Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Има много голяма разлика в таксите на различните карти. Има карти без нито една стотинка такса, но има и такива с доста високи. Всичко зависи какво решение ще вземат от банката. Един и същи тип карта имат коренно различни такси в зависимост в коя банка са.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Карта Visa Electron може ли да се регне към PayPal? Говорим за карта на ОББ понеже се оказа, че на тая банка еPay не може да се регистрира с тази карта на ОББ.

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да може - аз имам същата към друга банка и нямах проблеми при регистрацията. Вероятно Ипей имат по-различни изисквания от Пейпал.

Link to comment
Share on other sites

Карта Visa Electron може ли да се регне към PayPal? Говорим за карта на ОББ понеже се оказа, че на тая банка еPay не може да се регистрира с тази карта на ОББ.

Няма причина да не може. При epay ситуацията е малко по - различна и затова не можеш да я добавиш.
Link to comment
Share on other sites

Моята Виза я ползвам в ипей без проблеми.Но е към друга банка.Прав е Иван като казва, че таксите са много различни според банката.Обикновено има нужната информация в сайтовете им.Специално за дебитните карти са описани подробно нещата.Без малки букви и скрити условия.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой получавал ли е наскоро оферта за отстъпка 15 $ (примерно) за купуване през пайпал от ебей.ком и ако да, как е

процедирал...ако купи нещо до 15$ , напълно безплатно ли му излиза ??

Link to comment
Share on other sites

Аз регулярно си купувам от Ибей чрез Пейпал - не ми е пращана такава оферта, но надали нещо струващо $15 ще ти излезне безплатно. Имаш ли пълния текст на офертата? Вероятно отстъпката важи за покупка над определена стойност или има друго подобно условие...дай да видим какво са ти предложили точно...

Link to comment
Share on other sites

Аз получих преди седмица:

 

spacer50.gif Hello ....

A great reason to discover eBay – your very own $15 discount. Simply choose what you want, click the PayPal button to buy and enter your personal coupon code. There’s no minimum spend or maximum items – and the best part is you’ll get $15 off the total price, including postage and packaging.* spacer50.gif spacer50.gif Even more reasons to shop on eBay

From designer fashion and blockbuster films, to the latest technology and collectable antiques, you can get some great deals on a whole range of items – and all in just a few clicks.

Sincerely
PayPal

 

- Validity of the coupon is until 31st of March, 2013

 

Добре, че прегледах *

 

Според другите * няма ограничение и се включва и транспорта.Сега ще го ползвам и ще пиша.

Link to comment
Share on other sites

Моя код се оказа нещо неактивен.Опитах на няколко пъти да купя различни неща през ebay.com , но без успех.

Писах си с .co.uk съпорта (.com нямат online съпорт), но ми казаха да се обърна към Paypal, защото те предоставят тези кодове.Пратих им на тях е-мейл та да видим, ама май няма да е.

Link to comment
Share on other sites

:throw:Абсолютно същия ташак и при мен
Най-лощото е , че си загубих целия ден да си направя регистрейшъни, активейшъени и конфърмейшъни при ебай, щтот нямах акаунт там и само заради тея 15$ се регнах, после настройки разни и 2-3 часа разглеждах кво да купя, накрая купих неща за 17-18 евро и ....купона се оказа невалиден...
Сега не знам как ще ги плащам тея дискове , дет поручах .
Много съм ядосан, пратих писмо на пейпал и ще държа до дупка да ми възстановят тея 15$ , мръсни мошеници такива :starwars:

Link to comment
Share on other sites

:throw:Абсолютно същия ташак и при мен

Най-лощото е , че си загубих целия ден да си направя регистрейшъни, активейшъени и конфърмейшъни при ебай, щтот нямах акаунт там и само заради тея 15$ се регнах, после настройки разни и 2-3 часа разглеждах кво да купя, накрая купих неща за 17-18 евро и ....купона се оказа невалиден...

Сега не знам как ще ги плащам тея дискове , дет поручах .

Много съм ядосан, пратих писмо на пейпал и ще държа до дупка да ми възстановят тея 15$ , мръсни мошеници такива :starwars:

 

Не е нужно да ги плащаш.Ако все още не си потвърдил плащането в paypal, логни се в ebay акаунта си, за всеки избран итем (ако не са от един и същ човек) се свържи с продавача и му се извини, че е ста*ала грешка при закупуването (обикновенно казват, че детето докато цъкало на ПС-то било купило без да иска нещото :) ) или просто кажи, че си имал купон от paypal за отстъпка, но не работи и ги помоли да кансалират продажбата.В 99.9% няма да имаш проблем.

Link to comment
Share on other sites

В 99.9% няма да имаш проблем, да. Единствения проблем ще е с рейтинга ти, ако естествено държиш на това. ;)

 

Turn off this option! Nexus 7 Turn off this option! HD

Link to comment
Share on other sites

В 99.9% няма да имаш проблем, да. Единствения проблем ще е с рейтинга ти, ако естествено държиш на това. ;)

 

И това не е съвсем вярно...Не е задължително след отказване на поръчка, продавачът да ти сложи отрицателен коментар, дори изобщо не е задължително да сложи какъвто и да е коментар.

