Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз не съм абонат на DCC, но нека помогна на потребителите на тази печална компания!

 

С малко справки от държавните институции и нека всеки сам да прецени къде да плаща, крещу кой да подава жалби в Съвета за електронни медии /СЕМ/ и в Комисията за регулиране на съобщенията /КРС/ и за по-напористите срещу коя фирма да заведат дело в съда!

 

 

 

"АТВ САТ" - фирмата на Гологанов

 

Данни от КРС - вижте само кога е пуснал уведомлението към КРС

Данни от СЕМ - няма разрешително на тази фирма издадено за разпространение на телевизия - напишете и името в регистъра и нищо не излиза

 

 

 

"ТВ САТ КОМ" - фирмата на Кирев

 

Данни от КРС - вижте, обаче тук кога е пуснато уведомлението към КРС

Данни от СЕМ - има разрешително за разпространение на телевизия - напишете името на фирмата в регистъра и ще Ви излезе

 

 

 

DCC - Цифрова кабелна компания - която сигурно вече няма да съществува, след тези спорове и нови фирми и нови каси има всичко!

Данни от КРС - уведомление пуснато до КРС

Данни от СЕМ - напишете името на фирмата в регистъра и ще Ви излезе, а тази компания дори има договори за разпространение, а "ТВ САТ КОМ" - няма, но има лиценз, за разлика от фирмата "АТВ САТ" - която няма лиценз от СЕМ

 

 

 

Това е положението в момента с държавните органи на тези фирми, нека всеки си направи изводите! Да реши къде ще плаща, кой ще съде, срещу кой ще подава жалби в СЕМ и КРС и дали ще остане абонат на някоя от трите фирми! Или по-точно ще остане абонат и той не знае на кого в момента!

 

Надявам се да съм Ви помогнал!

Link to comment
Share on other sites

Защо ли шепне като някой плъх с извинение...? Ако беше наистина потърпевш, щеше да говори със сериозни аргументи и с по-уверен, а не замиращ глас... :lol:

 

 

Защото е мишка затова ,не е плъх , плъха е хитро животинче. :P

Link to comment
Share on other sites

Аз гледах пресконференцията - пълна скръб. Гологанов не беше подготвен. Кой свиква среща с медиите, а не знае какво да каже?

 

Основното, което разбхрах, е че ДСС юредически е създадена от две съществуващи фирми, АТВ САТ и ТВ САТ КОМ респекитвно на двамта съдружници. Това, което касае абонатите, е че докато не влезе в сила законно решение на съда за подялбата на ДСС и нейните активи - никой няма да види свестен интернет или телевизия. Защо? Защото за да функционира ДСС като струткура, трябва да се ползват ресурсите и на двамата собственици, които постоянно се саботират и пречат. От което следва да се заключи, че изпълненията няма да свърщат.

 

Всеки един нормален човек би направил следното,

 

а) В личен план ще прекрати договора с "фирмата" и ще се свърже с друг доставчик на услиги

 

б) да заведе дело за неустойки и пропуснати възможности

 

:excl: Ето ви едно предложение - тук в този форум всеки недоволен клиент да изяви желание, определяте някой пекан и опитен юрист, помествате кординатите му тук и всеки загубил пари и нерви да отиде в кантората на адвоката - той да оформи един колективен граждански иск срещу ДСС. Така ще ги осъдите, и ще ви дадат пари, дори най-вероятно ше се стигне до споразумение с тях.

Edited by slick
Link to comment
Share on other sites

@agenta087 това е паствано поне 8 пъти, но поради големия спам, може и да не си го видял ;)

 

Ясно се вижда, че Гологанов почва да губи и прави отчаяни опити да промени нещо, но само се излага като... няма да казвам какъв да не стане като с victory да го приеме като обида :D

 

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=583444

 

 

:excl: Ето ви едно предложение - тук в този форум всеки недоволен клиент да изяви желание, определяте някой пекан и опитен юрист, помествате кординатите му тук и всеки загубил пари и нерви да отиде в кантората на адвоката - той да оформи един колективен граждански иск срещу ДСС. Така ще ги осъдите, и ще ви дадат пари, дори най-вероятно ше се стигне до споразумение с тях.

