Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

и най-лошото е като нацелиш заседял бензин .... е тогава вече не върви грам... преди като пътувах всеки ден до Кючука след влизането на бензиностанции Газпром сипвах от една и съща само 95... беше почти като 100 октана на ШЕЛ - много натоварена беше тая бензиностанция.... сега ми казват познати, че вече в Газпром не го бива бензина

сега вече зареждам почти винаги на Петрол на В. Априлов... отново страшно натоварена бензиностанция, техния 95 отново е доста добър, но на предната страница съм писал какво се случи като сложих 96 - и да колата ми е достатъчно чуствителна (и компютъра й) към бензина за да знам какво става ... даже се усещаше как на светофара работи на празен ход... а това никога не е било, след 20мл добавка КАСТРОЛ ТБЕ на около 1/2 резервоар вече пак 95 от същия обект колата не се разбира дали е загаснала или работи, няма трудно вървене в ниските и т.н. ... личното ми мнение е, че тоя Кастрол продукт понеже е 1:1000 съотношение , не е лоша идея (15-17лв е опаковка 250мл) и цяла година на всеки 2-3 месеца да се слага, до момента съм ползвал други добавки който се слагат на 1/2 или цял резервоар и са били към 10лв ама са еднократни, а този кастрол излиза бая на оферта

 

а за бензина и нафтат тук и ОТВЪД ... скоро познат си докара кола (мерцедес дизел 2007) и разликата в разхода тук и чужбина е почти 2л на градско каране... тва ако не е от нафтата нз от кво е 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За бензина изгубих вече преценка, но за газта, мога да препоръчам ЕКО.

99% там зареждах, за 15 000 км, филтъра на газта беше като нов. Явно е добре!

Link to comment
Share on other sites

Трябват ми уплатнения за врата от Меган 1... идеи къде може да има? 

И също така ми трябва на тънка цена (около 3л за 1/2л) силикон(или някакъв такъв продукт) за мазане на гума - писах силикон, щото пробвах с силикон W5 на флакон и върши работа. Предполагам обаче, че 100% има по-евтин вариант.

Link to comment
Share on other sites

Трябват ми уплатнения

Айде и ти....идва от "плътно", не от "платно". :P

 

Силиконов спрей не върши ли работа...имах май някакъв дето не съм го ползвал...

Link to comment
Share on other sites

даммм уплЪтниха се работите :D

 

спрея не ми трябва за тва, а за гумите ;) като вакса/гланц ама май намерих от онея в Труд (индустриална химия или нещо такова се казваха) 

трябва ми да не е водоразтворим, че иначе не държи, пред 2г си бях купил някакъв български с помпа ... супер беше ама хвърлих опаковката и не помня какъв е

http://www.himia.bg/product/%D1%82%D0%B0%D0%B9%D1%8A%D1%80%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%86-3/

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Виждам, че сте се разговорили за бензиностанции и никой не похвали мястото където аз зареждам и съм доволен. Да видим дали някой ще го наплюе след като отворя наново темата :D

 

Става въпрос за SNG на кукленко там зареждам, че ми е близко и съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

Когато отвориха, зареждах там газ и не останах впечатлен. Газта на Лукойл на SPS е най-добрата, като че ли. Поне според моята бивша кола.

Link to comment
Share on other sites

Някой с преки впечатления от LED крушки? Има ли смисъл да дам 200 лева за нещо подобно - http://led-krushki.com/product/h7-avto-led-svetlini-40w-kasi-ili-dalgi

 

2850 лумена не изглежда зле...повече от халогенна крушка и малко по-малко от стандартния (35W) ксенон ; притеснява ме единствено малката гаранция от 6 месеца и ако на седмия месец ти изгори едната.... :sad1:

Иначе ако са добре изработени би трябвало да изтраят доста повече от ксеноните, ама знае ли човек....

Link to comment
Share on other sites

То не, че имам някакъв проблем с фаровете де, ама ми се иска да си подаря нещо за Коледа  :grin:  И се чудя кое е по-добре, ксенон, LED крушки или направо един комплект лупи на Morimoto  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ако не са китайски взимай лупите :D 

 

http://led-krushki.com/product/h1-vision-avto-krushka-philips-55wтука няква промоция :D 

 

А аз се чудя за nightbreaker,но пък съм си доволен и от сегапните осрамки,които са обикновени :) 

Link to comment
Share on other sites

Нещо не ме кефи описанието. Ако са 40 Вата трябва да светят като на влак прожектора :) Или имат товарен резистор да не пищи компа на колата, че са изгорели лампите, което пък се изключва софтуерно.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих си взел лупи нови, с ново рефлелторче или бих си възстановил моя рефлектор за тия пари. С измит и почистен фар в момента е идеално положението, само ксенон или подновен рефлектор /нови лупи може са е по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...