Link to comment
Share on other sites

@torbalan

 

От: webform@intl.paypal.com

 

Thank you for contacting PayPal regarding the 15,00 USD coupon (CPAYPAL 15).

At the moment we are unfortunately experiencing some technical difficulties that prevent our customers from redeeming this coupon.

You will receive an E-mail from us in a few days with a new coupon code in it.

I understand your frustration regarding this matter and regret any inconvenience this might have caused.

Yours sincerely,
Kim

 

Остава да чакаме :)

Link to comment
Share on other sites

Да, аз получих писмо, в което пише че до края на тая седмица (демек утре) ще пратят нов купон.

Само да те питам , не разбрах как да отменя покупка преди да съм платил с пайпал.

аз официално съм ги купил нещата , само дето не съм платил физически още с пайпал, иначе вече ми се водят...

даже получих писма с молба да ги плащам :)

Link to comment
Share on other sites

Ако не искаш да ги плащаш, отиваш на Activity->Purchase history от там срещу продукта трябва да имаш стрелка за падащо меню и избираш: Contact seller

Пишеш му, че си имал проблем с paypal акаунта или каквото измислиш и искаш да отмениш поръчката.Извиняваш му се съответно за главоболията и той, ако се съгласи прави оста*алото (кансалира поръчката).

 

Ето help-а който дават ebay при такива ситуации:

 

"If you feel that you have a valid reason for not paying, you should contact the seller and explain the situation. If you and the seller agree not to complete the transaction, you'll be released from your commitment to purchase the item."

 

П.С. Аз още нямам такъв мейл.Дано да не ме пропуснат, че... :censored2:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Когато пращаш пари с PayPal например долари,а в картата имаш левове ,обмяната на валутата става долар в евро нали ? И това е спрямо международната банка и нейния фиксинг за деня ? Или спрямо БНБ,въпреки че ние сме вързани към международната банка и не трябва да има разлика във фиксинга.

Още един въпрос,ако парите са ти в ПейПал баланса няма такса при пращане на пари ,а ако са в кредитна или дебитна карта ПейПал 3.4% ли взимат от цялата сума като такса,която изпращаш ?

Link to comment
Share on other sites

Когато пращаш пари с PayPal например долари,а в картата имаш левове ,обмяната на валутата става долар в евро нали ? И това е спрямо международната банка и нейния фиксинг за деня ? Или спрямо БНБ,въпреки че ние сме вързани към международната банка и не трябва да има разлика във фиксинга.

Още един въпрос,ако парите са ти в ПейПал баланса няма такса при пращане на пари ,а ако са в кредитна или дебитна карта ПейПал 3.4% ли взимат от цялата сума като такса,която изпращаш ?

 

 

Има такса при плащане на пари от ПейПал баланс към ПейПал баланс в зависимост от акаунта на който пращаш. Ако са ти в дебитната карта и пращаш на ПейПал акаунт - винаги има такса равняващ се на процент от сумата.

Link to comment
Share on other sites

Ясно,а това с конвертирането на валутата ? Например ако искам да ти изпратя 1 долар,ще ми го конвертира в евро ,но спрямо кой фиксинг ? Въпреки ,че не би трябвало да има разлика с този на БНБ за деня,тъйкато сме вързани за международната банка ...?

Link to comment
Share on other sites

Ще го конвертира банката в която ти е картата и ще го конвертира към валутата, която искаш да изпратиш.

Link to comment
Share on other sites

В момента на плащането имаш опция да избереш кой да направо обмяната. Вариантите са да го направи твоята банка или PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Да, аз получих писмо, в което пише че до края на тая седмица (демек утре) ще пратят нов купон.

Само да те питам , не разбрах как да отменя покупка преди да съм платил с пайпал.

аз официално съм ги купил нещата , само дето не съм платил физически още с пайпал, иначе вече ми се водят...

даже получих писма с молба да ги плащам :)

 

Колега какво стана с бонуса?Получи ли го?

 

Имам следния проблем.Имам да платя стока за 40 паунда, имам 40 евро в пейпал и 20лв в картата.Плащането не може да мине, дава че няма наличност (тези 20лв в паундове са поне 8).Защо не минава плащането?Да не би да трябва да обърна еврото в паундове и догава да си доизтегли остатъка от картата (не ми се тества заради смотания к*рс който дават от пейпал, но май нямам избор)?

 

ЕДИТ: Проблема го оправих, като конвертирах наличната ми валута в пейпал в паундове.После при плащането излезе ето това:

 

Payment method Payment Method

PayPal Balance
£36.82 GBP
Credit/Debit Card : Visa XXXX-XXXX-XXXX-XXXX
5.23 BGN
PayPal Conversion Rate as of Apr 19, 2013: 1 Bulgarian Lev = 0.416950 British Pounds

 

И всичко мина ОК.

 

П.С. Бахти обира.Хващат си паунда на 2.3986лв

Link to comment
Share on other sites

Тоя проблем го бях казал и в една друга тема, или по-нагоре в тази.
Някои сайтове не приемат валутата в PayPal акаунта освен ако не е в тази, с която искаш да платиш на сайта. При това положение, ще се опитат да теглят от картата и ако нямаш наличност, ще те ударят с 60стотинки такса.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...