Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

И аз така разсъждавам - да се надяваме, че ще получим нещо подобно (поне на 90%) като това от клиповете...понеже то не е само чип, ами и оптика, управление от електроника и др. такива. Не че нещо, но на едни и същи модели съм им виждал леко различаващи се по качество клипове - примерно на първия в единия край е леко разфокусирано или пък малка, но забележима липса на детайли един спрямо друг...то не знам и компресията в ютюба дали не оказва влияние...ще видим като дойде. Хубавото е, че почти съм сигурен, че на 1920Х1080 ще му е достатъчна клас 6 micro SD карта, щото вече съм си взел една такава 32 гигабайтова и не ми се купува нова от по-висок клас...то като се замислиш една голяма по обем (прим. 64 Gb) карта от висок клас гони цената на самия регистратор. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А реално последните 15мин са важни дали ги има или не. Макс.

 

Тя тази камера така или иначе не поема над 32GB, но последните 15 мин. (реално дори последните 2+ часа) винаги ще ги има, тъй като всеки регистратор записва със застъпване - като запълни паметта докрай, започва да презаписва върху областите от началото на записа. Пък и ако ти потрябва 3-4-5 часа запис, винаги може да включиш да записва на 1280Х720 и ще ги имаш с приемливо качество.

Link to comment
Share on other sites

Именно. Даже 720п е напълно приемливо, освен ако човек не си прави нарочен запис на нещо конкретно после да си го гледа на 1080п.

Link to comment
Share on other sites

Някой познава ли ги тези АУТОПРО , че съществува реална възможност да им оставя много пари....  :shy:

 

По едно време помня, че ги споменавахте за нещо....

 

Аз ги познавам. Познавам собственика лично.

Link to comment
Share on other sites

Не са ли препродавачи на китайски ксенон, визуални пакети и ЛЕД?

Или ако стане нещо за загаранция си го покриват?

 

За стойка за колата, зависи колко ти е диагонала на телефона. Ако е до 4.5 инча, нокия стойка, не помня номера на моята като я видя ще си допълня мнението. И на познати съм я давал даже като пътуват в чужбина, бетон е.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Я постни тука да видим, че и на мен ми стана интересно. Аз съм с една за 8 кинта от Лекси на около 2 години - точно като тази http://bazar.bg/pictures/00/large/00b3bfbc24441df9c516651ea4892621.jpg 

Link to comment
Share on other sites

http://olx.bg/originalna-stoyka-za-nokia-x6-i56986198

 

http://olx.bg/originalna-stoyka-za-kola-nokia-i32189217

 

За тия двата модела знам че са супер читави, но пак казвам, големи телефони не влизат.

 

Аз съм с първия модел.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Аз ги познавам. Познавам собственика лично.

 

И? Нямам намерение да пия ракия със собственика, а да пазарувам. Струва ли си? Коста казва, че не, но на мен пък с поръчки не ми се занимава. А тия уж и монтират.  

Link to comment
Share on other sites

Не са ли препродавачи на китайски ксенон, визуални пакети и ЛЕД? Или ако стане нещо за загаранция си го покриват? За стойка за колата, зависи колко ти е диагонала на телефона. Ако е до 4.5 инча, нокия стойка, не помня номера на моята като я видя ще си допълня мнението. И на познати съм я давал даже като пътуват в чужбина, бетон е.

Не съм го разпитвал за бизнес стратегията му, но съм сигурен, че ще ти обяснят как стоят нещата с гаранцията ако попиташ. :)

 

Не съм пазарувал части с гаранция от тях, но скоро може да взема едни лупи за моята кола, ако предлагат и могат да ги монтират.

 

И? Нямам намерение да пия ракия със собственика, а да пазарувам. Струва ли си? Коста казва, че не, но на мен пък с поръчки не ми се занимава. А тия уж и монтират.  

 

Аз пък няма как да гадая. Отговорих на въпроса, който зададе. Струва си, ще ти ги монтират момчетата без проблем. Коректни са. Собственика не е дребнав човек, не мисля, че ще имаш какъвто и да е проблем.

 

------------------------------

 

Преди да взема лупите с ксенона, някой може ли да ми препоръча халогенни крушки, които мога да сложа на късите.

Ще има ли разлика от тези, с които съм купил автомобила?

 

Размера е H7.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Night brаker unlimited ;)

_________________________

http://www.avto.bim.bg/Krushki-H7-12V-55W-PX26d-NIGHT-Breaker-unlimited-Osram_pr44144.htmlдали си струва да сложиш крушки за 45лв на рефлекторен фар вместо лупи ...няма как да знам, нямам кола с рефлекторни къси, но от наблюденията ми над предишната която беше с 30% плюс крушки на Филипс, които светиха от 2008г до миналия месец (h4 къси и дълги в една секция) ... биваха. 

 

Дали не е по-добре да си викнеш едни лупички или да скочиш до XENON центъра на Пещерско срещу ХЕИ ... сам ще си тоговориш.

 

Ако колата беше моя, бих си разглобил/платил да ми разглобят и измият фара и рефлектора... да си сложа едни нови крушки 50%+ и да си карам с едни стандартни в багажника. Така правя и в момента, измил съм си фаровете, сложил съм найтбрейкъри (които са 100%+ светлина) и си имам още 2 комплекта резервни крушки в багажника и във всяка бензиностанция има стандартни.

