Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Федеральная трасса Лена, проходящая от Амура до Якутска постоянно фигурирует в разных подборках, типа "Топ-10 самых страшных дорог планеты". Трасса, конечно, ужасная, но не все так драматично, как на картинках с потонувшими в грязи уазиками. Жесть начинается тогда, когда дорогу размывают дожди, в остальное время это долгая пыльная гравийка с острыми, словно гвозди, камнями. За все путешествие до этого мы ни разу не прокалывали колеса, а здесь это случилось четырежды.
Другая проблема трассы - это пыль. Едешь, словно в молоке: не видно ни дороги, ни обочины. После каждой встречки попадаешь в пелену "тумана" и молишься, чтобы никто не шел на обгон. Или, к примеру, попутки: едешь ты, едешь, и видишь перед собой облако пыли. Осторожно въезжаешь в него. Увидеть машину можно только метров за пять, и если не рассчитать скорость, есть опасность влететь в зад. Если обгоняешь, то очень аккуратно, поскольку неизвестно - идет ли одна машина или целый караван из грузовиков. И всегда думаешь о встречке, для которой все твои маневры - тайна, покрытая мраком. Вернее, пылью.
А еще, вместо разделительной линии местные дорожники ставят металлические штыри и обкладывают их камнями. Если налетел на такой - пиши пропало. Нас, к счастью, пронесло.

 

2_001.jpg

 

2_007.jpg

 

2_008.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сега ми става ясно защо Хитлер е загубил войната на източния фронт - след нападението през лятото е дошла есента и всички "пътища" в Съюза са станали просто една дълбока кал, от която няма излизане, а пък после през зимата всичко това е замръзнало на камък.

Интересното е, че и досега някои пътища през есенния и зимния сезон са в същото състояние както тогава...

 

Снимките в спойлера са от Амуро-Якутската "магистрала" А360(М56) с обща дължина от 1163 километра.

 

(Статията + повече снимки и видео - тук)

 

 

Аз пък няма да си забравя, преди 3-4 години трябваше да пращаме едни казани за Русия. Толкова зор ни даваха да ги свършим преди да дойде пролетта, че си нямаш идея. И всичко това точно заради тоя проблем. Дойде ли пролет, там пътища няма. Имаха около 2 седмици да ги транспортират, преди да стане ей тоя пиниз...

Link to comment
Share on other sites

Мистерия с блъснатия на магистрала „Тракия“ пешеходец

Шофьорът на колата-убиец летял със 150 км/ч

Басии и законите у нас! Сега ще му лепнат условно за убийство по непредпазливост. А ограничението е 140 км/ч, над него изилташ. Педали!

Link to comment
Share on other sites

Някакъв... луд, неореантиран, самоубиец... има ли значение? В нормална държава водача ще осъди наследниците му за причинения щок, а застрахователите ще ги осъдят за повредите по мпс-ето

Link to comment
Share on other sites

Някакъв... луд, неореантиран, самоубиец... има ли значение? В нормална държава водача ще осъди наследниците му за причинения щок, а застрахователите ще ги осъдят за повредите по мпс-ето

Тук "леко" удари дупето в тавана. В коя "нормална държава" вината се предава по наследство?
Link to comment
Share on other sites

Няма нормална държава в тоя свят, в която да се осъди убит пешеходец (да не говорим за свързани лица пък). Дори да е бил терорист и да се хвърлил нарочно под кола - пак няма да има последствия. Друг е въпроса как се доказват подобни ситуации. При всички пооложения вина има водачът, а дали е превишил скоростта с 5 или 50 километра в час - в нормалните държави не ги интересува. Убийство по непредпазливост си е. Всичко различно в подобни ситуации е много трудно доказуемо без свидетели и т.н.  

 

ЕДИТ: Момчиле - в АлБъндия  :grin:

 

=============================

 

АЙ СИКТИР :

 

10731091_10205733462122260_2821000643683

 

ХАХАХАХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

Тук "леко" удари дупето в тавана. В коя "нормална държава" вината се предава по наследство?

 

АлБъндия се нарича България. Не в този случай, но в подобен. ЗК съди наследници... 

http://dnes.dir.bg/news/haskovo-sadeben-protzes-zastrahovateli-10828733 понеже гугъла не ви е силна страна  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да бе да - шъ знайш хахахаха... ЗК че са нагли до безграничие е ясно, но това не е от особено значение. Покажи някъде одобрена официално подобна претенция и реално платено нещо. Кога кориандър върже шипки... 

Link to comment
Share on other sites

АлБъндия се нарича България.

Хубаво, но от кога България минава за "нормална държава"? Аз съм чувал само за Русия като пример за европейска държава, в която ефективно са осъдили мъртъв човек. Явно "правото" в България започва да се прилага в подобен стил.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://vbox7.com/play:7ad69ecbпоздрав по тоя повод

 

_________________________

Някой да ми каже актуална цена за смяна на предни амортисьори (само труд). Че нещо не ми се понравиха цените в два сервиза вече. Не ме интересува в кой квартал е сервиза, ще си отделя 2-3-4ч примерно за тва.

