Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Само аз ли съм успял да си взема абсолютно приличен калъф за няма и 10 лева? И то май от магазин тип МЕТРО беше, вече не помня...  

 

Пламене - викаш кефи те дебел да го държиш....  :laughing:

 

Дам...щото стискам много силно....ама май с Гадин вече сме си говорили с тебе за кайсии и орехи. gaah-smiley.gif

 

А читав калъф от Метро и подобните му ще си вземеш, когато цъфнат налъмите...че и за 10 лева...я си спомни, да не би от Метро да са ти ги дали тия 10 лева, че си ги освободил от нещо, дето не става за нищо? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Точно евтините се оказват по-здрави, незнайно защо. На едната кола, която карам е от някакъв такъв магазин, като аз я взех с него и касовата беше при документите. Цената беше 10-12лв. Не е мръднал!

Link to comment
Share on other sites

Пак ще се вмъкна, щото много калъфи съм изгледал...тия с горепосочената цена дето са в Метро, Практикер, Алати, и всякакви други хипермаркети са всичко друго, но не и приятна на допир естествена кожа (изключвам варианта с телешката кожа от първия линк на Хоста по-горе, при който сам трябва да си зашиеш кожата по волана). Става дума за онези, дето просто ги нанизваш - с много, ама много леки изключения от всичко продавано тук, като пипнеш такъв калъф усещането е за винил или за много твърда изкуствена кожа...или изобщо за всичко некомфортно на допир дето може да се сетите (този от втория линк на Хоста е точно такъв - гаден :P ). Сега...има и друг момент - ако ви харесва да си карате с такъв втвърден (особено зимата) калъф - няма проблем, въпрос на вкус ; аз обаче взимам пример от дедо и искам като седна в колата да се чувствам максимално добре и нищо да не ме нерви. :))

А между другото ако не ми беше тънък волана, вероятно щях да си остана с обличането на втората кожа върху първата от снимката по-горе, защото въпросната кожа е доста мека и приятна -  вид може и да няма, но пък доста удобно се усеща докато караш. :thumbsup:

 

И като се разприказвахме за удобства като цяло - някой от вас кара ли с HUD? Щото от сумати време се каня да си взема един, понеже основно карам нощем, пък и да си призная като няма коли по малките часове, често се увличам със скоростта....има 2-3 модела с GPS модул и доста красива (и ясна дори през деня) прожекция, но се чудя дали няма да е повече за гъзария, отколкото за удобство... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Вчера ходихме до Диана в София и взехме на сестра ми 4 зимни гуми за Джаз-а. Тя искаше Мишелин,но нямаше налични и взехме континентал. 

Link to comment
Share on other sites

из. "На kotor-а блогчето."

 

Скъпо дневниче,

 

 

 


Вчера ходихме до Диана в София и взехме на сестра ми 4 зимни гуми за Джаз-а. Тя искаше Мишелин,но нямаше налични и взехме континентал.

 

XOXO, kotora.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Как я правят тази врътка македонците с дизела, хайде с бензина няма разлика?

 

Не знам за македонците, ама ми е интересно как правят врътката украинците, след като цяла война изкараха, че и още не са я приключили.

Link to comment
Share on other sites

Няма такъв акциз, вероятно. Нямат изискване за био компонент и т.н.

Но... Остави макетата, на мен цените в табличката за Русия, много ми допадат!

Link to comment
Share on other sites

Цените на производители на суровината не ме интересуват... интересува ме защо в Австрия е по-евтино от колкото в България?