Две години карам с найтбрейк на късите и стандартни крушки на дългите (направени с жълтеникав балон) и дневни светлини на дългите... още нямам изгоряла крушка.

Ксенон от Китай който е ръг и тръг може да си викнеш за 35лв за крушки h1. Колко повече свети спрямо усилена крушка... вероятно 3-4 пъти. Не си говоря така, скоро поръчвах за друг човек. Същия комплект в БГ ти го продават 100+ лв... 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Чобанииии... извинявам се ... Ръководители на биологични единици... ВСЕИЗВЕСТНО Е, че аз ИМАМ i9100 ... още повече че горе НАПИСАХ, че става САМО до 4.5 ИНЧА... 

 

Наздраве от мен и четете внимателно ;) 

 

Чичо Видене, купи си 1вата стойка и си свиркай ;) адски невзрачна е, не предизвиква апаши и се събира много добре в жабка ;) 

Link to comment
Share on other sites

Виж ми пак мнението горе ;) Аз не бих сложил на рефлектор крушки за 50лв... и на моя си фар който е с лупа не бих сложил обикновена крушка за 50лв... просто няма смисъл в тая цена. Ксенона е 40лв.... ?! Айде на тебе ти трябват и лупи ... още 100лв ама отиваш на 3-4 пъти повече осветяване като ефективност.

 

h1 найтбрейка е 16лв... тука слушахме разни обещания за включване с по-ниска цена ала бала ... нищо. Мога да ти кажа от къде купувам аз. Но НЕ съм купувал h7 , а цокъла е определящ за цената на крушката при стандартните. 

Според мен си вземи някакви усилени крушки 30% някъде ... ако ти е много зле светенето. Но нищо не може да се сравни с почистен фар и добра крушка или лупа с ксенон ;)

Link to comment
Share on other sites

Чичо Видене, купи си 1вата стойка и си свиркай ;) адски невзрачна е, не предизвиква апаши и се събира много добре в жабка ;)

 

Първата - тъз за Нокия? За 5лв?

 

С този Osram ще има ли осезаема разлика? По 45-50лв гледам вървят. Това ли е нормалната цена? Не е ли множко за 2 крушки?

 

Изобщо не е много по принцип

Link to comment
Share on other sites

Виж ми пак мнението горе ;) Аз не бих сложил на рефлектор крушки за 50лв... и на моя си фар който е с лупа не бих сложил обикновена крушка за 50лв... просто няма смисъл в тая цена. Ксенона е 40лв.... ?! Айде на тебе ти трябват и лупи ... още 100лв ама отиваш на 3-4 пъти повече осветяване като ефективност.

 

h1 найтбрейка е 16лв... тука слушахме разни обещания за включване с по-ниска цена ала бала ... нищо. Мога да ти кажа от къде купувам аз. Но НЕ съм купувал h7 , а цокъла е определящ за цената на крушката при стандартните. 

 

Според мен си вземи някакви усилени крушки 30% някъде ... ако ти е много зле светенето. Но нищо не може да се сравни с почистен фар и добра крушка или лупа с ксенон ;)

 

Ами аз и лупи бих купил, дори съм си намерил, но проблема ми е, че не знам дали ще намеря кой да ми ги сложи.

 

Оригинален фар с лупа е 1100лв/бр. Това е единствената причина, поради която гледах БМВ в началото. Сигурно цената щеше да е поне 3 пъти по-ниска.

Link to comment
Share on other sites

Ми аз преди 4г си купих за 10лв същата? Ако искаш да ти продам моята за 50лв ако ти се вижда малко 5лв? Казвам ти... имам я, ползвам я. Тва е. i9100 влиза в нея супер плътно, челюстите са гумирани, гумата даже леко се смачква като вкараш телефона, но това не пречи да го сваляш бързо и качваш пак на стойката. Ако толкова те притеснява мини през офиса в понеделник да ти дам стойката да я видиш ;) постоянно се лашка в колата.... освен това ходи до Франция, после до Острова... и още си е същата. 

 

______________________

Муримото ли е кво е дето го продават тия иззедници го има и в ксенон центъра... като им надариш 100лв за лупите ще ти вземат (примерно казвам, не знам колко взимат) още 50лв за монтаж ... взимаш си колата следобяда и тва е... само си регулирай после фаровете, да не се засичаме кисели по светофарите. И НИКОГА не се взима ксенон над 5000к ;) даже по-скоро само 4300к... за да ВИЖДАШ , а не само да свети :)

Е за тия предполагам говориш ... 200-250лв и си готов http://proparts.bg/product/1472/biksenonovi-lupi-morimoto-mini-h1.html

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Аз така и не взех nightreaker По простата причина,че не карам много по тъмно,а и фаровете си ми светят доста добре.Дългите пък са медец :)

 

Възможно ли е сами да са паднали малко надолу след последния реглаж преди 1 година ? 

Link to comment
Share on other sites

Що да не... и те душа носят... дупки, павета ... хората не са мислили че ще се движиш на Дакар с тая кола. Иди на реглаж пак.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...