Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Доколкото успяхме да установим се е разпаднал интерконекта с традиционния оператор, което е довело до срив в рутинга на обажданията. Около час по-късно всичко отново е било наред, но по чия вина се е случило така и не се установи. Съжаляваме за причиненото неудобство - оттам са и неприетите или необслужени обаждания на съпорт телефона.

poppopov, разбира се че не делим клиентите на никакъв признак - при проблем с телефонната услуга се случват недоразумения в отговарянето и опашките на тикети, при положение, че е засегнат националния 0700 номер като част от проблема. Алтернативно можете да използвате и 0888045045, когато първия е отпаднал.

 

Благодаря, мисля, че тук проблемът е че вашата автоматична система завършва с „ всички наша сътрудници са заети ще получите обаждане” или нищо такова цитирам по памет. Ами, махнете го това съобщение защото това очевидно е обещание, а ако то не е изпълнено клиента се чувства разочарован. Сигурен съм, че освен да вдигат телефона и да обясняват проблемите на досадници като мен съпорта си има и доста друга работа. Така всички ще са доволни – ние като клиенти, защото няма неизпълнени обещания и съпорта, който няма да е длъжен да връща пропуснатите повиквания.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Благодаря, мисля, че тук проблемът е че вашата автоматична система завършва с „ всички наша сътрудници са заети ще получите обаждане” или нищо такова цитирам по памет. Ами, махнете го това съобщение защото това очевидно е обещание, а ако то не е изпълнено клиента се чувства разочарован. Сигурен съм, че освен да вдигат телефона и да обясняват проблемите на досадници като мен съпорта си има и доста друга работа. Така всички ще са доволни – ние като клиенти, защото няма неизпълнени обещания и съпорта, който няма да е длъжен да връща пропуснатите повиквания.

Да се върне обаждане е задължение на дежурните администратори или служители от отделите за обслужване на клиенти, така че това не е некоректна информация. Проблемът е продължил за кратко време и вероятно вашето обаждане, заедно с други в този момент, не са били записани в логовете. Проблемът в интерконекта доведе впоследствие до невалидни и изтрити опашки в нашия сървър, поради което и колегите не са успели да изпълнят този ангажимент. Извиняваме се за създаденото грешно впечатление, но бъдете уверени, че желанието ни е всички сигнали и проблеми да бъдат обработени с върнато обаждане.

Link to comment
Share on other sites

ОК. Разбирам, благодаря за бързият отговор.

П.П. пишете нещо за новите скорости, те и сега са ми предостатъчни. Но, нещо се шуми по този въпрос май?

 

П.П 2. Май модераторите решиха да „проспят” проблемите в темата. Е това показва колко са обективни. Но това вероятно ще е глас в пустиня...

Edited by poppopov
Link to comment
Share on other sites

П.П 2. Май модераторите решиха да „проспят” проблемите в темата. Е това показва колко са обективни. Но това вероятно ще е глас в пустиня...

 

:zzz

Link to comment
Share on other sites

ОК. Разбирам, благодаря за бързият отговор.

П.П. пишете нещо за новите скорости, те и сега са ми предостатъчни. Но, нещо се шуми по този въпрос май?

 

П.П 2. Май модераторите решиха да „проспят” проблемите в темата. Е това показва колко са обективни. Но това вероятно ще е глас в пустиня...

 

Извинявам се за офтопика, но определено не мога да не напиша: брат, не се вживявай толкова!Няма перфектен съпорт.

Все пак това е "фен" форум на Cooolbox и хората не са длъжни да следят редовно нещата, камоли да дават обяснения за всяко едно нещо което е станало.

Това го казвам, защото не ми се иска да останем и без малкото вътрешни хора :)

Link to comment
Share on other sites

ОК. Разбирам, благодаря за бързият отговор.

П.П. пишете нещо за новите скорости, те и сега са ми предостатъчни. Но, нещо се шуми по този въпрос май?