 

Да не се чудите какви са тия чак толкова груби цени ви казвам

 

преден мост 40лв НА СТРАНА (т.е. 80 общо)
заден мост 30лв общо

 

Тоталише 110лв само за труд.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не знам за предния мост, но в "Господари на ефира" даваха много интересен репортаж как ни "зареждат" по бензиностанциите. Няколко пъти при случайни бензиностанции са ми правили впечатления рязко зареждане на 2-3 литра, след което започва по-бавно зареждане. Ако това е вярно, си обяснявам и още няколко неща, които съм виждал бензинджиите да правят. Бах им майката... Как да си купиш кола на бензин или нафта? На мен са ми зареждали над обема газ в бутилка, но само веднъж и от тогава не съм сипвал там. Как обаче лъжат хората с бензин или дизел. Направо...

Link to comment
Share on other sites

Спокойно, миналата седмица на обект на Петрол който ВИНАГИ ползвам, реших вместо 95 да заредя 96... колата почти ми гаснеше на ниски обороти, придръпваше... като на запушен инжектор или нещо такова. Или много стар, или много некачествен беше бензина - според мен първото. А че лъжат яко в грамажа е пределно ясно ;) като/ако ти сипят 10л в туба е видно и с просто око.

Link to comment
Share on other sites

Понеже карах на газ, бензин зареждах само 100 октана и само от OMV на Санкт Петербург, за което OMV знам, че горивата бензин и нафта са качествени, заради колите не Гергов, които зареждат само там. Предвид факта, че бензин зареждах по 20-30лв. на месец, ми беше все тая дали ще заредя 2 литра отгоре от 95 или по-малко, но 100 октана. Колата нямаше кой да я пита...

Екото на затвора в Кючука - в 40 литрова бутилка, която събира максимум 33, ми наляха над 42, когато го видях и ги спрях. Можеха още да сипят. Случката се разиграваше около 5:30 сутринта, когато тръгвах за море. Извикаха отговорника, на който обясних, че или взима отношение и предлага решени на момента или викам всички възможни институции + медиите, без да мръдна колата от колонката, докато дойдат. Накрая ми каза да оставя някакви пари, извини се и си тръгнах с пълна бутилка за 20лв., които им подхвърлих на колонката.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не е тва, Шел на магистралата ми напълниха 30литра в 1/2 празна бутилка ... смях в залата. Няма мърдане, винанги си наигран. А в тоя 100 октанов, Гергов не Гергов ... се в гъз да ти кажа ;) 

 

Има хора с опаткани мотори от кофти 100 октанов бензин... да си кажат ако искат. Аз 2-3 пъти в годината си сипвам нещо за инжекторите, колкото да не без хич. Извода от днеска от Господарите, за реална зарядна цена от 3.20 на литър за 95 по-скоро го споделям и аз.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за предния мост, но в "Господари на ефира" даваха много интересен репортаж как ни "зареждат" по бензиностанциите. Няколко пъти при случайни бензиностанции са ми правили впечатления рязко зареждане на 2-3 литра, след което започва по-бавно зареждане. Ако това е вярно, си обяснявам и още няколко неща, които съм виждал бензинджиите да правят. Бах им майката... Как да си купиш кола на бензин или нафта? На мен са ми зареждали над обема газ в бутилка, но само веднъж и от тогава не съм сипвал там. Как обаче лъжат хората с бензин или дизел. Направо...

Аз това съм го изпуснал. Случайно да имаш линк да го гледам онлайн?

 

 

Уфф намерих го http://gospodari.com/%D0%BB%D1%8A%D0%B6%D0%B0%D1%82-%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BE-video48110.html

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Нищо не е тва, Шел на магистралата ми напълниха 30литра в 1/2 празна бутилка ... смях в залата. Няма мърдане, винанги си наигран. А в тоя 100 октанов, Гергов не Гергов ... се в гъз да ти кажа ;)

 

Има хора с опаткани мотори от кофти 100 октанов бензин... да си кажат ако искат. Аз 2-3 пъти в годината си сипвам нещо за инжекторите, колкото да не без хич. Извода от днеска от Господарите, за реална зарядна цена от 3.20 на литър за 95 по-скоро го споделям и аз.

 

То лошото в случая е, че този, който ни го продават за 95 е 91.

Преди година и нещо, мой приятел ми разказа за Мерцедес Конска глава, с октан регулатор. Зареден с 95 и за да спре "да чука аванса", са го направили на 91 и е заработил нормално. Та не само, че ни цакат в литрите, но и в качеството. Иначе аз до момента със 100 октановия не съм имал ядове. Не знам на кой му се е прецакал мотора /не го изключвам или оспорвам/, но аз не съм имал ядове.

Link to comment
Share on other sites

То много ясно се вижда качеството на бензина. На изхода на София зареждам до горе бензин, след първото ми спиране за зареждане някъде на изхода на Сърбия разхода ми пада с 2/100, като говорим за стриктно спазване на правилника, т.е. темпомата на 130 км/ч., а на газ... с една бутилка тукашна минавам 240 км срещу 320 км чужда.


Иван може да каже най-добре, че най-често пътува.

Link to comment
Share on other sites

То лошото в случая е, че този, който ни го продават за 95 е 91.

Преди година и нещо, мой приятел ми разказа за Мерцедес Конска глава, с октан регулатор. Зареден с 95 и за да спре "да чука аванса", са го направили на 91 и е заработил нормално. Та не само, че ни цакат в литрите, но и в качеството. Иначе аз до момента със 100 октановия не съм имал ядове. Не знам на кой му се е прецакал мотора /не го изключвам или оспорвам/, но аз не съм имал ядове.

Има нещо такова. На мен разни руснаци на морето, дошли с колите си ми разправяха, че нашият 98 е като техния 95. И то в Лукойл. За стоте октана да не говорим - същият бълвоч но с подправки.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...