Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Тъй като моята е от първата година на производство на модела, нямам регулатор за фаровете (него започват да го слагат веднага на следващата година на производство след моята), но не съм забелязал да имам големи отклонения дори и когато колата е натоварена до дупка...вероятно окачването ми е достатъчно твърдо и не се променя кой знае колко с килограмите...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

да, за това писах "за мен" ама повечето хора светят толкова нагоре фаровете им, че не истина

 

Снощи пак псувах едни гълъбари по тоя повод... И което е по-интересно - явно не осъзнават, че не просто късат нервите на останалите, но и изобщо нямат ефективни фарове...

 

Тъй като моята е от първата година на производство на модела, нямам регулатор за фаровете (него започват да го слагат веднага на следващата година на производство след моята), но не съм забелязал да имам големи отклонения дори и когато колата е натоварена до дупка...вероятно окачването ми е достатъчно твърдо и не се променя кой знае колко с килограмите...

 

Иначе успя да се изрежеш преди време, че имала всички екстри като моята...  :effemine2:

 

Та тя няма основни елементаризми от миналия век, какво да говорим за екстри.... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Тъй като моята е от първата година на производство на модела, нямам регулатор за фаровете (него започват да го слагат веднага на следващата година на производство след моята), но не съм забелязал да имам големи отклонения дори и когато колата е натоварена до дупка...вероятно окачването ми е достатъчно твърдо и не се променя кой знае колко с килограмите...

 

Не е ;) вервай ми ;) само си въобразяваш

 

А колкото до тия дето светят в небето... интересно е, че тия хора НЕ гледат пътя... харабия, като си ходя пеш по Васил Априлов ... там не винаги летят с 80++++ км ... та ги гледам такива индивиди ... те грам не гледат през дупка ли минават, какво става ... да не говорим как спират на пешеходна пътека вечер, почти винаги е по-добре да изчакаш да минат и да пресичаш след тях. А извънградско 80% от всички с които се разминавам винаги са с вдигнати в небето фарове. Най-яко е като има мъгла и се вижда с просто око как светлинния им сноп направо върви нагоре от фара... откачен народ. 

 

А и вече нова мода имат тия, понеже фаровете им НЕ светят по платното, си пускат само халогените вечер, щото реално няма смисъл от фара. Миналата седмица 2ма такива видях, няма майтап.

 

И съседи имам такива, на единия му казах "не ти ли пречи че са ти толкова дигнати фаровете, нищо не се вижда" ... отговор "ами не ми се занимава да ги регулирам, ама наистина нищо не се вижда вечер ... от както съм взел колата е така" ?! ?!?! ?!? 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Е, моите не са чак толкова зле. Вижда си се пътя перфектно. :)
Дори на 3-4 метра пред колата са си точно на права линия успоредно с пътя. Просто в далечината явно някакси се качват нагоре, сигурно заради китайските лупи. Светнах блока на 50 метра срещу мен - не видях проблем. Линията си беше на нивото. Един приятел обаче ми каза, че му светели в очите като съм бил срещу него. Затова мисля, че с 1 идея трябва да се свалят.

Link to comment
Share on other sites

Не е ;) вервай ми ;) само си въобразяваш

 

Не, не си въобразявам. Вдигат се малко нагоре, но незначително и критерият за светещи в очите фарове е дали тия отсреща ти сигнализират с присвяткане - на мен никога не са ми подсказвали, че фаровете ми им пречат, без значение дали карам сам в празна кола или съм я натоварил с багажи. ;)

Освен това съм ги регулирал идеално, като левият прави сянка в отсрещното платно и е насочен предимно към средата на платното, а десният свети приоритетно в моето си платно + известна част от банкета.

Link to comment
Share on other sites

Случайно да имаш като моите седалки? Не? Всъщност що ли питам...за такава като твоята изобщо не са нужни...

 

Обикновено такива като тебе за да млъкнат, просто ги питам къде им е шеста скорост... И си млъкват тихичко...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

тия термини "малко нагоре" и т.н. няма смисъл

 

ок, регулирал си фаровете по-надолу да може като има товар да не ти блестят в отсрещния трафик... ясно ... ама колата доволно си кляка и ако са регулирани на оптимално осветяване на къса светлина ... без реглаж с ключ надолу ще заслепяват в тва е въпроса

 

стокова кола с нормално окачване си кляка доволно като е пълна с багаж

 

_________________________

 

тва за тая прословута 6та скорост нз защо всички хора които не се интересуват сериозно от автомобили им е толкова голям дерт ... и разни "БМВ" маниаци само слагат 6 степенни кутии, все едно карат по 2000км на месец извънградско или все едно не могат да си сложат за 50лв диференциал с по-малко предавателно число ... откачена история

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Обикновено такива като тебе за да млъкнат, просто ги питам къде им е шеста скорост... И си млъкват тихичко...  :laughing:

 

Да, за 6-тата скорост си прав, много ме е яд, че нямам такава, но какво ли споря с човек, който кара кола като кантонерка - достатъчно е само да хвърлиш един поглед на рекламната снимка на твоя модел, който излиза 10 години след моя модел. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Е, моите не са чак толкова зле. Вижда си се пътя перфектно. :)

Дори на 3-4 метра пред колата са си точно на права линия успоредно с пътя. Просто в далечината явно някакси се качват нагоре, сигурно заради китайските лупи. Светнах блока на 50 метра срещу мен - не видях проблем. Линията си беше на нивото. Един приятел обаче ми каза, че му светели в очите като съм бил срещу него. Затова мисля, че с 1 идея трябва да се свалят.

