Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами... Не мисля, че съм се обадил неуместно. В случая съм доста по - запознат от теб за какво става въпрос. ;) (говоря за заяждането, а не за състоянието на Виден) Да не кажа, че дори не знаеш изобщо за какво става въпрос, ма грам.

 

За заяждането не си никак запознат...Но ще опитам да бъда по-мъдра - да кажем, че в момента ми е месечния период за заяждане... Още обяснения искаш ли? Сега вече се заяждам с теб! :sayjin

 

@DaToNik: жена си, с котки около теб... и още не си се изследвала? може би не те интересува дали можеш да имаш деца?

а заяждането ти няма да има положителен ефект върху целта, която мислиш че сис и определила. тва с ваденето на долно бельо на показ, без съгласието на пациента не е работа за аматьори.

 

Мобо, факта, че съм жена не значи че съм тъпа - разпитала съм доста, изчела съм доста и да, интересува ме за децата ми /бъдещите/. Засега всичко и всички твърдят, че опасността е когато се заразиш по време на бременността, особено в първото тримесечие. Аз още не съм бременна, но въпреки мнението на специалисти и не чак такива, да, ще се изследвам. Просто изразих притеснение и потърсих мнения...

 

Все още не мога да разбера защо приемате думите ми за заяждане, ами ако просто се закачам...или Датоник не може и не трябва да се закача, щото тя е... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

@DaToNik: жена си, с котки около теб... и още не си се изследвала? може би не те интересува дали можеш да имаш деца?

а заяждането ти няма да има положителен ефект върху целта, която мислиш че сис и определила. тва с ваденето на долно бельо на показ, без съгласието на пациента не е работа за аматьори.

 

Mobo, ама и ти си един философ. Наясно ли си кога токсоплазмозата е вредна? И че когато жената е бременна заболяването от това е много опасно за плода но в никакъв случай не предизвиква стерилитет. Отделно за заяждането кое толкова ви се стори заядливо не знам. На мястото на RaptoR аз бих бил горд че като всеки истински мъж жули бира и пържоли. Кое му беше заяждането не разбрах. Мен лично частта с витамините ме развесели даже :)

 

За заяждането не си никак запознат...Но ще опитам да бъда по-мъдра - да кажем, че в момента ми е месечния период за заяждане... Още обяснения искаш ли? Сега вече се заяждам с теб! :sayjin

 

Оооо Ванка, спукана ти е работата... бягай през глава колкото можеш по-бързо и по-надалече :P

Link to comment
Share on other sites

оффф, да ва такоам в нежните душици. а освен прехвалената токсоплазмоза някой от вас дава ли си сметка с колко милиона други микрогадинки може да се обзаведе при отглеждането на домашни котки? а дали се досещате че повечето от тях могат да си виреят у вас без външни принаци? или просто трябва да ми покажете колко съм тъп, поради което не си струва да знаете здравословното си състояние? все едно да не идеш да се изследваш за спин/хепатит/трипер/сифилис, щото мобо е дървен философ.

 

"заяждането" лично аз го взех от психара, той го кръсти така. не съм се заяждал, колкото и да не ви се вярва. изказах лично мнение че на нейно място не бих се чудил.

Link to comment
Share on other sites

оффф, да ва такоам в нежните душици. а освен прехвалената токсоплазмоза някой от вас дава ли си сметка с колко милиона други микрогадинки може да се обзаведе при отглеждането на домашни котки? а дали се досещате че повечето от тях могат да си виреят у вас без външни принаци? или просто трябва да ми покажете колко съм тъп, поради което не си струва да знаете здравословното си състояние? все едно да не идеш да се изследваш за спин/хепатит/трипер/сифилис, щото мобо е дървен философ.

 

А знаеш ли още колко гадини ей такива миниатюрни си виреят навсякъде и без участието на котките? Майка ми има 4 котки които никога не са излизали навън и са може би по-стерилни от мен самия. За изследванията също не си прав защото освен по някаква причина човек не може да иде да се изследва за абсолютно всички - първо защото ще струва маса пари и второ защото 1 месец после няма да може нито да седне нито да легне.

