Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

@midex...е за тва поствам тука преди да купувам, не разбирам от тия устройства. Ще търся по чипа в ибей тия дни.

 

За а3ката се пригответе за разход на бензин градско стабилно 12...знам от опит.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е да по-нова кола е винаги по-добре :D

 

И от Германия е 100 пъти по-добре от Италия. Но се придържайте към марките с евтини части - Рено, Пежо, Опел... Не го знам това Ауди конкретно как е, ама има и по 2000 лв носачи и по 1500 лв обслужване на двигател някои модели. За това се интересувайте най-вече. Една кола от Германия, със сервизна книжка може да си я карате нормално до следващата дата за сервиз без да пипате нищо освен да смените маслото когато трябва.

Link to comment
Share on other sites

Тия 1.6 са сцепени от каране и са като гоуф с кутия с нитове.Утре ще ги видим в тоя автосалон стават ли за нещо.Аз съм за хондата ма ко да обяснявам на някой дето не знае кво иска :D

 

Кола така не се купува по колко е хубава отвън и интериора как й е подреден.Голям праз,че на хондата скоростите са й на таблото като на тойота verso 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Аз затова съм си взел 3.0, но нека се дистанцираме от джамбазките приказки. Който е ербап си взема торбичката, качва се на райън до хан и се връща с хубава кола от собственик. Без значение 1-ви, 2-ри, 3-ти... Дори и от автосалон да я вземеш пак е това, което ти казват, че е. Ако си тръгнал по нашите автосалони да купуваш, нямаш право да си претенциозен :)

Link to comment
Share on other sites

 

Една кола от Германия, със сервизна книжка може да си я карате нормално до следващата дата за сервиз без да пипате нищо освен да смените маслото когато трябва.
На това изобщо не трябва да се робува! На колегата от работа 306 то само мотора не смени първите 2 години. Кола със сервизна история от собтвеник, с Hu за още 2 години, купена лично от брат му и като дойде тука гледай какво става.... Да не говорим, че беше доста по-скъпо заради тея документи. Както той сам казва излезна му колкото 3 италианки.... Хората са казали кола втора ръка и жена са на късмет от където ще да е.Относно Аудито, не знам как е ама Голф 4 с тоя мотор имат разни драми със скоростите.
Link to comment
Share on other sites

Всичко е строго относително и от Германия може да вземеш абсолютна коруба. Просто да хванеш самолета и да идеш да си купиш кола е смехотворно. Трябва поне една седмица да имаш къде да останеш и някой да обикаля с тебе. От тамошните автокъщи дето се държат от албанци/сърби/румънци/араби така може да се наиграеш, че по-добре си спести разходите и си вземи някаква от Горубляне/Дупница. Последната такава от Германия с "евтини" части чака за блок в сервиза.  И тука има сносни коли, само трябва търпение и да гледаш внимателно. Италианките са повече на късмет от германките. 

От Италия може да попаднеш на такава:

IMG_20130702_131745.jpg

както и на такава

20141122_182014.jpg

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

Е моята е подобна вътре.Не чак до такава степен,но пак е кинеф.

 

Отидохме да ги видим.Хондата беше блъскана със сцепен рог.Сеата 3 цилиндров,изобщо го отписахме.Реното уж на 101хиляди беше с толкова износени гуми на педалите,че нямам думи.Ще гледаме и в София някви коли и така :) 

Link to comment
Share on other sites

Просто да хванеш самолета, да отидеш, да вземеш и да се върнеш, може човек дето си има понятие малко. Който си няма - обикаля по автосалоните тук ;)


10 годишни коли са 180-200К, нормално е да е пренавит километража, ама конкуренцията го изисква. Водещо е реалното състояние на колата. Това, че са изтрити педалите е нормално, ако като цяло колата е читава за очакваните километри какво ви спира? Няма как да е чисто нова, ако е - значи има измама :)

Link to comment
Share on other sites

@midex...е за тва поствам тука преди да купувам, не разбирам от тия устройства. Ще търся по чипа в ибей тия дни. ...

 

Внимавай с Ибея (не че и в Амазона не е същото...) - точно там има доста от китайските тарикати, за които споменах вече....и аз съм се парил от там точно с такъв регистратор, без значение че в офертата си пишеше Новатек 96650...WDR...и др. такива...

