Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

UzITo е прав.Познавам глухонеми и мога да кажа че,въпреки голямата загуба на слуха повечето говорят макар и малко нечреноразделно.Не изговарят ясно като нормално чуващ човек думите,а малко гърлено.Също така също когато казват изречение не казват например:Аз отивам до аптеката ,а казват:Отива аптека.С една дума гълтат доста срички.Но за това те нямат вина,те просто не чуват собственият си глас и не могат да развият говора си.Има и хора който се водят-Тежкочуващи, който си чуват гласа и говорят по добре от глухонямите,въпреки че и те не чуват много добре.

И всички те имат инвалидна група от ТЕЛК:Втора за глухонемите.трета за тежкочуващите.И си имат свой език:Езика на жестовете(Говорят с ръце)

 

Zlobile,човека който ти продаде ключодържателя ясно ли като нормален човек ли ти каза -Мерси или гърлено.И докато му споменаваше роднините ,нещо отговори ли ти?Ако бях там веднага щях да разбера дали е глухоням или някакъв симулант.

вие изобщо усещате ли се какво говорите?!

термина "ГЛУХОНЯМ" означава че човека не може И да чува И да говори - съставен е от термините "глух" и "ням", които няма да обяснявам. Логическата операция "И" също няма нужда от обяснение, както и употребата й в българския език.

наистина не е задължително един глух човек да е ням или пък един ням човек да е глух.

и на мен ако ми се представи човек като глухоням и после ми проговори веднага ще го вкарам в категорията "измамник", най-малкото защото преувеличава недъзите си с цел собствена изгода за моя сметка.

 

 

онтопик: пак обиколих страната и май настинах. в плевен са останали само социалнослаби и пенсионери - производство нъцки. то и умните хора са зачезнали....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Неска беше възможно най-гадния ден в живота ми досега...

Link to comment
Share on other sites

вие изобщо усещате ли се какво говорите?!

термина "ГЛУХОНЯМ" означава че човека не може И да чува И да говори - съставен е от термините "глух" и "ням", които няма да обяснявам. Логическата операция "И" също няма нужда от обяснение, както и употребата й в българския език.

наистина не е задължително един глух човек да е ням или пък един ням човек да е глух.

и на мен ако ми се представи човек като глухоням и после ми проговори веднага ще го вкарам в категорията "измамник", най-малкото защото преувеличава недъзите си с цел собствена изгода за моя сметка.

онтопик: пак обиколих страната и май настинах. в плевен са останали само социалнослаби и пенсионери - производство нъцки. то и умните хора са зачезнали....

Какво си се хванал да думата Глухоням и ми развиваш разни теорий какво означавала тя. :angry1

Ти въобще, познаваш ли такива хора ,та правиш генерални заключения само и върху основата на тази дума.Аз познавам доста.Имал съм дълго време контакти със Съюза на глухите в България(така се казва организацията в която членуват хора с слухови увреждания) и знам какво говоря за разлика от теб.И трябва да ти кажа,че тези хора и е много трудно в сегашните условия да приживяват ,защото те не са като теб и мен и не могат да работят всякаква работа заради трудната им комуникация с хората.

И затова са принудени да просят.

Мога още много да пиша на тази тема,но не искам.Дано сте разбрали правилно, това което написах.

Лека вечер на всички

Link to comment
Share on other sites

Какво си се хванал да думата Глухоням и ми развиваш разни теорий какво означавала тя. :angry1

Ти въобще, познаваш ли такива хора ,та правиш генерални заключения само и върху основата на тази дума.Аз познавам доста.Имал съм дълго време контакти със Съюза на глухите в България(така се казва организацията в която членуват хора с слухови увреждания) и знам какво говоря за разлика от теб.И трябва да ти кажа,че тези хора и е много трудно в сегашните условия да приживяват ,защото те не са като теб и мен и не могат да работят всякаква работа заради трудната им комуникация с хората.

И затова са принудени да просят.

Мога още много да пиша на тази тема,но не искам.Дано сте разбрали правилно, това което написах.

Лека вечер на всички

не се познаваме, за да ми говориш на "ти", още повече пък с този тон...

попитах дали нарочно употребявате термина или просто грешите, поради незнание или невнимание примерно..

"теории" в множествено число се пише с две И-та, а не с Й, освен ако не говориш за някой древноримски герой, ама него не виждам как пък да съм го развивал.