 

Ти ей така ходиш ли да се изследваш за спин всеки 6 месеца профилактично? Защото аз откак се жених и май имаше задължителни няколко теста, оттогава насам не съм се изследвал...

 

Edit: "Каката" може да е временно в заядливо настроение, обаче аз го правя от любов към спорта :) А когато не съм си отспал хубаво става страшно...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ти ей така ходиш ли да се изследваш за спин всеки 6 месеца профилактично?

 

 

Аз пък го правя.И за хепатит се тествам.И на психо ходя.И кво?И да, аз знам колко много гадинки живеят около нас.И какво?Чесън, лук и черен дроб..Мноо сте ми противни като почнете да си доказвате нещо един на друг и всеки се прави на тънкообиден...

Link to comment
Share on other sites

Оооо Ванка, спукана ти е работата... бягай през глава колкото можеш по-бързо и по-надалече :P

 

Щото сме Ентелигентни с Ванката се разбрахме извън сцената, сеирджии :bgrin:

 

... или просто трябва да ми покажете колко съм тъп, поради което не си струва да знаете здравословното си състояние? все едно да не идеш да се изследваш за спин/хепатит/трипер/сифилис, щото мобо е дървен философ.

 

Недей така де! Никой не е казал, че си тъп! И дори не си го е помислил даже! Аз ти благодаря за напомнянето и ще се заема с изследванията възможно най-скоро, пък дано моят имунитет да е достатъчно силен и да е удържал атаките и на токсоплазмите и на другите бацили, дето са активни при Виден. Между другото ще отида и на СПИН тест, щото поне той е безплатен ;)

 

Дядо Мразе, това с витамините е доста сериозен въпрос, щото то само с пържолки и биричка се става истински мъж, но не и ЗДРАВ мъж. Историята на заболяването го доказва. Не аз! А като излязат и моите изследвания, пак ще си говорим...

 

Едит: Оказа се, че не "каката" е в заядлив период...Ваньо, и аз та обичам!

Edited by DaToNik
Link to comment
Share on other sites

Cripple fight ! :lol:

:laughing: Тъкмо си мислех и аз да сипя на психаря колко неадекватно търси да се заяде с някой, да го сведе на неговото ниво и да го победи, но реших да не го правя щото се смях с глас на тоя пост :D

 

SM1082Cripple-Fight-Posters.jpg

 

Трябва да се ядат плодове и зеленчуци... по-малко пържени храни... и като сядате на кръчма заменете пилешките дреболии с кашкавал със една голяма салата + биричка и примерно вместо да се нахвърляте на разни сачове.. спокойно можете да пробвате пилешка пържола от бут със гарнитура задушени зеленчуци (броколи, брюкселско зеле) с ориз :)

 

Виното също помага в умерени количества. :D

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

Mobo, ама и ти си един философ. Наясно ли си кога токсоплазмозата е вредна? И че когато жената е бременна заболяването от това е много опасно за плода но в никакъв случай не предизвиква стерилитет. Отделно за заяждането кое толкова ви се стори заядливо не знам. На мястото на RaptoR аз бих бил горд че като всеки истински мъж жули бира и пържоли. Кое му беше заяждането не разбрах. Мен лично частта с витамините ме развесели даже :)

:P

Никой не говори за стерилитет, нито че е опасно САМО за бременни ;)

Всяка сериозна двойка, имаща чест досег с котки трябва да си прави изследвания.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Трябва да се ядат плодове и зеленчуци... по-малко пържени храни... и като сядате на кръчма заменете пилешките дреболии с кашкавал със една голяма салата + биричка и примерно вместо да се нахвърляте на разни сачове.. спокойно можете да пробвате пилешка пържола от бут със гарнитура задушени зеленчуци (броколи, брюкселско зеле) с ориз :)

 

Виното също помага в умерени количества. :D

 

Тук прочетох две-три заучени фрази и куп глупости...Моля те, не се излагай и като не разбираш не пиши - не си длъжен!

