Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Има ли още отрязани за неплатена кабелна? Защото тук там прочетох че се случват такива неща и ми е интересно какво се чака - делото ли, или идеи от Всевишният.. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На мен от тази сутрин не ми мигат Send и Receive лампичките, както през изминалия месец, а мига само Online. Другите си светят. Явно има някаква промяна, но в крайна сметка интернет няма.

Link to comment
Share on other sites

На мен от тази сутрин не ми мигат Send и Receive лампичките, както през изминалия месец, а мига само Online. Другите си светят. Явно има някаква промяна, но в крайна сметка интернет няма.

В кой район си?

Link to comment
Share on other sites

В южен има интернет от много време. Обади се на някой от телефоните за да бъде решен проблема.

има за тези, които са платили на старите каси, а той доколкото знам е от хората, които е платил на новите ... за мес. септември :D

между другото, тъй и тъй пишеш в този форум, ще кажеш ли защо абонатите ви са зад "вътрешни" IP адреси? защо нямат реални ...

Link to comment
Share on other sites

Аз бях платил за септември на старите каси,имах интернет буквално 4-5 дни през септември,ако нещото,което имах може да се нарече интренет всъщност.......

След това имах интернет няколко дни в началото на октомври,пак трагичен и след като спря тотално,някой във форума каза,че изключват неплатилите абонати и направо дръпнах модемите от контакта и така си стоят досега......

Не събрах сили в началото на месеца да отида да платя още една такса за ГЛАВОБОЛИЯ И НЕРВИ !!! Такива си имаме достатъчно в ежедневието безплатно,така че не е нужно да плащаме за тях!!!

Бяхме избрали,чии клиенти да сме,те ни се подиграха,обещаха да се реваншират,а те ни изключиха.......

САМИ показаха,колко се опитват да задържат абонати!!!!

Link to comment
Share on other sites

има за тези, които са платили на старите каси, а той доколкото знам е от хората, които е платил на новите ... за мес. септември :D

между другото, тъй и тъй пишеш в този форум, ще кажеш ли защо абонатите ви са зад "вътрешни" IP адреси? защо нямат реални ...

Нека тогава той да каже къде и какво е платил за да се изясни въпроса. А относно твоето питане, да в момента са такива, но това няма да е вечно. Скоро ще има и реални IP-та.

Link to comment
Share on other sites

Щом се е стигнало въобще до нереални адреси, правете сметка. Мисля, че въпросът на samkijot даже беше леко риторичен.

 

Аз кабелна ТВ не смятам да плащам докато напълно и на последния човек не стане ясно кой какво и как около делата на разцепниците. Но по-важната причина мисля е, че качеството на телевизията тук е под всякаква критика. Каналите, които по принцип се гледат, са трагични. Да не говорим за разминаване на картина и звук с по 6-7 секунди, прекъсвания и дефекти.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо се чудя, как все още има абонати на този оператор? Понеже Ентри не ме вързаха, защото разбираш ли нямат кутия в моя вход, нямах друг избор освен да мина на Визио и така и стана. Казах на баща ми, че аз ще си плащам интернета, пък той ако иска да се мести на друг оператор, но така и не пожела и все още сме от части абонати с тях. Дано се провалят и с телевизията и да се преместим другаде, че е под всякаква критика цифорвата (ако въобще може да се нарече такава).

Edited by Blade Master
Link to comment
Share on other sites

А бе в интертерес на истината не съм видял такова радикално разваляне на цифровата.... има дефекти тук и там и все още се случва някой канал да изчезне ( за малко) , но не е както беше по едно време - пълна боза.... и въпреки това също споделям мнението на tedy:

Аз кабелна ТВ не смятам да плащам докато напълно и на последния човек не стане ясно кой какво и как около делата на разцепниците.

Защо аз трябва да се явявам по висша инстанция от съда и да си играя на лотария със собствените си пари- при това без да искам това? Няма начин - щом две магарета се е*ават едно друго защо трябва да се навираме при тях...нека до колкото може Ние им посадим ...бор в задния двор :beer:

Link to comment
Share on other sites

Щом се е стигнало въобще до нереални адреси, правете сметка. Мисля, че въпросът на samkijot даже беше леко риторичен.

 

да, защо са нереални в момента? каква е причината? това, че интернета идва от NOVATEL на всички стана ясно, но как хората да са сигурни, че другия месец кирев няма да вземе обратно преносната мрежа и вие да останете с пръст в уста? кой ще даде гаранции, че вие от сега нататък ще се разпореждате с активите на несъществуващото DCC?