 

Аз съм за, но тук влизат много малко хора, абонати на ДСС ( има няма 20-30 човека ) от които я има 2ма, 3ма които да се навият.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

@agenta087 това е паствано поне 8 пъти, но поради големия спам, може и да не си го видял ;)

 

Ясно се вижда, че Гологанов почва да губи и прави отчаяни опити да промени нещо, но само се излага като... няма да казвам какъв да не стане като с victory да го приеме като обида :D

 

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=583444

 

 

 

Аз съм за, но тук влизат много малко хора, абонати на ДСС ( има няма 20-30 човека ) от които я има 2ма, 3ма които да се навият.

 

Ми то абонатите на ДСС почти намат интернет, така че форума не е подходящ.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се щом го е имало!

 

Но по-подобен начин пострадаха Евроком- Blizzo преди една година от мен! Жалбата ми в КРС за некачествени услуги беше разгледана доста прецизно и бяха наложели санкция на "Евроком Кабел Менинджмънт" България в размер на 100 000лв., за което аз имам доверие в държавните институции! Само някой трябва да ги сезира!

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за, но тук влизат много малко хора, абонати на ДСС ( има няма 20-30 човека ) от които я има 2ма, 3ма които да се навият.

Събирате се тези 20-30 човека и отивате в кнатората на някой обигран, пекън юрист и му казвате, че искате колекитвно да ви представлява по граждански иск срещу ДСС. След това давате кординатите му на медиите. Най-късно след една седмица от 20, 30 ще стане 2000,3000 (грубо казано).

 

В крайна сметка и 20-на да сте пак е достатъчно да им надуите шошните на тези ... хубави хора :rolleyes:

Edited by slick
Link to comment
Share on other sites

Извинявам се щом го е имало!

 

Но по-подобен начин пострадаха Евроком- Blizzo преди една година от мен! Жалбата ми в КРС за некачествени услуги беше разгледана доста прецизно и бяха наложели санкция на "Евроком Кабел Менинджмънт" България в размер на 100 000лв., за което аз имам доверие в държавните институции! Само някой трябва да ги сезира!

 

Ти ли получи 100000лв или държавата?

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че държавата, а след това ми беше отговорено какво е съставено и направено срещу Евроком! Тези комисии могат да издавант наказателни постановления и актове, а и сумите се събират веднага от НАП, защото иначе им отнемат лицензите!

Link to comment
Share on other sites

В такъв случай би ли обяснил каква е ползата от цялото губене на време на тези 20тина човека и разходите за адвокат? Т.е. защо биха се захванали с това вместо да си сменят доставчика на интернет примерно?

Link to comment
Share on other sites

В такъв случай би ли обяснил каква е ползата от цялото губене на време на тези 20тина човека и разходите за адвокат? Т.е. защо биха се захванали с това вместо да си сменят доставчика на интернет примерно?

Ти как мислиш, хората за какво сключват договори според теб?

 

Що се отнася до разходите за адвокат, когато спечелят делото, ДСС ще платят и разхноските по производството.

Edited by slick
Link to comment
Share on other sites

Ами очевидно не са получили нищо от ЕК... защо изобщо са си губили времето? Оправили ли са им интернета? Аз ЕК не съм чул да са го оправили и продължават да са най-застреляния доставчик в Пловдив... та да, ако може да ми обясни защо тогава след като нито ще видят някой лев от цялата работа нито ще се оправи услугата която получават, защо изобщо биха се занимавали, аз това не мога да разбера. Ще плащат на адвокат и после ще си получат парите обратно (защото адвоката най-вероятно ще си иска хонорарите на час седмица за седмица).

 

Искам конкретен отговор ако е възможно а не реторика. Моля!

Link to comment
Share on other sites

Е, не знаех, че си толкова елементарен!

 

Да си чувал за вреди, неустойки, компенсации и порпуснати ползи? И правиш ли въобще разлика между държавен контролен орган, какъвто е КРС и граждански съд, където се гледат частни жалби?

