Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Здр колеги миналата седмица си направих акаунт във paypal  вързах си картата към него и ми дръпнаха евро и половина, в последствие ми ги върнаха във pay pal сметката след което ги обърнах във паунди, въпроса ми е следния като направя покупка във ybay uk тия пари от сметката ще се добавят ли към парите от картата които ще ми дръпнат или ще си останат там и ще ми дръпнат само от картата.Съжалявам ако въпроса ми е тъп но все още не съм наясно със тая система и ще бъда благодарен ако някой ми разясни нещата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Когато плащаш с пайпал, първо се (тегли) плаща от наличността на валутата по сметката ти в пайпал, ако не стига - тогава се дърпа остатъка за доплащане от картата ти. Мисля, че имаше опция, с която може да забраниш автоматичното дърпане на пари от картата ти (тоест плащаш винаги само с пари от пайпал акаунта си), но отдавна не съм плащал и може и да греша вече... :)

 

иначе за екзабайт -

получих си ваучера, ама ...нананай :):)

още миналата събота видях, че няма нищо и им пратих нов имейл, като писах , че съм много недоволен от несериозното им отношение , като си мислех , че това ще ги стресне...ама файда йок :)

Никакъв отговор, за сметка на това днеска гледам, че са пратили нова оферта, за отстъпка 10 $ ,ако платиш за някви самолетни биилети,

баси наглеците, много съм им ядосан

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за информациятя колега аз първоначално имах тия евро и половина и направих покупка във паунди сигурно затова не сами ги дръпнали сега като ги смених във паунди при следващата покупка  във ybay uk ще ми ги дръпнат

Link to comment
Share on other sites

Когато плащаш с пайпал, първо се (тегли) плаща от наличността на валутата по сметката ти в пайпал, ако не стига - тогава се дърпа остатъка за доплащане от картата ти. Мисля, че имаше опция, с която може да забраниш автоматичното дърпане на пари от картата ти (тоест плащаш винаги само с пари от пайпал акаунта си), но отдавна не съм плащал и може и да греша вече... :)

 

иначе за екзабайт -

получих си ваучера, ама ...нананай :):)

още миналата събота видях, че няма нищо и им пратих нов имейл, като писах , че съм много недоволен от несериозното им отношение , като си мислех , че това ще ги стресне...ама файда йок :)

Никакъв отговор, за сметка на това днеска гледам, че са пратили нова оферта, за отстъпка 10 $ ,ако платиш за някви самолетни биилети,

баси наглеците, много съм им ядосан

 

Хм, на мене дори и не пратиха, но не се и учудвам.На последък все повече разбирам, защо хората предпочитат амазон.

Благодаря за информациятя колега аз първоначално имах тия евро и половина и направих покупка във паунди сигурно затова не сами ги дръпнали сега като ги смених във паунди при следващата покупка във ybay uk ще ми ги дръпнат

 

Да колега, трябва да са във валутата в която пазаруваш.

Може да се избира кой ексчейндж да ползваш - дали този на paypal или на банката, като разлика почти няма.До колкото знам, не може да се блокира да не ти взима остатъка от картата.

Link to comment
Share on other sites

Не те разбрах за амазон, това не е ли търговски сайт като ебай,

докато пайпал си е система за разплащане...?

 

ebay и paypal са собственост на едни и същи хора, което си личи доста по нивото на съпорта на двата сайта.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе тея от пайпал нямат ли някакъф форум да ги напцувам едно хубаво там и

да ги разкрия кви прошляци са :)

 

Мина почти месец, а отговор никакъф, баси лъжците нагли

Link to comment
Share on other sites

И телефон имат, защото се обаждаха на един колега.

Как ви се занимава за някви си $15, които не се знае при какви условия се отпускат дори?

Link to comment
Share on other sites

Условията си бяха ясни, но защо им трябваше да обещават след като не могат да изпълнят промоцията?А и въпроса е принципен.След като "смучат" толкова време пари от мене, защо да не се възползвам от единствения шанс да получа някаква облага, че съм им клиент?

Link to comment
Share on other sites

ot koga paypal ne priemat mastercard za withdraw ?

imah 100tina paunda koito bqh zabravil oba4e visa-ta mi e iztekla i taka i ne q podnovih a mastercard-a ne iska da mi go prieme ?

Link to comment
Share on other sites

ot koga paypal ne priemat mastercard za withdraw ?

imah 100tina paunda koito bqh zabravil oba4e visa-ta mi e iztekla i taka i ne q podnovih a mastercard-a ne iska da mi go prieme ?

Никога не са приемали.