Link to comment
Share on other sites

Дядо Мразе, това с витамините е доста сериозен въпрос, щото то само с пържолки и биричка се става истински мъж, но не и ЗДРАВ мъж. Историята на заболяването го доказва. Не аз! А като излязат и моите изследвания, пак ще си говорим...

 

Абсолютно верно си е това. Напоследък аз бирата направо съм забравил каква беше на вкус че хем студено хем много бачкане почти денонощно а от нея така ми се доспива че хептен ще я вапцам! А после ако някои неща не станат навреме от неустойките ще ми се завие свят...

 

Едит: Оказа се, че не "каката" е в заядлив период...Ваньо, и аз та обичам!

 

А тъй! И любовта възтържествува!

 

Никой не говори за стерилитет, нито че е опасно САМО за бременни ;)

Всяка сериозна двойка, имаща чест досег с котки трябва да си прави изследвания.

 

Е то и хората с кучета е добре чат пат да си правят изследвания за кучешка тения примерно само че не съм чул досега някой от моите познати да го прави и още по-малко пък редовно да ходи да се изследва..

 

Иначе си прав, особено ако животинките могат да се разхождат навън из махалата.

Link to comment
Share on other sites

Тук прочетох две-три заучени фрази и куп глупости...Моля те, не се излагай и като не разбираш не пиши - не си длъжен!

Мисля че разбирам достатъчно за да не съм съгласен с тебе :) Определено няма заучени фрази при положение че нещата съм ги тествал и измислил сам :D

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

@d9thc, ти ставаш все по - жалък. Не мислех, че може да почнеш да четеш чуждите сигничъри и да им използваш фразите, но уви. Станал си достатъчно прост. :) Честито!

За да не кажеш, че си измислям:

Never argue with an idiot. They'll bring you down to their level and beat you with experience

Подписа на дядомраз.

Тъкмо си мислех и аз да сипя на психаря колко неадекватно търси да се заяде с някой, да го сведе на неговото ниво и да го победи, но реших да не го правя щото се смях с глас на тоя пост

Ти.

И btw не мислех да се заяждам с никой. Както виждаш абортвируса ме дебне 2ра седмица, но аз си мълча и си търпя "пораженията". Но твойто е чиста проба идиотизъм, замесена с липсата на социален реален контакт, комбинирано с липсата на секс с ЧОВЕК.

И за да не се депресираш, и не седнеш да мислиш адекватен отговор на поста ми, (защото ако го направиш ще бъдеш смазан от стадо трактористки) просто напиши нещо в твой стил - купчина глупости, които са изсмукани от чуждите блогове, които съчетават толкова дълъг пост, че се надяваш всички да го подминат и да си "моралния" победител от евентуалния спор, който може да се получи.

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Мисля че разбирам достатъчно за да не съм съгласен с тебе :) Определено няма заучени фрази при положение че нещата съм ги тествал и измислил сам :D

 

1. Няма НОРМАЛЕН мъж, пък и жена, които да пият бира и да ядат САЛАТА, доколкото разбирам прясна!

2. Сачът е глинена плоча (с леко заоблени ръбове), върху която се готви. Няма нищо по-приятно и ПОЛЕЗНО от ястие на сач.

3. Не по-малко пържено, а никакво - то е изцяло вредно, защото при процеса на пържене се образуват вредни за организма вещества.

4. Пилешките дреболии - дробчета, воденички и сърца са една от най-полезните храни сред месните продукти, които съдържат вещества, които не можеш да си набавиш отникъде другаде.

 

Още ли твърдиш, че разбираш?

 

Едит: Да, Мирката! Така е!

Edited by DaToNik
Link to comment
Share on other sites

Може ли и аз да кажа. Може ли?

Според мен пържолата от бут е по-вредна от пържолата от гърдите.

