Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Аз 1 път я карам седмично тая кола, остава и 2 пъти седмично да я мия. Netroot, това че ти се цапа колата и трябва да я миеш често, не означава, че ние сме мърлячи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колата слугува на мен, не аз на нея. Всякакви останали баламурщини са присъщи на разни пикльовци недорасли...  :grin:

Точно това се опитвам да убедя двама мой приятели, които всяка свободна минута прекарват покрай колите си. Единственото им забавление в хубав и почивен ден е, да бягат на автомивките и това се случва всеки уикенд. 

Link to comment
Share on other sites

Поне вътре калта да разкараш? Една прахосмукачка примерно? Или докато не започне да прелива не ти пука? :)

 

Абе вие добитък ли вкарвате в колите си?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Когато е валяло и са се качвали и други хора освен мен в колата, тогава като се оправи времето (както вчера) си заслужава да мине през почистване.
Иначе ако само аз се возя в колата, тя си е чиста (най-малкото си тупам краката преди да влезна, че пръст има навсякъде по улиците).
Средно по минимум месец и повече минава преди да получи следващото почистване вътре. Отвън е по-често, но за левче набързо през струйката, то и без това след 3-4 часа цялата е в прах отново и до ден все едно не е мита.

 

Edited by PiTT BuLL
Link to comment
Share on other sites

Вчера се мотах доста време из града в час пик и ми направи приятно впечатление, че на няколко кръстовища, където трябваше да завивам наляво, въпреки че на светофара нямаше стрелка за ляв завой (то и никога не е имало там)...когато беше зелено за мен, спокойно можех да си завия наляво, защото на отсрещните им светеше червено, все едно че съм на светофар със специализирана секция за наляво. Това някаква допълнителна екстра ли е, подготвят светофарите за добавяне на лява стрелка ли...или просто съм случил някакво временно явление.
 

Btw точно вчера доста време карах в задръстванията зад едно такова бяло xDrive с пловдивски номер 66-77 или нещо подобно ; що го казвам ли? Ами щото беше много красиво (имах достатъчно време да го разгледам в детайли), пък и беше претърпяло модинг по калници, окачване и др..

 

Link to comment
Share on other sites

Как така "секторни" като нямат секция? И освен това - от колко точно време, понеже не бях в Пловдив доста време, но преди това тази екстра определено я нямаше.

Link to comment
Share on other sites

Как така "секторни" като нямат секция? И освен това - от колко точно време, понеже не бях в Пловдив доста време, но преди това тази екстра определено я нямаше.

На вълни са. Като тези на Сточна Гара.

Link to comment
Share on other sites

Как така "секторни" като нямат секция? И освен това - от колко точно време, понеже не бях в Пловдив доста време, но преди това тази екстра определено я нямаше.

От ремонта на Руски насам. Сектори означава - всеки гьон си има отделчно изчакване. Като на Сточна.

Link to comment
Share on other sites

Да и тук направиха един така вместо да чакаш за наляво просто святка само за едната посока ;) Което е доста по-добре,защото преди ставаше колона за левия завой нямаше минаване :(

 

В крайна сметка минах да й бутнат калта с водоструйката тука при едни цигани до синия кос.2 лв,а колата беше с 4-5 кила калчица.

 

На съседката какъв гаден номер й бяха свъртяли в студентски :D  Бяха и намятали кал по предното стъкло и беше пълно пространството около чистачките догоре :lol: 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Освен "изклучението" на дясната врата, трябваше да оградиш и изклучението на предната броня....а иначе всичко останало си е "изполозваемо", както си го е написал човекът...само дето не е уточнил за какво точно е изполозваемо.... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Като карах по магистралата тоя уикенд, забелязах на 2-3 пъти да се случи едно интересно явление.

Докато давах газ на по-висока скорост, за момент оборотите на оборотомера се качваха без реално да се увеличава скоростта. Седяха така 1-2 секунди след което падаха (от 3000 на 2000 го видях единия път) и колата започва да дърпа. Единия път го видях с очите си. Другите 2 пъти го усетих по вървенето. И 3-те пъти беше, когато рязко давах газ. Колата си ръмжеше, но не вървеше.

Някакви предположения? Като ги гледам тия 3000 оборота, дали не е нещо свързано с турбото? Нещо временно? Не съм го засичал често, та няма да я карам все още на сервиз, за да я гледат, тъй като може и нещо моментно да е.

Да не е от горивния филтър нещо, че май не са ми го сменили като я купих?

Само гориво съм сменял на скоро. Сипах от Газпром към 40л. и после като светна резервата, сложих лукойл.

Link to comment
Share on other sites

Аз другата седмица ще сменям амортисьори :(

 

Ангеле като ходи до морето прави ли ти го това ? Няма как да е от филтъра щом тогава не ти го е правило ;) Нещо кофти нафта може да е.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Като карах по магистралата тоя уикенд, забелязах на 2-3 пъти да се случи едно интересно явление.

 

Докато давах газ на по-висока скорост, за момент оборотите на оборотомера се качваха без реално да се увеличава скоростта. Седяха така 1-2 секунди след което падаха (от 3000 на 2000 го видях единия път) и колата започва да дърпа. Единия път го видях с очите си. Другите 2 пъти го усетих по вървенето. И 3-те пъти беше, когато рязко давах газ. Колата си ръмжеше, но не вървеше.

 

Някакви предположения? Като ги гледам тия 3000 оборота, дали не е нещо свързано с турбото? Нещо временно? Не съм го засичал често, та няма да я карам все още на сервиз, за да я гледат, тъй като може и нещо моментно да е.

 

Да не е от горивния филтър нещо, че май не са ми го сменили като я купих?

 

Само гориво съм сменял на скоро. Сипах от Газпром към 40л. и после като светна резервата, сложих лукойл.

 

Амбреаж? :D

Link to comment
Share on other sites

Точно като съединител звучи, щом го прави и на по-високите предавки при подаване на газ ако разбирам правилно. Тея Алфи с демпферен маховик ли са, че цената там няма да е приятна.

 

Ето малко смях, леко употребяван е само :grin:

 

http://prodavalnik.com/vzdushen-filtr-za-reno-19-i41107097

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...