Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Ти кога стана калайджия, та ти се калайдиса г*за?!

В Европа хората не изпитват нужда от високи скорости, защото са добре платени и финансите им стигат за всичко.

В България изваждането е повече от събирането!

 

Погледни тарифите на другите доставчици и ги сравни с тези на Кууулбокс.

Дай да видим тези 40 Mbit/s на каква цена се предлага от N3 or M-tel?

 

Пак да поясня, че не мрънкам, нито пък недоволствам.

Моето лично мнение, че Кууулбокс, ако иска да бъде атрактивен на пазара трябва да се съобразява и с конкуренцията.

 

В Европа хората не изпитват нужда от високи скорости, защото си спазват законите!Защото, ако не ги спазват ги дупят мъжката и другия път не биха си помислили дори да заредят сайта на торента, да не говорим да свалят нещо.

 

Аха и тъй като ти не си добре платен, искаш не само да сваляш безплатно музика и филми, ами ако може и веднага за без пари?!?Хех... тарикат.

Хич не ме интересуват тарифите на другите доставчици.Който го интересуват, да ходи да си сменя доставчика.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аха и тъй като ти не си добре платен, искаш не само да сваляш безплатно музика и филми, ами ако може и веднага за без пари?!?Хех... тарикат.

Хич не ме интересуват тарифите на другите доставчици.Който го интересуват, да ходя да си сменя доставчика.

 

Значи по принцип си много умно момче...чел съм твои постове, НО ще ти отговора с твоето отношение.

 

Защо да съм тарикат?!

Утре като вдигнат Кууул скоростите ще си от тези, които най-много ще се хвалят пред приятели и познати за скоростите, които постигаш с Кууулбокс, обаче тук се правиш на "дръж ми шапката". :P

И ако от Куууул завишат скоростите не се ли облагодетелстваш и ти от промяната :huh:

И не ставаш ли и ти същия тарикат...сякаш ти не сваляш безплатно?! :pirate

 

Не те интересувало другите доставчици...ми опитай се да разбереш, че не всеки мисли така егоистично в случая като теб.

Аз достатъчно ясно съм се обосновал, НО кой да чете.

Целта ми не е зарди осъзната лична изгода, а това Кууулбокс да реагира на новите тарифи на опонентите си.

Идеята е да бъде Кууулбокс по-атрактивен и притегателен за клиентската маса.

Не съм написал поста, от който започнахте нападките срещу мен, за да се оспамва темата или да влизам в конфронтация с останалите потребители тук.Дано сега, когато пиша това за 3-ти път вече да стане ясно.

Edited by Cose_Bose
Link to comment
Share on other sites

Няма лошо да се вдигат скоростите, но не това е най-важното. Както споменаха по-горе качестово е на първо място, а за много хора и цената. На мен 40 Мб/с ми стигат и предпочитам тях за 15 лв, отколкото 60 Мб/с за 25 лв. В крайна сметка различни хора, различни предпочитания.

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли си купувам оригинални геймки които се налага да свалям ? 0.о :)

Всъщност дори уина си го свалям всеки път, хем имам оригинален кий ...

Звучите ми като Гаров преди години "За кво ти е ниско латенси до батъл нет, като сигурно си откраднал cd-key-а от някоя зала" :D

 

едит : някои лафове са просто уникални, и много добре ми се вписа в случая :D

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми с gmail ?

 

3995823Y.jpg

 

Сега пуснах и спеедтест-а.Не че е мерило, но теста за ъплоуд въобще не тръгва?!?

 

1569119156.png

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми с gmail ?

 

3995823Y.jpg

 

Сега пуснах и спеедтест-а.Не че е мерило, но теста за ъплоуд въобще не тръгва?!?

 

1569119156.png

Хъ..., странно. След час и половина, като си ида при кулбокса, ще взема да го проверя това...

 

Аз съм на друг ISP и нямам проблеми.

 

Браво на теб.

 

П.п.BTW..., това какво общо имаше с темата?

 

На К'ъв ми се правиш? Или просто ей така постове да има...?

 

Хехе.., палавник.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми с gmail ?

 

Сега пуснах и спеедтест-а.Не че е мерило, но теста за ъплоуд въобще не тръгва?!?

 

Нямам такива проблеми аз на Cooolbox в офиса.

Link to comment
Share on other sites

. . . теста за ъплоуд въобще не тръгва?!?