Че в първата разни кожи, вожи. Пък и съм чувал, че в бутчетата се натрупвали токсини -> това не съм 100% сигурен.

Докато пържолата от филето си е чисто месо и е доста по-добре от мазното от бута.

Link to comment
Share on other sites

... Пилешките дреболии - дробчета, воденички и сърца са една от най-полезните храни сред месните продукти, които съдържат вещества, които не можеш да си набавиш отникъде другаде...
Например?
Link to comment
Share on other sites

1. Няма НОРМАЛЕН мъж, пък и жена, които да пият бира и да ядат САЛАТА, доколкото разбирам прясна!

2. Сачът е глинена плоча (с леко заоблени ръбове), върху която се готви. Няма нищо по-приятно и ПОЛЕЗНО от ястие на сач.

3. Не по-малко пържено, а никакво - то е изцяло вредно, защото при процеса на пържене се образуват вредни за организма вещества.

4. Пилешките дреболии - дробчета, воденички и сърца са една от най-полезните храни сред месните продукти, които съдържат вещества, които не можеш да си набавиш отникъде другаде.

 

Още ли твърдиш, че разбираш?

1. На мен ми харесва бира + салата. :) Може и да не съм нормален според твоите представи за нормалното но това не значи че ще спра да харесвам комбинацията :)

2. Мисълта ми беше количеството мръвка което се сервира ако си поръчаш от менюто нещо на сач в повечето ресторанти. Тоест това беше по-скоро метафорично, затова извинявай че не съобразих че имаш нужда от доуточнения :)

3. И да спра да ям пържени картофи? Няма как просто... въпрос на доза по-скоро.

4. Тук признавам че е възможно да не съм прав, но като се сетя колко пиленца трябва да си дадат насила сърчицата за да ми направят 1 порция... мисля че природата може би е измислила и алтернатива така че малко ме съмнява че съвсем няма друга възможност за набавянето на веществата които имаш предвид.

 

Обаче психаря ме кефи реално :D само лекичко като го закачиш и почва да се обяснява супер много.. доставя ми радост, демонстрирайки че съществуват по-глупави хора от мен. Един вид е като слънчицето на моя ден :D

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

Например?

 

"Ястието пилешки дробчета на фурна има високо съдържание на пълноценни белтъци от еднороден произход и високо съдържание на наситени мазнини. Това забавя първата фаза на смилане и задържа храната по-дълго в стомаха. Ястието има умерено съдържание на късоверижни сложни въглехидрати. Богато е на витамини, минерали и ценни вещества, сред които са витамин В12, витамин А, холестерол. От изброеното до тук следва, че пилешките дробчета на фурна са добър избор за обяд при атлети с бавен метаболизъм и добър избор за обяд или ранна вечеря при атлети с умерен и бърз тип метаболизъм."

 

Цитатът е набързо свален от ТУК. Мога и повече, но нямам много време... А е факт, че всички диети и здравословни хранения препоръчват приема на дреболии. Ползвай Гугъл.

Link to comment
Share on other sites

А ти изпълняваш заръките ми като пчеличка. :love :lol: И стига си гледал огледалото.

Все пак не мисля че е лошо че цитирам подписа на дядо мраз. Даже се убеждавам още по-силно че казаното е съвсем вярно :) Дори не ми е нужно огледало при положение че си имам тебе за социалните ми форумни експерименти :D Ти си най-добрия ми екземпляр. Бъди горд :devil

Link to comment
Share on other sites

Дроб да се яде е изкл. полезно - това за свинския, телешкия( той не е толкова вкусен според мен ), пилешкия и т.н.Това е едно прекрасно ястие богато, както вече се каза на много витамини и т.н.Пилешкото месо( гърди и филетирано ) наистина е идеална форма за прием на белтък, НО човешкият организъм има нужда от цял набор микро и макро елементи.Зеленчуци + риба + леки меса( без мазнини ) + фъстъчено масло + ядки + шоколад + цитроси е една прекрасна диета ако човек може да си я позволи и разпредели в поне 5-6 хранения на ден.Който се интересува повече да отиде при GP-то си и да му дадат направление за диетолог да го изследва и да му състави собствена диета.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

На мен гугъл точно по тези въпроси не ми трябва. Но от цитата не забелязах нищо, което не може да се набави дори в по-големи количества от други храни. А ти писа, че съдържат вещества, които не можеш да си набавиш от никъде другаде.