 

poppopov, на теб като ти са достатъчни тези скорости, на мен да речем НЕ са ми достатъчни!

Нещата вече се промениха - ако до скоро си свалял филми с обем на видео файла 700МВ - 1ГБ, то днес вече все по масово навлизат други

стандарти на качество, като Блу рей и файловият обем нарастна до 30 ГБ.

Пробвай да свалиш един файл от 30ГБ да видим как ще е като сваляш с 4-5МБ/с.

И не само филмите...днес всичко вече е с по-мащабни размери - игри,софтуер и пр.

Смятам, че трябва да вървим в крак с новостите и реалността, а не да тъпчем на едно място.

Link to comment
Share on other sites

poppopov, на теб като ти са достатъчни тези скорости, на мен да речем НЕ са ми достатъчни!

Нещата вече се промениха - ако до скоро си свалял филми с обем на видео файла 700МВ - 1ГБ, то днес вече все по масово навлизат други

стандарти на качество, като Блу рей и файловият обем нарастна до 30 ГБ.

Пробвай да свалиш един файл от 30ГБ да видим как ще е като сваляш с 4-5МБ/с.

И не само филмите...днес всичко вече е с по-мащабни размери - игри,софтуер и пр.

Смятам, че трябва да вървим в крак с новостите и реалността, а не да тъпчем на едно място.

Прав си за обемите, но от друга страна колко от големите игри и филми сваляш легално - т.е платил си на някой и той ти дава право да го свалиш? Един вид се оплакваш, че нямаш скорост да правиш противозаконни неща - бавно крада филм/игра. :rolleyes: Съвсем различно е да си платиш и да губиш време да го получиш, друго е да сваляш нещо без пари, крадено. За мен най-бързо е да отида до мол-а и да си купя филма - доста по-бързо е от чакането да го сваля. Ама като не давам кинти си чакам и когато тогава. Радвайте се на тези скорости за сваляне, че в Бг са едни от най-високите и при това сме без лимит на трафика. Защото по много от "белите" страни нещата са лимитирани на обем и тия филми и игри за да ги свалиш, ще са ти лимита за 3-4-5 месеца. Само най-високите тарифи за по една кофа пари на месец са без лимит. Едно време като филмите с топ качество бяха по 700 МБ с тогавашните скорости пак ги сваляхме за 2 часа. Сега пак ще свалиш за 2 часа филм, но ще е 20-30 ГБ. Нещата не са много променени - само и скоростта и обема за сваляне са увеличени горе долу пропорционално - времето си остава постоянно за големите неща с хубаво качество.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Прав си за обемите, но от друга страна колко от големите игри и филми сваляш легално - т.е платил си на някой и той ти дава право да го свалиш? Един вид се оплакваш, че нямаш скорост да правиш противозаконни неща - бавно крада филм/игра. :rolleyes: Съвсем различно е да си платиш и да губиш време да го получиш, друго е да сваляш нещо без пари, крадено. За мен най-бързо е да отида до мол-а и да си купя филма - доста по-бързо е от чакането да го сваля. Ама като не давам кинти си чакам и когато тогава. Радвайте се на тези скорости за сваляне, че в Бг са едни от най-високите и при това сме без лимит на трафика. Защото по много от "белите" страни нещата са лимитирани на обем и тия филми и игри за да ги свалиш, ще са ти лимита за 3-4-5 месеца. Само най-високите тарифи за по една кофа пари на месец са без лимит. Едно време като филмите с топ качество бяха по 700 МБ с тогавашните скорости пак ги сваляхме за 2 часа. Сега пак ще свалиш за 2 часа филм, но ще е 20-30 ГБ. Нещата не са много променени - само и скоростта и обема за сваляне са увеличени горе долу пропорционално - времето си остава постоянно за големите неща с хубаво качество.

 

На твоята машина всичко легално ли е?

