Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То аз вече взех на тъщата 5тата серия...

 

Какво си взел за тъщата - X5-ца ли? Ама си щедър, шЪ знаеш...и определено си фен на марката щом успя да приобщиш и тъщата към сектата. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Майкооо в тоя Пловдив карат телета... За 4 минавания през града 2 пъти на мен ми святка зелено и в кръстовищет влиза кола..., 3 пъти ме засичат и ще ме блъснат и още 1265128561 пъти се движат с 40-50 и не знаят къде отиват... 

Link to comment
Share on other sites

Майкооо в тоя Пловдив карат телета... За 4 минавания през града 2 пъти на мен ми святка зелено и в кръстовищет влиза кола..., 3 пъти ме засичат и ще ме блъснат и още 1265128561 пъти се движат с 40-50 и не знаят къде отиват... 

 

Добре дошъл! :)

Link to comment
Share on other sites

Майкооо в тоя Пловдив карат телета... За 4 минавания през града 2 пъти на мен ми святка зелено и в кръстовищет влиза кола..., 3 пъти ме засичат и ще ме блъснат и още 1265128561 пъти се движат с 40-50 и не знаят къде отиват... 

Леко си минал значи. :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

То аз вече взех на тъщата 5тата серия... Какво си взел за тъщата - X5-ца ли? Ама си щедър, шЪ знаеш...и определено си фен на марката щом успя да приобщиш и тъщата към сектата. :laughing1:
Аз никой и нищо не карам на сила. Жената искаше кола, нейната умря.

Отидохме в Труд и Асеновград, гледаме всичко... Ама всичко. Накрая ме пита за цени на някои части, намери си частна обява същата вечер за една 5та серия е39 2.0 мотор 150кс с газ инжекция, качи се, кара 5 минути и я купи. Аз не карам хората, те сами правят разликата. Преди да намери тази кола след обиколките по автосалоните вече си беше решила, че иска 3та серия, 5та серия или Е-клас. Нищо сложно.

 

Най-гадното в тая пета серия е, някой като е избирал за лупите на късите е избрал яко син ксенон ама ще се изхвърлят тези крушки.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не, той си е наред волана, грапав си е, просто искам да го запазя. Иначе къде ги тапицират и някакви снимчици? Сваля ли се или на място го правят?

С калъф по-лесно ми се види.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Сваля се естествено...готов кожен калъф също е решение и излиза по-евтино, но няма как да обхванеш на 100% целия волан отвсякъде...но пък ако не те бърка, може да си вземеш някой с шарени надписи, което няма как да стане с обличането. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Готов кожен калъф ми трябва, по-скоро. Не ми се занимава със сваляне на волан и т.н. А някой да ми рови по колата, няма как да се случи.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност веднъж обличах волан на Пасат при едни автомобилни тапицери в Хасково - облякоха го без да свалят нищо...обличането беше доста евтино (20-тина лева май...), но пък и воланът след това си изглеждаше най-стандартно без никаква индивидуалност, като този на снимката ; иначе на пипане и каране е удобен де...ама аз все пак предпочитам индивидуалността и затова за форда преди време си взех готов от щатите, че тука не съм виждал подобни. :))

 

p_20131201_090209_2494.jpg

Link to comment
Share on other sites

Няма мисъл от снимки на човека как тапицира, прави ги ОЕМ, няма познаване нов волан от магазина и негов. Се тая. Ако е ок, слагай калъф и го пази за поколенията, за мен тва е безмислица.

Link to comment
Share on other sites

То калъф де, ама откъде. Нали това питам. Откъде да купя читав калъф. Гледах тея на Коматевско в Автоаксесоарите, но първо, че тоя магазин с напомпаните им цени ми е супер неприятен, второ това, което продават за 30лв., на Руския пазар е 15 и е леш и на двете места. От друга страна съм виждал в различни автомобили, много добри калъфи.

Link to comment
Share on other sites

Aко не се лъжа в кауфланд преди време на автощанда имаше естествена кожа калъфчета. Точно подобни на тия на Мидекс дето е постнал ;) 15лв или нещо такова. По-добре 15лв за кожено. 

 

Нещо такова беше май подобно > http://olx.bg/ad/kalaf-za-volan-ot-estestvena-kozha-razmer-s-36-sm-m-38-sm-l-40-sm-xl-4-ID4BoLA.html#46ee6b71f5

http://www.avtokomfort.com/bg/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE-%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80%D0%B8/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D1%84%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D1%84-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD-%D0%B1-271140123210033140129220041

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

При мен случаят беше друг - всъщност фордът излиза от завода с много хубав волан облечен с естествена кожа, но самият волан ми идва тънък като го държа и по тази причина отидох при тапицерите на Хоста да ги питам дали не може при слагането на нова кожа и да го удебелят по някакъв начин. Казаха ми, че няма как и че дебелината ще нарасне само колкото е дебелината на новата кожа. По тази причина се отказах да го удебелявам символично. Преди малко се сетих, че и за форда бях пак при ония хасковлиите като минавах веднъж от там. Понеже работят със сравнително дебела кожа, нещата временно ми харесаха, макар и не колкото ми се искаше, обаче визията (която беше 1:1 като тази от горната снимка) хич не ми допадаше и затова си поръчах един дебел кожен калъф, който сложих върху вече облечения с 2 кожи волан. Така дебелината стана толкова, колкото ми трябваше, а и визията се промени доста, защото надписите по волана са тематични (фордовски) и са в червено, а в самото купе имам много други червени елементи по ръчната спирачка, седалките, стелките и т.н., така че заспа и по тази причина. :)) Но най-вече съм доволен, защото ръцете ми не са малки и обичам воланът да го чувствам стабилен, а не все едно го държа с 2 пръста...

 

П.П. Иначе хубави калъфи за волани тук по магазините досега не съм виждал, а доста съм гледал преди години...освен ако напоследък не са вкарали някакви по-читави.

Link to comment
Share on other sites

Нарича се претапициране с естествена кожа и се извършва срещу 50лв , на вече споменато от мен място.

Къде е това място? Търкаля ми се едно Момо в гаража....

Link to comment
Share on other sites

Питаш тука за "тапицера" - прави само топки за скоростни лостове и волани, защото бачка с автокъщите и цели салони само на тях прави доколкото ми казаха, колко е вярно нз, но работи адски добре.

 

_______________________

Пусни снимки на Момо-то да го видим :D

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Само аз ли съм успял да си взема абсолютно приличен калъф за няма и 10 лева? И то май от магазин тип МЕТРО беше, вече не помня...  

 

Пламене - викаш кефи те дебел да го държиш....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Питаш тука за "тапицера" - прави само топки за скоростни лостове и волани, защото бачка с автокъщите и цели салони само на тях прави доколкото ми казаха, колко е вярно нз, но работи адски добре.

 

_______________________

Пусни снимки на Момо-то да го видим :D

Дай пак че линка не се отваря...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...