Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Знам, че очакваше моето включване :D

Принципно, на колоездачите им е забранено да карат колелетата си по тротоарите. Не са много тези, които го знаят. На тротоара могат само да бутат. Колоездачите са задължени да носят каска, светлоотразителна жилетка и колелото им да е оборудвано с фар и стоп(мигалка). Това е според последните промени в ЗДП. Искам да видя циганите с колелетата от на дядо ми времето, оборудвани със щайги, кой ще ги глоби за това, че не са с каска и че нямат фарче и стопче ;]

А какви са повечето градски колоездачи... настръхвали са ми косите. Хора, сякаш лишени от инстинкт за самосъхранение. Така че искрено съчувствам на шофьорите за тази напаст... Ама така е, като няма контрол...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не, това е кирливата пяна, която изплува отгоре и която по стечение на обстоятелствата има пари, елита на България съм аз :lol:

 

 

Съгласен съм на 100% с виждането ти. Мисля че на голяма част от заобикалящите ни хора им трябват още няколко века еволюция докато стигнат до нашето ниво и разберат че парите съвсем не са мерило за позиция в обществото :)

Разбира се , защо са му пари на Курето като има злато в Обливиън , пък на теб ти трябва 1 фишек и си безсмъртен , няма кой друг да е елита :punk

Link to comment
Share on other sites

Знам, че очакваше моето включване :D

Принципно, на колоездачите им е забранено да карат колелетата си по тротоарите. Не са много тези, които го знаят. На тротоара могат само да бутат. Колоездачите са задължени да носят каска, светлоотразителна жилетка и колелото им да е оборудвано с фар и стоп(мигалка). Това е според последните промени в ЗДП. Искам да видя циганите с колелетата от на дядо ми времето, оборудвани със щайги, кой ще ги глоби за това, че не са с каска и че нямат фарче и стопче ;]

А какви са повечето градски колоездачи... настръхвали са ми косите. Хора, сякаш лишени от инстинкт за самосъхранение. Така че искрено съчувствам на шофьорите за тази напаст... Ама така е, като няма контрол...

Проблема на повечето колоездачи, че се мислят един път за пешеходци, а в следвашия момент се "таксуват" като МПС-та и ти като караш автомобил, не можеш да разбереш какво ще направи той след 3 секунди. Истината е, че няма колоездачни алеи, където да карат, но това не ги прави по-малко виновни, за това че не ебават за нищо на пътя. За фарчетата и стопчетата да не говорим, щото ако ги има е направо чудо.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Проблема на повечето колоездачи, че се мислят един път за пешеходци, а в следвашия момент се "таксуват" като МПС-та и ти като караш автомобил, не можеш да разбереш какво ще направи той след 3 секунди. Истината е, че няма колоездачни алеи, където да карат, но това не ги прави по-малко виновни, за това че не ебават за нищо на пътя. За фарчетата и стопчетата да не говорим, щото ако ги има е направо чудо.
Типичното българско тарикатене. Ся ми е изгодно да съм пешеходец - след малко съм кола.

Колелото в града се кара с глава, и то не празна. Стига да си напънеш сивото, и да се сетиш за някои уж очевидни неща - карането не е толкова сложно... И определено с една идея по-безопасно.

А на колоездачите им е много лесно да се "видят в чудо" и понеже са 'онеправдани', шофьорите са им виновни за това, че няма места за паркиране и има коли по улиците, автомобилистите са виновни, че няма алеи и нерядко, колоездачи с дебилното си отношение към останалите водачи в движението държат шофьорите постоянно на тръни... А то свестни пътища за колите няма, камо ли да се "краде" от тях за велоалеи.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Такава е системата. Елита се определя от банковата сметка. Тоест няма какво да се чудиш за останалите ... неща, при положение че не съещствува коректив за тях измислен от нас хората.