Значи казваш, че едно време си свалял филми, а пък говориш за правила, които ти самия си нарушавал?

Ти що си крал, след като афишираш принципност?

Не ми казвай, че в момента на машината ти няма някоя песничка, за която не си си платил!

Твоята работа е като онази приказка: "Крадеца вика дръжте крадеца".

 

По-удобно му било да отиде до Мола и да си купил филма, отколкото да стои пред компа и да си го свали...тези приказки ги приказвай на малките деца в парка.

Когато направят заплатите, като тези на европейците, тогава ще последвам и техния пример.

 

Сигурен съм, че утре Кууулбокс като вдигнат скоростите ще си първия, който ще подскочи от радост.

Edited by Cose_Bose
Link to comment
Share on other sites

На твоята машина всичко легално ли е?

Значи казваш, че едно време си свалял филми, а пък говориш за правила, които ти самия си нарушавал?

Ти що си крал, след като афишираш принципност?

Не ми казвай, че в момента на машината ти няма някоя песничка, за която не си си платил!

Твоята работа е като онази приказка: "Крадеца вика дръжте крадеца".

 

По-удобно му било да отиде до Мола и да си купил филма, отколкото да стои пред компа и да си го свали...тези приказки ги приказвай на малките деца в парка.

Когато направят заплатите, като тези на европейците, тогава ще последвам и техния пример.

 

Сигурен съм, че утре Кууулбокс като вдигнат скоростите ще си първия, който ще подскочи от радост.

 

Прочети какво съм написал отново. Но чети бавно, ама наистина бавно и се спирай да мислиш след всяко мое изречение.

Не съм казал, че всичко ми е легално никъде, а то и не е в голямата си част (но пък съм и сигурен, че имам и повече легални неща от теб). Обаче аз за разлика от теб не се оплаквам - както съм писал като не давам кинти - чакам и колкото време отнеме, толкова - трая си. Чакам, защото не плащам. Обаче ти хем не плащаш, хем имаш претенции, че крадеш бавно. Ти си този, който мрънка. За купуването от мола ти дадох пример кой е най-бързия начин да гледаш един филм, защото ти ревеш, че го сваляш за 2 часа един блу рей и едва ли не ще ти умрат децата, ако не стане за 10 минути. Като не ти изнася двучасовото чакане - ходиш в мола, плащаш и купуваш. Като не искаш да даваш пари - чакаш. Пък да се оправдаваш, че крадеш щото не ти е европейска заплатата 10000% съм сигурен, че и милиони да взимаш - пак ще свалиш филма от тракер-а, вместо да си го платиш.

 

Та да обощим - не съм ти казал не кради, само ти обърнах внимание, че не е нормално да се оплакваш докато го правиш как доставчика не ти помага в това нещо.

И повярвай ми - в Европа си купуват нещата, спазват правилата и законите не защото имат пари, а защото са ги научили по трудния начин с глоби, наказания и прилагане на закона. Ако можеха и те щяха да свалят без пари, ако знаят, че ще им се размине.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Cose_Bose придържай се към добрия тон. Ако не си се запознал с Правилата ни - съветвам те да го направиш ВЕДНАГА - ТУК, макар че ти може и да си ги чел като потребител с друг ник - NetZombie. Но за това ще трябва още малко да се поровим.

Link to comment
Share on other sites

@Cose_Bose излагаш се к'ат кифлаДжия...

Аз ако бях на тебе, щях да ги съдя.Това си е направо нечовешко, да предлагат такива скорости за 25лв.

 

Ти като знаеш колко са заплатите на европейците, знаеш ли какви скорости за какви пари се предлагат на вън?А знаеш ли какво става там, когато те засекат с голям месечен трафик?

Link to comment
Share on other sites

Прочети какво съм написал отново. Но чети бавно, ама наистина бавно и се спирай да мислиш след всяко мое изречение.