 

С прости думи, пример:

 

Ти си сключил договор за доставка на интернет и си предплатил за него. На месец, посредством интернет ти изкарваш примерно една сума от 6000лв. От средно 30 дни в месеца обаче ти 20 от тях нямаш интернет поради вина на доставчика ти, от което следва, че имаш пропуснати ползи на стойност 4000лв. Доставчикът ти като страна по договор с теб е отговорен за това и ти имаш правото да си търсиш правата по исков ред.

 

Начертах ти съвсем груба трактовка на нещата, за да стане ясно.

 

Разходите на адвокатите обикновенно са от 200 до 600лв еднократно за оформянето на исковата молба и депозирането й в съда и вероятните обжалвания пред въззивните съдилища. Когато ищците са повече, вероятно тогава ще се поднат и по-малко разходи на човек. Така или иначе, при спечелване на делото, разходите са плащат от загубелия производството.

 

На пресконференцията Гологанов каза, че на офисите му са сложени метални врати и решетки и няма физически достъп до тях, а въпросните помещения били отдадени под наем на трето лице. Малко по-нататък на пресконференцията една жена, клиент на ДСС попита към кого да се обърне за компенсации и неустойки за неудобствата - Гологанов отвърна "Ами аз мисля, че от тези, които са ми заключили офиса". Срамота! Такъв отговор заслужава само съд до дупка. Какво е виновна жената и всички абонати в това число кой на кого му заключвали офисите? Точно за това са договорите. Достатъчно много се развуня сутацията, достатъчно добре са документирани всички издънки. Съдете ги до дупка, при това колективно.

Link to comment
Share on other sites

Аз се отказах от услугите им-интернет,кабелна и цифрова.Бях платила за този месец,но продължавах да нямам интернет-беше ниска скоростта и си пуснах молба за отказване и попълних един образец,че се отказвам от услугите им.Това беше сутринта,следобяд дойдеха техниците и си взеха приемника и модема,подписаха ми се на договорите,че прекратяваме услугите ,а от касата ми върнаха сумата за целия месец.Преминах на Виваком-интернет и цифрова.Всеки решава за себе си дали ще си хаби нервите и ще стои при тях,или се маха и си намира нов доставчик.

Link to comment
Share on other sites

Ти ли получи 100000лв или държавата?

 

 

Естествено, че държавата, а след това ми беше отговорено какво е съставено и направено срещу Евроком! Тези комисии могат да издавант наказателни постановления и актове, а и сумите се събират веднага от НАП, защото иначе им отнемат лицензите!

 

 

Е, не знаех, че си толкова елементарен!

 

Прочети горните 2 и пак ми обяснявай колко съм елементарен. А за пропуснатите ползи може да се посмеем само след като си прочетеш договора и намериш къде е описано какъв точно интернет получаваш но като МИНИМУМ и какво може да е максималното прекъсване и т.н. или иначе казано какво те ти гарантират и какви неустойки ти дължат за това. След това ми обяснявай приказки от 1001 нощ. Въпроса ми беше много конкретен и специално за теб ще го повторя: след като ТЕ не са получили никакви пари за това защо изобщо са си губили времето и просто от любов към спорта ли са съдили ЕК за да им го върнат тъпкано след като полза очевидно нямат?

 

И да допълня - при подобен случай ми е толкова все едно колко ще глобят коя да е фирма след като АЗ лично мога да си обърша задника с въпростното листче с което ме уведомяват благодарение на мен колко повече данъци и глоби е събрала държавата.

 

И в случая с DCC ои както agenta087 предлага да се съберат абонатите ако може да ми каже някой ЗАЩО да си губят времето и какво биха спечелили освен някакво "възмездие" и форма на справедливост

 

 

 

 

За бавно развиващи повече от два пъти НЕ обяснявам !

 

Момче, не те питам теб да ми обясняваш теоретични постановки с пропуснати ползи и подобни глупости. Погледни си договора и пак ги говори тези врели-некипели. И изобщо наясно ли си как се доказват пропуснати ползи? Иди го разкажи това на някой адвокат и гледай в какъв смях ще изпадне. И преди да му дадеш 30те лева хонорар за консултацията и обърнатото време вземи си прочети договора да се убедиш колко безпочвено е изобщо да тръгваш в тази насока.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

За бавно развиващи повече от два пъти НЕ обяснявам !