Link to comment
Share on other sites

Щото тука има парса за Тиквата, толкова ли не мож' да се сетиш. Вальо Златев е пръв приятел с Тиквата, която пък, чрез агенция "Митници" му гарантира почти 100% монопол и чадър за врътките, за което пък Златев се отчита... Затова... Що да е заради друго?! Как Марешки бута цените и им бърка в задниците на гореспоменатите?! Имам впечатление от всичките горива на Марешки, от мои приятели и са си супер. Пълнят си резервоарите и си карат и дизели и бензинки. Във Варна по 1.70, но от Румъния, тоест има и транспорт, а тук 2.00лв., ако щеш. Само газта при Марешки е на същата цена почти.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

В Кичука открих наскоро тази мивка точно до "Симид" отстрани на ОМВ-то на надлеза. Имат някакви четки, които мият не лошо спрямо цената от 2.50. Интересува ме дали драскат много боята и дали ще има сериозни последствия от често миене...

Ето това червеното вдясно от СИМИД

https://goo.gl/maps/9iXGff11vvj

Link to comment
Share on other sites

Миенето на мивка с четки е сред най-малко агресивните методи за измиване... ;) само ръчното миене по системата "2 кофи" или "3 кофи" от профи или ентусиаст може да е по-малко вредно ;) безконтактното е 3-то място някъде... ръчното миене на мивка е преди него, ако обаче накрая не се подсушава със силиконови пера... ползват ли се силиконови пера за посдушаване това е най-опасния за лака и боята метод...ако се подсушава само с микрофибър е ок или така наречената гюдерия

Link to comment
Share on other sites

кОр за Еурокатена... без да свалят джантата и да я видят само спрях в халето и "минимум 50лв момче".

 

Човека до гръбната, е супер съвестен натиснат предупреди ме след като я прегледа че е 30лв цената. Препоръчвам го и аз. В пресечката на пазарачето на гребната е, бившия полигон.

 

9b7eb9074d8d567e23aa5fb90fe8718a.jpg7928022d7472a6883b97e17b528b1e87.jpg

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

кОр за Еурокатена... без да свалят джантата и да я видят само спрях в халето и "минимум 50лв момче". Човека до гръбната, е супер съвестен натиснат предупреди ме след като я прегледа че е 30лв цената. Препоръчвам го и аз. В пресечката на пазарачето на гребната е, бившия полигон.

Защо изобщо приемаш съвети от човек който не си сменя маслото на автомобила? Знаех си, че ще останеш доволен. На много места съм ходил и по - добър и компетентен до момента не съм виждал. При това работи и доста бързо.

Link to comment
Share on other sites

кОр за Еурокатена... без да свалят джантата и да я видят само спрях в халето и "минимум 50лв момче". Човека до гръбната, е супер съвестен натиснат предупреди ме след като я прегледа че е 30лв цената. Препоръчвам го и аз. В пресечката на пазарачето на гребната е, бившия полигон. 

 

Защо пък 50 лева??? Ти ме хвърли в тъча. На мен ми изправиха алуминиевата джанта за 15 или 17, едно от двете. 

Link to comment
Share on other sites

при човека до пазара изправяне + заварка на пукнатина която не мисля всеки би видял, +боя на заварката 40лв направено за 2ч...сори, Еурокатена са селяци...

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

при човека до пазара изправяне + заварка на пукнатина която не мисля всеки би видял, +боя на заварката 40лв направено за 2ч...сори, Еурокатена са селяци...

 

Не виждам как реши че са селяци, аз за 10 години нищо селско не съм видял при тях, но щом казваш... Аз такава помляна джанта не съм поправял... Моята алуминиева джанта я изправиха точно за 5 мин. Как да е, ти продължавай с тия джанти да караш и може и всяка година да правиш такива ремонти... 

Link to comment
Share on other sites

що не си мълчиш нз... тва да обявиш минимална цена без дори да си видиш работата ако е професионализъм... Евала. Джантите са оригинален ББС и надали щях да мога с друга джанта да се прибера дори без да сложа резерва ама си говори

 

тия селтаци в Еурокатена един път взеха на баща ми 40лв за изправяне изправени преди 1 седмица джанта... а днес само като видяха колата ми сметнаха цената, бях се зарекъл там да не ходя ама... акъл

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...