Link to comment
Share on other sites

И какво пристигна? Я дай инфо и ако е удобно може да мина да видя фейк регистратора да видя дали може да се различи по нещо.

Link to comment
Share on other sites

Според мен цената е доста завишена за ползван уред. Оригиналните с чип NT 96650 и поддръжка на Full HD & WDR функция вървят около $60 (нови). Проблемът е, че има много фалшиви копия с чип 96220 и липса на WDR, но пак с поддръжка на Full HD - на цени около $30 и с абсолютно еднаква кутия като оригиналите. Дотук добре - ще ги познаеш по цената, но работата е, че някои тарикати продават същите копия пак за $60....а разликата между оригинала и копието е в значително по-добра детайлност на Full HD и прекрасен нощен режим в полза на оригинала.

 

Пламене, я направо ми поръчай един оригинал, след като така добре ги познаваш. Няма какво да се кумим - крайно време е да монтираме, каним се от едно 3 години поне. Хем ще компенсираш за химикалката  :laughing:

 

Между другото сериозно го казвам

 

==============

 

Пежо и евтини части... Алеле що мъка има по тоя свят... 

Link to comment
Share on other sites

Не съм си в Пловдив...като се прибера може да се видим да го погледнеш, но външно няма как да ги различиш - единствено се различават по качеството на HD и липсата/наличието на WDR (ако не се лъжа...и по вида на файла - H264 vs AVI). Другата разлика се вижда едва след като се разглобят - фалшивите са със зелена "дънна платка" (оригиналите са в тъмен цвят) и ако не го счупиш при цялостното разглобяване (понеже се махат доста работи)...ще видиш номенклатурата на самия чип.

 

 

 

 

 

T28LNFXvdXXXXXXXXX_!!404409158.jpg

 

 

0072442001381561731.jpg

 

 

 

Пламене, я направо ми поръчай един оригинал, след като така добре ги познаваш. Няма какво да се кумим - крайно време е да монтираме, каним се от едно 3 години поне. Хем ще компенсираш за химикалката  :laughing:

 

На тебе вече нищо не поръчвам, изобщо...на каръци не поръчвам - със сигурност ще нацелиш някой фалшив... :woot

Link to comment
Share on other sites

Абе...поне съм сигурен, че ще ти го задържат на митницата и ще си платиш ДДС-то при лошата лелка на гишето...че  оригиналните са към $60... :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Ти пък и досега не се оправи, че да започнеш да си поръчваш сам... :wtf: ...като се прибера другата седмица ще ти се обадя, дай да не спамим тука точно ние двамата...

 

П.П. Всъщност се оказва, че има и оригинални, пак на зелена платка...баси...ще падне яко проучване и дълга предварителна комуникация с всеки продавач... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ... 60 долара за нещо с неясно качество ... като си в Плд дай да видим тоя фалшивия все пак де... ама 60 долара за насрано ДВР-че нещо не ми се нравят никак

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Но се придържайте към марките с евтини части - Рено, Пежо, Опел... 

 

Точно пък рено е едно от най-трошливите коли, които съм притежавал. Частите в никакъв случай не са по-евтини от коя да е друга средностатистическа кола. За сметка на това - се сменят по няколко пъти. Имах период с тази кола, в който всяка седмица нещо се разваляше. 

Относно опел - единственият, който имах, така прогни, че задния мост се откачи в един момент. 

Така че, по-внимателно с колите с "евтини части". 

Link to comment
Share on other sites

Точно пък рено е едно от най-трошливите коли, които съм притежавал. Частите в никакъв случай не са по-евтини от коя да е друга средностатистическа кола. За сметка на това - се сменят по няколко пъти. Имах период с тази кола, в който всяка седмица нещо се разваляше. 

Относно опел - единственият, който имах, така прогни, че задния мост се откачи в един момент. 

Така че, по-внимателно с колите с "евтини части". 

Е..., че то и на едно аверче Сузуки-то си загуби задния мост по време на тръгване от светофар.... И... не му беше евтино после, ама хич....

Link to comment
Share on other sites

По някаква случайност някой да може да сподели читав сервиз в... Хасково? Че в близко бъдеще може да отскоча до там да гледам кола и ми се ще да я закарам в някой сервиз да я огледат.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...