Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Никви барове. Намалям баровете. Събирам пари за подмяна на комплект съединител.

Смятах CD-то да сменям другия месец, но явно пак ще го отложа, че не ми се дават толкова пари на куп...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще ти дам друг съвет - не намаляй баровете, увеличи коврите, но иди в АУТО ВЕГА при Стоян, кажи му че си ми специален приятел, дай му да покара Алфата и чуй какво ще ти каже. Каквото ти каже - това направи. Съгласен? 

Link to comment
Share on other sites

Никви барове. Намалям баровете. Събирам пари за подмяна на комплект съединител.

 

Смятах CD-то да сменям другия месец, но явно пак ще го отложа, че не ми се дават толкова пари на куп...

 

Ский ся. Отиваш на някой мост, включваш на 4-та или на 5-та...на малко по-ниски обороти, настъпваш газта в кишето и ако оборотите се качат....нЕма как, ще се дават кинти.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sharkfuelshop.com/blog/

 

... тва ми прилича на една друга "джаджа", която мернах в интернет наскоро и която уж пестяла ток ....  само я слагаш в контакта и сметката за ток драстично се намаляла :laughing:  чудя се свършиха ли се баламите и как изобщо я мислят тая работа ... то ако имаше нещо подобно, петролните шейхове трябваше да са на социални помощи :grin:

Link to comment
Share on other sites

Тая джаджа я имаше скоро в нета разглобена. То ако ставаше с един електролитен кондензатор да пестиш гориво до сега, трябваше колата само като я карам сама да си пълни резервоара. :grin:

 

П.П. По-интересното е, че има балами които връзват и си купуват такова нещо. Тая седмица на работа поне 3-ма ме питаха за това устройство и как щяло да им падне консумацията на гориво....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Типичен пример за богатеене на хитреци за сметка на тоталните глупци.... 

 

 

ако си толкова глупав че да повярваш че тая джаджа върши работа , определено си заслужаваш да те излъжат....не ги оправдавам но не мога и да приема за нормално да има толкова тъпи хора.

Link to comment
Share on other sites

ако си толкова глупав че да повярваш че тая джаджа върши работа , определено си заслужаваш да те излъжат....не ги оправдавам но не мога и да приема за нормално да има толкова тъпи хора.

 

Абсолютно! За да има тарикати, трябва да има и балъци.

То в нета има такива идиотщини, че не може да бъде. Преди време попаднах на някаква подобна шмекерия в Продавалник, която обещаваше 30% икономия на горивото, като слагаш две "специални" неща на горивопровода под колата. Дори пишеше, че в "комплекта" има и свински опашки за закрепяне  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

ако си толкова глупав че да повярваш че тая джаджа върши работа , определено си заслужаваш да те излъжат....не ги оправдавам но не мога и да приема за нормално да има толкова тъпи хора.

 

Хората не са тъпи. Просто са отчаяни.

Link to comment
Share on other sites

Тея дни имах възможност да разкостя един дебитомер от 307 1.6 HDI. Ето какво представлява, гадината е марка Пиърбург.

032658892-big.jpg?r=0

 

Ето изглед през въздуховода, мрежичката е да не попадат твърди частици.

 

032658890-big.jpg?r=0

 

Това тук, червеничкото е NTC, което мери температурата на входящия въздух. Вижда се и евентуалния проблем, оная прегоряла част като точка.

 

032658894-big.jpg?r=0

 

Ето и самата платка.

 

 

 

032658893-big.jpg?r=0

 

Чипа е марка Eneos, с маркировка Е11411А, но така и не намерих даташийт да видя какво точно представлява. При подаване на захранване металната част почва да грее. Не ми дадоха възможност да го разкостя нацяло и да видя какво има в долната част. :)

Link to comment
Share on other sites

Привет!
 
Абе натъкнах се на това нещо в мрежата -http://prodavalnik.com/svrzhete-evtino-telefona-ili-kompyutra-si-s-vashiya-avtomobil-s-mini-elm327-bluetooth-obd2-i42740851

 

Вие, какво мислите върши ли работа това чудо на техниката или е тинтири-минтири?!

Възможно ли е наистина да чисти грешки и да дава реални стойности?!

Питам първо преди да си дам парите...

 

Иииии, някой знае ли моята Брава 98г. с какъв компютър е OBD2 ли е или OBD?!

