Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Рекламка, и Линукс съм ползвал бе...за 5 месеца откакто дадохме гласност на този проблем с недозареждането на страниците, мислиш ли че нещо съм пропуснал да направя или опитам?!

 

Айде сега всички критици да Ви помоля да свалите този клип.

Изгледайте го няколко пъти и сравнете нещата при вас.След това, кажете че нещата при вас са по-добре!

Оставям на съвестта на всеки един от Вас да отсъди!

 

Свали

Изгледах половината клипче и бих си позволил да ти кажа, че не виждам нищо нередно. Самите сайтове зареждат доста елементи, които са външни и немогат да се заредат на секундата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Току що разглеждах сайта на Кулбокс и се навивах за Трио стандарт......,но четейки форума май се разубеждавам........,а и малко скъпичко ми се вижда........,но пък обещават добра скорост......

Link to comment
Share on other sites

Аз в този клип недозареждане на страници не видях. При мен мога да кажа, че plovdiv24 зарежда за под 3 сек, докато в клипа са нужни колосалните 3,3. Просто няма как всички страници да се зареждат за под 1 сек. Аз искам още преди са съм цъкнал и страницата да е заредена, ама не става.

Link to comment
Share on other sites

Току що разглеждах сайта на Кулбокс и се навивах за Трио стандарт......,но четейки форума май се разубеждавам........,а и малко скъпичко ми се вижда........,но пък обещават добра скорост......

Чакай сега,видя пропагандираното с месеци недоволство на двама абоната и се отказваш.Ами останалите,които дават положителна оценка,защо ги пренебрегваш?

От какво се разубеждаваш не разбрахме?!

При мен например всичко е тип-топ.

Ти си решаваш.Ама първо питай нещо конкретно,че да не сгрешиш.

Link to comment
Share on other sites

Мдаа..., без коментар!

П.с. То верно, че "Оптиката си е оптика", ама ако някой си мисли, че сайтовете ще се отварят още преди да е кликнал с мишката..., жестоко се лъже! Това просто е една по-надежна технология за пренос на информация....

Link to comment
Share on other sites

Тези дни ми се обади човек от съпорта, който ме убеждаваше, че проблемът с недозареждането на страниците е в машината ми.

Когато му казах, че машината ми е актуална - 4 ядрен процесор на 3 GHz и RAM 4 GB на 1600 MHz и е само на няколко месеца, съпорта потърси причината в Уиндоуса.

Казах му, че Уиндоуса е свален от сайта на Министерството на Образованието с легален сериен номер.Служителя на Кууулбокс едва ли не се опитваше да ме убеди, че този номер на бил легален, и който учител си го свалил първи минавал леценза а останалите след него ползвали нелегален Уиндоус.

 

Хаха. Боже мили. А случайно с друг компютър пробва ли дали има същия проблем? И между другото, нещата с лицензите на уиндоус седят по следния начин.

 

Ключ за 200 активации. 200 активират, 201-вия не може и не е с лицензирана версия. Не че това има каквото и да било значение за скоростта на интернета.

 

И престани ако обичаш да го повтаряш тоя 4 ядрен процесор, че започва да става досадно вече. 900лв цял компютър взел. Хората за 900лв само процесор взимат и съм ги видял само в темата за хвалбите да го пишат веднъж.

Link to comment
Share on other sites

Има чипчета едноядрени, които с правилното пипване ще стопят двуядрен процесор, да не кажа и четириядрен. Като купувате нещо се научете да търсите информация за продукта, защото параметъра от който зависи бързодействието на процесора и добрата му комуникация с останалия хардуер никъде не я пишат в брошурките. Това важи и за рама, видеото и дънцето.

 

Този разговор за който споменаваш признавам не е много сериозен, ако е бил актуален.

 

флаш файл е.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Абе не знам какъв е тоя клип, ама след 2-рата минута забива и харда стрърже като за Световно...

Проблема е в теб

 

5f32a70e76bf9b1cc6056eecb99e843c.jpg

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

Netzombie, от това което виждам, не мисля, че може да се говори за проблем.

Ако искаш по-пъргаво зареждане, сигурно трябва да се постараеш повече с оптимизирането и настройките на системата.

 

И аз направих едно клипче, като се опитах да следвам твоите "стъпки".

Link to comment
Share on other sites

И престани ако обичаш да го повтаряш тоя 4 ядрен процесор, че започва да става досадно вече. 900лв цял компютър взел. Хората за 900лв само процесор взимат и съм ги видял само в темата за хвалбите да го пишат веднъж.

 

Значи пак да уточня - тестовете са правени на машинa със следните параметри:

Gigabyte GA-880GA-UD3H v2/ AMD Athlon II X4 640, 3000 MHz/ Radeon HD 5670/ Kingston 2х2 1600/ Hitachi 1ТВ, 7200,SATA-II/ Chieftec 450 W

 

Netzombie, от това което виждам, не мисля, че може да се говори за проблем.