Не съм казал, че всичко ми е легално никъде, а то и не е в голямата си част (но пък съм и сигурен, че имам и повече легални неща от теб). Обаче аз за разлика от теб не се оплаквам - както съм писал като не давам кинти - чакам и колкото време отнеме, толкова - трая си. Чакам, защото не плащам. Обаче ти хем не плащаш, хем имаш претенции, че крадеш бавно. Ти си този, който мрънка. За купуването от мола ти дадох пример кой е най-бързия начин да гледаш един филм, защото ти ревеш, че го сваляш за 2 часа един блу рей и едва ли не ще ти умрат децата, ако не стане за 10 минути. Като не ти изнася двучасовото чакане - ходиш в мола, плащаш и купуваш. Като не искаш да даваш пари - чакаш. Пък да се оправдаваш, че крадеш щото не ти е европейска заплатата 10000% съм сигурен, че и милиони да взимаш - пак ще свалиш филма от тракер-а, вместо да си го платиш.

 

Та да обощим - не съм ти казал не кради, само ти обърнах внимание, че не е нормално да се оплакваш докато го правиш как доставчика не ти помага в това нещо.

И повярвай ми - в Европа си купуват нещата, спазват правилата и законите не защото имат пари, а защото са ги научили по трудния начин с глоби, наказания и прилагане на закона. Ако можеха и те щяха да свалят без пари, ако знаят, че ще им се размине.

 

Ти не си авторитет пред мен, нито си някой умствен капацитет за да ми казваш, какво да правя, и как да го правя.

В твоето семейство можеш да изискваш и да сричат след всяка твоя дума...на мен няма нужда нито да ми казваш какво да правя, нито да ми даваш акъл.

Къде в поста си съм казал, че се оплаквам от скоростите, които предлагат Кууулбокс?

Разбирам, че целта ти е да влезнеш в конфронтация, но с мен няма да се получи...опитай със следващия.

За кражби само няма да говориш, щото ти самия крадеш!

Смешно е да критикуваш някого за нещо, в което ти самия падаш.

И проумей, че аз не мрънкам!

 

На това твое изречение: " Пък да се оправдаваш, че крадеш щото не ти е европейска заплатата 10000% съм сигурен, че и милиони да взимаш - пак ще свалиш филма от тракер-а, вместо да си го платиш."

ще отговоря така - човек съди по себе си!

С мнението си искам да кажа, че тарифните планове на Кууулбокс имат нужда от корекция, за да реагират адекватно на опонентите си!

За целта може да се погледне какво предлага конкуренцията в лицето на N3, М-тел и Лангейм!

 

Та да обобщим - Ако слепеца води слепеца, то и двамата ще паднат в ямата!

Нямаш право да съдиш някого за нещо, което ти самия престъпваш!

 

@Cose_Bose излагаш се к'ат кифлаДжия...

Аз ако бях на тебе, щях да ги съдя.Това си е направо нечовешко, да предлагат такива скорости за 25лв.

 

Ти като знаеш колко са заплатите на европейците, знаеш ли какви скорости за какви пари се предлагат на вън?А знаеш ли какво става там, когато те засекат с голям месечен трафик?

 

Ти кога стана калайджия, та ти се калайдиса г*за?!

В Европа хората не изпитват нужда от високи скорости, защото са добре платени и финансите им стигат за всичко.

В България изваждането е повече от събирането!

 

Погледни тарифите на другите доставчици и ги сравни с тези на Кууулбокс.

Дай да видим тези 40 Mbit/s на каква цена се предлага от N3 or M-tel?

 

Пак да поясня, че не мрънкам, нито пък недоволствам.

Моето лично мнение, че Кууулбокс, ако иска да бъде атрактивен на пазара трябва да се съобразява и с конкуренцията.

Link to comment
Share on other sites

@Cose_Bose пазара е свободен, като не ти отърва Куулбокса отиди при М-тел или N3 какво ревеш само. Щом са им толкова на далавера скоростите не знам какво се мъчиш още.

