Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Не се троши много, но зависи с какъв двигател ще го вземеш. Препоръчвам ти бензин 1.4 или 1.6. Лесни и евтини за подръжка. Окачването е окей, не е като за Париж-Дакар, но е досатъчно здраво и не се троши лесно. Прилична возия, но до там, не е лимузина все пак.  Съответно ще я търсиш  с газова, макар че ако е само за градско каране, не бих се занимавал да слагам газ. Но на тези двигатели се слага лесно газ и работят безпроблемно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

По принцип всяка кола, когато се кара от жена, се троши много. Винаги успяват да влязат във всяка дупка по маршрута им, отделно се качват на бордюрите със засилка. Решение - "джипка". Но това спасява само донякъде.

Link to comment
Share on other sites

По принцип всяка кола, когато се кара от жена, се троши много. Винаги успяват да влязат във всяка дупка по маршрута им, отделно се качват на бордюрите със засилка. Решение - "джипка". Но това спасява само донякъде.

Да бе, те нали мъжете са страшните шофьори. Глупости не ми се коментират, човека има конкретен въпрос, ако нямаш какво да кажеш, просто пропусни раздела.

Link to comment
Share on other sites

Всяка кола която не се поддържа се троши и става кенеф, до сега примери за обратното не съм видял.

 

___________________________

Някой може ли да ми каже къде мога да взема под наем машина за пране на салон? От тия дето им се сипва препарат и сами го изсмукват... нз как точно се наричат. Преди време бях взимал от един познат ама вече я няма тая опция.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Да бе, те нали мъжете са страшните шофьори. Глупости не ми се коментират, човека има конкретен въпрос, ако нямаш какво да кажеш, просто пропусни раздела.

 

Статистически е доказано, че мъжете подхождат с по-голямо внимание към заобикаляне на дупки и качване на бордюри. Не се коментират шофьорски умения! Ако не ти се четат моите мнения - пропусни ги :)

Link to comment
Share on other sites

Пак си намерих колата с удар. Отпред в ляво, номера сгънат и лайсните на бронята почти извадени... Някой ме е ползвал за мантинела... Нямам думи.

 

Снимки след като наместих номера и лайсните...

6293f67e0f51b8f72b2634ac5c6c6b5f.jpg0076af605b17b2e1a09f454a1f9f5b2a.jpgdd8eb5a6905932479c59c57f001151b5.jpgea34040eae8bf43a8717d36d3183536a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си взема видерегистратор че само разни образи срещах по пътя.

Пак си намерих колата с удар. Отпред в ляво, номера сгънат и лайсните на бронята почти извадени... Някой ме е ползвал за мантинела... Нямам думи. ...

 

 

Ако си беше взел регистратор...сега и тоя образ щеше да го видиш кой е... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Режат дърветата убийци край пътя

 

тези съвсем се побъркаха вече. Какво са им виновни дърветата? Слагат мантинели пред тях и въпроса е решен! А билбордовете покрай магистралите кога ще ги отрежат?

Link to comment
Share on other sites

Да вземат режат шофьорите убийци...

 

Или по-добре да премахнем...

 

-майките с колички които предизвикват птп

-светофарите убийци, които светят червено

-кръговите убийци

-пешеходците убийци които искат да пресичат

-пешеходните пътеки убийци

 