Ако искаш по-пъргаво зареждане, сигурно трябва да се постараеш повече с оптимизирането и настройките на системата.

 

И аз направих едно клипче, като се опитах да следвам твоите "стъпки".

 

Благодаря на Plameni и на всички момчета, които откликнаха и се постараха да направят клипчета с браузинга си!

Значи,Plameni от твоя клип не мога да видя горе вляво на браузъра дали има недозареждане т.е дали се появява едно колелце, което се върти и продължава да се върти дори и когато страницата е заредена.Най-интересното е, че това колелце го няма при брауза сутрин рано или късно вечер, което ме кара да смятам, че в определени моменти нета на Кууул кляка!Има моменти, когато нещата се влошават още повече.

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

. . .Plameni от твоя клип не мога да видя горе вляво на браузъра дали има недозареждане т.е дали се появява едно колелце, което се върти и продължава да се върти дори и когато страницата е заредена.

 

Ходил ли си скоро на преглед при очен лекар?

 

Firefox_loading_circle.png

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам какъв е тоя клип, ама след 2-рата минута забива и харда стрърже като за Световно...

 

Има чипчета едноядрени, които с правилното пипване ще стопят двуядрен процесор, да не кажа и четириядрен.

Като купувате нещо се научете да търсите информация за продукта, защото параметъра от който зависи бързодействието на процесора и добрата му комуникация с останалия хардуер никъде не я пишат в брошурките.

 

флаш файл е.

 

Пълен офтопик, но просто не можах да се стърпя на изключителната тъпотия на поста на sharkbg.

 

шарки, я кажи откога флаш формата почнаха да го записват с файлово разширение .avi? Явно съм проспал тази голяма новост.

 

edit/

Ставало въпрос за файла на mordeath. Мислех, че изказването е за файла на Зомби. Този въпрос отпада. Извинявам се за недоглеждането. Но остават следващите:

 

шарки, я кажи кой е този тайнствен параметър от който зависи бързодействието на процесора и добрата му комуникация с останалия хардуер. И не на последно място... кое е тайнственото чипче което ще стопи двуядрен процесор, че и четириядрен даже.

 

Предварително ти благодаря за безценната информация, която ще споделиш.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Ходил ли си скоро на преглед при очен лекар?

 

Firefox_loading_circle.png

 

Добре е да те прегледа психиятър - оттук вижда ли се това, за което питам, след като черната лента го реже?

 

3167389E.jpg

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Добре е да те прегледа психиятър - оттук вижда ли се това, за което питам, след като черната лента го реже?

 

3167389E.jpg

 

НЕКОМПЕТЕНТНОСТ се казва твоят проблем.

Настрой си плеъра да не реже видеото.

 

Видеото е с размери 1440х808

play_video.jpg

 

btw, на този скрийншот точно съм улучил момента, в който се зарежда информацията от facebook . . .

Ето кое бави най-вече зареждането на страниците.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Проблема е в теб

 

5f32a70e76bf9b1cc6056eecb99e843c.jpg

 

Проблема се оказа, че му идва малко тежичък файл на Media Player Classic - моя любим плеър и го отворих с KMPlayer.

 

P.S. Проблем има със видео файла, дори и през KMPlayer, ако се даде на пауза и после се даде на play, видеото не тръгва!

 

Обаче, ако това е проблема, за който пишете постоянно, то аз просто не мога да видя такъв!

 

За това видео говоря http://dox.abv.bg/files/dw?a=ab0976c6e4

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Проблема се оказа, че му идва малко тежичък файл на Media Player Classic - моя любим плеър и го отворих с KMPlayer.

 

Обаче, ако това е проблема, за който пишете постоянно, то аз просто не мога да видя такъв!

 

За това видео говоря http://dox.abv.bg/files/dw?a=ab0976c6e4

 

Към края (4:00) има един форум в който не се зареждат картинките от store.picbg.net .

Общо взето проблемът се оказва в това, че останалият интернет не е на нивото на cooolbox. Как смеят разни сървърчета да се натоварват от трафик и да бавят замбитата по 2-3 секунди!!

 

И друг път съм препорачвал AdBlock+ и FlashBlock. Рекламите трябва да се сменят често и затова не се кешират, сървърите им се товарят повече и съответно често стават bottleneck. Да не говорим колко бавен е flash-а.

 

Друго нещо което може да се пипне. Модерните процесори имат Idle режим който сваля честотата, когато не се ползва. Така при зареждане на страница няколко милисекунди може да ти работи на ниска честота, преди да превключи на скорост. А ако процесора не се товари постоянно, а на пресекулки - може и да не превключи. (не знам как се настройва в win7).