Link to comment
Share on other sites

И двамата направо ще хвръкнете с тая пишка!  :laughing:

 

Следва да си копнете по един канал в гаража, да си купите зарядни за акумулатори, компресори, по един лаптоп и софт за програмно бъзикане....

 

Второ ниво - повдигачи в гаражите и стенд + балансьор за гуми.

 

Постепенно може и да не ходите в сервиз и да ремонтирате колите на комшиите....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

И двамата направо ще хвръкнете с тая пишка!  :laughing:

 

 

 

Ама мноу си в грешка тука ;) Върши работа, да. И не го говоря, щото съм го слушал по масите в кръчмата, а съм го виждал в действие. Става за четене и чистене на грешки, както и за живи данни от компютъра на колата. Базата данни на самата програма не е безкрайна, естествено, но основни грешки по самия двигател ги има и ги разпознава. Може да липсват данни за някои вторични системи, но поне изкарва кода на грешката, който код можеш да провериш някъде другаде. Последно с такъв модул почистиха грешките на компа на един C-Max...през телефона :lol:

 

Колкото до бравата - не, няма OBDII. Този протокол става задължителен за бензиновите коли в Европа след 2002г мисля (за дизелите е след 2000г). Бравото ми, също набор 98, нямаше такъв протокол а използваше някакъв тип архаична букса с 3 кабела към нея ;)

 

Естествено, притежаването на такъв модул не те прави майстор, на всеки с поне малко акъл му е ясно защо...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Баси тоя си вади 5-6 лева чиста печалба :D На мен ще ми дойде 17лв от китайците ;) Аз ще го ползвам за бордови компютър вместо да давам 150лв за инфоборд ще дам 17 и ще си сваля про версията на torque от нета :P  

За моята хонда със сигурност работи ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ама мноу си в грешка тука ;) Върши работа, да. И не го говоря, щото съм го слушал по масите в кръчмата, а съм го виждал в действие. Става за четене и чистене на грешки, както и за живи данни от компютъра на колата. Базата данни на самата програма не е безкрайна, естествено, но основни грешки по самия двигател ги има и ги разпознава. Може да липсват данни за някои вторични системи, но поне изкарва кода на грешката, който код можеш да провериш някъде другаде. Последно с такъв модул почистиха грешките на компа на един C-Max...през телефона :lol:

 

Колкото до бравата - не, няма OBDII. Този протокол става задължителен за бензиновите коли в Европа след 2002г мисля (за дизелите е след 2000г). Бравото ми, също набор 98, нямаше такъв протокол а използваше някакъв тип архаична букса с 3 кабела към нея ;)

 

Естествено, притежаването на такъв модул не те прави майстор, на всеки с поне малко акъл му е ясно защо...

 

А с някакъв преходник дали мога да свържа Бравата с тази джаджа?

Ако става ни мъ интересува...отивам при котора с Бравата да я закачим на телефона му :laughing:

 

Ако искате може да направим една тристранна среща - Аз, котора и Виден?

Аз ще съм сейрджия, котора ще покаже нагледно, как работи джаджата, като изчисти грешките на шкодилака на Виден, а последния ше черпи... :laughing:

Edited by avelina
Link to comment
Share on other sites

По принцип съм чувал OBD1 към OBD2 ... ама OBD1 дава толкова по-малко възможности (или аз не знам) , че нямало смисъл. И нз освен ако нямаш дизел (като w00x) ... какво да му гледам на бензиновия мотор ... Там работите са ясни (и сравнително прости). Иначе за фукане стаа :D 

 

А функцията на борд компа... винаги ми е била неясна - говоря за оня тип борд ком, който ти изкарва само средна скорост, консумация и прочие тотално безинтересна (за мен) информация.

Link to comment
Share on other sites

По принцип съм чувал OBD1 към OBD2 ... ама OBD1 дава толкова по-малко възможности (или аз не знам) , че нямало смисъл. И нз освен ако нямаш дизел (като w00x) ... какво да му гледам на бензиновия мотор ... Там работите са ясни (и сравнително прости). Иначе за фукане стаа :D

 

А функцията на борд компа... винаги ми е била неясна - говоря за оня тип борд ком, който ти изкарва само средна скорост, консумация и прочие тотално безинтересна (за мен) информация.

 

Е ако ОБД 1-то на моята Брава е с ограничени възможности, за кво да си давам парите тогава на Елкон, като няма да ми кажат нищо?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...