Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

единия кръг на БМВ Къп-а беше в Петък ;) другия е в Неделя, в Панаира са в Събота... така ;) 

 

Днес чаках 3 часа за да ми измият колата на надлеза на Карловско шосе ... и си оставиха ръцете ... ся чистя след тях. Не съм им правил забележки, явно така си мият за 10лв ... повече там освен вътрешно чистене друго не бих ползвал - иначе мивката на самообслужване е ок както вече съм казвал.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ти си я мил, ама сега с тоя дъжд...

 

А в неделя не ми е ясно кога ще се вместят, гледайки програмата на Endurance...освен някъде по обяд или в ранния следобед...

 

Неделя, 08.05.2016 г.

8:30 до 9:00 Технически преглед

9:00 до 9:30 Официално откриване и предстартов брифинг

10:00 до 11:00 Endurance Sprint – състезание

15:00 до 18:00 Endurance – състезание

18:30 Награждаване Endurance Sprint и Endurance

Link to comment
Share on other sites

аз не си мия колата за това, че няма да се нацапа, а за това, че искам да ми е чисто и приятно в нея, отвън я мия като има нужда, т.е. утре ще я изплакна за 1лв

 

обаче като някой дори не мине с прахусмукачката по задната седалка и там остане боклук ... това не ми е приятно след като съм си платил да се извърши 

 

аз в Калояново ( писта Дракон) не ходя освен ако някой познат не кара, така че ще пропусна

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

обаче като някой дори не мине с прахусмукачката по задната седалка и там остане боклук ... това не ми е приятно след като съм си платил да се извърши 

 

аз в Калояново ( писта Дракон) не ходя освен ако някой познат не кара, така че ще пропусна

 

То и при мен така...плащам за пълно почистване, с рекламата от тях за тази процедура "минаване с пароструйка на всички въздухопроводи в купето" ; после гледам - зад всички решетки за въздуха...прах, точно както си беше преди да я почистят.

 

А за Калояново - аз също не ходя често, освен ако не карам аз...или просто за да сменя малко обстановката. ;)

Link to comment
Share on other sites

Може би не направих грешка като последния месец все пътувах из балкана, още съм със зимните, ще ги сменя по 24 май, обаче днес на какво стах свидетел на Петрохан.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Тоя руски танк...пардон - смарт, ускорява почти колкото мойта да го ева... :online2long:

 

А между другото на 4-ти съм в София на скоростната тангента да поставям рекорд на Гинес. :lol: ...та ако има и друг желаещ фен - от Пловдив сме цяла групичка и на магистралата ще изчакаме групичките от Хасково и Стара Загора. :)

Link to comment
Share on other sites

Това трябва да присъства и тук

 

Няма да е лошо да носите въже, вода, ръкавици (монтьорски) ... от опит го казвам, на БМВ сбирките винаги има шофьори на които се налага да им се окаже помощ и понякога наличието на въже и 1.5л вода може да помогне много. Да не говорим ако някой има възможнст да носи инструменти - нещо като сервизен автомобил, всякакви фалове стават. Тази година само докато аз чаках да вляза в панаира имаше 2 прегряли коли в колоната - и то само в частта от кръговото на Панаира до входа за покрития паркинг на Панаира.

Edited by Gerasim Panteleev
Link to comment
Share on other sites

+задължителните

1л масло

1бр изолирбанд

1бр малък нож

1бр фенер

1бр зарядно с usb

 

никога не са излишни

 

и не е лошо и налягането в резервната гума да се проверява преди извънградско пътуване

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ами всичките тия неща нито тежат особено, нито заемат много място ... ама явно само аз така си мисля. Да не говорим пък за тва, че съм пъхнал и едно комплектче битове които покриват 99% от възможните глави на болтове в колата, + камъни които също покриват вече многоъгълните ... да има

Link to comment
Share on other sites

Всичко изброено го имам в колата, набор ключове, отвертки и прочие и най-вече универсалните свински опашки. От тях си сложих цял набор, след като ми се откачи от едната страна кората под двигателя на магистралата, и трябваше да отрежа презрамката на един работен гащеризон  :)

Link to comment
Share on other sites

дам тях ги бях забравил, и аз имам от ЛИДЛ едно комплектче, доста здрави са, давах на един съсед от тях доволен остана

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, аз в багажника освен третажен куфар с инструменти, крепежи и пособия, имам ударна бормашина с консумативи, винтоверт, лепачка за ПВЦ тръби с множество фитинги, зеге с консумативи, флекс с 3 вида консумативи, нерядко и малък инверторен електрожен с маска. Както и няколко тръбни ключа и метални ВиК фитинги. 

