Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

не бъди сигурен че ключа прекъсва фазата. може инсталацията да е правена в петък или от снощен "майстор". а може и австрийците да са в опако настроение и да са решили да пообърнат туй-онуй.

 

е да.. има го и този момент - да е офазена инсталацията но би трябвало да се прекъсва фазата от ключа

 

 

Пламене, ела да си вземеш лепенките пък аз ще ти подаря една флашка дето ми е леко излишна. Верно 1гб е само но пък е красива на външен вид.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

не бъди сигурен че ключа прекъсва фазата. може инсталацията да е правена в петък или от снощен "майстор". а може и австрийците да са в опако настроение и да са решили да пообърнат туй-онуй.

 

Абсолютно! У баба ми така останах втрещен като слагах един полилей. Свети горе фаза , та се кине - свалих целия ключ и пак светеше! Уникум!

 

От друга страна - може пък да е изпляскал и ключа и да не прекъсва

Link to comment
Share on other sites

Гръмна ми крушката ( от 3 )

отидох зех си нова

и аха да почна да я сменям и изненада- лампата не загасва от ключа

кво подявлите е станало !?

 

1. Ключът се е "заварил" или кобилицата е блокирана/счупена.

2. Ако слагаш енергоспестяващи, не е подходящ ключ с нощна индикация (глим-лампа). През глимката протича малък ток, достатъчен за мъждукането на енергоспестяващата крушка. Ако е това и те дразни: или махаш глимката, или пък ако са повече крушки - сложи и една слаба с нажежаема жичка. Неподходящи са също и старите тиристорни регулатори.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

гръмнала е крушката, от енергоспестяващите е, имаше черно вътре

от това е гръмнал и ключа, от въртящите се е, изгоряла му е електрониката и така ...

сега съм с обикновен ключ, доста по-бързо си пускам лампата ;)

Link to comment
Share on other sites

:Facepalm: сега ще кажеш че за първи път чуваш това но енергоспестяващите крушки НЕ МОГАТ да се слагат на димер (ключ който се върти). Има енергоспестяващи крушки които стават за това и там управлението става по много по-различен начин а не чрез потенциометър но са по-различни а не всяка срещната. На osram примерно има няколко модела пури които могат да се димват и струват 3 до 5 пъти повече от обикновените.
Link to comment
Share on other sites

А не ти ли е направило впечатление че лампата или свети или не, а като врътнеш до средата и почва да мига а не да свети слабо? :) Иначе мен ме светнаха в магазин ФОС за тези подробности, показаха ми кои стават и кои не (т.е. то повечето не стават).

Link to comment
Share on other sites

А не ти ли е направило впечатление че лампата или свети или не, а като врътнеш до средата и почва да мига а не да свети слабо? :) Иначе мен ме светнаха в магазин ФОС за тези подробности, показаха ми кои стават и кои не (т.е. то повечето не стават).

напълно нормално си работеха, регулирах си светлината напълно нормално, нямаше никакво премигане

не знам как ви са лампите, нито какъв е бил ключа

имам 1 резерва лампа и на опаковката пише 'матова лампа'

ето така изглеждат или е нещо адски близо до това;

http://www.tpetrov.com/img_full.php?img=ImagesTE/JPG/LAMPG925.jpg

 

не съм наясно и да ме питаш още неща сигурно няма да мога да ти отговоря или ще е грешно

Edited by po_taka
Link to comment
Share on other sites

Нищо енергоспестяващо няма в тази крушка. Това е халогенка. Енергоспестяващите са тези:

 

E12_dulux-superstar.jpg

 

И в други форми ги има но тази е най-често срещаната.

 

ПС: Ако ще взимаш подобни лампи търси осрам спектър 827 - прилича на светлината на обикновените крушки а не от отровно белия спектър като повечето. (това си е моето предпочитание но ако искаш мога да ти покажа една до друга 2та спектъра да направиш разликата)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Крушката е халоген, познат като тип G9. Абсолютно обратното на енергоспестяваща laughing.gif

 

Кой по дяволите те излъга така? Аз имам на няколко места тоя вид и цокъл. По принцип светят много добре, но са си по 40 вата парцала.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Светят но хората добиват малко болнаво-зеленикав тен. На нормална крушка е по-приятно според мен. След това са енергоспестяващите спектър 825 (или аналогични но от най-топлия спектър), после са халогените и накрая бяло-синкавите пури и турските енергоспестяващи лампи.