 

Иди на реглаж при Suren - 10лв струва услугата и ти ги прави както трябва. Има и други сервизи, естествено, но за там ходя аз и съм доволен от отношение и работа. 

 

Ако на 50м "линията" е на нивото на фаровете - имаш проблем ;) Или ги сваляй от копчарлъка на 1 или отивай на реглаж. 

 

 

======================

 

Между другото - има ли доволни от сервиз Кобра или Мустанг? В съботата имах среща с камъче на пътя и ся предния джам ми е за смяна :lol:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Иди на реглаж при Suren - 10лв струва услугата и ти ги прави както трябва. Има и други сервизи, естествено, но за там ходя аз и съм доволен от отношение и работа. 

 

Ако на 50м "линията" е на нивото на фаровете - имаш проблем ;) Или ги сваляй от копчарлъка на 1 или отивай на реглаж. 

 

 

======================

 

Между другото - има ли доволни от сервиз Кобра или Мустанг? В съботата имах среща с камъче на пътя и ся предния джам ми е за смяна :lol:

 

Всичко зависи от това какво стъкло ще ти докарат доколкото съм чувал. Ползвал съм Кобра преди повече от 5г, сложиха някакво "биващо" неоригинално стъкло ... баща ми си кара, сумати камъчета са го удряли, пуска чистачките без много течност по стъклото, никога не го чисти на ръка ... няма проблеми, само дето тогава ме "убедиха", че ще е като оригиналното и като го докараха вместо със зелена лента отгоре, дойде с синя ... което си е голяма тъпотия... та гледай като ти го поръчват да не стане "разминаване" като ти пускат заявката, че после така ще си е. Ако има с УВ филтър, дори да да е по-скъпо ... струва си.

Link to comment
Share on other sites

Ясно значи. Ще видим къде ще е - в Кобрата казаха 160лв всичко с европейско соларно стъкло. Китайски аналог - 105лв. Мустанга казаха 150лв, но нищо друго. Вероятно ще е Кобрата с европейския джам ако случайно не изскочи нещо друго :)

 

Отношението на всички беше все едно съм им длъжен нещо, та да се надявам, че няма да си оставят ръцете.

Link to comment
Share on other sites

Мда, същото уж... Ще видим като отида, че нещо хич нямам време а трябва да се ремонтира веднага...

Link to comment
Share on other sites

Европейско = Турско, а пък соларно за 160 лв., ха дано ама надали. Ще е някаква имитация на соларно. Дано не текне след първия дъжд и да имаш огледало за обратно виждане, че на един мой приятел го загубиха.

 

Ако не ти е проблем да идеш до Белащица, мога да ти дам един телефон на доверен човек занимаващ се с автостъкла.

Link to comment
Share on other sites

Това е със Харли-тата им ... а новите им БМВ са още по-маневрени. Тези Харлита са и адски бързи на старт също... така, че разни повярвали си шофьори остават също много неприятно изненадани колко могат... за новите същото се отнася.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Midex, on 12 Mar 2016 - 13:11, said:

 

...

 

 

 

А всъщност някой може ли да ми каже защо е необходим такъв филтър за едното пръскане по стъклата - котлен камък ли обира, що ли... :confused

 

 

alchemy, on 12 Mar 2016 - 16:29, said:

 

Котлен камък, разни алги, прах евентуално - всичко се трупа с времето. И в един прекрасен момент парченце от този депозит се откъртва и пат -  на дюзата. И аз, като всеки уважаващ се собственик на Ксантия, си имам топлийка за отпушване на дюзите ;) Обаче идеята с филтърчето е чудесна, ще се възползвам.

 

 

RaptoR, on 12 Mar 2016 - 16:31, said:

 

...

Аз не знаех, че са се сетили и там да филтрират - не че е трудно де... Интересна идея. 

 

Е, идеята беше осъществена. Резултат - лек спад в дебита на помпата и малко закъснение до първа струя. Други проблеми няма. Няма и запушване на пръскалките :).

 

 

 

След близо три месеца го свалих от любопитство и ето резултата:

 

8863978.jpg

 

Сега сложих едно за нафта подобно на това:

8864061.jpg

 

Върти ми се в главата и проект за обслужваемо, но ще стане по-нататък. Обаче ако последното изкара една година, то не си струва занимавката за 2,70 лв.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...