 

Само че нито едно от тия неща никога не е ползвано по колата ми за 13 години...  :grin:

 

ЕДИТ: Руми, в куфара имам 4 вида свински опашки...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ами то и аз съм си ползвал само инструментите от оригиналния комплект до сега при нужда, ама нали знаеш ... 1 път ще ти се наложи, на място дето няма помощ, няма светлина и т.н. и после вече почва псуването и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Всичко изброено от Румен го имам в багажника + всякакви резервни диоди (крушки), резервни бушони, няколко от най-ползваните размери гаечни ключове, резерва масло/антифриз/дестилирана вода/спирачна течност (за доливане) + още неща, дето не ми се изброяват и май досега само бушоните не са ми потрябвали - всичко от останалото съм го ползвал между 1 път и постоянно. И не заема място на всичкото отгоре - 2 пластмасови кутии за инструменти малък размер...идеално се вписват в 2-те нищи, които са оформени в багажника ми.

Link to comment
Share on other sites

Ще слагам лупи с ксенон на колата и взех едни на бартер, но ме притеснява, че може да са много големи, а тези им бяха най-малките.

 

Ето тези: https://autopro.bg/avtomobilno-osvetlenie/bi-ksenonovi-lupi/universalni-bi-ksenonovi-lupi-a5-n7-n4-nv3-nv4-4300k

 

Някакви предложения къде мога да гледам и да купувам ако тези не станат?

Link to comment
Share on other sites

Ще слагам лупи с ксенон на колата и взех едни на бартер, но ме притеснява, че може да са много големи, а тези им бяха най-малките.

 

Ето тези: https://autopro.bg/avtomobilno-osvetlenie/bi-ksenonovi-lupi/universalni-bi-ksenonovi-lupi-a5-n7-n4-nv3-nv4-4300k

 

Някакви предложения къде мога да гледам и да купувам ако тези не станат?

 

 В специализиран магазин, където може да ги пипнеш реално и да ги пробваш като габарити, а и ако ти ги включат да видиш как светят ще е най-добре. Не прави като моята грешка - когато преди години смених халогените с би-ксенони, въпреки, че в оригиналните ми фарове Hella, ксенонът "се чувстваше" доста добре и светеше прилично без разсейки, четейки из мрежата как било добре ксенонът да е комплектован единствено с лупи, взех че си поръчах от щатите 6"х4" фарове с лупи, които идеално паснаха като габарити на колата ми...с малката подробност, че ксенонът светеше през лупите във всяка една посока, но не и концентрирано на пътя, независимо колко човекочаса отделих за центроване. Просто тия фарове с лупи бяха предвидени за дължината на халогенна крушка, но не и за по-дългата на ксенона и поради тази причина ги пенсионирах на един рафт в гаража и отново си сложих оригиналните 6"х4" фарове.

Link to comment
Share on other sites

 

Не ги бях гледал. Не им пише размерите обаче и ако не стане с моите, трябва да ходя на място. Пък и цените им са нещо много солени. 170лв за лупите само, без баласт, крушки и окабеляване..

 

 В специализиран магазин, където може да ги пипнеш реално и да ги пробваш като габарити, а и ако ти ги включат да видиш как светят ще е най-добре. Не прави като моята грешка - когато преди години смених халогените с би-ксенони, въпреки, че в оригиналните ми фарове Hella, ксенонът "се чувстваше" доста добре и светеше прилично без разсейки, четейки из мрежата как било добре ксенонът да е комплектован единствено с лупи, взех че си поръчах от щатите 6"х4" фарове с лупи, които идеално паснаха като габарити на колата ми...с малката подробност, че ксенонът светеше през лупите във всяка една посока, но не и концентрирано на пътя, независимо колко човекочаса отделих за центроване. Просто тия фарове с лупи бяха предвидени за дължината на халогенна крушка, но не и за по-дългата на ксенона и поради тази причина ги пенсионирах на един рафт в гаража и отново си сложих оригиналните 6"х4" фарове.

 

Да де, идеята ми беше къде е тоя специализиран магазин. :D

Аз тези, които съм показал, ги взех вече. При мен са. Идеята ми е да търся резервен вариант, защото ми казаха, че на Алфа Ромео не са монтирали такъв комплект и не могат да гарантират дали ще станат, но не би трябвало да има проблем. Затова ако не станат - ще ги върна и ще търся нови, но трябва да ги намеря бързо, защото фара ще е отворен в гаража на този, който ще ги монтира.

 

Иначе утре сутринта ще я карам колата за полиране на фаровете и монтаж на лупите.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз моите ги полирах по празниците и друго да сподела, в рамките на 8 часа разлика ми изгоряха и двете крушки с които вземах колата преди 5 години. Бяха ор'гинални моторкрафтски и се чудя как ги правят тия изчисления да горят точно по едно и също време...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...