Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

Какво те интересува какво показва калкулатора? Плаща купувача. Аз как съм плащал доставка от почти 70 USD за стока която съм купил 32-33 USD. При положение, че тук струва двойно... плащам и то с голям кеф!

И за ЕС има ограничения. Мисля, че беше 150 юру (стока плюс доставка). Оттам нагоре - като за извън юру.

 

Не е точно така...по тая логика аз мога да сложа и 500 лева пътни, щото съм решил да го пращам експресно с DHL, но кой ще си позволи такова натоварване върху цената - така просто повечето ще се откажат да участват в търга. ;)

А иначе си прав, че в Арамекс е по-евтино от пощите, но само до страни от ЕС.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Точно така е, повярвай ми. Ще ти дам прост пример:

 

https://www.amazon.com/Raymond-Weil-Toccata-Quartz-Stainless/dp/B00L3N8KTQ

https://timer.bg/index.php?route=product/product&product_id=3908&gclid=CKCpjNfln9QCFYcV0wodLaYMGg

 

От амазон:

Order Summary

Items: BGN 581,83

Shipping & handling: BGN 12,77 (шипинга е до Англия, тъй като така излиза най-евтино и като доставка и като митнически сбор. От Англия до БГ е 1.99 лв. на килограм, в случая ще платя 1.99 до БГ и 4 лв. с Еконт до мен. Общо 6 лв.)

Total before tax: BGN 594,60

Estimated tax to be collected: BGN 0,00

Import Fees Deposit BGN 120,92

Order total: BGN 715,52

 

От БГ: 1862.00 лв.

 

Разликата е 2 пъти и половина. Знаеш ли колко ми дреме дали ще платя още 300 лв. за експресна доставка? След 3 дена този часовник ще се клати на ръката ми. Пак ще останат едни 900 лв.

 

Но, ти си знаеш.

 

Арамекс доставят най-евтино от САЩ. За ЕС не знам.

Карат ти стоката до адрес, освободена от митница от тях.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Примерът не е много подходящ - едното е часовник, който се произвежда серийно и може просто да си го потърсиш къде се продава най-евтино, а другото е ретро компютър, който не се продава никъде или поне много рядко от дъжд на вятър дори и в Ибей...оставям настрана колко тежи един часовник в сравнение с компютъра. Освен това на теб може и да не ти пука дали ще дадеш още 300 лева за експресна доставка, но на много хора им пука, дори и да са с доходи по-високи от тези у нас. Вчера например един от Испания ме попита дали пътните са еднакви до всяка страна (понеже при отварянето на търга не ми се занимаваше да слагам различни пътни до всяка област на света) и когато му казах, че цената за пътните е калкулирана за страните през океана (САЩ, Япония, Канада, Австралия и т.н.), а за Испания идва наполовина, човекът остана доста удовлетворен от отговора ми и вероятно това ще го мотивира да участва в наддаванията с малко по-висока ставка, отколкото ако трябваше да плати пътни до щатите например. ;)

Link to comment
Share on other sites

@Видене, наясно съм, че изпращам, но митата биват вносни и износни и след като не искат да го изпратят като колет, а ме пращат на митницата...нямам представа дали освен пътните няма да ми начислят и някакви износни такси...

 

Тука ми стана много любопитно... Какви точно износни мита имаме ние? И още - ти петрол ли изнасяш, заърно ли?

Никакво мито няма как да дължиш на някаква щайга, всички такси са при ВНОСА й в САЩ и ще ги плати този, който купува по същия начин, както ти плащаш на "лошата лелка" в смешното митническо клонче в пощата.  

Link to comment
Share on other sites

И още - ти петрол ли изнасяш, заърно ли?

 

Компоти...пардон, компютри. :P

 

А иначе търгът добре се развива - вече имам 400 влизания, 10 наддавания и $100 над цената, на която го бях обявил...ще ми стигнат даже и за износните мита. :lol: ...а и остават още цели 4 дена...

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че все нещо няма да е както си го описал и ще ти прибера машината барабар с платените доляри, такси и прочие  :lol:

 

24 seconds later :)

 

който търси - намира.

 

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

А можеше само да напишеш midex. :P

Така е, но може да имаш друг никнейм там :P

 

------

Успех с продажбата и дано не попаднеш на измамник, това мога да ти пожелая от сърце.

Имам доста по-стар звяр от твоя и се каня от сума време да го пусна, но все ме мързи.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не са гаражни, но със сигурност са китайски....и някои дори хващат окото за тия $13, но пък повечето ги има почти навсякъде за по $2-$3 с доставката- ей от тоя например миналата година бях накупил различни разцветки за жена ми, понеже тя си пада по разни кожени гривни и дори след това продадох един във форума понеже ми се дублираше. Не забравяй факта, че китайците правят страхотен дизайн на часовниците си - вярно, повечето допълнителни стрелчици са просто камуфлажни, но като цяло механизмите им са добри. Ето тоя например струва под $3, а ти се каниш да дадеш $13. :P

Link to comment
Share on other sites

Взех нещо от Ибей, обаче продавачът се е объркал и ми е пратил друго. Казах му, че е пратил не това, което трябва и сега той ми казва да му го връщам, като той щял да поеме разходите за връщане. Аз длъжен ли съм да се занимавам с такива неща, той или Ибей могат ли да ме задължат да го върна? Отделно, не съм си получил, това което съм платил (това, което ми трябва), та по тази линия мога ли да претендирам за връщане на парите и тези претенции евентуално дали са свързани с това дали ще върна погрешно изпратеното нещо?