 

Вселената ще въведе баланса за всеки рано или късно. Няма да се плашите :P

Абе по принцип, произхода е тоя фактор, дето може да вкара един човек в елита, ама нали ни е сбъркано обществото :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Разбира се , защо са му пари на Курето като има злато в Обливиън , пък на теб ти трябва 1 фишек и си безсмъртен , няма кой друг да е елита :punk

Ако фишеците ме правеха безсмъртен в смисъла на God mode в игрите (IDDQD :P) досега да съм започнал систематичното прочистване от дразнещи ме хора :devil

 

Ако трябва да бъдем реалисти, при мен лично ефектите които наблюдявам са:

- в случай че съм сам: измислям си някаква задачка която ми доставя удоволствие (създаване на ново електронно парче, настройване на някакъв софтуер по linux-четата, Шах във chess.com, слушане на музика, гледане на филми, хапване :), ровене в интернет) с тази разлика че запазвам концентрацията си за много повече време. Дребните неща спират да ме разсейват... пък и някой път ми идват интересни идеи...

- в случай че съм с приятели: по принцип съм мнителен човек което винаги ми е пречело в общуването. ако съм напушен усещам как не толкова задръжките а по-скоро предразсъдъците ми към отсрещния човек изчезват. Това го считам за положително тъй като определено съм станал по-комуникативен в последно време.

 

Абе по принцип, произхода е тоя фактор, дето може да вкара един човек в елита, ама нали ни е сбъркано обществото :ph34r:

Не. Мисълта ми беше че всичко зависи от гледната точка. Това че определени виждания за нещата са добили прекалено голяма популярност (в общия случай се нарича "общоприетото"), не значи че не трябва непрекъснато да бъдат поставяни под съмнение. В противен случай тези които се оказват на върха на пирамидата започват да злоупотребяват с позицията си и започват да вършат злини :) Какво друго иначе щеше да накара например Васко да се трансформира в Азис... пък и да стане популярен на всичкото отгоре. :)

 

От друга страна е логично елита на всяко едно общество да се стреми да съхрани структурите си, за да може да не променя статуса си. Ето и примера: защо музикалните компании започнаха да преследват свободното разпространение на музика?

 

Всяко действие има обратно по посока и равно по сила противодействие...

Link to comment
Share on other sites

удължена концентрация..... СТИГА БЕЕЕЕЕ тука и други хора сме пушили трева и то такава каквато са пушили много много малко хора в БГ затва заеби я тая концентрация и повишена трудоспособност.........

Link to comment
Share on other sites

Е ако е по-силничка слагам просто по-малко количество. Всичко е в дозата.

 

Пък и си е до нагласа. Някой казват от пушенето се затъпявало. Ами да. Ако пушиш систематично от години и през цялото това време не си правил нищо освен ... да пушиш и да изцикляш с някакви безсмислени неща... мисля че трябва да се сърдиш само на себе си в такъв случай, а не да търсиш причини за ситуацията си там където ги няма.

 

Само разваляте реномето на растението :lol:

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

От друга страна е логично елита на всяко едно общество да се стреми да съхрани структурите си, за да може да не променя статуса си. Ето и примера: защо музикалните компании започнаха да преследват свободното разпространение на музика?

 

Защото някой трябва да плати за всичката тази техника дето им се налага да купуват. Звукозаписно студио не се прави в нечий гараж с 1 компютър, звукова карта на дъното и микрофон за 5лв, нали се сещаш.

 

Разбира се че ще си търсят авторските права. Ако всичката музика спокойно можеше всеки един човек да си я намери безплатно на мп3-ки с перфектно качество защо изобщо ще си помръдне задника до магазина за да купи 1 CD вместо просто да свали цялата дискография на групата за 15-20 минути. Не че тука с торентите не продължава да може но в по-белите държави положението е по-затегнато.

 

Пак стигаме до парите, нали се сещаш... и до това че музикантите също искат да ядат сирене а то е с пари пусто да опустее!

Link to comment
Share on other sites

Едва ли ще го обясня по-добре от The Free Music Philosophy

 

Won't musicians starve to death if they freed their music?

 

Musicians currently make money through a variety of sources: sales of records, merchandise and concert tickets, and royalties from commercial airplay. Freeing music will certainly not be detrimental to the sales of merchandise and concert tickets, nor will it affect compulsory or performance royalties. If anything, it will improve sales since people will continue supporting artists they like by going to their concerts and buying their merchandise. Profits from record sales will also not be affected because people will be encouraged to buy directly from the artist for the added bonuses of liner notes, lyrics sheets, and packaging. Thus Free Music can be used as a marketing tool to ensure that musicians do not starve. An approach where people send the artist a "donation", if they found value in the music they copied, is another way to make money in a direct fashion. This could become an ingrained practice in society, like tipping, where even though there is no enforced requirement to tip for various services, people do anyway.