Link to comment
Share on other sites

G9 си свети с отлична светлина и не дава никакви оттенъци и прочее.

 

Енергоспестяващи крушки по принцип аз не харесвам. В повечето случаи не са удачни за домашна употреба, тъй като с тая фаза на подгряване се обезсмислят на повечето места в дома. Отделно пък всякакви компромиси с евтини боклуци са си визуално самоубийство...

Link to comment
Share on other sites

"Midex, on 04 July 2010 - 04:10, said:..."

 

Чефо, Чефоооо...за кривата ракета писах, ама се чудя дали да не пиша и за жирафа...:P

не съм влизал тука....дразни ме сливането на двата раздела...и цъкам темата която се показва като първа хаха

Link to comment
Share on other sites

G9 си свети с отлична светлина и не дава никакви оттенъци и прочее.

[/Quote]

 

Videne, spektara na halogenite e malko po-razlichen ot tozi na krushkite s nazezhaeama zhichka. Na men mi zeleneiag leko horata. Ne sa zeleni no promenia leko tena

 

 

Енергоспестяващи крушки по принцип аз не харесвам. В повечето случаи не са удачни за домашна употреба, тъй като с тая фаза на подгряване се обезсмислят на повечето места в дома. Отделно пък всякакви компромиси с евтини боклуци са си визуално самоубийство...

 

Zavisi kade. Pri men v koridora i nad kuhnenskata masa sam s takiva no sa osram 825 i si e dobre. Ne pochva da sveti silno vednaga no ne e peoblem

 

 

 

"Midex, on 04 July 2010 - 04:10, said:..."

 

Чефо, Чефоооо...за кривата ракета писах, ама се чудя дали да не пиша и за жирафа...:P

Kazi za zhirafa shtoto az tozi laf ne go znam

 

----------------------------------------------------------------------

Edit by Midex: К'во ти е станало с кирилицата? Язък ти за М$-ската клавиатура. :P

А за жирафа - "Вица за заека" (вторият отгоре надолу).

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Оффф, щях да ви светна малко относно крушките, димирането и спектрите....ама така ме мързи сега... :lol:

Ако ми дойде музата, може по-късно да ви дам подробности от "кухнята".

Link to comment
Share on other sites

Оффф ся гледам 1 приятел онлайн в скайп и ми писал,

отговарям му и нищо

( той обикновено го държи изключен защото му лагва като играе уоу, демек постоянно е изключен )

та звъннах му и каза че ми е писал, но било вчера.Казах му да ме стрелне, защото ми е развален телефона и да видя какво ще стане.

Звъни ми телефона, ама звъни постоянно, не като стреляне.

пиша му по скайпа "достатъчно"

той "?"

аз ... нищо ... мерси. нали ти ми звъня ?

той "не"

и се обаждам на последния номер ( 2пъти зелената, е тука е добре да уточня че точно не ми работи дисплея :) )

и той ми вика "кво"

 

поговорихме си и установихме че след като е приел някой от тея файлове "виж снимкииииииии" и е станало фал и вече неговия скайп не е само негов

Link to comment
Share on other sites

А на малкия Стенли да не би да ги разбираш? Аз поне доста се затруднявам напоследък да разбера какво иска да каже и дали всъщност иска да каже нещо...и дали пък всъщност това не е някаква нова мода, а аз съм вече изкуфял и не я разбирам...:allien

Link to comment
Share on other sites

Чувствам се смазан душевно... и цялото това нещо само за 2-3 часа. Май имам нужда от почивка (някъде далеч от хора).

Link to comment
Share on other sites

А на малкия Стенли да не би да ги разбираш? Аз поне доста се затруднявам напоследък да разбера какво иска да каже и дали всъщност иска да каже нещо...и дали пък всъщност това не е някаква нова мода, а аз съм вече изкуфял и не я разбирам...:allien

малкия Стенли и котора са отдавна игнорирани и не си играя да се опитвам да разкодирам мислите им.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...