Link to comment
Share on other sites

 

 

What type of credit or debit cards can I use with PayPal?


PayPal accepts the following cards:
 

  • Visa / Delta / Electron
  • MasterCard / Eurocard
  • Maestro
  • American Express.


Debit cards (also known as bank cards) are accepted if they have a Visa or MasterCard logo.

 

https://www.paypal.com/helpscr?cmd=_help&locale=en_GB&countrycode=GB&_dyncharset=UTF-8&t=solutionTab&ps=solutionPanels&solutionId=163223

 

Провери си каква точно MasterCard имаш.Ако е от някоя дебилна банка като Пощенска, нищо чудно и да не стане.

Преди няколко седмици имах подобен проблем с тяхна Visa, която според сайта и служителите им (нарочно питах в 3 различни клона) трябвало да може да прави разплащания в интернет (когато отидох да ми я издадат, изрично казах, че ще я ползвам само за плащания през paypal), но уви - не можеше.След като ми издадоха нова Visa (този път Electron) и си заплатих допълнителни 10лв за услугата :censored2: , картата мина успешно в paypal.

Link to comment
Share on other sites

Значи имам питане свързано по-скоро с EBAY.Спечелих наддаване за ел.четец и покрай оформянето на крайната цена при плащането включих един долар ,което ми беше предложено за благотворителна инициатива.Да ама сайта изведе,че не е обработено плащането и отново да го повторя.Влизам в PAYPAL,а там този долар е отразен.Как така при опита ми за плащане това нещо е регистрирано ,а самата покупка не!Сега ако повторя няма ли после изненадстващо да се окаже,че съм платил два пъти    :sick:

Link to comment
Share on other sites

Зависи от продавача.

Извинявай, това беше за другата тема в която си писал. Периода зависи от продавача, а плащането ти на $1 е минало, защото е към eBay, а не към продавача на стоката.

Link to comment
Share on other sites

If your payment is declined for some reason, you’ll see your items under Awaiting payment in My eBay. You should then try your payment again. 

Не разбирам.Сайта нещо бъгва и не се отчита плащането,а един елемент фигурира в PAYPAL.А това с периода на плащане никъде не го забелязвам.Може би защото ми е за първи път.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах много добре последния въпрос, но до сега при мен сайта не е бъгвал.
Причините за проблем с плащането са или липсата на достатъчно баланс по сметката (ако парите ти не са в paypal, а в дебитна/кредитна карта) или ако са в paypal, виж дали са в същата валута в която правиш плащането.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Напоследък нямах много време, днес реших да си проверя пощата с надеждата, че има някво развитие по нашия проблем с екзабайт, но както и очаквах - нищо. Пак се ядосах и написах един formal complaint да видим дали ще се случи нещо по-различно този път

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте :)
Картата, с която съм регистрирана в PayPal, ми изтече и съответно от банката ми изкараха нова, която е с друг номер.
Въпросът ми е: сега, когато я добавя в акаунта ми (тъй като мога да променям само датата на валидност), ще трябва ли пак да се мине през процедурата за получаване на пин кода от банката? Трябва ли да изтрия от акаунта старата карта?

Link to comment
Share on other sites

Новата ти карта е с друг номер? Ако е с друг номер, трябва да добавиш нова и ще минеш през процедурата отново.
Ако е сменена само датата на валидност, както би трябвало да се е случило, а номера си е същия, то тогава трябва да смениш само датата. Те автоматично ще си сложат запор, за да я проверят и ще ти го върнат после. Без да пращаш пинове и т.н.
3 карти съм сменил до сега.

Link to comment
Share on other sites

Тези EUR 1.50, където ти ги взимат от сметката, за да ти валидират картата - как могат да се похарчат? Горе някой е писал, че като плащаш нещо първо тях ти дърпа, а после ти взима от сметката на картата. При мен не е така, 2 карти съм регистрирал, стоят си EUR 3.00 като PayPal balance, а междувременно са минали други плащания.

Link to comment
Share on other sites

Плащанията трябва да са в същата валута.Когато правиш самото плащане, в ebay си има опция която трябва да избереш за да дръпне 1во парите от paypal акаунта.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ае стига, пратиха ли ти ги?

Тормози ли ги с много мейли, че да знам да пратя и аз, защото  хавлиите дето си бях харесал още са налични? :)

Link to comment
Share on other sites

да, преведени са в акаунта ми

както писах и преди, направих formal complaint ,

въпреки че не очаквах кой-знае какво.

Копирах и писмото, в което ми отговориха първия път, че ще

разследват проблема и остана без продължение.

може да пробваш, но очаквай най-рано след месец да ти

възстановят сумата ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...