както и да е - моето не е теория, а търдение. общувал съм и с глухи хора и не съм останал с впечатление, че някой от тях би се гордял да се нарече "глухоням", освен ако не е.

представи си че съществуват и други хора, знаещи нещо по някои социални проблеми ей така от обща култура, освен теб. един от въпросните проблеми е че на хората "с увреждания", както е модерния термин, им се вменява фалшиво чувство за неспособност да работят или да се реализират заради прекомерното съчувствие, проявявано към тях.

Link to comment
Share on other sites

Искам да се опача, че като бях в заведението на Злобил-а, докато играех на билярд бутнах една лампа! :D Но после отидох при него и му се извиних и той я оправи :lol: Нали си ми простил B)

Link to comment
Share on other sites

Няма да получавам ситпендия, щото средното аритметично от оценките ми по физическо прават 5.40 и от там ми пада успеха на 5.44 :lol: :blink:

Edited by BoqoJIa3a
Link to comment
Share on other sites

айде некой спец да се изкаже дали може да се приемат колдрекс + нурофен едновременно. Защото от скапаната аптека ми казаха че нямало проблем. А на колдрекса си пише да не се приема с други лекарства за простуда и грип. Дигнах темп. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Чудя се имало ли е хубав ден от 2 седмици насам :(

 

 

Да ти оправя настроението аз се чудя дали съм имал хубав ден в последнияте 7 месеца.

Аз пък се чудя за последнaтa година и нещо.. ;)

Edited by Tomahawx
Link to comment
Share on other sites

Тва е защото гледате само лошите неща и не поемате никаква инициатива да ви се случи нещо хубаво...Или не може да разберете какво е щастие....Не може за 2 седмици да няма 1 хубав момент...

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Тва е защото гледате само лошите неща и не поемате никаква инициатива да ви се случи нещо хубаво...Или не може да разберете какво е щастие....Не може за 2 седмици да няма 1 хубав момент...

Абе случва се и да има , но след тва се случват и неща , които те карат да си мислиш , че сичко хубаво е било илюзия :)

Link to comment
Share on other sites

ония ден ми зимаха 180лв за ремонт на компютъра , ебахти кошницата следващият път като се развали пак направо го хвърлям и спирам да посещавам интернет

Link to comment
Share on other sites

ония ден ми зимаха 180лв за ремонт на компютъра , ебахти кошницата следващият път като се развали пак направо го хвърлям и спирам да посещавам интернет

 

НЕ Васко - просто се обаждаш на батковците мафиоти и ти го опрааме, каун див. Цакаха ли те 5$ на час? Търси си приятелите Мунчо, те ще ти помогнат - ядосваш ме вече.

Link to comment
Share on other sites

ми деа знам кво са ме таксували

иначе са ми сложили :

ново захранване старото изгоря поради някаква необяснима причина , даже и на изгоряло не замириса

нов вентилатор на видеокартата

нов вентилатор на процесора , охлаждане ли е там кво е еба ли го

нова записвачка

и най накрая преинсталира на уиндулса

Link to comment
Share on other sites

Имам да пиша курсова работа по История на социологията :cry Гадостите тепърва предстоят...

Link to comment
Share on other sites

от сутринта (~от 9.30) чакам тоя идиот дето ми е спрял централно пред двора да си разкара колата, за да мога да си вкарам мойто и да си я оправя :angry1 :angry1 :angry1 не мога да го открия къде е тоя, всеки жив питах, от магазините, от данъчното срещу нас, комшиите... никой не го знае. Засрал си е колата централно пред двора... :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Имам да пиша курсова работа по История на социологията :cry Гадостите тепърва предстоят...

Тва не е нищо , аз имам да направя таблици и да решавам 20 страници задачи и то само за да ме допусне тъпата овца на изпит по статистика...

Edited by err0r^
Link to comment
Share on other sites

от сутринта (~от 9.30) чакам тоя идиот дето ми е спрял централно пред двора да си разкара колата, за да мога да си вкарам мойто и да си я оправя :angry1 :angry1 :angry1 не мога да го открия къде е тоя, всеки жив питах, от магазините, от данъчното срещу нас, комшиите... никой не го знае. Засрал си е колата централно пред двора... :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Няма право да спира. Мисля че можеш да извикаш паяците за да го махнат.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...