 

Пак да поясня, че не мрънкам, нито пък недоволствам.

Моето лично мнение, че Кууулбокс, ако иска да бъде атрактивен на пазара трябва да се съобразява и с конкуренцията.

 

А преди това:

poppopov, на теб като ти са достатъчни тези скорости, на мен да речем НЕ са ми достатъчни!

Малко си противоречиш ми се струва.

Link to comment
Share on other sites

Къде в поста си съм казал, че се оплаквам от скоростите, които предлагат Кууулбокс?

poppopov, на теб като ти са достатъчни тези скорости, на мен да речем НЕ са ми достатъчни!

Че даже и си го праснал с големи букви да стане ясно, че не ти отърва сегашното положение.

За кражби само няма да говориш, щото ти самия крадеш!

Смешно е да критикуваш някого за нещо, в което ти самия падаш.

Понеже явно мисленето ти е чуждо, и май по-дълги постове не успяваш да ги проследиш като идея - не те критикувам, че сваляш пиратски игри и филми - сваляй си колко искаш( писах, че също го правя). Критикувам те, че се оплакваш как ти било трудно на тези скорости да го правиш бързо(нарушаването на закона, защото тези сваляния, са такива, колкото и да ни се иска да е обраното). Извършваш нарушение и искаш доставчика ти(твоя, не моя) на интернет да ти е съучастник и да ти осигури по-добри условия да го правиш. Почваш ли да схващаш идеята, или и това мнение ще ти дойде дългичко и пак няма да го разбереш?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Че даже и си го праснал с големи букви да стане ясно, че не ти отърва сегашното положение.

 

Понеже явно мисленето ти е чуждо, и май по-дълги постове не успяваш да ги проследиш като идея - не те критикувам, че сваляш пиратски игри и филми - сваляй си колко искаш( писах, че също го правя). Критикувам те, че се оплакваш как ти било трудно на тези скорости да го правиш бързо(нарушаването на закона, защото тези сваляния, са такива, колкото и да ни се иска да е обраното). Извършваш нарушение и искаш доставчика ти(твоя, не моя) на интернет да ти е съучастник и да ти осигури по-добри условия да го правиш. Почваш ли да схващаш идеята, или и това мнение ще ти дойде дългичко и пак няма да го разбереш?

 

А теб, кой те е излъгал, че имаш повече от две криви гънки в мозъка си?

Няма нужда повече да доказваш, че в главата ти не протича мисловен процес!

 

Пак да поясня, че не мрънкам, нито пък недоволствам.

Моето лично мнение,е че Кууулбокс, ако иска да бъде атрактивен на пазара трябва да се съобразява и с конкуренцията.

 

ПП:

Смятам, че в качеството си на клиент на Кууулбокс и потребител на "https://www.bulforum.com" имам право да коментирам услугите на доставчикът си, още повече, че имам и позволението на админа Cordier.

Edited by Cose_Bose
Link to comment
Share on other sites

А теб, кой те е излъгал, че имаш повече от две криви гънки в мозъка си?

Няма нужда повече да доказваш, че в главата ти не протича мисловен процес!

 

Пак да поясня, че не мрънкам, нито пък недоволствам.

Моето лично мнение,е че Кууулбокс, ако иска да бъде атрактивен на пазара трябва да се съобразява и с конкуренцията.

 

ПП:

Смятам, че в качеството си на клиент на Кууулбокс и потребител на "https://www.bulforum.com" имам право да коментирам услугите на доставчикът си, още повече, че имам и позволението на админа Cordier.

Аз и не съм забелязал някой да те е спирал да правиш това. По-лошото за момента е че продължаваш да обиждаш при положение, че беше и предупреден. От друга страна "админа Cordier" е безгласна буква в този форум, все пак не е на Куулбокс форума.

