Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Простете невежеството ми, но коя е тая ланка дето се опитва да се бута в А група?

 

Брат, дразниш вече!Темата е за cooolbox, а не за мерене на ши*ки.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Простете невежеството ми, но коя е тая ланка дето се опитва да се бута в А група?

 

Нали искаше тестове на N3 ето ти тест как шибаната ланка изкарва по-добри резултати от невероятната оптика. В някои от предните въпроси те попитаха на теб в компютъра оптичен кабел ли ти влиза, или коаксиален, аз се присъединявам към питането. И ако отговорът ти е нещо различно от оптичен значи е време да млъкенш и да се примириш, че не ползваш никаква оптика! И вземи спри с тва тролене, щото и на мен почна ми писва.

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Ще помоля фуриозо да даде директен линк към спеедтеста, а не да ми го поства като картинка тоя тест.

 

Ти обърнал ли си внимание на URL-a на картинката, която той е дал и колко по-не-картинен очакваш да е? Направи ти един тест и виж какво получаваш като URL

Link to comment
Share on other sites

Ае спрете се с тия глупости и офтопици д'ге :excl: ! От къв зор админ на ИСП ще прави тестове през машини които може да манипулира и да се опитва да доказва каквото и да било?!?

 

П.С. Явно бая хора няма какво да правят или важното е теме за спорене да има.

 

Ето и един домашен speedtest-ер :) Ще се радвам да го тестват хора от други ИСП-та.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Нали искаше тестове на N3 ето ти тест как шибаната ланка изкарва по-добри резултати от невероятната оптика. В някои от предните въпроси те попитаха на теб в компютъра оптичен кабел ли ти влиза, или коаксиален, аз се присъединявам към питането. И ако отговорът ти е нещо различно от оптичен значи е време да млъкенш и да се примириш, че не ползваш никаква оптика! И вземи спри с тва тролене, щото и на мен почна ми писва.

 

хехех добре де само попитах коя е тази ланка, а иначе ако си развържа възелите от оптиката гарантирам, че ще извадя по добър резултат от това, камоли в 4 сутринта (преди малко в 8 вечерта пак го пробвах и минах 30). Ама както и да е! (обзалагате ли се, че ако извадя по добър резултат ще признаете, че бокса няма кой да ги бие в Пловдив, от към международен нет? Иначе за пиаринг, няма смисъл да говорим пускам ви един шот с 11 мегабайта ъплоуд и тогва да видим бедните ланки) Да навивам ли часовника???

Защо не искате да приемете, че оптиката си е оптика и се опитвате да се бутате с ланките на там където не ви е мястото.

п.п. И да огромно е значението дали оптиката ти влиза в къщи и си имаш само една твое си влакно или идва до съседния блок и след това има закачени още една тумба народ на двата суича преди теб. АМА ОГРОМНО! :P

Edited by bibiiip
Link to comment
Share on other sites

п.п. И да огромно е значението дали оптиката ти влиза в къщи и си имаш само една твое си влакно или идва до съседния блок и след това има закачени още една тумба народ на двата суича преди теб. АМА ОГРОМНО! :P

 

Извинявам се за офтопика, това ми е последната простотия която ще напиша в отговор на бибип на тема "оптиката си е оптика", ако някой желае може да продължим на лични.

 

<ирония>

Сигурно има. За да можеш да си придаваш важност и да си мислиш че твоя интернет е милиони пъти по-хубав от другия. И да можеше да се изсереш на пейзажа отгоре като си купиш безжичен рутер за 20лв от възможно най-смотаните, но пък оптиката си е оптика, какво да го коментираме. Важно е да има оптика ако ще и да сме на най-ниската тарифа. То е същото като да си купим най-евтиния телевизор сони - може да е най-ниския им клас ама е сони, нали?

</ирония>

 

PS: Аз също съм със SONY

 

ПС2: Ето един интересен резултат до сървъра на speedtest в ирландия (от наш сървър пак там):

 

1493565792.png

 

 

п.п. Къде е тоя лимерик да го бия и него та мир да има? :beer:

 

Пич, ти правиш ли връзка с главния си мозък изобщо? Я погледни кой е IPS-то на въпросния лимерик? Когато биеш сървърите на амазон с нещастния си домашен интернет ела ми се обади

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

От LA се обадиха, казаха да спрете да тествате че им запушвате интернета.