Link to comment
Share on other sites

Виж какво е писал в обявата на търга - обикновено (но не винаги) има описани подробности. Ако не е нещо много скъпо, връщането е безпредметно, без значение че той поема разходите, но ако е от телефон и нагоре, ясно е, че ще иска да му го върнеш. Какво всъщност си купил, че да преценя в подобни случаи кой продавач как е постъпвал?

Link to comment
Share on other sites

Някой да е попадал на нещо подобно?

 

Get your free watch now

 

Или са някакви китайско гаражни или събират данни... ?

 

https://lorettiwatches.com

 

Друга марка, същият принцип, същите модели. :)

 

Както е написал Мидекс, Китайски са. Просто са под $13 и ти реално си плащаш реалната цена на часовника и отгоре.

Link to comment
Share on other sites

За моя случай - взех нещо от английския Ибей за 10 паунда, той ми е пратил нещо друго, което по негови думи "е на значително по-висока стойност" (по моя преценка да кажем 25 паунда.) Той знае, че ми е пратил нещо друго, защото аз му казах - преди аз да повдигна въпроса той не се беше обадил (нямам представа дали разбра за грешката едва аз като му обърнах внимание.) Последно ми е писал, че плюс поемането на разходите по доставката, ще ме компенсира и с 5 паунда допълнително за мен. В цялата тази работа искам да разбера дали той или Ибей могат да ме принудят да предприема нещо и дали аз по някакъв начин съм отговорен за това, че изцяло по негова грешка съм получил нещо друго.

Link to comment
Share on other sites

Ако не е писал нещо специално за тези случаи като подробности под обявата, според мен може да си отвориш кейс, да заявиш какво ти е желанието и да оставиш решението на Ибей - в тоя случай има вероятност да получиш обратно сумата за сгрешения продукт и той да си остане за тебе, без да ти бъде изпратен друг правилен. Не забравяй, че Ибей винаги предпочитат преди те да се намесят, двете страни да решат по взаимно съгласие спора. ;)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за разясненията, ще видя как точно ще постъпя в моя случай. Иначе да разбирам ли, че официално правилата на Ибей го позволяват, в определени случаи купувачът да бъде държан отговорен, за това че без негова намеса и желание е получил погрешно изпратено нещо. Примерно както казваш ти, продавачът да си опише някакви си негови неща в обявата какво се случва ако нещо с изпращането се обърка - и съответно ако наистина се обърка с изпращането купувачът да е задължен да предприеме някакви действия, които продавачът е описал в обявата?

Link to comment
Share on other sites

Да, ако има изрично описано в обявата му, че при несъответствие (или нехаресване) на продукта, той трябва да бъде върнат като продавачът поема обратните разходи, това си е вид двустранен договор, на който си се съгласил когато си решил да участваш в търга му (ако е бил търг) или при твърда продажба. В този случай важи максимата "Кьорав карти не играе", понеже той ще твърди, че е описал какво се прави при подобни случаи - просто разгледай внимателно обявата му от-до и виж дали има някакво допълнително пояснение ; ако няма, тогава ти може да поставяш твоите условия.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея дали има спогодба между сащ и UK за безмитна търговия?Искам да си поръчам нещо до англия от щатите...

Няма такава спогодба.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Бойко щял да бори бюрокрацията...а дано пребори и тая в митницата, че вече ми писна от тях. :moon:

 

Някои може би си спомнят сагата ми с едно филтърче за под долар, където ме разкараха до митническото гише да удостоверявам с фактури, поръчки, банкови сметки и накрая да си платя магазинажа, че са ми го съхранявали.

Днес получавам известие за нещо, което е минало само с 1 лев необлагаемите 30 лева и понеже не съм ходил отдавна и си мисля, че нещата са си същите - разпечатвам пейпалската транзакция и поръчката от сайта и тръгвам да си взимам продукта. Като стигнах там и...изненада - оная ми вика: "Няма да стане, вече не може да си ги взимате директно от тука, а трябва да отидете с документите до митницата, да си го освободите от там и след това пак да се върнете до нас, защото пакетчето така или иначе си е тука при нас." ! :wtf:

 

За какво борене на бюрокрацията говорим - що за идиотизъм, не можело да си платя ДДС-то и магазинажа при тях, а трябва да ме разкарват до митницата на другия край на града с документите, да чакам и там опашки и след това пак да съм се връщал отново при тях - и всичкото това за някакви си 30 лева?!? :woot

Link to comment
Share on other sites

О, да. Както я пребори в КАТ Пловдив. Докато имаше проверка от София, тук за 2 часа минаваха сто коли. Тръгнаха си и на другия ден "няма система", защото трябваше "нашите" от предните дни да минат на юруш. След това, от понеделник, старата песен на нов глас. Бойко не може да пребори нищо. Положението е толкова изтървано, че без някакъв вид гражданска война, нищо няма да се случи. Трябва да се повтори 1997, но в доста по-сериозни мащаби.

Link to comment
Share on other sites

: "Няма да стане, вече не може да си ги взимате директно от тука, а трябва да отидете с документите до митницата, да си го освободите от там и след това пак да се върнете до нас, защото пакетчето така или иначе си е тука при нас." ! :wtf:

 

Това означава ли, че вече не предлагат митническо представителство? До скоро освобождаваха пратки срещу 15лв такса. 

Link to comment
Share on other sites

Вероятно предлагат, но за 30 лв. да платя 15 лв. за представителство + 6 лв. ДДС + 3.50 за магазинаж някакси не ми се връзваше, може би ако имах повече време щях да го направя, но днес бях на пожар тук и там и най-вече нямах желание, затова само подписах, че няма да я взема и да я връщат на изпращача. При някоя следваща пратка ще го направя - а тая такса за представителство еднократна ли е или се плаща на всяка пратка?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...