Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

.....съществува реална възможност да им оставя много пари....  :shy:

 

Да не възнамеряваш да правиш некст левъл на гущера...тъй де, да литне от предния капак имам предвид....dragon_sprite_by_cryophase-d70g08u.gif

...само гледай да не ти го даунгрейдват на vamp-ninja-pendragon.gif?1...че и такава вероятност съществува...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не им давай ;) (пиши ми за кво иде реч)

 

Предимно осветление.... Друго съществено няма... Най-много да се прежаля и за някой парктроник заради жената... 

Link to comment
Share on other sites

Аха...мислех, че ще правиш чип тунинг...

 

 

Btw, не съм те забравил за регистратора, но тъй като не искам после да ме проклетисваш ако пак излезе фейк...затова си поръчах първо на мене от едно друго място и ако тоя път излезе читав, ще ти поръчам и на тебе след това. Двоумих се дали да не си взема варианта с кондензатор вместо батерия (кондензаторният е с десетина долара по-скъп), но пък той записва само докато е включен в запалката + още няколко секунди след това и затова реших все пак да е като тоя, дето вече имам. Всъщност не съвсем - поръчах от малко по-новия модел, който "гледа" на 140 градуса вместо на 120...е...не е с Амбарела А7, но пък тия с Амбарелите са с до 2 пъти по-скъпи, а качеството е най-много с 1/3 по-добро, че и пак не знаеш на какво точно ще попаднеш.

 

Link to comment
Share on other sites

Тъй, тъй - гледай високото качество, не сме за 10 долара... Ама ще е хубаво да може да се включи централно, не искам да ми се мотат жици до лоста и букси в запалката, която пък е в пепелника.... Всъщност май я извадих преди 10 години и вече не знам къде е... Вътре държа една мини отварачка за бири...   :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

ЕДИТ: R класата, по която се облизвам е паднала под 49к на табела.... Което значи, че може да стигне цената на Октавията, когато я взех от магазина на лизинг... Ехххххх

Link to comment
Share on other sites

Десетте долара в повече са за варианта с кондензатора (~$60) - ако държиш да е такава, ще ти поръчам такава. А иначе няма да има никакъв проблем да я включиш централно - буксата за запалката е само за удобство и мобилност и ако излезе читава, мисля че ще останеш доволен от качеството на картината денем и нощем. Няма GPS, но пък за $50 толкова. Иначе си има моушън детекшън и няма да хаби памет на паркинг примерно...G-сензор също има и може да го настройваш на конкретна чувствителност. Тя и моята в момента ги има всичките тези неща, ама пусто са й хакнали ниския клас чип и поради тази причина няма поддръжка на WDR и като цяло картината хич не ми допада...а дадох почти $40 за нея... :pirate ...от друга страна пък като се замисля, на едно влизане в хипермаркет пак давам толкова за храна дето отива за няколко дена, така че....всичко е доста относително...

Link to comment
Share on other sites

Именно, не знам какво толкова прави кондензатора, но нека си го има  :laughing:

 

Между другото:

 

https://www.youtube.com/watch?v=1qFV5i8tBhs

 

Помните ли оня кретен с черната Астра? ТОЧКААААА  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

https://www.youtube.com/watch?v=9cA1doO_9h8

Link to comment
Share on other sites

За осветление не виждам що да им плащаш 30% отгоре, при положение че същите неща може да си ги вземеш от eBay? Какво конкретно осветление?

Link to comment
Share on other sites

Именно, не знам какво толкова прави кондензатора, но нека си го има  :laughing:

 

Не вникваш в написаното - обяснявам накратко и за последно. :moon:

 

Кондензаторната версия е $60 (за нея не гарантирам, понеже аз съм си поръчал варианта с батерията). Следователно ако моята излезе читава, значи доставчикът на тези камери е читав и твоята е почти сигурно, че ще е същата, но това не гарантира, че сайтът не се снабдява от друг доставчик за варианта с кондензатора. Иначе кондензаторът го дават като плюс, че при евентуален удар при катастрофа батерията няма да се размести и да спре записа...а също така при големите жеги през лятото в купето, теоретично батерията би могла да даде фира по-лесно от кондензатора. ; минус е, че не може да вземеш регистратора извън колата и да снимаш с него навън, тъй като няма батерия, която да го захрани. Освен това снима с ъгъл както моята в момента - полето му е 120 градуса.