 

EDIT:

Не ми говори на "момче", пенсионер такъв. Елементарен си и нямаш никаква правна култура. Стой като теле и гледай как мутрите и некадърниците те минават отзад! Аз безплатни консултации не давам.

Edited by slick
Link to comment
Share on other sites

Аз не съм абонат на DCC, но нека помогна на потребителите на тази печална компания!

 

С малко справки от държавните институции и нека всеки сам да прецени къде да плаща, крещу кой да подава жалби в Съвета за електронни медии /СЕМ/ и в Комисията за регулиране на съобщенията /КРС/ и за по-напористите срещу коя фирма да заведат дело в съда!

 

 

 

"АТВ САТ" - фирмата на Гологанов

 

Данни от КРС - вижте само кога е пуснал уведомлението към КРС

Данни от СЕМ - няма разрешително на тази фирма издадено за разпространение на телевизия - напишете и името в регистъра и нищо не излиза

 

 

 

"ТВ САТ КОМ" - фирмата на Кирев

 

Данни от КРС - вижте, обаче тук кога е пуснато уведомлението към КРС

Данни от СЕМ - има разрешително за разпространение на телевизия - напишете името на фирмата в регистъра и ще Ви излезе

 

 

 

DCC - Цифрова кабелна компания - която сигурно вече няма да съществува, след тези спорове и нови фирми и нови каси има всичко!

Данни от КРС - уведомление пуснато до КРС

Данни от СЕМ - напишете името на фирмата в регистъра и ще Ви излезе, а тази компания дори има договори за разпространение, а "ТВ САТ КОМ" - няма, но има лиценз, за разлика от фирмата "АТВ САТ" - която няма лиценз от СЕМ

 

 

 

Това е положението в момента с държавните органи на тези фирми, нека всеки си направи изводите! Да реши къде ще плаща, кой ще съде, срещу кой ще подава жалби в СЕМ и КРС и дали ще остане абонат на някоя от трите фирми! Или по-точно ще остане абонат и той не знае на кого в момента!

 

Надявам се да съм Ви помогнал!

http://news.plovdiv24.bg/190020.html

Link to comment
Share on other sites

За бавно развиващи повече от два пъти НЕ обяснявам !

 

Привет на всичко аз наскоро се вързах август месец на ДСС с договор за 1 година. Исках да семахна и да разваля по вина на собствениците , но ми казаха ,че дължа неустойка по договора тоест оставащите месечни такси в брой на г-н. Кирев!

Има ли според вас начин да се откажа и да им върна техниката , без неустойки за да се вържа другаде!?

Link to comment
Share on other sites

Ако са си нарушили договора можеш. Аз така изиграх БТК (!!!!). Плащахме за 12мбит, но пратиха техници и видяха, че по нашата линия не можело да вървят повече от 4. Отидох, подадох молба за прекратяване на договора без начисляване на неустойки поради невъзможност на дружеството да предоставят обещаната услуга и след 1 месец ми се обадиха да ми кажат, че мога да си прекратя договора на момента, без да ми взимат никакви пари.

Link to comment
Share on other sites

Привет на всичко аз наскоро се вързах август месец на ДСС с договор за 1 година. Исках да семахна и да разваля по вина на собствениците , но ми казаха ,че дължа неустойка по договора тоест оставащите месечни такси в брой на г-н. Кирев!

Има ли според вас начин да се откажа и да им върна техниката , без неустойки за да се вържа другаде!?

ако това го пише в договора, трудно ще избегнеш неустойката, но ако пък имаш съществени проблеми с услугата ... може да пробваш (нямам си на идея как са формулирани новите договори, които явно са срочни).

