaici i kitaici. interesnoto e, 4e pro4etoh edinstveno LO6I reviewta za DHL.

Link to comment
Share on other sites

...LO6I reviewta za DHL.

 

Ти ако поседиш още малко там, скоро ще спрем да те разбираме какво пишеш. :P

 

А като каза DHL, понеже от година насам почти 2 пъти месечно поръчвам неща от щатите и ми ги доставят с DHL, с една днешна пратка направиха рекорд с доставката - 6 дена от момента на плащането...обикновено идват за двойно повече време...направо се чудя дали не са ме повишили в някакъв техен VIP-левъл клиент. :D

Link to comment
Share on other sites

Ти ако поседиш още малко там, скоро ще спрем да те разбираме какво пишеш. :P

 

А като каза DHL, понеже от година насам почти 2 пъти месечно поръчвам неща от щатите и ми ги доставят с DHL, с една днешна пратка направиха рекорд с доставката - 6 дена от момента на плащането...обикновено идват за двойно повече време...направо се чудя дали не са ме повишили в някакъв техен VIP-левъл клиент. :D

ne moga da imam kirilica na slujebnia komp :). Tova vreme za dostavka go pravia sas USPS ;). Dva pati pra6tam djobni nojki. na 4etvartia ili petia den biaha v BG. Obratnia variant ne vaji.2 do 3 sedmici

Link to comment
Share on other sites

Не става дума за латиницата, а че почна да пишеш някои думи на английски като им добавяш само едно "-ta" на български. :P

 

А за USPS направо не мога да повярвам, че за 4-5 дена идват от там дотук - каквото и да са ми пращали от там с щатските пощи, винаги е идвало между 15 и 25 дена...явно чикагските пощи бързо действат, а иначе доколкото си спомням разпределителният център беше в Ню Йорк, само не знам на връщане пак ли от там минават.

Link to comment
Share on other sites

Според мен изчакай до петък и ако няма отговор или действие от негова страна - тогава отвори кейс...така или иначе имаш много дълъг срок, в който може да подаваш оплакванията.

  :)

Преди малко получих имейл, че е изпратено и в петък трябва да е в склада на Габиели. Между другото, за първи път използвам техните услуги (на Габиели), в момента и една друга пратка съм насочил натам. Доставката от Лондон до складът им на кукленско шосе е 2лв за пакети под 1кг, което за пратки от ибей, които са с "free UK postage" изглежда да си е жива далавера. Ще споделя като си получа нещата дали всичко е така, както изглежда.

 

п.п.: за DHL аз лично засега съм със 100% положително мнение. По 2-3 пъти на месец, всеки месец, поръчвам едни точно определени едни и същи неща от САЩ, пробвал съм всички варианти, но с DHL винаги минава най-гладко. Всичко пристига в рамките на 10 работни дни (рекордът ми е 5), пращат ми фактурите за митническите сборове на имейла, плащам си ги в УниКредит, сканирам им платежните и след два дни пратката ми е в офиса им срещу второ районно. Същата операция с пощите ми отнема два пъти повече време, нерви и разкарване до Кършака. А и изглежда, че са си вдигнали таксите от нова година и в момента почти са изравнени като тарифи с DHL.

Link to comment
Share on other sites

Отново адмирации за скоростта на DHL: миналия вторник сутринта си пуснах поръчката от американски сайт. Вторник следобед получих мейл, че пратката е тръгнала от Калифорния. В четвъртък следобед от DHL ми изпратиха фактурите за ДДС-то, в петък платих, преди час ми се обадиха от офиса на DHL срещу 2-ро районно, че мога да мина да си взема пратката. 6 работни дни, ако броим и днес, реално са 5. На всичкото отгоре без да искам хванах някаква промоция с цената, та доставката ми излезе към 6 долара за пратка малко над 1кг.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Колеги гледам в UK имат добри цени на нови машини DeWalt набелязал съм един комплект винтоверт 125 паунда. Обаче въпроса е с доставката и оскъпяването. Освен цената на продукта + доставка и евентуално процент за посредник.... има ли друго което ще ми натрупа цената ( ДДС / мито )? Работили сте с фирми доставящи от UK, кои фирми са надеждни и ценово са добре. По горе видях за Габиели който имат офис в Пловдив което е много добре. Мнения за Габиели?

Link to comment
Share on other sites

Колеги гледам в UK имат добри цени на нови машини DeWalt набелязал съм един комплект винтоверт 125 паунда. Обаче въпроса е с доставката и оскъпяването. Освен цената на продукта + доставка и евентуално процент за посредник.... има ли друго което ще ми натрупа цената ( ДДС / мито )? Работили сте с фирми доставящи от UK, кои фирми са надеждни и ценово са добре. По горе видях за Габиели който имат офис в Пловдив което е много добре. Мнения за Габиели?

Оскъпяването ти е 2 лева на килограм до Бг. Нямаш други разходи. Мито и ддс няма. Няма процент за посредник. Поръчвай смело през Габиели. Само виж добре как точно става.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...