и т.н.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Отлагах бая време смяната на спирачна течност.... е днес беше деня ... изтече плътно черна гняс ... и после и боза... сменяйте другари и другарки. Не съм имал проблеми със спирачките, но все пак на 2г вънка.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви кажа за една далавера в България с коли на Корейската фирма Санг Йонг.
Януари 2011 година, взех на лизинг SUV Санг Йонг , Аксион, цената му излизаше 32300 лв.
До снощи всичко беше привидно ОК, докато се наложи след като исках да си направя ново каско да се обърна към мой брокер за застраховка и да я помоля да ми намери най-ниската оферта за момента, от Уникредит банк ми дадоха оферта със гражданската за 1240 лв.
моят брокер ми поиска талона и ми се обади по-късно, при проверка на рамата на колата се оказва че тя е произведена 2007 година.
изведнъж станах собственик на 8-9 годишна кола на 30 000 км. новата застраховка я платих на 840 лв. или толкова колкото плащах на старата ми 9 годишна форд фокус.
Ходих в Комисията за защита на потребителя и ми кахаза хората че те лично не могат да направят нищо, ако това е измама трябва да заведа дела.
Знам че е смешно, но в случая много късно се усетих и нямаше как да го разбера при положение че закони в държавата няма и най-лесно е да ти продадат стара кола със данни с дата на закупуването й.
Проблема не е че аз съм измамен, измамени са хиляди в случая, заради по-ниската си цена тази кла се купува, новия им тогаваеш модел беше абсолютно същия само с нови фарове, това със сигурност е направено за да могат да продават и от старите си като нов модел джипове. Ако така стоят нещата и със останалите им модели, става дума за измами с милиони!
Лично от опит знам че такава кола в ново състояние в Корея струта около 7-8000 щ. долара. В момента се чудя какво да измисля за да не оставя нещата така, трябва да научат още хора за тези измамници, в същото време се досещам че като нищо те могат да ме осъдят за клевета или подобно ако съм сам и успеят да се измъкнат с това че колата е била на 033 кмилометра и е била "нова", днес при въпроса защо не са ми казали че е на 5 години те ми казаха че за да я произведат и пристигне било нужно 2 години хахах, и докато я купят ??
Нито съм взел нов, не произведен модел, нито съм чакал, това са намалени уж промоционално коли които не се знае точно за какво става дума, възможно е и да са втора ръка!
на всичко отгоре плащаш пълно каско което е на двойна цена от реалното и ....


Явно че това не са коли за купуване, в тоя случай май е по-добре китайска от севлиево!


проверявайте какво купувате!

меила ми е spiderwolf@mail.bg

Link to comment
Share on other sites

По закон се взима "дата на първа регистрация", а не "дата на производство". Колите са заседели на склад - нормално е никой да не ги купува, особено когато съвпада с началото на кризата. Не виждам къде е точно проблема. Дори на стъклата има година на производство, на гумите - дот, а цената тогава е била специална за "автомобили на склад".

 

Link to comment
Share on other sites

Това е една от големите уловки при банките, след като ги накараха да пишат задължителното ГПР. Много от тях дават по-ниски лихви на пръв поглед, но изискват задължителна застраховка при някаква свързана компания, която си е набутвация... Но Каското си е винаги % от оценката, а както споменаха винаги се гледа не датата от рамата. Според мен просто са те цакали със скъпата застраховка и сега са ти я направили на нормална цена... Щото няма как да направи врътка на талона да ти пише 2011, пък застраховката да ти е за 2007ма кола...

Link to comment
Share on other sites

 

Така и не разбрах с кое са те излъгали. Автомобилът е бил чисто нов. В документите и талона си пише дата на производство и на първата регистрация. Погледни си ги. Нормално е когато е стар модел да струва по - малко. Целта им е да си изчистят количествата. Нормална практика е. Затова и си го взел на тази цена. Ако в талона ти пише, че е 2011-та година, а по ВИН е 2007-ма е съвсем друго нещо. Не ми се вярва обаче да е така.
Link to comment
Share on other sites

в талона в графа ( В) има дата на първа регистрация, няма дата на производство, така че не са го излъгали за нищо. Все пак не виждам защо е тази врява при положение, че няма никакви проблеми до сега с автомобила.

Edited by бат Ицо
Link to comment
Share on other sites

в талона в графа ( В) има дата на първа регистрация, няма дата на производство, така че не са го излъгали за нищо. Все пак не виждам защо е тази врява при положение, че няма никакви проблеми до сега с автомобила.

Имам спомен, че някъде я имаше и годината на производство. Говоря за големият талон. В малкият има година на регистрация и година на първата регистрация.
Link to comment
Share on other sites

няма такава обява? 

 

Еммм 6г седан за 30к? къв е проблема, човека иска да си направи вноска за нова и пари да му останат доволно

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...