 

@NetZombie,

Даваш ли си разрешението твоя запис да се прожектира в офисите на Cooolbox? (без рязане и монтиране). Ще е много готина реклама "Това е интернетът на нашия най-недоволен клиент".

Link to comment
Share on other sites

Чета и се чудя за какво чета изобщо в този форум вече.

Тегля едни клипове по 500-600 МВ и се чудя що се връзвам да ги тегля.

Някой погледнал ли е сорса на сайта който в последните няколко поста се коментира че се не дозарежда и да види колко много контент се взима от други сайтове - е нема как да се зареди за по малко от 3-4 секунди. И ако някой сървър се забави да подаде край на заявката споменатото колелце на таба се въртииии доде не се получат всичките край на заявки.

При мен показаните сайтове в клипа се зареждат нормално. Вече повече от 3 години съм клиент и нямам оплакване от интернета. А за да не каже някой, че го ползвам само за поща и скаип - не го ползвам само за това.

 

Незнам защо е необходимо толкова много писане за едно и също а като гледам от клипа според мен проблем няма. Щом вече 5 месеца според някой проблема им неможе да се реши защо не се преместят при друг доставчик който няма да има такъв проблем а само пишат и реват!

 

едит:

Подкрепям мнението на @iso14496 за прожектирането на филма, поне да има нещо полезно от това!

Edited by bhake
Link to comment
Share on other sites

Чета и се чудя за какво чета изобщо в този форум вече.

Тегля едни клипове по 500-600 МВ и се чудя що се връзвам да ги тегля.

Някой погледнал ли е сорса на сайта който в последните няколко поста се коментира че се не дозарежда и да види колко много контент се взима от други сайтове - е нема как да се зареди за по малко от 3-4 секунди. И ако някой сървър се забави да подаде край на заявката споменатото колелце на таба се въртииии доде не се получат всичките край на заявки.

При мен показаните сайтове в клипа се зареждат нормално. Вече повече от 3 години съм клиент и нямам оплакване от интернета. А за да не каже някой, че го ползвам само за поща и скаип - не го ползвам само за това.

 

Незнам защо е необходимо толкова много писане за едно и също а като гледам от клипа според мен проблем няма. Щом вече 5 месеца според някой проблема им неможе да се реши защо не се преместят при друг доставчик който няма да има такъв проблем а само пишат и реват!

 

едит:

Подкрепям мнението на @iso14496 за прожектирането на филма, поне да има нещо полезно от това!

Евала!!!!

Link to comment
Share on other sites

Чета и се чудя за какво чета изобщо в този форум вече.

Тегля едни клипове по 500-600 МВ и се чудя що се връзвам да ги тегля.

Някой погледнал ли е сорса на сайта който в последните няколко поста се коментира че се не дозарежда и да види колко много контент се взима от други сайтове - е нема как да се зареди за по малко от 3-4 секунди. И ако някой сървър се забави да подаде край на заявката споменатото колелце на таба се въртииии доде не се получат всичките край на заявки.

При мен показаните сайтове в клипа се зареждат нормално. Вече повече от 3 години съм клиент и нямам оплакване от интернета. А за да не каже някой, че го ползвам само за поща и скаип - не го ползвам само за това.

 

Незнам защо е необходимо толкова много писане за едно и също а като гледам от клипа според мен проблем няма. Щом вече 5 месеца според някой проблема им неможе да се реши защо не се преместят при друг доставчик който няма да има такъв проблем а само пишат и реват!

 

едит:

Подкрепям мнението на @iso14496 за прожектирането на филма, поне да има нещо полезно от това!

 

Да допълня и аз, въпросния потребител, който отваря сайтове, съдържанието ли гледа първо, или дали се въртят колелца....? Защото дори ако се е отворил на секундата даден сайт и е готов да се прегледа, дори да зарежда лентата на браузъра, това изобщо не е от значение. Проблем щеше да има, ако хем се "върти" колелцето, хем няма съдържание на страниците.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Да допълня и аз, въпросния потребител, който отваря сайтове, съдържанието ли гледа първи, или дали се въртят колелца....? Защото дори ако се е отворил на секундата даден сайт и е готов да се прегледа, дори да зарежда лентата на браузъра, това изобщо не е от значение. Проблем щеше да има, ако хем се "върти" колелцето, хем няма съдържание на страниците.

 

Правилно допълнение. Да ама ако искаш да мрънкаш може да гледаш и кога мигат компютърчетата в статус бара на Windows ;) и ако не мигат що не мигат и що доставчика е виновен! А ако мигат що мигат постоянно !

Абе честно казано спирам да се нервя като чета тази тема. А и май повече няма и да пиша в нея.

Edited by bhake
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...