Link to comment
Share on other sites

Тя телевизията(някой канали) беше влошена още преди доста време и всеки знае защо. Защото разни бабаитчовци решават да си прекарат още 10 телевизора в тях и останалите охлаждат супата ;) А и програмната политика която водихте под политически натиск не беше правилна :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Нека тогава той да каже къде и какво е платил за да се изясни въпроса. А относно твоето питане, да в момента са такива, но това няма да е вечно. Скоро ще има и реални IP-та.

 

Никъде не съм платил. Няма и да платя. Аз само отбелязвах, че има промяна в начина, по който мигат лампичките на модема. То това ми е останало от 2 месеца насам. Да гледам как мигат лампичките и да си записвам промените. И телевизия не може да се гледа, освен ако не ударя 4 водки, че да ми се синхронизират звука и картината на Fox Life примерно. Тъпаци! Как някой ви плаща все още не мога да разбера. И най-вече не разбирам за какво?!

 

... да останете с пръст в уста?

 

То ако е в устата пръста пак хубаво...

Link to comment
Share on other sites

да, защо са нереални в момента? каква е причината? това, че интернета идва от NOVATEL на всички стана ясно, но как хората да са сигурни, че другия месец кирев няма да вземе обратно преносната мрежа и вие да останете с пръст в уста? кой ще даде гаранции, че вие от сега нататък ще се разпореждате с активите на несъществуващото DCC?

 

Хора, защо продължавате да задавате въпроси, чийто отговори са ви известни.Ясно е, че никой не може да даде гаранция за нищо, докато съда не се произнесе.

Ясно е защо ИП-тата са такива - за толкова пари толкова ( толкова пари от страна на Гологанов, толкова за клиентите му )

Link to comment
Share on other sites

ето ...28 мина... мисля че е време да заседнем до апаратната на Гологана - ако е вярно предположението на Кирев утре сутринта Би трябвало да видим как хората му с моторна резачка разкачат незаконата апаратна на Гологана и се закачат към тяхната ....ама дали ще видим този екшън ? :confused

Link to comment
Share on other sites

днес платих на старите каси, тъй като ми надуха главата вкъщи, че нямало безжичен интернет(с рутер съм). ако зависеше само от мен, щях да продължа да си "крада" wifi сигнала от мрежите наоколо и нямаше да им дам и лев(на настолния съм изкарал една wifi usb джаджа на прозореца и така се връзвам) ... та така. ще чакам да се обадят от coolbox(дал съм заявка) и ще правя сравнения между интернета на dccorporation, който е на цена 15 лв. и "безплатния" безжичен(май беше на евроком, при това кабелен) :P

за инфо - платих 15 лв. за октомври(предишния ми касов бон беше за септември към АТВ САТ) и 28 лв. за ноември, когато очаквам нови циркове, ако единия бастун успее да вземе преносната мрежа от другия.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

днес платих на старите каси, тъй като ми надуха главата вкъщи, че нямало безжичен интернет(с рутер съм). ако зависеше само от мен, щях да продължа да си "крада" wifi сигнала от мрежите наоколо и нямаше да им дам и лев(на настолния съм изкарал една wifi usb джаджа на прозореца и така се връзвам) ... та така. ще чакам да се обадят от coolbox(дал съм заявка) и ще правя сравнения между интернета на dccorporation, който е на цена 15 лв. и "безплатния" безжичен(май беше на евроком, при това кабелен) :P

за инфо - платих 15 лв. за октомври(предишния ми касов бон беше за септември към АТВ САТ) и 28 лв. за ноември, когато очаквам нови циркове, ако единия бастун успее да вземе преносната мрежа от другия.

 

Твоя район още ли не са го покрили? На мен ми се обадиха вчера да ми кажат, че ще ме включат.

 

Уж на 28-ми щеше да излиза решението. Вече е 30-ти. Мрежата още е на DCCorporation, а телевизията още е пълен кенеф. Предполагам, че и интернета е така.

 

Това е едно от най-нелепите падения на функционираща компания, което съм виждал през живота си. И си функционираше, при положение, че не въвеждаха нищо ново, а си тъпчеха на едно място в продължение на години. И хората въпреки всичко бяха доволни! И те пак успяха да осерат нещата! Направо невероятно!

Link to comment
Share on other sites

Твоя район още ли не са го покрили? На мен ми се обадиха вчера да ми кажат, че ще ме включат.

 

Уж на 28-ми щеше да излиза решението. Вече е 30-ти. Мрежата още е на DCCorporation, а телевизията още е пълен кенеф. Предполагам, че и интернета е така.

 

Това е едно от най-нелепите падения на функционираща компания, което съм виждал през живота си. И си функционираше, при положение, че не въвеждаха нищо ново, а си тъпчеха на едно място в продължение на години. И хората въпреки всичко бяха доволни! И те пак успяха да осерат нещата! Направо невероятно!

 

да, все още не са покрили даме груев. казаха ми, че ще се обадят когато това стане, тъй като имам претенции откъде да влиза кабела, ако ще минавам към тях, та да дойдат да погледнат.