 

Забелязал съм, че обикновено проблемите с ъплоуда са индикация за проблемен медия-конвертор.

Тествай различни варианти: някакъв Live Linux (за да елиминираш операционната система), през рутер и с директна връзка.

 

Ако продължава да е така, ги викай да го сменят.

Link to comment
Share on other sites

Браво на теб.

 

П.п.BTW..., това какво общо имаше с темата?

Ами може би ако имаше и проблем с друг досавчик да излезе, че проблема е по-глобален. А така се насочва някъде между доставчик и клиент.

ПП

Преди малко пък имаше някакъв срив към сървърите ни в Телепоинт. tracert-a след bix.bg умря. Сега гледам вече минава по друг маршрут. Явно някъде се прави нещо. Ама кой/какво друг ще каже.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Eй сега току-що го свалих файла и от раз тръгна на 6.1 иначе играеше 6.2-6.3.

Най-високата скорост, която постигнах бе 6.4

Свалях с браузъра на Мотцила.

Нямаше да бъде лошо, ако всеки бе казал с какво сваля.

Можи би ако пробвам с някой друг даунлоуд мениджър, който да дърпа с повече нишки ще постигна по-високи скорости, но с Мотцилата толкова.

 

При торентите без да има локален сийдър повече от 4.5 не мога да вдигна дори и с 400 сийдъра

Спийдтеста кове даунлоуда на 40 а ъплоуда около 80

Edited by Cose_Bose
Link to comment
Share on other sites

Значи проблема ми е някъде в локалната мрежа...

Трудно е да се каже , къде е проблемът. В къщи, сме с рутър tp link 940 n, имаме две машини . Моята е слаба, пентиум на 1,6 мегехерца с 512 MB RAM и машината на жена ми с двуядрен атлон и 2GB RAM. На моят компютър данлоуда на линка който сте посочил е около 650КВ, на компа на жена ми е около 6MB.

 

 

EDIT: Говорим само за това което е по жицата. Безжичният съм го изключил.

Edited by poppopov
Link to comment
Share on other sites

poppopov, на теб като ти са достатъчни тези скорости, на мен да речем НЕ са ми достатъчни!

Нещата вече се промениха - ако до скоро си свалял филми с обем на видео файла 700МВ - 1ГБ, то днес вече все по масово навлизат други

стандарти на качество, като Блу рей и файловият обем нарастна до 30 ГБ.

Пробвай да свалиш един файл от 30ГБ да видим как ще е като сваляш с 4-5МБ/с.

И не само филмите...днес всичко вече е с по-мащабни размери - игри,софтуер и пр.

Смятам, че трябва да вървим в крак с новостите и реалността, а не да тъпчем на едно място.

 

Man,ти наясно ли си въобще ?

 

За момента от cooolbox предлагат едни най-бързите интернет услуги в страната.Имаше едни статистики за страната ,и там ясно се вижда ,че се нареждаме на челни позиции в света за най бърз интернет.

От бг. пиъринга можеш да сваляш и с 12 MB/c...30 GB данни се свалят за по малко от час.

 

Не виждам какво се мрънка само.

 

И един пример : В Щатите можеш да сваляш с 2-3 MB ($ 40 тарифа на месец).Месечният лимит за данни е 200 GB.

Link to comment
Share on other sites

Man,ти наясно ли си въобще ?

 

За момента от cooolbox предлагат едни най-бързите интернет услуги в страната.Имаше едни статистики за страната ,и там ясно се вижда ,че се нареждаме на челни позиции в света за най бърз интернет.

От бг. пиъринга можеш да сваляш и с 12 MB/c...30 GB данни се свалят за по малко от час.

 

Не виждам какво се мрънка само.

 

И един пример : В Щатите можеш да сваляш с 2-3 MB ($ 40 тарифа на месец).Месечният лимит за данни е 200 GB.

 

Брат,разбира се че съм наясно,НО явно не си прочел постовете ми по-горе, където съм обяснил защо предлагам на Кууул да вдигнат скоростите.

Налага се да обясня пак - тези 40 Мегабита, които Кууул предлагат N3 и М-тел вече ги предоставят на по-ниска цена - описал съм го в един от постовете си по-горе.

За да се отвърне на конкуренцията аз предложих във форума на Кууул да се вдигнат скоростите и цените да слезнат леко надолу, както направиха другите доставчици.

Каквото има аз съм го казал във форума на Куууулбокс и не искам да се повтарям тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...