Link to comment
Share on other sites

Аз и не съм забелязал някой да те е спирал да правиш това. По-лошото за момента е че продължаваш да обиждаш при положение, че беше и предупреден. От друга страна "админа Cordier" е безгласна буква в този форум, все пак не е на Куулбокс форума.

Не се хаби да обясняваш. Човека съобразява средно между трудно и хич. :)

Link to comment
Share on other sites

Погледни тарифите на другите доставчици и ги сравни с тези на Кууулбокс.

Дай да видим тези 40 Mbit/s на каква цена се предлага от N3 or M-tel?

 

Излагаш се:

 

М-тел / Coolbox :

 

MAX D/L BG & INT: 40 Mbps // 40 Mbps INT / 100Mbps Cooolbox

MAX U/L BG: 20 Mbps // 40 Mbps INT / 100Mbps Cooolbox

MAX U/L INT: 5 Mbps // 40 Mbps

 

Цена: 26,90 (1 година договор) / 24,90 (1 година договор)

 

Coolbox имат и включен телефон за тая цена.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Не се излагам:

М-тел:

месечна такса - 14.90./ договор за 2 години или 18.90/ договор за 1 година

DOWNLOAD BG/International - 100mbit

UPLOAD BG - 40 mbit

UPLOAD International - 10 mbit

 

N3 пък предлагат 40 mbit за 20 лв

Лангейм - 66/12 Mbit/s също за 20 лв.

Link to comment
Share on other sites

Не се излагам:

М-тел:

месечна такса - 14.90./ договор за 2 години или 18.90/ договор за 1 година

DOWNLOAD BG/International - 100mbit

UPLOAD BG - 40 mbit

UPLOAD International - 10 mbit

 

Излагаш се. След 31-ви Декември като мине промоцията какво става? Coolbox свалят скоростите, щото вече няма с кой да се състезават?

 

Не може да сравняваш редовна с промоционална цена. Това е просто наивно.

Link to comment
Share on other sites

Като мине промоцията до 31ви декември ще започне нова от 1ви януари сигурно. Има далекосъобщителни оператори които не излизат от тея "промоции". Справка Булсатком ;)

Link to comment
Share on other sites

Излагаш се. След 31-ви Декември като мине промоцията какво става? Coolbox свалят скоростите, щото вече няма с кой да се състезават?

 

Не може да сравняваш редовна с промоционална цена. Това е просто наивно.

 

Не се излагам...важното е, че като подпишеш договор за 2 г. ще плащаш за тези 40 Мбит сумата от 14,90лв.

Какво ще стане след 31 Декември могат да ти отговорят само М-тел.

Промоцията си е много сериозен удар от страна на М-тел!

Можеш ли да ми кажеш кой ще избере на този етап Кууулбокс, N3 или Лангейм, след като М-тел им предоставят същите скорости, но на много по-ниска цена?

 

Честно казано аз не мога да разбера повечето оттук, защо ще се недоволни ако Кууулбокс вдигнат още скоростите?

Вместо да ме подкрепите и дори да се борите затова вие ме нападнахте като кръвен враг.

Link to comment
Share on other sites

Никой няма да се оплаче ако се вдигнат скоростите, просто ти обясняват ще разсъждаваш по деЦки - колкото повече толкова повече. Това да е добър интернета не зависи от скоростта с която сваляш торенти, а от това колко е стабилен - да няма загуба на пакети, скоростта да е постоянна и да не спира при първия дъжд или гръмотевична буря.

 

И за сведение хората в доста офиси от другата страна на океана работят на Т1 линия - направи си справка каква скорост означава това за сваляне на файлове, но за браузване, видеоконференции и т.н. е повече от достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, модераторите вземете направете нещо в случая. Получавам обиди и Ви сигнализирам и вижте отговора .

:zzz

Спама е основното което наблюдавам в последните постове. Моля и колегите от форума, придържайте се към правилата, като нищо, някой умник пак ще затвори темата. Edited by poppopov
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...