 

колкото до това с неустойките, договорите и смисъла от "възмездие" без реална позла за отделния потребител ... и двамата(slick и djadomraz) сте отчасти прави. сегашните договори с потребители на "домашен интернет", който най-общо означава, че не се гарантира абсолютно нищо по осигуреността на услугата(мога да ви снимам стария договор, за да видите за какви общи приказки става въпрос) много трудно биха успели да извлекат дивиденти от ситуяция като сегашната. не знам какъв е бил случая с човека, който е сезирал регулативните органи и са глобили ЕК вследствие на това, но щом парите са отишли при държавата значи е ставало въпрос за нередности по изпълненията на задълженията на оператора в качеството му на такъв ... и не е ставало въпрос за граждански иск, доколкото разбирам. самите институции преценят има ли нарушения или не. потребителят няма "участие" след като пусне сигнала.

относно реалната полза ... да, може и да няма полза за хората като цяло, но по този начин, дори когато не се захванат с граждански искове, които отнемат и срдства, и време на потърпевшите, вариант е и пускането на жалба към съответните органи и те да се оправят вече нататък ... така малко по-малко се изгражда гражданското общество, когато започне да ти пука не само за това да бъдеш "облагодетелстван" от едно или друго действие на институции, ама когато започне да ти пука по принцип. докато всеки си гледа в собствената паничка в такива ситуации и "не го засяга" ако няма полза от това или онова, ще си останем дълбока анадола.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Ако следвам моята логика , трябва да се запитам няколко въпроса:

1. При положение , че в началото на месеца асово хората са платили на старите каси (незнаейки какво се случва) , защо му е на Гологанов и СИЕ да си реже кабелите и сам да спира услугата на платилите на него абонати? Не звучи ли по логично Кирев да го прави това за да ядоса тълпата и да я накара да се прехжърли на тъй наречените нови каси?

2. След като няма излезло съдебно решение, защо тъй наречените "истински" собственици "ТВ САТ КОМ" ( ROYAL GAMES - Красимир Дончев, наемател )са окупирали офисите с техниката"?

3. Всички, които сега плюят кълнат и се махат .. вярвам са наясно, че в момента в по-голямата част от града няма алтернатива по качество на DCC ( преди делбата да започне) , и след приключване на тази делба , голяма част от "тъй напусналите" ще се завърнат.

 

Всички сме яли лайната на Евроком (Близоооооооо) , Ентри , като едни бивши еврокомаджии с малък бюджет не предлагат нито сносен интернет , нито читава телевизия. Аз лично в 21 век при наличие на оптика до дома не бих си пуснал лан доставчик.

И какво правиме ? Аз лично смятам да изчакам и междувременно срещу 15 лв на безсрочен договор може да си пусна "ентри" за месец-два не повече ...

За жалост Куулбокс нямат покритие в моят район все още.

Затова драги зрители на зре;лищни скандали , не взимайте страна , намерете временна алтернатива и си гледайте кефа..

Link to comment
Share on other sites

Точно това направих аз. Няма да им платя, докато не ми покажат документ, в който пише кой е правоприемник на Цифрова кабелна компания ООД (DCC) ,с която имам договор. Същото важи и ако искат да им върна техниката.

От днес пък си пуснах нет на Ентри с безсрочен , за да видя как са ;)

Link to comment
Share on other sites

3. Всички, които сега плюят кълнат и се махат .. вярвам са наясно, че в момента в по-голямата част от града няма алтернатива по качество на DCC ( преди делбата да започне) , и след приключване на тази делба , голяма част от "тъй напусналите" ще се завърнат.

Така им се иска на някои... да се завърнат клиентите. Някои ще се завърнат може би, но едва ли ще бъдат повече от едноцифрен процент.

Колкото до алтернативата... тя не е проблем. Проблема е за желанието на клиента. Има ли желание - винаги се намира и съответната алтернатива.

Иначе и качеството на ДСС не е кой знае колко високо. Ограничен ъплоуд, висок пинг, изключително ниско качество на аналоговата ТВ, съпорта... не е нещо особено, в касите... касиерките са направо отврат ако имаш проблем и се обърнеш към тях... крият телефони, не дават никаква информация за нищо, държат се нагло. Обаче, сравнени с Близу... наистина са светлинни години напред, но само с тях (говоря като комплексна услуга - интернет и ТВ).

Кога ли ще се появи доставчик поне като Мегалан и в Пловдив...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...