Link to comment
Share on other sites

Точно Металика пък не бяха особено съгласни с това и май баш те тръгнаха първи срещу Напстер (поправи ме ако греша). Отделно не толкова звукозаписните компании имат против колкото филмовите относно авторските права (и особено Александра Видео у нас). Както и да е - зачекваме доста дебела тема която не и е много мястото в темата за оплакване въпреки че специално за Александра Видео няма начин да кажеш нещо и да не се оплачеш от тях :) Хората които поне малко са имали взимане-даване с видеотечния бизнес много добре знаят за какво говоря...

Link to comment
Share on other sites

Е Radiohead си пуснаха In Rainbows официално за без пари или по-точно за толкова пари, колкото публиката поиска да им даде и сега имат приход 10 милиона долара, което също е и чисто, защото няма да се делят пари с компания, с разпространител и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Е Radiohead си пуснаха In Rainbows официално за без пари или по-точно за толкова пари, колкото публиката поиска да им даде и сега имат приход 10 милиона долара, което също е и чисто, защото няма да се делят пари с компания, с разпространител и т.н.

Да наистина. Пък и като се замислиш... желанието като фен да подпомогнеш финансово любим твой изпълнител е едно и също независимо дали купуваш диск, ходиш на концерт, купуваш фланелка, или пък директно правиш дарение :)

 

Разликата е че при закупуване на CD, до самия изпълнител стига прекалено малък процент от печалбата на самия носител. Затова да живеят независимите малки label-чета които освен всичко друго... държат под крилото си много по-интересни изпълнители от тези които можеш да срещнеш в списъците на големите играчи в бранша.

 

Също така не съм съгласен че хубава музика може да бъде направена само и единствено след инвестицията в скъпа техника. Според мен това донякъде е излишен лукс, просто защото съществуват хора които са достатъчно талантливи да се справят перфектно без да се разпростират много извън чергата си. :) Примери много.

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещате че половината от изпълнителите нямаше даже сте ги чували ако зад тях не стояха големите компании които да ги лансират.

Link to comment
Share on other sites

Да, като "Мискин нет" "Лешпер Аудио Видео" и т.н. Майтапа настрана, новият албум на Балканджи е продуциран именно от "Мискин нет"

Link to comment
Share on other sites

Маа му ! Болен съм. Така ме дере гърлото, че даже не мога и да се разпсувамм както трябва.... :tongue

Link to comment
Share on other sites

Дейба как се стигна от класовото разделение до музикалните компании, които си искат милиардите дето ги точим от нета :lol:

 

Искам да се оплача, че в четвъртък имам 2 контролни в унито, а ме мързи да чета та пушек са дига ... и ме боли врат и гръб, ма поне е от куфеене :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещате че половината от изпълнителите нямаше даже сте ги чували ако зад тях не стояха големите компании които да ги лансират.

Нямаше да е голяма загуба тъй като по-голямата част от тях не струват и без това. Най-интересните изпълнители са underground... просто трябва да си ги потърсиш сам. За което съм благодарен на last.fm

 

Когато не те притиска нуждата от печалба... музиката се прави от сърце... и си личи. :love Това е изкуство, а всяко изкуство се прави чрез вдъхновение което няма как да бъде форсирано. Като го вкараш в рамки с идеята да го продаваш... губиш божественото... и стигаш до познатите до болка на всички pop-shit-|fresh|-nrg-city изпълители от които ми се обръща стомаха няколко пъти като ги чуя.

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

Аз съм забелязал, че най-известние групи и изпълнители, задължително включват темата за любовта в репертуара си. Даже Металика придобиват супер комерсиалния си успех чак след черния, където малко се променя самата тематика и мелодичност на песните :)

Link to comment
Share on other sites

Трябва да науча характеристиките и принципа на действие на НВУ-П...Аз да не съм инженер, бахти...

Link to comment
Share on other sites

Тъпите фиорентина не успяха да стигнат поне до равенство и ми провалиха печалба от над 100 лева :(

 

P.S За трети ден за 1 мач ми се проваля перфектен фиш. От двата дни ШЛ и УЕФА общо нереализирани печалби около 300 лева .... :(

 

P.S За четвърти ден ... нямам думи просто ...

Edited by cyber4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...