Белтъци се набавят от всички месни продукти и от много растителни. Не знам какво значи "пълноценни от еднороден произход" явно някаква нова класификация. За наситени мазнини също не съм чувал. Наситени мастни киселини е друго нещо. 1-вата фаза на смилане се усъществява в устната кухина - явно дробчетата те карат да дъвчеш по дълго :D Сложни въглехидрати също е добро! B12 има във всеки черен дроб, а за Витамин А мога да ти изброя 20 източника с по-високо съдържание от пилешките дробчета. Холестерола в кравето масло е 10 пъти по-висок, от колкото в пилешкото и по-специялно в дреболиите. С 2 думи - не вярвай на всичко, което пише в интернет!

Link to comment
Share on other sites

1. На мен ми харесва бира + салата. :) Може и да не съм нормален според твоите представи за нормалното но това не значи че ще спра да харесвам комбинацията :)

2. Мисълта ми беше количеството мръвка което се сервира ако си поръчаш от менюто нещо на сач в повечето ресторанти. Тоест това беше по-скоро метафорично, затова извинявай че не съобразих че имаш нужда от доуточнения :)

3. И да спра да ям пържени картофи? Няма как просто... въпрос на доза по-скоро.

4. Тук признавам че е възможно да не съм прав, но като се сетя колко пиленца трябва да си дадат насила сърчицата за да ми направят 1 порция... мисля че природата може би е измислила и алтернатива така че малко ме съмнява че съвсем няма друга възможност за набавянето на веществата които имаш предвид.

 

Късно го видях това творение. Отговарям за последно, щото мястото му не е тук, в тази тема и рискувам да ме модерират ;) , дори наживо...

1. Цял форум с мъже - ще покаже кой крив, кой прав;

2. Не мога да разбера доуточнението ти - никъде не се казано, че мръвката е вредна, още повече на сач! Напротив - в ресторантите я компенсират с доста зеленчуци в сача, което отново е обратно на твоя съвет.

3. Личното ти предпочитание към пържените картофи не ги прави по-полезни!

4. Айде пак - природозащитата няма нищо общо с полезността на храните. Та затова хората ги отглеждат в птицеферми с цел храна!

 

Вземи пример в аргументацията от Сандман! Браво!

Edited by DaToNik
Link to comment
Share on other sites

На мен гугъл точно по тези въпроси не ми трябва. Но от цитата не забелязах нищо, което не може да се набави дори в по-големи количества от други храни. А ти писа, че съдържат вещества, които не можеш да си набавиш от никъде другаде.

Белтъци се набавят от всички месни продукти и от много растителни. Не знам какво значи "пълноценни от еднороден произход" явно някаква нова класификация. За наситени мазнини също не съм чувал. Наситени мастни киселини е друго нещо. 1-вата фаза на смилане се усъществява в устната кухина - явно дробчетата те карат да дъвчеш по дълго :D Сложни въглехидрати също е добро! B12 има във всеки черен дроб, а за Витамин А мога да ти изброя 20 източника с по-високо съдържание от пилешките дробчета. Холестерола в кравето масло е 10 пъти по-висок, от колкото в пилешкото и по-специялно в дреболиите. С 2 думи - не вярвай на всичко, което пише в интернет!

Напълно прав.

 

Повечето привърженици на карантията, като полезна и здравословна храна са атлети и културистчета, хора които не са най-добрата реклама за здравословен живот.

 

Карантията е много вкусно, но не и полезно нещо. За съжаление на мен ми забраниха да ям каквато и да е преди десетилетие и си позволявам доста рядко подобни деликатесчета.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...