 

Батерийната версия е $50, а конкретно тази дето поръчах е с разширен ъгъл на снимане (както казах - 140 градуса). Лично аз не виждам кой знае какъв недостатък от това, че няма кондензатор - предпочитам като го извадя от захранването, да може да продължи да снима известно време на батерия. Минус за мен е, че батерията е вградена, а не както на по-предишния ми регистратор - отделна (BL-5C или нещо подобно...). Всичко останало при разновидностите на този модел (3 на брой са) е еднакво - спрял съм се на него, тъй като точно той дава най-добро съотношение на формулата 'цена-качество'.

Link to comment
Share on other sites

И каква е тая батерия? Аз ако искам да снимам отвън имам телефон за тая работа... За чий ми е изобщо да го свалям регистратора от колата и да си играя с батерии? 

Link to comment
Share on other sites

Абе нали това казвам - за всеки влак си има пътници...само дето като дойде моя влак, не гарантирам за твоя влак дали няма да са му източили нафтата например... :D ...сега схвана, нали?

 

П.П. А иначе вакуумът на стойката на тоя дето сега имам, е доста добър и не пада дори и след дълго каране по паваж с твърдо окачване, но за всеки случай с новия си поръчах и една стойка-държач, която се закрепва на огледалото за задно виждане...смятам да го позиционирам там.

Link to comment
Share on other sites

Че какво има да се разбираме? Той е взел единия, аз взимам другия. Ако не ми хареса ги разменяме и така!  :laughing:

 

Момчиле, читавите минават 200 лева. 

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, читавите минават 200 лева. 

 

Абе всяк'ви там гоу-про-та и подобни гонят сериозни суми. Някои от тия, за които говориш може и да не минават 200 лева, но упорито гонят тази цифра...

Ето например едно нощно клипче (гледа се задължително на цял екран в 1920Х1080) от такава камера - направо цъкнете линка към тубата, че като е вградено във форума невинаги дава всички резолюции. Амбарела А7 поддържа дори по-високи разделителни способности, но тубата ми лагва над Full HD и се ограничавам дотам.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XXz3gYKXpQ8

Link to comment
Share on other sites

Там някъде...при късмет (само ако случиш на оригинална, но пък има известен риск) дори и за около $100 - не знам дали в тази цена влиза и GPS-а за скоростта, но би могло да се намери...

 

А иначе нашите, дето се каним да взимаме с раптора, също не са лоши...и са на половин цена - ето малко нощно демо (от оригинална :bgrin: )...да се гледа директно в ютюба!

 

https://www.youtube.com/watch?v=QXh6mrYEwEo

Link to comment
Share on other sites

GPS, по-скъп процесор, по-нов модел...бла...бла...бла...но все пак има известна разлика де, в полза на Амбарелата.

Иначе през деня няма почти никаква разлика...ето за сравнение още 2 клипчета - първото е с чипа на Амбарелата, второто на Новатека:

 

https://www.youtube.com/watch?v=HBnnPQq1588

 

https://www.youtube.com/watch?v=v2hkU4JUESQ

Link to comment
Share on other sites

GPS, по-скъп процесор, по-нов модел...бла...бла...бла...но все пак има известна разлика де, в полза на Амбарелата.

Цената не ми е проблем, ама тази Амбарела е баси и токмака - такова нещо не ми се слага на стъклото (освен ако не гледам "фалшивите" версии). :blink:

 

120 USD

Мдам, толкова е в Амазон.

Link to comment
Share on other sites

Оставям на теб да прецениш кое от двете да вземеш.  :grin:

 

Аз вече съм преценил - напатил съм се от лоши камери или от фалшиви такива. А всякакви инфрачервени диоди ако ще и 20 на брой да са, вършат работа единствено на 2 метра пред колата и дотам, което за мен не е решение, тъй като основно пътувам през нощта и ми трябваше нещо от рода на WDR технологията, че да се вижда що годе прилично на тъмно.

Не виждам много смисъл да влагам двойни и тройни средства в скъпа камера, която ще ми даде 2-3 екстри отгоре и 10-20% по-добро качество, понеже дядо Мраз все още не ще да ме вземе на работа при него и да ми плаща 4 цифрена сума в заплата, така че съм се спрял на бюджетна версия с най-добро съотношение цена-качество.

 

@Момчиле, с чип на Амбарела има много модели, най-различни по форма и големина. А ако гледаш някое фейк копие, бъди сигурен, че външно то ще копира на 99.99% оригинала - от големина и форма, до всякакви малки детайли. А иначе и в Ибей, и в Амазон има доста фейкове...хората са пропищели и от двата сайта... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...