 

Да бе и на мен ми звъннаха и ми обясниха, че са на ЛАН интернет и да не им вземам целия изходящ трафик и ако съм можел да изчакам, че и те щели да минат на оптика някой ден и тогава нямало съм да имам грижи. :angry1

ламерска работа, още с ланове се занимават (нищо лично) :beer:

 

djadomraz, за какво ми е по висока тарифа като и сега мога да бия всички ланки из Пловдив. Та нали те купуват толкова външен нет (на куп за цялата лан мрежа)горе долу колкото бокса ни пуска на всеки от крайните клиенти.

 

п.п. Къде е тоя лимерик да го бия и него та мир да има? :beer:

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за офтопика, това ми е последната простотия която ще напиша в отговор на бибип на тема "оптиката си е оптика", ако някой желае може да продължим на лични.

 

<ирония>

Сигурно има. За да можеш да си придаваш важност и да си мислиш че твоя интернет е милиони пъти по-хубав от другия. И да можеше да се изсереш на пейзажа отгоре като си купиш безжичен рутер за 20лв от възможно най-смотаните, но пък оптиката си е оптика, какво да го коментираме. Важно е да има оптика ако ще и да сме на най-ниската тарифа. То е същото като да си купим най-евтиния телевизор сони - може да е най-ниския им клас ама е сони, нали?

</ирония>

 

PS: Аз също съм със SONY

 

ПС2: Ето един интересен резултат до сървъра на speedtest в ирландия (от наш сървър пак там):

 

1493565792.png

 

 

 

 

Пич, ти правиш ли връзка с главния си мозък изобщо? Я погледни кой е IPS-то на въпросния лимерик? Когато биеш сървърите на амазон с нещастния си домашен интернет ела ми се обади

 

Абе хора, говорим за пловдивски интернети, къде тръгнахте с тия лимерици, амазони и подобни доставчици. Дайте да видим за Пловдив за какво става дума. Иначе ония са ясни и машините са им машини и интернета им е с оптики от 10 години (няма ЛАн, надали и помнят какво е) и аз не мога да се боря с тия жава тестове на които им трябва ресурс. Все пак докато правя тестотете с лаптоп HP v5115 го държа надупен към климатика, че на третия тест се рестартира от зор хайвана и оборотите на вентилатора са му такива, че ще литне всеки момент. Давайте там евркомски, Н3, визио, филибенет и т.н. тестове.

Ако говорим, дайте да говорим за крайни клиенти в Пловдив.

Ако сте някакви прекучвачи на нет не мога да се боря с вас с този компютър и ниската тарифа на кулболс (ще се наложи да мина на следващата) , все едно аз да отида в централата на ITD и ще извадя пълни киломтражи да всяка точка на света и да се правя на баровец след това.

 

Не че и така не мога да ви бия на всички тестове, но има голяма вероятност да хвана минингит от климатика докато държа лаптопа.

Ако искате да си ги мерим, но само на пловдивски "доставчици" срещу нашите! :lol:

Edited by bibiiip
Link to comment
Share on other sites

1493824263.png

1493824726.png

И без да се казвам Амазон ;)

Но все още не схващам къде е връзката м/у технологията за доставка на интернет и това на колко те шейпва ISP-то, а го бистрите от нз колко страници :D

Още по-малко пък схващам за чии ви е да мерите скорост до L.A. 0.o

Гатанка с повишена трудност - 40 мегабита до Париж, но 5 до L.A. , колко ви е международният ? :P

 

Днес съм любопитен, та бибипчо ако може да ме просветли каква е тази огромна разлика дали съм сам на влакното или има суич с още 2-3-10 юзъра ? :)

Убеден съм, че всичките сваляте 24/7 с по 100 мегабита и не можете да се преборите кой да ги ползва ;)

Даваш ли си сметка, че един филм го сваляш за някакви минути и след това капацитета ти стои свободен ? :)

 

А въобще сещаш ли се, че ограничението на скоростта ти идва в 99,9% от ISP-то а не от претоварване на преносната мрежа, независимо от технологията. Все пак ISP-то не ти пази мегабитите свободни 24/7, защото не плащаш за гарантиран капацитет ;)

 

И за чии си губя времето ... 0.о :D

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Убеден съм, че всичките сваляте 24/7 с по 100 мегабита и не можете да се преборите кой да ги ползва ;)

Даваш ли си сметка, че един филм го сваляш за някакви минути и след това капацитета ти стои свободен ? :)

 

И да и не :) , защото днес ако е така, след 1г няма да е :bgrin:

Все повече Blu-ray филмите набират популярност и ако не променят закона за интелектуалната собственост ( което не ми се вярва да стане скоро ), след едно не много далечно бъдеще, няма да е лошо да имам и аз интернет, докато комшията си тегли някой филмче като това.