иначе минах през новите каси и там ми казаха "да, ще има интернт .... не знаем кога" :D ... супер професионално.

иначе за последното си прав - предлагаха прилична телевизия, добра цифрова, почти непрекъсващ нет и ако нямаш претенции за високи скорости и нисък пинг, си беше доста приемлива цена 31,50 на месец.

като се сещам колко хора познавам, които не ползват нета за активно сваляне(на момента) и за онлайн игри(тук наскоро бях свидетел на някакви спорове за пингове, губене на пакети, които масовите потребители едва ли даже знаят какво означават; те искат просто 24/7 нет, който да е със задоволителна скорост), а и предпочитащи интернета да им идва по един кабел заедно с тв сигнала ... направо си направиха харакири. n3(където ги има) и blizoo на практика спечелиха от цялата тази история.

 

между другото ... въпросното сравнение:

 

dccorporation

1010219062.png - bg

1010231629.png - global

 

blizoo(незащитена съседска wifi мрежа)

1010229527.png - bg

1010230534.png - global

 

 

... да ме извиняват тея от dccorporation, ама нета им не струва и 2 лв.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Сега ми се обади една девойка, да ми обясни как не съм си плащал от Август месец насам.

 

После ми обясни как мрежата е тяхна от 2 месеца вече и имали документи. Също имали документи за покупка на техниката от DCC и моята апаратура била тяхна, та да съм идел да им я върна.

 

Имала била оригинал на приемо-предавателен протокол и оригинал на договора. И ако не съм идел да си върна техниката, щели да си я търсят по други пътища.

 

Ще взема да ида до офиса им утре, да ги видя аз тия "документи". Даже вече очаквам да ми подхвърлят някакви нещастни ксерокопия, дето дори не можеш да си завиеш нещо в тях, защото има тонер по листовете.

 

И тя милата искаше да ми каже да ида да си платя за Септември и Октомври телевизията.

Link to comment
Share on other sites

Има такива документи, но ги питай защо до печата на Цифрова Кабелна Компания и подписа на Гологанов няма и подпис на Кирев след като и двамата са материално отговорни лица и при такива сделки и двамата трябва да положат подпис. Връщай нещо само срещу печат от Цифрова Кабелна Компания. И ако ти кажат, че фирмата не съществува вече им кажи да влезнат в търговския регистър да видят, че съществува. Аз още малко ще съм на тях, но след няколко дни по план яката кутия трябва да окабели и моя блок. Тогава ще им дам за душата.

 

Бре при мен телевизията изчезна - от всякакъв вид.... да не би някой с "мачете" да разиграва филма "МАчете" с кабелите.... :lol:

 

И аналогова ли нямаш? Що не се обадиш на новите каси (ако си плащал нещо там) да дойдат да ти свържат кабелите, защото предполагам някъде по кутиите на блока са те прекъснали. Поне това да свършат след като месец и половина вече си клатят краката в тея офиси.

 

Иначе при мен скоростта се оправи (ъплоуда си е пак ташак де). От чужди тракери направих експеримент свалих CS средна скорост 1.2-1.3 МБ. От бг 1.6-17. Ма така месец за месец да не знаеш кво ще се случи не е оферта да живееш.

Edited by platis
Link to comment
Share on other sites

Сега ми се обади една девойка, да ми обясни как не съм си плащал от Август месец насам.

 

После ми обясни как мрежата е тяхна от 2 месеца вече и имали документи. Също имали документи за покупка на техниката от DCC и моята апаратура била тяхна, та да съм идел да им я върна.

 

Имала била оригинал на приемо-предавателен протокол и оригинал на договора. И ако не съм идел да си върна техниката, щели да си я търсят по други пътища.

 

Ще взема да ида до офиса им утре, да ги видя аз тия "документи". Даже вече очаквам да ми подхвърлят някакви нещастни ксерокопия, дето дори не можеш да си завиеш нещо в тях, защото има тонер по листовете.

 

И тя милата искаше да ми каже да ида да си платя за Септември и Октомври телевизията.

 

Чакам с нетърпение да разбера преживяването в офиса им ... ако е като скок с бънджи поне да идем повече хора да го тестваме ... разказвай с подробности ... ама не дей да ходиш с повече от 2 лева в джоба, че може като онази бабичка да те притиснат яките момчета :)

Link to comment
Share on other sites

А бе не знам аз ... ако наистина има договор и всичко е законно вече, защо Кирев си троши парите да държи хора и офиси?

Иначе ..за 112 - няма смисъл и да се опитвате - то ако са решили да ви приклещват ще е излишно да вадите телефон....току ви го монтират на място , където не можете да го вдигнете или да наберете.. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...