Link to comment
Share on other sites

Супер, но ... при лана всички виждат къде идва запушването /едно от запушванията/ .

А при куулбокс какво става според вас ? :)

На всеки вход куулбокс вадят по 24 влакна, 5 входа = 120 влакна ;) Всичките те ходят в офиса им за съответният район. От там се терминират в дейта центъра където им е терминиран и интернета ... Хайде сега сметнете колко гбита разхвърлят из квартала и помислете дали имат капацитета да хранят всичко това или дори да го пренесат м/у офисите си, и дали въобще се опитват :))

120 юзъра по 40 мегабита = 4800 мегабита ;)

Да не говорим, че едно гбитово суичле струва 80-100 лв и на лана ти се решава веднага проблема със 100те мегабита. :)

Link to comment
Share on other sites

Може много да се спори по темата :) И си и не си прав

Тези всичките юзъри е малко вероятно по едно и също време да почнат да дърпат все големи неща, да не говорим, че са малко блоковете където има по 24 апартамента във вход :lol:

 

1) Никой няма да купи гигабитово switch-ле и да го мушне в кутийката на блока ( поне не разумните хора ).

2) дори и да го направи, какво правим с кабелите?Ще си сменят цялото окабеляване?Колко парички е 1м медно и колко "спагетата"?От къде се хранят с ток повечетео switch-лета по блоковете в момента?

 

Не защитавам сляпо FTTH, но няма как да се приравняват двете технологии.Друг е въпроса колко разглезени сме в БГ от към скорост/цени. Просто всичките проблеми идват от наличието на торенти, но както всички знаем те няма да изчезнат така, че...

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен, и въобще не отричам плюсовете на FTTH, много готино нещо е, жива гъзария ако питаш мен. Но нещата не са такива каквито бибип се опитва да ги изкара.

По кат5 кабела спокойно се пуска гигабит, просто се кримпи на 8, а не на 4 :)

Медия конвертора който са сложили вече, също не е много по-евтин.

А за брауз все ще има нет, колкото и да се сваля, тук вече идват QoS и подобните технологии, приоритети на протоколи и т.н... В крайна сметка на обикновеният домашен потребител за кво му трябват скорости? За да сваля филмчета ...

Важното е да хвърчи нета и да не спира, пък ако ще по водопровода да го карат :))

-----------

8 етажните блокчета са с по толкова. И да, има и по-големи, и са много .... А идеята е клиентите им да се увеличават ...

И определено става дума за повече от 120 юзъра ... :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

[offtopic]Въпрос!

 

Нямали кой да му откачи акумулатора на оня клаксон или поне да пусне водата след гердана с бисери които наниза?[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Пич, ти правиш ли връзка с главния си мозък изобщо? Я погледни кой е IPS-то на въпросния лимерик? Когато биеш сървърите на амазон с нещастния си домашен интернет ела ми се обади

 

Защо изобщо го пусна тоя тест?

 

И "сървърите на амазон" са егати ташака. Един от сайтовете ни е там и постоянно downtime. Сървъра забил, не знам си кво. Постоянно трябва да се рестартират, за да върви.

Link to comment
Share on other sites

Добрият тон отдавна е напуснал тази тема. Вие не изяснявате разногласия, няма толерантност и взаимно уважение. Спама, джафкането, меренето на е-penis-и и е-vulva-и са единственото нещо, което се случва тук. "Кой е по-, по-, най-" е детско предаване, а повечето от Вас, са прехвърлили доста календари вече, за да се държите по този начин.

 

Но има и хубави моменти...

 

Като например днес - 21 Септември. На тази дата преди много, много години, но за жалост в нашата Галактика, съм се родил аз. Няма да донеса баланс в Силата и мидихлорините не са ми чак толкова много, но искам да ви кажа, че те са достатъчни, за да може да натисна копчето "Close this topic" и да затворя тази тема. По този начин хем Вие ще се заредите с нови сили и ще съберете нови данни, за да можете да спорите още по-ожесточено, когато някой от колегите реши, че трябва да се отвори наново темата. :starwars:

Хем и ние - екипа на Форума, ще се насладим на няколкото почивни дни, без да се налага да четем глупости, караници и препирни. А пък аз - ще си направя хубав подарък за РД.

 

Останете със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Какви въпроси, какви отговори. Тук умишлено се заформят километри страници единствено и само от нападки, обиди, и заяждане и плюене.

 

Ето и един мой въпрос. Как мога да влезна в настройките на ата-тата и медията да видя могат ли да се изключват тия диоди или поне да се напише софтуер за да може да се изключат, както е при рутера ми. Благодаря.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...